Gerald's Game

Patrick M. Sullivan Jr.

Kostýmy:

Lynette Meyer
  • EvilPhoEniX

Od Komba Netflix/King/Flanagan jsem očekával podstatně více než televizní, konverzační nudnou srajdu, která má zbytečně dlouhých 103 minut, jelikož samotný námět by se hodil spíše do krátkometrážního filmu. Z hororové stránky se zde divák nedočká nic zajímavého ( krom jedné scény s rukou), jinak absolutně bez napětí i atmosféry a nezachrání to ani svůdná milfka v hlavní roli, Jestli je kniha nudná obdobně jako film, tak bych ji spálil po 10 stránkách. Ostatní diváci jsou dle hodnocení na ČSFD I IMDB spokojení, já si musel udělat dvojitou kávu, abych film vydržel do konce. Jedna hvězda za hlavní herečku, druhá za scénu s rukou. Docela utrpení.40%(29.9.2017)

• drake31

Od Mike Flanagana som doposiaľ videl len Hush a Oculus, a sklamaný som v žiadnom prípade nebol. Čo je jasné z týchto filmov, že Flanagan si bez problémov vystačí s dvojicou hercov, jedným domom, a vykúzli nervy drásajúcu atmosféru. Gerald's Game však postráda akúkoľvek atmosféru; aj napriek tomu že ju zo začiatku solídne budovalo a dokázala ma vtiahnuť. No razom PUF! a bola preč. Dôvod je pre mňa viac než jasný - dĺžka filmu. Osekať tú flashback vatu, a vykecávanie s halucináciami, urobiť film viac hutnejší, a nedať mi ako divákovi ani na moment vydýchnuť od tej situácie v ktorej sa (skvelá) Carla Gugino nachádzala. Až príliš často som si uvedomoval, že som film nevnímal, a to veru nie je dobré znamenie pre akýkoľvek film. Chápem, že isté veci museli byť osvetlené a ujasnené, no verím že sa to dalo urobiť aj šikovnejším či šetrnejším spôsobom. Keď došlo na "TÚ" scénu, nenechalo ma to veru chladným. Na staré kolená mäknem a nedokážem sa na niečo také pozerať bez odvrátenia zraku od obrazovky - efektívne to bolo, to bez debát. Tých záverečných päť minút si myslím, že potrebných nebolo, a bol by som ostal spokojnejší keby bubák ostal nevysvetlený ... ale budiš. Predlohu som nečítal, ani to v úmysle nemám, tak je mi ťažko porovnať do akej hĺbky sa Flanagan rozhodol ísť. No mojim názorom je, že čo funguje v knihe, nemusí na plátne a to je viac menej prípad Gerald's Game. Snaha sa cení, ale očarený som veru nebol.(5.11.2017)

Námet šťavnatý,ale spracovanie o to horšie.No docela rýchle to na mojich hodinkách odsýpalo,kedže som tušila,že sa bude riešiť po celý čas jedna a tá istá situácia.I tu platilo staré známe pravidlo:,,Boh Ti nepomôže,pomôž si sám."A tak sa i stalo.Hl.hrdinka bola skutočnou hrdinkou a v konečnom dôsledku i šťastnou ženou,kedže sa jej podarilo i ked za dramatických okolností a na jej smolu nepriamo zbaviť tak úchylného manžela.Gratulujem.Nezabudli ani na pointu,ktorá prekvapila,ale to sa v drvivej väčšine od pointy očakáva.Priznám sa,ja som takú nečakala a príjemne prekvapila.(12.4.2018)

S Kingem se doslova roztrhl pytel, no bodejť by také ne. Neumím si představit, kolik museli filmaři přinést kompromisů při převedení jistě úžasné knihy (jak by řekl guru František, knihu jsem samozřejmě nečetl) na Netflixáckou platformu, ale na mě to prostě fungovalo od začátku až do konce a umím si představit producenty, kteří vyloženě jásali nad nápadem zaplatit něco tak komorního a přitom to vyplnit neuvěřitelnou porcí napětí. Samozřejmě jsem po většinu filmu zpochybňoval oblíbenou nálepku hororu na digitálním přebalu filmu, ovšem v posledním aktu se pár hororových momentů přecijen našlo. A úplný konec je vyloženě boží..jakoby částečně vypadl z Věřte nevěřte a závěrečné rozuzlení jsem si neskutečně užíval. Gerald's Game je typickou ukázkou toho, že i za málo peněz lze přinést hodně muziky. Stačí jen dva skvělí herci (Bruce Greenwood má tedy pořádnou muskulaturu) a toulavý pes..a samozřejmě opuštěná chata kdesi u jezera.(21.2.2018)

Geraldova hra je kniha, která pro adaptování (aspoň na ploše celovečerního filmu) není vůbec vhodná - ostatně těžko můžete jednoduše zfilmovat příběh, kde většinou sledujeme ženu přivázanou k posteli a její vnitřní pochody. Mike Flanagan se s touhle výzvou popasoval se ctí. Rozšířil roli Geralda a zkrátka se snažil, aby Jessie měla možnost stále s někým mluvit, a přitom natočil velmi věrnou adaptaci. Popravdě - Geraldova hra je čtivá, ale patří mezi Kingův průměr, takže nebylo třeba se předlohy, která se nevyvarovala vypravěčských chyb, držet tak těsně. Ideálním řešením ostatně byla Zelená míle, kde Frank Darabont citlivě příběh převedl do filmového jazyka a udělal několik lepších vypravěčských voleb než sám King. Líbilo se mi, že Flanagan před ničím neucukl a několik scén je vyloženě fyzicky nepříjemných sledovat. Stejně tak je povedený casting. Geraldova hra je zkrátka povedený thriller, který mohl být o 15-20 minut kratší a jako adaptace rozhodně odvážnější.(12.11.2017)