poster

Gerald's Game

Drama / Horor / Thriller

USA, 2017, 103 min

Režie:

Mike Flanagan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Producenti:

Trevor Macy

Střih:

Mike Flanagan

Scénografie:

Patrick M. Sullivan Jr.

Kostýmy:

Lynette Meyer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Černý Gerald si dal mat a bílá královna po boji vítězí.. Příliš zbytečných minut (především flashbacky), příliš oblečení na životně hrající žužu Gugino a příliš sebedůvěry Flanagana, že tenhle otrocký způsob adaptace Kinga bude po psychologické stránce fungovat. Mimochodem, není nad to, když si s partnerem nejupřímněji popovídáte, až když je mrtvý..(26.10.2017)

 • PetrPan
  ****

  Vcelku povedená adaptace průměrné Kingovy předlohy. Absence nahoty hlavní hrdinky či hrdiny, záleží na vašem pohlaví či orientaci, sice může odradit ty s chronickým zánětem šlach v zápěstí nebo maminky na mateřské dovolené, ale jinak nemá výraznější vliv na kvalitu filmového zážitku. Záhy po nevzrušivém úvodu a připoutání Jessie k posteli začíná lehce strašidelný survival s hladovým belgickým ovčákem, pohledným bubákem, flashbacky do dětství a rozhovory s personalizovaným jástvím. A právě díky posledně zmíněnému místy trochu řídne poměrně hustá atmosféra beznaděje a strachu, ve finále se však dočkáme působivé gore epizody, a tak podtrženo sečteno, příjemná připomínka toho, že král hororu se dá slušně natočit i za pár šupů.(26.1.2018)

 • peiton
  ***

  Námet šťavnatý,ale spracovanie o to horšie.No docela rýchle to na mojich hodinkách odsýpalo,kedže som tušila,že sa bude riešiť po celý čas jedna a tá istá situácia.I tu platilo staré známe pravidlo:,,Boh Ti nepomôže,pomôž si sám."A tak sa i stalo.Hl.hrdinka bola skutočnou hrdinkou a v konečnom dôsledku i šťastnou ženou,kedže sa jej podarilo i ked za dramatických okolností a na jej smolu nepriamo zbaviť tak úchylného manžela.Gratulujem.Nezabudli ani na pointu,ktorá prekvapila,ale to sa v drvivej väčšine od pointy očakáva.Priznám sa,ja som takú nečakala a príjemne prekvapila.(12.4.2018)

 • Davies182
  ****

  Považte! Udělat to trochu víc do erotična odebráním protivné noční košilky, a pohybovalo by se to tady v úplně jiných číslech! Film, který může mít klidně deset naprosto rozdílných konců: divák nad nimi v duchu neustále polemizuje, a zároveň se nechává slepě vodit kingovskými serpentinami. První vskutku výborný celovečerní Netflix!(3.10.2017)

 • Jinny
  ***

  Geraldova hra je kniha, která pro adaptování (aspoň na ploše celovečerního filmu) není vůbec vhodná - ostatně těžko můžete jednoduše zfilmovat příběh, kde většinou sledujeme ženu přivázanou k posteli a její vnitřní pochody. Mike Flanagan se s touhle výzvou popasoval se ctí. Rozšířil roli Geralda a zkrátka se snažil, aby Jessie měla možnost stále s někým mluvit, a přitom natočil velmi věrnou adaptaci. Popravdě - Geraldova hra je čtivá, ale patří mezi Kingův průměr, takže nebylo třeba se předlohy, která se nevyvarovala vypravěčských chyb, držet tak těsně. Ideálním řešením ostatně byla Zelená míle, kde Frank Darabont citlivě příběh převedl do filmového jazyka a udělal několik lepších vypravěčských voleb než sám King. Líbilo se mi, že Flanagan před ničím neucukl a několik scén je vyloženě fyzicky nepříjemných sledovat. Stejně tak je povedený casting. Geraldova hra je zkrátka povedený thriller, který mohl být o 15-20 minut kratší a jako adaptace rozhodně odvážnější.(12.11.2017)