poster

Vlna

 • Norsko

  Bølgen

 • Slovensko

  Vlna

 • Velká Británie

  The Wave

 • USA

  The Wave

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

Norsko, 2015, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phietros
  ***

  Je škoda, že se s tím Norové nepopasovali o něco lépe. Každopádně po lačném začátku se to celkem začlo odvíjet svižně, dobře všemu gradovala hudba a neznámí herci. Bohužel s blížící se vlnou, přišel i konec na lepší děj. Po vlně vlastně film úplně utichne a je stoho spíše rodinné drama, kdy se otec snaží za každou cenu dostat za svou uvízlou ženou se synem. Konec jak vystřižený z amerických filmů, otec je zachrání a sám na chvíli umře, ale to by nebyla kopie a tak ho prostě oživí! 60%(18.4.2016)

 • misterz
  ***

  To by nebola Škandinávia, aby aj pri katastrofickom filme nezatlačila najmä na dramatickú stránku ľudského príbehu hlavných zúčastnených. To bolo na filme zároveň aj to najlepšie, pričom keď došlo konečne i ku katastrofe tak to samozrejme veľkou mierou pomohlo emotívnej stránke snímku. Samotná katastrofa a jej vizuálne prevedenie však za moc nestálo, tiež sa vo filme objavilo aj pomerne veľa príbehovo slabších pasáží, ktoré ma až tak nebavili. Za mňa len priemer. 60/100(12.2.2016)

 • stration
  ***

  Kterak se jednou Noři vysrali na svou poetiku, charismatické filmy a originální scénáře, aneb zahrajeme si na Ameriku. Naprosto profesionálně natočený, zahraný, nasnímaný a ohudbený katastrofický film z krásné norské přírody, který se bohužel snaží ze všech sil porovnávat se s hollywoodskými vysokorozpočtovými trháky. Zabíjí tím veškeré šance na originální, mrazivé severské drama, které z toho mohlo být. Chyběly akorát americké vlajky, afroameričani, hrdinský prezident a zachráněný pes na závěr. Škoda jak prase!(8.2.2016)

 • Othello
  ***

  Naděje, že by severský příspěvek do, již od svého počátku, vyčpělého žánru katastrofického filmu přinesl nějakou inovaci začíná a končí u Ane Dahl Trop Hlouposti, jejíž inteligentní, aktivní a milující postava matky nemá ve filmech tohoto typu obdoby. Zbytek je sice technicky vyzrálý, ale nijak zvlášť zajímavý. Posledních dvacet minut už čistej Emmerichovskej facepalm. Pokud si nemůžete dovolit lítat na svátky letadlem, potěší vás mladý Stropnický v hlavní mužské úloze.(11.5.2016)

 • higuain
  ****

  I když se to ve druhý polovině nevyhne nějakým logickým lapsům a žánrovým klišé, tak se pořád jedná o nadprůměrný katastrofický film, který hravě strčí do kapsy většinu americký (a mnohem dražší) produkce. Uthaug má talent (Tomb Raider to loni jen potvrdil) a na jeho další projekty si určitě dám pozor.(25.6.2019)

 • - Film je založen na situaci, která může nastat. Skalní masiv Åkerneset je v neustálém pohybu a sledují ho geologové. Jedna z trhlin se rozšiřuje o 15 centimetrů za rok. Na jaře roku 2013 byla zaznamenána prasklina, která se rozšiřovala o 0,2 až 0,4 milimetru za den. Pokud by došlo k sesuvu, vyvolal by vlnu tsunami vysokou několik desítek až stovek metrů, která by zasáhla několik měst a vesnic ve fjordu. (Cheeker)

 • - Všichni herci a herečky prováděli své kaskadérské scény sami. Režisér Roar Uthaug prohlásil, že natáčení některých scén bylo přímo nervydrásající. (Cheeker)

 • - Nyní je údajně v Norsku 300 nestabilních hor. (Stoka)