Gerald's Game

Scénografie:

Patrick M. Sullivan Jr.

Kostýmy:

Lynette Meyer

Flanagan se už nejednou ukázal jako šikovný režisér, který ví co dělá a dokáže pořádně zabrnkat na děsivé struny. Geraldova hra podle Kinga je ale tvrdý oříšek. Celý film se odehrává v podstatě v jedné místnosti a se dvěma herci. Mimochodem by mě zajímalo, jaké by to bylo na jevišti. Kingova kniha stojí především na atmosféře, na vidinách a představách hlavní ženské postavy a na údajně bezvýchodné situaci. To se Flanaganovi do filmu až tak přenést nepovedlo. Herci jsou v pohodě, ale chtělo to nějaký vlastní nápad, kterým statický příběh více rozběhnout. Příště by se měl méně bát režisér a více divák. Takhle to bylo opačně.(28.11.2018)

(37/2018) / Na to, že som chcel film vypnúť po pol hodine, je z toho nakoniec slušné prekvapenie. Jednoznačne treba vedeť do čoho tu divák ide a namiesto hororu by sa skôr hodilo označenie psychologická dráma. Na rozdiel od väčšiny si myslím, že až flashbacky práve pomohli dostať film do roviny keď začalo všetko dávať zmysel. Záver pozitívne prekvapil a ponúkol aj jeden dosť prekvapivý moment. Napriek počiatočnému sklamaniu ma nakoniec film bavil viac a viac, od Flanagana ešte čakám nejakú poriadnu pecku. (8/10)(8.4.2018)

• EvilPhoEniX

Od Komba Netflix/King/Flanagan jsem očekával podstatně více než televizní, konverzační nudnou srajdu, která má zbytečně dlouhých 103 minut, jelikož samotný námět by se hodil spíše do krátkometrážního filmu. Z hororové stránky se zde divák nedočká nic zajímavého ( krom jedné scény s rukou), jinak absolutně bez napětí i atmosféry a nezachrání to ani svůdná milfka v hlavní roli, Jestli je kniha nudná obdobně jako film, tak bych ji spálil po 10 stránkách. Ostatní diváci jsou dle hodnocení na ČSFD I IMDB spokojení, já si musel udělat dvojitou kávu, abych film vydržel do konce. Jedna hvězda za hlavní herečku, druhá za scénu s rukou. Docela utrpení.40%(29.9.2017)

» Na opustenej chate počas víkendu sa môže stať aj toto, a keď k tomu ešte nie je po ruke záhradník, či upratovačka, komu by sa mohla Jess vyžalovať, tak to neznamená nič pozitívneho « 『 Chvíľu budem pokračovať, aby ste mali akú-takú predstavu... 』Dvaja ľudia, muž a žena = manželský pár Jessie a Gerald Burlingameovci, ďalej účinkuje nenažrané psisko, neviem, ako sa volal, či sa taktiež praktizujú úvodné, sexuálne hry s policajnými pútami, a do toho postupne zapadajú - postel, infarkt, vnútorní démoni, depresívna minulosť so zatmením slnka, prelínaná častou retrospektívou, t.j. flashbacky. _Ponúkam vám niekoľko kľúčových indícii, z ktorých si môžete vytvoriť kompletnú mozaiku, a tá vytvára naprosto zaujímavú filmovú štúdiu, v ktorej Carla Gugino podáva strhujúci herecký výkon, kde je väčšinou „sporo odetá” , čo vôbec nie je na škodu veci. _ “Majster vedľajších úloh bol mimoriadne pôsobivý, a rovnako aj malý kamarát E.T. -ho mimozemšťana, Elliott, že človek by ani neveril, čo sa to nakoniec z toho útleho chlapčiska vykľulo” ? _ Miša Flanagana a Miša Fimognariho považujem za ucelených tvorcov, ktorých tvorbu sledujem s veľkým očakávaním, a pritom dobré je, že obidvaja spolupracujú, ako director a d.p. Apropo : Hovorí vám niečo Carel Struycken, holandský herec, ktorého ste museli už určite niekde zazrieť, trebárs... ???(16.2.2019)

