Raluca

Film-Noir / Krimi / Erotický / Thriller

Česko, 2014, 76 min

Od prvopočátku jsem čekal průser a snad proto jsem byl celkem mile překvapen. Pravda pointu jsem čmuchal už od prvpočátku (asi bych měl také raději dělat soukromé očko nebo kriminalistu). Dolanského mám však rád, je to sympaťák a hraje s nadšením a je jedno jestli zasypává zavražděné v barelu louhem nebo se bezhlavě zamiluje do Rumunky Raluci. Nejsem žádná řádová sestra, ale té nahoty tam místy bylo na můj vkus snad až zbytečně moc. Dolanský je borec, že do tohohle odvážnějšího pojetí šel! Jinak mi sedli i Helenka Dvořáková a borec Novotný. Ten dá cokoliv s živočišnou bravurou! A víte co? Já si už ani nepamatuji, kdy jsem viděl český film, který by mne bavil... Jakýkoliv. Všechno předtím točené u nás nedávno jsem jen ze zvědavosti dokoukal... tady mne zajímalo jak to dopadne. Velmi se mi také líbila kamera a vybrané lokace pro jednotlivé scény. A Raclavský se taky vytáhl s hudbou. Celkově velmi solidní průměr a já dávám tři kanystry benzínu! * * *(22.6.2015)

• panMartin

Příběh o věčně nadrženém bývalém policistovi, nyní soukromém očku, co už mu nestačí klátit ženu jeho kamaráda, která s ním pracuje v kanclu. I přesto, že je ve scénáři i režii zárodek kvality a také v atmosféře, příběh od začátku do konce celkem nudí. Oba hlavní představitelé (Dolanský a Pachlová) jsou sympatičtí, ale nahé a sexuální scény nejsou všechno. Je to škoda, jinak v tom cítím velký potenciál.(2.12.2015)

Atmosféra přes malé mušky oukej, ale ten příběh, bože. Malvína Pachlová jako femme fatalle - jasně. Jenom té erotiky bych od erotického žánru čekal víc... Dolanský pro mě stále méně překvapivě - velmi dobře! Jeho hraní mi sedí, je úsporný, lidský, sympatický. Ultra hajzl Majerovi sedí rozhodně víc, než svědomitý policista v rozvodovém řízení (Případ pro exorcistu). Ale schopnějšího scénáristu by to potřebovalo!(11.5.2015)

Jen fatální femme umí proměnit přirození soukromého očka na psí vodítko, aneb když žižkovský Marlow propadne Raluce, v noci už u něj nehrozí poluce.. Sebevědomá forma, nepříliš přesvědčivý obsah. Navíc ve filmech halících se pod žánrové zaklínadlo „noir“ musí byt pravidlem, že dialogy a monology jsou vybroušené diamanty a já našel jen pár vltavínů. Dolanský není Humphrey Bogart, ale mohl být Stanislav Majer..(31.8.2015)

• Lacike

Tak si cesky filmari konecne zase pre zmenu vyskusali beckovu zanrovku namiesto tych nekonecnych retro komedii. Pokial tento samotny fakt niekomu staci, tak asi bude spokojny. Ja nie som. Prave naopak. Film je neinvencnou napodobeninou americkych videobeciek, ktore sa k nam väcsinou ani nedostanu, lebo ich kvality za vela nestoje. Proste primitivny eroticky thriller so sokujucimi zvratmi, ktore by neodhadol len tradicny divak Troskovych komedii. Scenar sa proste nevydaril. Dialogy sustia papierom a ani reziser vdaka mizernemu vedeniu hercov nedokazal, aby zneli aspon trochu prirodzene. Snad len Dana Syslová dokazala tie sracky predniest takym spôsobom, aby mi to netrhalo usi. Jediny aspekt, ktory prekvapi su nezvycajne okázalé sexualne sceny. Takze vysledok je velka mizeria a ja som sklamany, lebo vdaka mojim oblubenym hercom akym je Dolanský, Frejová alebo Syslová som sa na film tentoraz tesil. 3/10.(8.5.2015)