Absolution

• USA Mercenary: Absolution (více)

Tajný agent John Alexander má za úlohu zlikvidovať dílera heroínu Kamaala z Afganistanu a získať informácie, kto v USA a Afganistane bohatne z predaja afgánskych drog vo svete. Počas akcie náhodne spozná dve dievčatá, ktoré sú obeťami obchodu s ľudským mäsom a utekajú pred nebezpečným gangsterským bossom, ktorý riadi gang lovcov a pašerákov ľudí a má vplyvné politické kontakty na najvyšších miestach. Nájomný vrah Alexander sa teraz musí rozhodnúť, či zachráni dievčatá na úteku, alebo zostane lojálny voči vládnej agentúre, ktorá ho najala a svoju misiu dokončí. (TV JOJ)

ywo666

Fíha, mám pocit, že Seagalovi rastie miesto úst kunda. A funkčná, lebo ten svoj facebeaver chytá počas celého filmu. Zistil som, že božský Steven točil zlé filmy iba preto, že zle videl a zdali sa mu dobré. Pretože pokiaľ viem, tmavé okuliare nosia v tme hlavne ľudia po operácií očí. Škoda len, že neuprednostnil liposukciu. Chudáčika nám ho už kolí artritída. Lebo raz použil stuntmana aj na vybehnutie niekoľkých schodov. Druhý krát sa odhodlal, že teda schody pokorí, ale po dvoch krokoch prišiel strih. Asi záber na Seagala, lapajúceho po dychu aj zábradlií a s kyslíkovou maskou cez pičoústa, nepasoval do konceptu postavy. Keď sme už pri konceptoch. Film je hlúpejší ako mongol po lobotómií. Seagal tu hrá 100x tú istú postavu prežívajúcu ten istý príbeh. Jediné čo sa zmenilo oproti starším filmom? Hm. Nič ma nenapadá. Vo filme nebola ani sekunda, ktorú by som už aspoň 5x nevidel v iných Seagalovkách. Prečo dávam také bohapusté vysoké hodnotenie? Hlavne za Byrona Manna, ktorý predviedol slušné akčné divadlo a jeho postava mi bola celkom sympatická. A zaujal aj Josh Barnett, ktorý je teda solídna korba. A vo filme nepôsobil úplne nepatrične. Takže keď prestane pracovať ako profesionálny približovač ZŤP, mohol by dostať nejaký flek vo svete filmu. Inak aby som majstrovi nekrivdil, tak je trochu chudší. Asi mu tá dieta whiskey + dútnik prospela. Ale ten side kick mu moc neodporúčam. 3* ()

m.a.t.o.

V scéne, keď Seagal prichádza k Vinniemu Jonesovi mi svätý Štefan v koženom saku zapnutom až po bradu pripomínal tučniaka z Madagaskaru. Ale k veci. Je táto videoseagalovka lepšia, než ostatné? Tak určitee...nie! Voskový mužík už síce nestrihá natočený materiál štýlom rýchlo a zbesilo, takže pri súbojoch je vidieť mávať svätého Štefana tými tučnými lopatami, pričom Byron Mann mu slušne sekunduje kopmi z otočky. Naďalej je tu však prítomný balast z ostatných majstrových videoskvostov: zaprdené Rumunsko, nočné kluby, trápne prestrelky, šľapky (pardón "hérečky") s otrasným akcentom, dementné dialógy typu: „Zistil si niečo?" – „Áno, volajú ho Šéf. Hovorí ti to niečo?" – „Je hlavou miestneho syndikátu." či trademark v podobe oblečeného sexu s hérečkou, ktorú filmári museli nadrogovať, aby majstrovi dala aspoň malý božtek. Fuck off! A ešte postreh na záver. Film odporúčam sledovať s dabingom, pretože v pôvodnom znení pôsobí svätý Štefan ešte viac "mámvpiči" dojmom, než nadabovaný. 25 % ()

iXtr3m3

Jeden z mierne lepších najhorších filmov Stevena Seagala. Ako inak hodnotiť kariéru herca, ktorý v osemdesiatych a prvej polovice deväťdesiatych rokov patril medzi topku béčkovej akčnej produkcie a potom padol na totálne dno. ()