„Ak si sama v noci na opustenom mieste a začneš volať o pomoc, si ako otvorené dvere. A ktovie, kto všetko ťa môže začuť. A vojsť nimi dnu.“ Spoilery! Boh jej odpusť, nevie, čo činí. To som si pomyslel, keď sa ma pani manželka spýtala, či si môže Geraldovu hru pozrieť spolu so mnou. Videli sme síce milión trilerov, ale aj tak. Kniha je ťažko psychologická a fyzicky drsná. Hardcore jazda pre silné žalúdky a pevné nervy. No zahliadla scénku, v ktorej je hrdinka pripútaná k posteli. Upozornil som ju, že to nie je erotika. Nedala si povedať. No a tak sme si to pozreli. Mám Kingovu knihu veľmi rád. Mnohým nesadla a pokladajú ju za jednu z jeho prvých zlých kníh v dovtedy mimoriadne silnom období. Mne sa však vždy viac páčili nehororové kingovky. Geraldova hra síce tak úplne nehororová nie je. Niektoré výjavy s putami sú len pre odolné žalúdky a „polnočný hosť“ tiež zabrnká na nervy. Opantalo ma prostredie, zápletka, postavy, i prekvapivé napojenie na Dolores Claiborne. Filmové spracovanie jednej z najrealistickejších knižiek Stephena Kinga sa chystalo strašne dlho. Jej hollywoodske peripetie sledujem najneskôr od roku 2009. Za ten čas sa hovorilo všeličo. Že to nakrúti Romero. Potom to chcel nakrútiť King osobne. Nikdy z filmovačky však nič nebolo. Až v roku 2017 sa toho chytil Netflix a réžiou poveril talentovaného hororového nováčika Flanagana (Oculus, Somnia, Ouija 2, Hush). Mnohé veci sa mi páčili. Obsadenie ústrednej dvojky (ako Greenwood, tak Gugino podávajú dobré výkony, hoci spočiatku som ich obsadením nebol nadšený). Pes. Nočný návštevník. Množstvo silných momentov ponechaných z románu (žranie, zatmenie slnka, súd). Dokonca, a to som vážne nečakal, že tam Mike dá, JE tu napojenie na Dolores. Tým ma dojal, fakt som veril, že to sem nedá. Ale dal a za to si ho vážim. Taktiež si zaslúži pochváliť za šikovné vyriešenie nefilmových momentov s hrdinkinými „hlasmi“; vo filme to bolo treba urobiť inak a Mike prišiel na to, ako. Čo sa mi nepáčilo? Jednoznačne výprava, teda jedna z najsilnejších vecí knihy. Tá je neuveriteľne atmosférická. Odľahlá chata pri sychravom jazere, hmlisté lesy, ponuro opustené chatky iných ľudí, depresívna jesenná výprava a mrazivé ticho, len zriedka narušené zaškriekaním kačice a z diaľky doliehajúcou motorovou pílou. Vo filme je z toho nudná luxusná chata pri mori (alebo to aspoň ako more vyzeralo). Žiadne mrazivé ticho, žiadna mrazivá jeseň. Zvláštne mi pripadalo tiež to, že „Mesačný muž“ (Lurch!) tu má v podstate len cameo a hrdinka z neho teoreticky žiadnu závratnú traumu mať teda nemusí (na rozdiel od knihy, kde šlo o oveľa prepracovanejšiu postavu). Napriek tomu je mu vo finále venovaný smiešne veľký priestor (vzhľadom na drobnučký priestor, aký mal dovtedy). Ono celkovo finále mi pripadalo čudne zostrihané a prirýchle: hrdinka sa z pút dostane v nezabudnuteľnej scéne za pár sekúnd, potom odpadne, potom je tam bubák a už sedí v aute, list, súd a titulky. Wtf? A pripadalo mi smiešne, že v roku 2017 je niekto šokovaný z pút v posteli. Napriek tomu prevláda spokojnosť a keby to bolo ešte aspoň o kúsok lepšie, skoro určite idem na 70%. „Tento list píšem pravou rukou. Stále to bolí. Ale to je v poriadku. Tento list MÁ bolieť.“(9.10.2017)