Katastrofický film o souboji s ničivou vlnou v norském fjordu Geiranger, inspirovaný skutečnými událostmi. Zkušený geolog Kristian se chystá s rodinou opustit malebné město Geiranger. Přístroje umístěné v jednom z horských masívů nad fjordem zachytí znepokojivá data. Ve chvíli, kdy se rozezní poplašné sirény, naplní se Kristianova nejhorší můra. On i jeho blízcí mají přesně 10 minut, než je zasáhne obří vlna spuštěná sesuvem půdy. Začíná souboj s časem i živly. Vlna přenáší postupy klasických amerických katastrofických filmů do malebného a drsného severského prostředí. (Film Europe)

kacir

Nóri naozaj nie sú bohvieako sympatický ľudia, ale za to nemôžu. No tento film mi bol ďaleko viac sympatický ako nejaký americký "dlho očakávaný". ()

maniacxl

Severská kinematografie si hraje na americký popkornový "trháky".Přesně tak mi to připadalo.Vizuál bohužel slabej,herci norsky studení a nevýrazní.Celej děj byl od začátku jasnej,konec pak jakože nečekaně překvapivej,ale bylo to k hovnu,stejně to bylo jasný,jak to dopadne.Tohle milí seveřané moc neumíte.Úplně na spláchnutí do hajzlu to nebylo,ale přesto zůstaňte u vašich skvělých kriminálek.PS:proč ta kráva iškarjodská čumí dvě minuty jak na ni letí vlna,když se mohla v klidu za tu dobu někam schovat,ale ona čumí a čumí a čumí a......55%. ()

jack_scott

První polovina docela dobrá, ale když začalo jít do tuhého, scénář byl také smeten z povrchu a jakoby se improvizovalo...Konec vysloveně debilní. ** za film, třetí za norské prostředí a "originalitu" celkově. slabých 60%. ()

J.Mayen

Obyčejný tuctový, špatnej rozjezd, nesympaticky, přehrávajícíc zrzavý herci s šíleným předkusem. Takových filmu bylo a bude natočeno mraky, nevim čím by zrovna tenhle snímek měl vybočovat od svých amerických konkurentů. 2 hvězdy. ()

blondboss

Nórske poňatie katastrofického príbehu, ktoré nevyšlo nazmar a nebolo určite prepadákom. Chýbalo mi tu viac akcie, trošku drsnejšia a prepracovanejšia digitálna verzia tsunami a taktiež to, že v podstate polka filmu bola len survival drama s predvídavým koncom akoby z pera Emmericha. Avšak úvodné sekvencie nádhernej nórskej prírody a postupné dostávanie diváka do deja tvorcom slušne vyšlo. Preto u mňa jemne nadpriemerné hodnotenie. 60 % ()

pafka

Tohle ze je evropsky film? Tak tam byste toho nasli pramalo. Tohle je typicka hollywoodksa produkce se vsim vsudy. S klady - velmi dobre fungujici napeti, a zapory - klasická sablona znama mnoho let. Jestli to tocili jen Norove, pak klobouk dolu. ()

universal

Jako dokumentární film o norských fjordech bych to bral. Jinak televizní zpracování neherců je slabé. Bohužel. 4/10 Ztráta času. ()

Saxos

Celkem logické. Kontrolní stanice, šťoural geolog, velký sesuv horského masivu do vody, ničivá vlna. A konec. S příchodem a odchodem vlny samozřejmě zmizelo i před tím slušné tempo. Přežití hlavního hrdiny v autě ještě skousnout jde, jeho následné putování při soukromé záchranné akci je už horší, stejně jako pobyt v dost podezřele vypadajícím bunkru v hotelu. Navíc se jedná o konec světa, tak na záchranáře narazíš až když je po všem a vychutnáš hapík v hollywoodském stylu. ()

hony23

První půlka filmu nadprůměrná, kdy norové klasické schéma katastrofických filmů zasadili do pěkného prostředí fjordů. Opět tu máme hlavního hrdinu, který tuší blížící se katastrofu, ale nikdo ho nebere moc vážně. Samozřejmě ve chvíli, kdy se ústřední rodina rozdělí a hrdinův syn si navíc pustí hudbu do sluchátek, aby neslyšel sirény, překvapivě udeří The Rolling Stones. Zbytek filmu pak přináší jen nudná klišé o záchraně svých blízkých, samozřejmě s hollywoodským happyendem. ()