Petr.Kocfeld

Tento snímek je vcelku dobrý.Mně se to i líbilo.Akce je zde docela hodně a Seagal je zde taky dobrý.Seagal umí hrát dobře a tento film je plný akce a napětí.Dávám 3 hvězdy a 60 procent.Seagal jako tajný agent u mě docela zabodoval.Tento snímek dovede potěšit i pobavit. ()

TERRORDROME

Duo Seagal-Waxman opäť a opäť a opäť spolu a stále o tom istom. Nejaký mafiáni, kráska v problémoch a nedotknuteľná Aikidozilla v kabáte s golierom až k ušiam. V rámci Seagal univerza proste ďalší zárez ktorý nie je sračka, akurát zúfalo rutinná záležitosť presprejovaná cez šablónu a to dokonca tou istou farbou ako tie predtým. Steven sa za všetkých okolností tvári rovnako, či už s niekým bojuje, alebo si to ide rozdať s ďalšou Ukrajinskou roštenkou. Vlastne tak trochu kecám, občas si totiž pohladí briadku na znamenie toho že tuho premýšľa. A to sa mu bude šiknúť, lebo odhaľovanie "tajomného" syndikátu sa nesie v duchu - "pre koho pracuješ? Pre šéfa! Kto je šéf? Vodca syndikátu!" Ale aspoň je tu tradičná porcia násilia a krvi, trebárs prestrelenie hlavy toho afgánca či horiaca mŕtvola letiaca von oknom. Akcia celkom slušná, prznená hlavne retardovane švihajúcou kamerou. Seagalov ázijský parťák sa tiež snaží a k nabalzamovanému Seagalovi vnáša trochu života. No a ako bonus tu máme Vinnieho Jonesa v taktiež klasickej úlohe naštvaného pitbula. Pozerateľný, ale už úplne po koľkýkrát zbytočný priemer. ()

Matros

Příšerně napsaná a sestříhaná seagalovka ve které řádí Vinnie Jones, který doufá, že si na něj zase někdy vzpomene Guy Ritchie. ()

warrenur

Stevkova klasika. Co do scenara i do zvycajneho hereckeho "ansamblu". Potesil pan Mann. Hoci derave a prosto jednoduche, nie az taka pohroma, ako asi jeho posledne tri filmy. Napriek tomu, bieda. ()

Hapretor

Poslouchat, jak Seagal pronáší ty nesmyslné rádoby moralizující a filozofické kecy, je na hranici utrpení. Jeho herectví upadá, jak jeho váha roste. Ve škole se tomu říkalo "nepřímá úměrnost" ! ()

MickeyStuma

Steven Seagal stále točí snímky jako na běžícím páse a je až s podivem, že stále nemá dost. Ale co, alespoň je na co koukat. Tento snímek se jako obvykle nesnaží o nějakou plynulost děje a s ničím se ani nijak zvlášť nepáře. Sotva film začne už je problém, který se musí řešit. A osloven není nikdo jiný než důchodce viditelně se sotva pohybující. Opět tu převážně žvaní a dává najevo o své moudrosti. Aby to nebylo zase až tak blbé, zúčastňuje se akcí a dvakrát krátce něco předvede ze svého bojového umění. Atmosféra je temná a akčně nabitá, ale když jsou mezery ve scénáři, celkově to nijak zvlášť nenadchne. Typický jednoduchý akční snímek pro zaryté fanoušky Stevena, který však na druhou stranu není zase až tak špatný jak vypadá. Jako videofilm zcela postačí. ()

BOURQUE

Známy scenár, známy príbeh, známa koncepcia a známy záver už po 15 minútach. Teraz však S. Seagal tak trošku lepší ako v posedných časoch. Nedostatočne využitý potenciál u človeka s menom Vinne Jones. PS. Adina Stectu is very hot! Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

