Gerald's Game

Patrick M. Sullivan Jr.

Kostýmy:

Lynette Meyer
  • JASON_X

Tak tohle je teda ale opravdu hodně nudnej a nanicovatej King. Čumět furt na jednu hloupou a nezajímavou maminu a poslouchat její kydy s jejíma "démonama" byla dost příšerná nuda. A to jsem se přitom na začátku docela bavil, až do infarktu. Pak už mě to zaujalo jen kolen 80. minuty (ručička), ale konec je zase hrozná srajda, celý je to vzrušující a přitažlivý jak nějaká konverzačka podle románu pro ženy od ženský autorky, věřím že knižní předloha je mnohem zajímavější. Nejlepší z celýho filmu byl určitě ten toulavej čokl, zahrál to fakt parádně, opravdu. A díky Netflixu má film ještě aspoň celkově pěknou, téměř netelevizní formu.(22.6.2018)

Bejt Flanagan, změnil bych několik detailů. Třeba osekal ty dlouhý flashbacky, zkrátil stopáž o dvacet minut, Carlu bych svlíknul úplně a natočil s ní nějaký hardcore porn číslo, aby bylo na co koukat, že jo. No ale ocenit musim toho tajemnýho bubáka, hladovýho Cuja a hlavně tu luxusní gore scénu, při který se i mně samou nechutností křivila držka. (60%)(7.10.2017)

• ScarPoul

Nápad fajn.. ale je to rozbité. Mystifikácia funguje len na konci, inak je to taká banalitka, ktorá ma síce nenudila, ale nebol som z nej paf. Až na scénu rezania ruky. Tam som mal priznám sa naozaj dosť problém byť očami na obrazovke. Inak asi okej.. Ale nevrátim sa k tomu a nejaký wow efekt to vo mne nezanechalo.(4.10.2017)

Manželský pár Gerald a Jess Burilngamovci sa vydávajú na svoju chatu pri jazere Kashwakamak v štáte Maine (ako vždy v Kingových románoch) aby si užívali neviazané sexuálne hrátky. Jessie je pri akte pripútaná k posteli policajnými putami a následne Gerald zomiera pri náhlom infarkte. Široko-ďaleko nie je živá duša a Jessie musí veľmi rýchlo premyslieť ako z tejto situácie von. Román Gerald´s Game patrí medzi prvé romány od Stephena Kinga, ktoré sa mi pred 2 rokmi dostali do rúk. Pamätám si ako som pri čítaní trnul hrôzoj pri scénách nočného návštevníka. Filmové spracovanie si vzal na starosť Mike Flanagan, ktorý na mňa urobil dojem svojím debutovým filmom Oculus. Páči sa mi ako vierohodne Carla Gugino zahrala Jessie a celkovo je vo filme dobre zachytená aj atmosféra beznádeje a zúfalstva. Len trochu tu vadí väčšia stopáž a nepríliš nápaditý záver, ktorý mi vadil aj pri literárnej predlohe. Ale pri fanúšikov Kinga povinnosť.(28.10.2018)

Tak tenhle fílm mě vážně dostal. Nejdřív jsem myslela, že mám film s Verou Farmigou. Vera nikde. Pak se to tvářilo opravdu jako erotický film, tak jsem se natěšila na nějaké to sado maso. A zase nic. Pak se z toho vyklubal psychologický thiller. Posléze horror. A nakonec kriminálka. Miluju takové filmy, které se neodehrávají jen na jednom místě. A které jsou překvapivé.(26.8.2018)