Raluca

Film-Noir / Krimi / Erotický / Thriller

Česko, 2014, 76 min

• PROCESOR

" Je to jen sex, ne je to sympatie". Je to kriminálka, ne je to divný. Hraje tam hezká ženská, jo, ale z toho se nezblázním. Problém je v tempu, kdy se na začátku stane strašná "věc" a vykonavatel odplaty bude již brzy propuštěn. Děj je předvídatelný, jako český slavík a nic se neděje, aby to bylo jinak. Dokonce to staví soukromýho detektiva do role hlupáka co myslí tím dole a dělá školácký chyby. Český filmy mam rád a fandím jim , ale...(21.7.2015)

Solidně natočený a zahraný libovolný díl průměrného krimiseriálu. Další česká snaha o žánrovou tvorbu dopadla hůř, než jsem čekal a hlavně hůř, než jsem si přál. A to jsem se docela dost těšil. Cynický detektiv Jan Dolanský se tváří natolik protřele, až ho postava femme fatale hravě utáhne na vařené nudli. Sebevědomý je i režisér, který se toho nebál a šel si vlastní cestou. Ocenit to dokážu, výsledek ale docenit neumím.(21.5.2015)

Ok, když se v našem malým českým filmovým rybníčku někdo pokusí natočit žánrovej film, je to vždycky svátek. Mně osobně už totiž lezou na nervy všechny ty rádoby ambiciózní filmy o zlým komunismu a ještě zlejších estébácích. Naštěstí jsou tu lidi jako Zdeněk Viktora, který dělají naší kinematografii o něco rozmanitější. Osobně nemůžu říct, že by byl film Raluca úplně povedenej, ale je zábavnej a zajímavej a to se cení. Ačkoliv se pan režisér snaží seč může, na můj vkus filmu chybělo erotické napětí. A to i přesto, že sexuální scény jsou překvapivě odvážné a je jich hned několik. Další věcí co trochu zamrzí je příběh. Ten má bez závěrečných titulků cca 72 minut, ale divák naštěstí nemá pocit, že by ho někdo dějově ošidil. Bohužel ho ani nic nepřekvapí. Viktora má zcela evidentně nakoukané různé Žáry těla a Ďábelské svůdkyně a jeho příběh jede v podobných dějových kolejích, aniž by se pokusil odbočit. A i když šlo zcela evidentně o levnější počin, vypadá film skvěle. Nevím, jestli je Raluca film úplně vhodný do kina, ale svým vizuálem vypadá jako díl nákladného tv seriálu typu Expozitura, Vraždy v kruhu nebo Případy 1. oddělení. Herecky to taky není zlý. Dolanský hraje super a jeho herecká kolegyně taky není úplně zlá. Ale její postvava mohla být víc nejednoznačná. Na můj vkus to není úplně femme fatale, ale koneckonců tu nemá hrát nějakou požíračku chlapů, jakou byla Linda Fiorentino, ale oběť, kterou má hlavní hrdina ochraňovat. Celkově jsem ale spokojenej. Solidně jsem se pobavil a ani chvíli se nenudil. Příběh je možná schématickej, ale určitě zajímavej a já si vlastně nestěžuju. A už jen s hrůzou čekám, kdy mi zase v českým filmu bude nějakej ambiciózní idiot předvádět, jak na matku s dvěma dětma tlačí STB.(5.5.2015)

• Lacike

Tak si cesky filmari konecne zase pre zmenu vyskusali beckovu zanrovku namiesto tych nekonecnych retro komedii. Pokial tento samotny fakt niekomu staci, tak asi bude spokojny. Ja nie som. Prave naopak. Film je neinvencnou napodobeninou americkych videobeciek, ktore sa k nam väcsinou ani nedostanu, lebo ich kvality za vela nestoje. Proste primitivny eroticky thriller so sokujucimi zvratmi, ktore by neodhadol len tradicny divak Troskovych komedii. Scenar sa proste nevydaril. Dialogy sustia papierom a ani reziser vdaka mizernemu vedeniu hercov nedokazal, aby zneli aspon trochu prirodzene. Snad len Dana Syslová dokazala tie sracky predniest takym spôsobom, aby mi to netrhalo usi. Jediny aspekt, ktory prekvapi su nezvycajne okázalé sexualne sceny. Takze vysledok je velka mizeria a ja som sklamany, lebo vdaka mojim oblubenym hercom akym je Dolanský, Frejová alebo Syslová som sa na film tentoraz tesil. 3/10.(8.5.2015)

Temný thriller o věčně nadrženém detektivovi a jeho kostlivci ve skříni. Nechybí tu napětí, kvalitní herci Novotný a Dolanský, sexy holka Malvína Pachlová, která diváka neochudí i o nějaký ten odhalený kousek svého těla, překvapivý konec a obecně vzato i originální pojetí, alespoň na české poměry.. Místy to sice mělo své mouchy, protože jak už zde bylo řečeno, Česku chybí americké zkušenosti s tímto žánrem a také finance, ale i tak, byl jsem skutečně velmi příjemně překvapen a tak možná i krapet nadhodnocuji, když filmu udílím čtyři kousky.(20.11.2015)