Osudy mladého stavebného inžiniera Ondreja Horniaka, ktorý po skončení štúdia nastupuje do zamestnania v stavebnom podniku ako zástupca stavbyvedúceho na veľkej stavbe. Stretáva sa tu so všetkými neduhmi socialistického stavebníctva - lajdáctvom, korupciou, karierizmom, nezodpovednosťou. Po havárii na stavbe, za ktorú zodpovedným hrozí väzenie, chcú nadriadení zvaliť celú vinu na mladého inžiniera Horniaka. (STV)

PatoP

Je mi ľúto, ale aj tento film ma utvrdil v tom, že Marián Geišberg je jedným z najslabších slovenských hercov. Inak téma zaujímavá a príbeh uveriteľný. ()

Autogram

Na stavbe, ako aj kdekoľvek inde v štátnych podnikoch alebo štátnej správe, kvitlo šlendriánstvo za socializmu vo veľkom. Netreba si ani robiť ilúzie, že dnes je to iné. Najlepšie je svoje chyby a lajdáctvo mať na koho zvaliť, taký človek to má potom vyhrané na celej čiare. Film to ukazuje pomerne jemne, ale čo je horšie, veľmi nudne. V podstate som film chcel vidieť len kvôli Kataríne Kolajovej, ale jej postava je rovnako nevýrazná, ako aj ostatné. –––– U nás je najlepšie človeku, čo nič nerobí. ()

Gekacuk

V době pukajících ledů natočené televizní drama. Na poměry roku 1989 velmi odvážně natočený film, který pravdivě a bez příkras pojmenovává tehdejší politický, ekonomický a mravní marasmus. Herecky to sice není nic moc od žádného z aktérů. Eduard Bindas hrál ty ředitele snad přes kopírák. Marián Geišberg toho moc nenamluví, snaží se hovořit úspornou mimikou a gesty. Ne vždy mu to vychází. Kupodivu se do něj z ničeho nic zamiluje krasavice K. Kolajová. Televizní film není příběhem ani levnou realizací nijak zvlášť originální. Ovšem za ty odvážné věty o „nepořádku“ a totalitě si 3 hvězdy zaslouží. ()

javlapippi

Všeobecný šlendrián, tu konkrétne v stavebníctve, mal aj obete na ktoré padla vina, tu konkrétne mladého inžiniera, ktorého z naivity vylieči pobyt v teplákoch. Dostane sa nám porovnania intrigánskeho prostredia v zatuchlých riaditeľských kanceláriách a drsného chlapského kamarátstva na čerstvom vzduchu na lešení. K tomu kopa na svoju dobu odvážnych rečí o skutočnom stave socialistického hospodárstva, školstva a spoločnosti celkovo. Zaujímavý príbeh, dobrí herci (Marián Geišberg si dokonca aj zaspieval), realizácia trochu slabšia, ale za to pozretie určite stojí. ()

Hombre8

Poměrně tragická postava mladého inženýra v tragikomickém prostředí zahnívajícího stavebního podniku. Takových příběhů byly stovky. Zpracování nic moc, herecky až na Bindase a Geišberga zrovna tak. Jedno zhlédnutí je až až. ()