Emperor1

Schéma mi dost připomínalo Den poté. Vědci zpočátku nikdo moc nevěří, na jeho slova dojde a on pak musí zachraňovat zbytek své rodiny (protože kdyby mu od počátku věřili, mohly být následky pohromy méně tragické, což jde ovšem zase proti smyslu žánru). S drobnými obměnami. Po celkem zajímavé a slibné první třetině přichází ne úplně uchvacující podívaná a pak to sklouzlo k nudě, tahle "postapo" část mě vlastně už tolik nezajímá, lidi tam už jen někoho pořád hledají a nacházejí, nebo taky ne, většinou to má šťastný konec a já se na katastrofické filmy stejně dívám hlavně pro tu katastrofu samotnou ("apo"), případně snesu ještě tu část, která jí předchází, pro to vzrušující rozechvění při očekávání toho nejhoršího možného scénáře ("preapo"), abych byl vzápětí zklamán, že nedošlo k totální destrukci všehomíra, nebo, konkrétně zde, alespoň k vymazání Norska z mapy Evropy. Stále čekám na takový film, třeba jak celou naši Zemi postupně a pomalu pohltí nějaký vymknuvší se strangelet, všichni se tomu snaží zabránit odstřelováním jinými strangelety, i nějaká sranda by přitom mohla být, hlavně by ale všechno nakonec dopadlo špatně, a ne, že by se nakonec pohromě zabránilo, což je častý nešvar katastrofických filmů ... Ale zpět k Vlně - byla taková celkem sympatická jednohubka, o něco horší než zmíněný Den poté. Konec už byl zbytečně protahovaný, stejně jako obličej hlavního tragéda filmu. ()

amundseen odpad!

Lacný scenár, nelogické konanie postáv a taká dávka naivity, že by zložila aj vola. Na tomto filme ma nudilo úplne všetko. ()

Vala

Napínavé jako kšandy! Nechápu jak tohle může někoho nudit,napětím jsem ani nedýchala... Norové velice příjemně překvapili. 100% ()

Ace.A.T.L.

Jak vidno, i v Norsku umí točit katastrofický filmy. Líbí se mi, jak je to nenucený nepřehnaný, některý scény jsou tak silný, že bych tam rozhodně nechtěl bejt a herci maji můj obdiv, páč si toho většinu natočili sami. Je to takový jednorázový ohoržení, ale setsakra dobře zpracovaný. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Maraboy

Hezky natočené a o dramatické chvilky tu není nouze, jelikož se točí v Norsku, je na co se koukat. Ke konci filmu je to už taková hra na hrdiny. 70% ()

Pacas

Vše už za mě řekl LIVINGDEAD, hnusný jazyk ale opravdu. Sice mi to chvilku připadalo jako francouština a chvilkama jako angličtina takže jsem to nemusel vnímat celý film. Jinak názor na film stejný jako viz. zmiňovaný, prostě dobrý katastrofák. ()

Tomiczekk

Nádherná příroda. Hlavní hrdina mi nejdříve připomínal herce z Hra o trůny Alfie Allen alias Theona Greyjoye a pak když herce z Vlny smetla vlna a byl mokrej, ve tmě zase připomínal herce z The Walking Dead Normana Reeduse alias Daryl. Efekty byly propracovaný na Norský film. A vůbec co je z těchhle severních zemí tak stojí za to. Rozhodně za mě 5* ! ()

Scandi II – horký severský koktejl filmů

Scandi II – horký severský koktejl filmů