GOREGASM

Nebudu na Stevieho plivat špínu, protože jsem se docela dobře bavil. Stevie už je sice taková větší kulička, ale ke štěstí nás všech vtipnodrsně se chovající a stylově se oblékající. Tato fáze Seagalovy kariéry už více nenabídne, ale Absolution i při své jednoduchosti na všech frontách umí pobavit a legendární akční hrdina s nejsilnějším krouťákem na trhu pořád nepatří do starého železa a na béčkovém poli stále žije. A bobky z něj má i schizoidní a psychotické hovado formátu Vinnieho Jonese (ten chlap nemůže být normální a jiné výrazivo mně v jeho kontextu nenapadá :-), který fakt čumí jako by ho zrovna od Chocholouška pustili. 60% ()

Torgal

Keď som sa pred písaním tohto komentáru ohliadol späť, v Štefanovej (direct to DVD) filmografii som uvidel len málo kúskov z ktorých by som si pamätal čo i len sekundu. A preto tentokrát nebudem písať o tom, aký bol scenár zas zmätený (dokonca aj s nezmyselným flashbackom na nejakú slečnu ku ktorej Števo choval romantické pocity, ale jej význam pre film bol nulový), ani o tom ako ma jeho generická zápletka uspávala (a nezachránila to ani iná slečna, ktorá sa za Pištom polovicu filmu ťahala v negližé). Radšej si tu uchovám spomienku na jediný výbuch smiechu, ktorý si pre mňa film pripravil. To raz Seagalov filmový parťák (ktorý bol pred desiatimi rokmi veľmi v pohode v Beštii) sledoval spolu so svojím ruským kamarátom chlapov Syndikátu. Nabehol na nich do obývačky, keď si nič netušiac chceli v pokoji oddýchnuť po ťažkej noci nad kelímkom vody z vodovodu. Predtým ako ich zabil sa dozvedel cennú informáciu, a síce, že pracujú pre šéfa. Keď sa o tento klenot podelil so svojím ruským spolubojovníkom, ten mu povedal šokujúcu novinu - podľa jeho zdrojov na čele Syndikátu stojí šéf. On vážne pokýval hlavou a ja som chytil nekontrolovateľný záchvat smiechu. Absolution je lepšie natočený ako hromada starších seagaloviek (btw, stále múdro nezhodil briadku ktorou maskuje svoj rastúci lalok) s celkom prežiteľnými bitkami, ale ten dej je strašný nelogický trash. 2+/10 PS: Aby sa na to pre budúcnosť nezabudlo, toto je ten film, v ktorom ázijského sidekicka dvakrát strelili do chrbta a jeho bojový výkon to znížilo asi o jedno percento. ()

Psycho.R

Nebudeme si nic nalhávat. Steven se nevráil, ale podobně jako u předchozího filmu jsem měl pocit, že se, alespoň příběhem i vizualitou trošku navýšila kvalita. Zápletka jak z 8mm, ale ok. ()

Acrobat odpad!

Števo v pár záberoch v rovine štatistu, pri bitke kamera všade len nie naňho. Prednesy, frázy, rumunské štetky, audiny, tvrdí ruskí chlapci, zlí aj dobrí, Števova ruština a Keoniho totálny hnoj v rovine umeleckej, formálnej aj obsahovej. Ničím nevybočujúci film v súčasnej prízemnej, trápnej a tuctovej tvorbe kedysi slávneho bijcu Števa. Keoni v stokrát obohratej štruktúre rozprávania, kde aj streľba trvá dlhý moment a všetko je to zakryté slušnou porciou nezáživnosti a úbohosti. Je nemožné sa počas sledovania vymaniť z marazmu tuposti všetkého od hercov, bitiek, reality. A stále prezentovaný fakt, ako Števo na staré kolená je jeden majiteľ háremu, kde otročí ženy. Aj tu je žena len akýmsi pudlíkom, psíkom, čo musí robiť ako jej povie, čo je zvýraznené v dialógoch a postojoch. Opäť brutálne odfláknutý akčný film. (videné 05.02.2020, DajTo archív) ()

