Angelika a král

• Francie Angélique et le roy (více)
TV spot

Po popravě milovaného manžela hraběte Jeoffreye de Peyrac žila Angelika jistý čas mezi pařížskou spodinou po boku přítele z dětství Nicolase. Navzdory hlubokému žalu se rozhodla získat zpět své postavení, majetek a čest. K tomu jí měl posloužit sňatek s bratrancem Philippem de Plessis-Bellieres. Její manžel však nečekaně zemře na bitevním poli a brzy na to je Angelika povolaná králem zpět na královský dvůr, aby splnila náročnou diplomatickou úlohu. Má přesvědčit perského velvyslance Batchary-Beje k podpisu důležité smlouvy s Francií. Její krása však nenechá chladným nejen velvyslance, ale ani krále, který ji hodlá učinit svou oficiální milenkou. Ale mezi nimi stojí stín mrtvého Peyraca. A tak zoufalý král přizná Angelice tajemství, které mělo být navždy skryto. I když je Angelika stále plná lásky k Peyracovi, v mužích kolem sebe vzbuzuje nepřekonatelnou touhu. (Česká televize)

spacylemon

To si jednoho krásného dne tvůrci tohohle skvělého dílka potměšile řekli: "Natočíme film, ve kterém se všechny postavy budou chovat jako úplní pitomci"; a pak jenom koukali, jestli jim to ty ženské v domácnostech bažící po další koňské dávce romantiky sežerou; a taky že jo. ()

FireTight

Když si tak zpětně pročítám oficiální text distributora, zjišťuji, že to je jeden velký spoiler. Ono se toho totiž ve třetím díle opravdu víc nestane (pokud nepočítám některé maličkosti, doslova :P), což je na celých sto minut stopáže docela... slabší. Ale i tak nedokážu hodnotit hůře než třemi hvězdičkami, neboť k téhle filmové sérii zkrátka nedokáži být plně objektivní, nebo co. Protože upřímně, už na začátku mne vytočilo, jak Angelika tvrdí "ne, ne, ne" a když král vytáhne dekret, tak hned "ano, ano, ano". A to nepočítám tu "akci" se šaty... Ale což, Versailles je zkrátka nádherné (zvlášť, když jste tam byli a teď už si zpětně říkáte "á, to znám"), vykreslení zvyků tehdejšího dvoru smutné, ale zřejmě pravdivé a co je nejdůležitější, ten zaprděný perský velvyslanec dostal košem. ()

loveless

Všichni padají na za... zem před krásou markýzy Angeliky, dokonce i francouzský král. Ale ona pořád miluje "mrtvého" manžela. Třetí díl kvality zhruba předchozích dvou. ()

PaRi

O své slabosti k tomuto druhu filmů jsem již psal v předchozích dílech. Ne však paušálně. Bernard Borderie byl mistrem v tomto žánru. Je též režisérem nejlepší adaptace Tří mušketýrů. Jen tak mimochodem, Jaques Toja, který v Angelice hraje krále Ludvíka IV., hrál v Borderieho Třech Mušketýrech Aramise. Správci serweru by měli toto jméno doplnit do výčtu herců. Je divné, když jedna z hlavních rolí, navíc ještě tvořící název tohoto dílu, není ve výčtu uvedena. ()

Tiiso

Když mě bylo patnáct tak jsem se na všechny díly svůdné Angeliky celkem těšil. Dnes mám spíše pachuť na jazyku a přesvědčení, že vizuálně se filmy dají celkem dobře hodnotit, ale příběhově a dějově nikoliv. ()

Petus

Jednoznačně nejlepší díl celé série, romantika jako blázen a vůbec mé sentimentální já tady dá na frak každému žvástu o červené knihovně, kýči a klišé. Tak. ()

Godhaj

,,Já vás zničím!“ ,,Mýlíte se!“ Třetí film o Angeliččiných dobrodružstvích mi připadá o chlup lepší než předchozí dva díly. Oproti nim není tento tak roztahaný a drží více po hromadě. I scénář si polepšil a tak je možné nalézt i poměrně sympatické repliky. Samotná Angelika mi tentokrát přišla ještě více protivná, než dříve, její ambicióznost nezná mezí a jde doslova přes mrtvoly, což mi dvakrát příjemné nebylo. Co zůstává bohužel při starém jsou některé vedlejší postavy, které působí až parodickým dojmem. ()

zElina

Žena, která si šla vždy za svým. To je věc, kvůli které se mi film líbí. Motivuje a inspiruje. Nemluvíme-li o jisté nemilé vlastnosti Markýzy de Plessis-Bellieres a to milovat všechny muže světa:) ()

ostravak30

Angelika potřetí. Tvůrci se vrátili k romantičtější poloze Angeliky. Také nebyl důvod být dramatičtější, neboť konečně získala vytoužené bohatství a majetek. Tentokrát poprvé jsem si ale říkal, že film mohl být o něco kratší. A též už začíná být mírně otravný fakt, že v její přítomnosti muži padají k jejím nohám a tvrdí, že ve Francii není krásnější dívky. Kdyby se zamiloval s těmito slovy jeden, dva, dá se to brát vážně, ale tohle je trochu přehnané neboť ve filmu není muž, co by ji vášnivě a leckdy zoufale nemiloval. ()

keyzar odpad!

Jo tak tohle nemusím... Ono to příběh má což o to ale jaký.. Já tyhle filmy veškeré nemám rád a o tom mě nepřesvědčí ani Angelika... ()

a0001 odpad!

Angelika tzv. retro spoločníčka. Hlúpe reči sa snažia dodať tejto ľahkej deve štipku romantického nádychu, no dych berú iba starým devám za TV, ktoré túžia zažiť ešte dáku tú zakázanú lásku v ich rozkrokoch. Angelika so srdcom veľkým ako má svetelný pútač srdcového tvaru na nie jednom dome ľahkých mravov. Ide iba o erotický film, ktorý je žiaľ lakomý na nahé detaily. Historicky-nulový, romanticky-komický, dejom-nezaujimavý, charakterom-predajný, dialógmi-nereálny. Film ponúka jeden veľký, mokrý blud. 0% ()

blondboss

Je vidieť, že v dvojke výrazne absentovala postava De Peyraca, ktorý sa vrátil v trojke a hneď to pozdvihlo úroveň. Robert Hossein to proste vie. Dej je stále jednoduchý, avšak elegantne priamočiary. Občas veľmi presladené, občas hlúpe, ale inak fajn.....60 % ()

carl.oesch

Z celé série asi nejlepší a nejsevřenější děj, paradoxně - tady se ukazuje, jak ten druhý díl byl zcela, ale úplně zbytečný. ()

hany83

Angelika, sladká to mrška, připomíná mi to trochu dětskou říkanku "tomu dala, tomu dala, na toho se nedostalo"..:)) Ale vážně, v rámci žánru funkci plní na 100% Hlas Libušky Švormové a její procítěné "Žofréé"-kdo by si nevzpomněl na dětství? Skvělá, tzv. oplodňovací hudba...kapesníky nutné!.-) ()