Gerald's Game

Scénografie:

Patrick M. Sullivan Jr.

Kostýmy:

Lynette Meyer

Černý Gerald si dal mat a bílá královna po boji vítězí.. Příliš zbytečných minut (především flashbacky), příliš oblečení na životně hrající žužu Gugino a příliš sebedůvěry Flanagana, že tenhle otrocký způsob adaptace Kinga bude po psychologické stránce fungovat. Mimochodem, není nad to, když si s partnerem nejupřímněji popovídáte, až když je mrtvý..(26.10.2017)

Hra osudu je nevyzpytatelná. Snímků, kdy se jedinec ocitl na pokraji smrti a záleželo výhradně na jeho vůli, jsme viděli už nespočet. Když si James Franco detailně pižlal ruku zaseknutou mezi balvanem a skálou, fandili mu diváci i filmoví kritici. I velmi slušně hrající Carla Gugino potřebuje nezešílet, něco vymyslet, být trpělivá, zkusit jednat racionálně. Ač to tedy mnohdy nedělá (a ano, přidám se k těm chytrolínům, kteří přesně vědí, co by na jejím místě vyzkoušeli), třeba když sedne dehydrovaná a zraněná za volant. Občas nám tvůrci povykládají o „skutečných“ hodnotách života, jindy se (a to velmi často) vracejí k tomu, co hlavní hrdinku postihlo v průběhu dospívání. Každopádně neexhibují, pracují s tím, co mají. Námět se snaží podat způsobem, který by neutrápil strnulostí. Přeci jenom zírat na otlačená zápěstí, zoufat si, fňukat nebo sledovat kroky hladového čokla, není úplně nejsilnější pro hodinku a tři čtvrtě. A to je možná ten problém: klidně bych o 20 minut krátil a vynechal mnohé démony a bolístky z minulosti. Tehdy ztrácíme tah na bránu i tempo, dovětek pak mrzí zrovna tak. Možná ještě víc. PS: Pes mohl Carle roztrhat aspoň tu košilku.(9.10.2017)

(37/2018) / Na to, že som chcel film vypnúť po pol hodine, je z toho nakoniec slušné prekvapenie. Jednoznačne treba vedeť do čoho tu divák ide a namiesto hororu by sa skôr hodilo označenie psychologická dráma. Na rozdiel od väčšiny si myslím, že až flashbacky práve pomohli dostať film do roviny keď začalo všetko dávať zmysel. Záver pozitívne prekvapil a ponúkol aj jeden dosť prekvapivý moment. Napriek počiatočnému sklamaniu ma nakoniec film bavil viac a viac, od Flanagana ešte čakám nejakú poriadnu pecku. (8/10)(8.4.2018)

• JASON_X

Tak tohle je teda ale opravdu hodně nudnej a nanicovatej King. Čumět furt na jednu hloupou a nezajímavou maminu a poslouchat její kydy s jejíma "démonama" byla dost příšerná nuda. A to jsem se přitom na začátku docela bavil, až do infarktu. Pak už mě to zaujalo jen kolen 80. minuty (ručička), ale konec je zase hrozná srajda, celý je to vzrušující a přitažlivý jak nějaká konverzačka podle románu pro ženy od ženský autorky, věřím že knižní předloha je mnohem zajímavější. Nejlepší z celýho filmu byl určitě ten toulavej čokl, zahrál to fakt parádně, opravdu. A díky Netflixu má film ještě aspoň celkově pěknou, téměř netelevizní formu.(22.6.2018)

Považte! Udělat to trochu víc do erotična odebráním protivné noční košilky, a pohybovalo by se to tady v úplně jiných číslech! Film, který může mít klidně deset naprosto rozdílných konců: divák nad nimi v duchu neustále polemizuje, a zároveň se nechává slepě vodit kingovskými serpentinami. První vskutku výborný celovečerní Netflix!(3.10.2017)