rublik05

Už je to tady zas. Zase nám Seagal se svým dvorním režisérem Waxmanem servírují nízkorozpočtové akční béčko, tentokrát nenatočené v Rumunsku, ale v Ukrajině, což je asi jediná novinka, kterou film nabízí. Jinak se jedná o velmi jednoduchý a stupidní děj, doplněný o totálně odfláknutý scénář a hroznou práci s kamerou. Jedna z mála pozitivních věcí je fakt, že se vrátil staronový Seagalův souputník Byron Mann a místy se mihne Vinnie Jones. Zejména prvně jmenovaný se postaral o většinu lepších soubojů, jinak je film plný spíše přestřelek nebo Seagalových pokusů o kvalitní souboje. Nicméně musím samotného mistra pochválit, že nám zde ukázal aspoň pár fakt dobrých chvatů a soubojů, které očividně dělal sám, bez použití dvojníka. Bohužel však ta dějová prázdnota je hlavním kamenem úrazu celého filmu. Nezachraňují to ani již zmínění herci a celý snímek vyzní tak nějak ploše, bez nějakých emocí či atmosféry. Víc jak 2* si Absolution ode mě opravdu nezaslouží. 4/10. ()

DEMON

Tak ako som nedavno A Good Man oznacil za najhorsiu Seagalovku, tak som bol prijemne prekvapeny tymto kuskom. Koherentny pribeh (aj ked scenar ziadna velka vyhra), malo to hlavu a patu a postavy jednali vacsinu casu zmysluplne. Navyse, zaverecna akcna scena mi pripomenula (samozrejme v horsej a viac zostrihanej verzii) Nemilosrdnu spravodlivost (a trosku Muza so znakom smrti). O akcne sceny sa staral prevazne Byron Mann, Steven zvycajne striela (samozrejme tiez predvedie nejake chvaty a udery, ale je to omnoho statickejsie a rozstrihane na kusocky). Film nenudil, prijemne zbehol a neda mi nezamysliet sa nad zaverecnym monologom ako akceptovanim reality zo strany Seagala ako akcneho herca, ktory svoje najlepsie roky ma davno za sebou. ()

john.h

Seagal ve svém dvacátém béčku po roce 2000 zachránil už asi třicátou rumunskou adolescentku, tentokrát s příznačným příjmením Stetku (no joke, mrkněte na závěrečné titulky). Tentokrát jsme ale byli ochuzeni o nějakou erotickou scénu jako minule s jinou Rumunkou, každopádně jsme dostali alespoň jeden menší polibek, což byl už i tak celkem bizár sledovat topornou dvacetiletou Rumunku, jak dává pusu šedesátníkovi a snaží se tvářit, že je zamilovaná. Já toho chlapíka mám ale pořád stejně rád, jako všechny akční hrdiny z osmdesátek a začátku devadesátek a asi se mrknu i na jejich další zachraňování prostitutek a naivních nán z východu Evropy. ()

MrMir

Jako pozadí pro cvičení to bylo super. Navíc ta motivace! - když vidíte vypaseného Stevena se s komickým držením zbraně (mimochodem, za tuto činnost by měl dostat Oscara) jak dokáže vylidnit dům plný gangsterů a ani se při tom nezadýchá... ! Když už nic, tak jsem čekal solidní souboj s Vinniem a bohužel ani ten se nedostavil. Hvězda navíc za asijského kámoše... ()

johnsnow

v pohodke Pišta. Viac tu predvedie Byron Mann ale to nevadí lebo aj Seagal si tu pekne udrie, síce občas je vidieť kaskadér, ba často je používaný aj mimo akčných scén, neviem či má Pišta problém vyjsť po schodoch s pištolkou ale dobre. No a čo sa týka Jonesa ako záporáka tak je to slabota, síce má zvrhlé praktiky ale inak za veľa nestojí ani priestor nemá, a v boji už duplom nič nezrobí. Ale za 4* to bude, obzvlášť za sexi babu a Byron Manna a jeho súboje. ()