I z těžkého života, se dá udělat ještě těžší... Film s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (J. Lábus) se svým synovcem (M. Dejdar), které osud svede v jedné chvíli dohromady, aby postupně mezi nimi vzniklo pouto, které je prezentací síly a „moci“ přátelství. To je posléze vystaveno zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit. Snímek je mj. i konfrontací dvou hlavních, charakterově bezelstných protagonistů s těmi, kteří svou bezelstnost dávno ztratili a řídí se převážně tím, co jim může přinést prospěch, a to často za jakoukoliv cenu. (APK Cinema Service)

llucifer

Film ukazuje ,jaké je žití s postiženým (mentálním člověkem) pohled a názory postav ve filmu na věc. Přesně tak se to děje a je to mnohem horší . Umíte si představit takhle žít a starat se o člověka,který má rozum dítěte. Pan Lábus mohl hrát jakkoliv tuto postavu ,protože nikdy nevíte co si mentálně postižený člověk vymyslí. Mají svůj svět bez zábran . Pro někoho komedie? Hm , pro jiného realita... ()

krysarr

Zacalo to zajimave, skoncilo to zvlastne, na zacatku bych tomu klidne **** snad i dal, ale ten vyvoj deje az po zpackany zaver nema daleko k odpadu ()

Xakor20

Takhle to dámy a pánové dopadá, když se sejdou studovaní speciální pedagogové, kteří ve škole nedávali moc pozor. Pokud by Kluci (bůh ví proč) z hor měli být realistickým dílem, pak se začínám bát, jak si Tomáš Magnusek představuje fungování státu. O zbavení svéprávnosti rozhoduje pošťačka s vedoucím obchodu a další géniové, no prostě fraška. Nemluvě o spoustě dalších nesmyslů a nejasností, které by se nikdy nemohly odehrát tak, jak se odehrály. Nevím proč, ale já se tím vším stejně bavil. Alespoň to není čistokrevná sračka jako Bastardi! ()

bonsetti

Původně jsem tomuto filmu dal status NECHCI VIDĚT. Ale okolnosti mne donutily tento film shlédnout, a nakonec to nebylo zase tak úplně špatné. Je to jednoznačně smutný film, místy dost zdlouhavý. Lábus podle mne občas značně přehrával, vážná role mu nesedí. Dávám 3*. ()

Ed.

Dám přes všechny nedostatky zde zmiňované, se mi příběh líbil a pan Lábus s panem Dejdarem to uchopili velmi hezky. I ostatní herci se snažili podržet toto dílko, jak jen to šlo. Tklivý příběh kde i v smutku nakonec ještě je naděje. ()

Zdenka23

Zajímavé české drama (komedií bych to rozhodně nenazvala), se skvělými hereckými výkony Dejdara, Lábuse a pohledné Vejmělkové. Krásné znázorňuje silné citové pouto mezi strýcem (vlastně otcem) a synem, ale i úplatky prohnilou společnost. Plus je i starý malebný domek v přírodě, kde se většina děje odehrává. Ubírám hvězdičku za to, že mi v některých místech přišel děj zdlouhavý. Snímek ale rozhodně patří k lepším a stojí za to, ho vidět. ()

ACE 2007

Nejlepší Magnuskovo film, souhlasím, u tohoto jasně ukazuje, kam dospěla tahle zvrácená doba, jeden "nadčlověk" si prstem ukáže a patolízalové, přidržtašky a totální howna s funkdí nebo pro svůj prospěch se umoří k smrti jen když mu vyhoví...Je tam nelogičnost všeho, v tom režisér vyniká, ale celkově, nevěřil bych, že to napíšu...díky pane Magnusku ()

supg

Herecky koncert. Toto je ten film, kde se oplatí kaslat na zdejší hodnocení. Film jsem chytil pozdě a neviděl úvodních asi 35min, ale během chvilky si mne získal pohledem na Labuse, který opět zde dokazuje, že je schopen zahrát cokoliv. Kdybych ho neznal jako herce, tak bych věřil, že je to blázen. Film není o tom (jak tu někdo psal), že není možný z medicinskeho, právního a nevimjajakehojeste hlediska, ale o velké lidskosti, o životě bez výhod a o tom, že přátelství a láska je silnější než pohodlný život. Rád si Film příště prohlednu celý a možná to i za 5⭐. ()