I z těžkého života, se dá udělat ještě těžší... Film s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (J. Lábus) se svým synovcem (M. Dejdar), které osud svede v jedné chvíli dohromady, aby postupně mezi nimi vzniklo pouto, které je prezentací síly a „moci“ přátelství. To je posléze vystaveno zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit. Snímek je mj. i konfrontací dvou hlavních, charakterově bezelstných protagonistů s těmi, kteří svou bezelstnost dávno ztratili a řídí se převážně tím, co jim může přinést prospěch, a to často za jakoukoliv cenu. (APK Cinema Service)

Jantar2

Film jsem viděl dlouho před premiérou v listopadu 2017 u Tomáše Magnuska v Hereckém domě Viktorka tehdy ještě v nenabarvené formě a můžu říct že jsem byl opravdu příjemně překvapen. Od Tomáše Magnuska zatím určitě to nejlepší. ()

rigby

Příběh má obrovský potenciál. A hlavní dvojice Dejdar a Lábus také. Jen je škoda, že režisér to takhle zapíchl. Film je v jeho pojetí vhodný maximálně jako televizní film, který toho divákovi moc nedá, maximálně trochu zmatku. Příběh je značně kostrbatý, bez vypointování jednotlivých scén. Mnohé scény jsou tam navíc, postrádají většího smyslu. Stejně jako plejáda známých herců i neherců. K čemu to všechno je, když je to takovým nedbalým způsobem promrháno? Velká, velká škoda. ()

0kozel

Nejedná se o komedii. Je to trochu naivně natočené. Co bych na tomhle filmu vypíchnul je ta bezmocnost jednotlivce, který od nikoho nic nechce a nikomu neškodí, v boji s byrokracií. Člověka to až nutí zamyslet se, jak by se sám zachoval v podobné situaci. To ilustruje ta scéna, kdy se Dejdar úřednímu rozhodnutí rozhodne postavit se vzduchovkou - zoufalost a neskutečná hloupost? Samozřejmě! Ale takhle to chodí, když se člověk nemůže nikde dovolat, tak často provede zoufalý čin, zvlášť pokud se jedná o impulzivnějšího jedince. Lábus ve filmu podal dobrý výkon. ()

Anee

Jedním slovem: ztracený čas. Ten mi bohužel už nikdo nevrátí. Tento film ukazuje, že úpadek českého filmu stále pokračuje. Pokud bych to měla shrnout, tak herci naprosto přehrávají či nehrají vůbec. Jediný, který svou roli zvládl byl Lábus. Dejdar působil jako zjevení, zvlášť když se mělo jednat o starší já, který opravdu jako starší já toho mladého kluka nepůsobí. Dlouho jsem nemohla přijít na to, že se film najednou odehrává o dvacet let později a pořád jsem se marně snažila přijít na to o čem to teď vlastně je. Co se týče nevyjádřeného časového posunu, Dejdar opravdu nevypadá na nějakých 40 které mu tam připisují, ani jeho bývalá filmová partnerka. Oba působí vyžilým dojmem padesátníků. Zápletka filmu je jalová a přemrštěná. Taky co by se dalo od českého filmu očekávat...Obyvatelé vesnice se nechovají logicky ani kontinuálně. Celkově je film takový rozpačitý. Dvě hvězdičky za Lábuse a za prostředí. Víc si jich bohužel ani nezaslouží, což je škoda. Po dlouhé době, když nám pořád předhazovali Babovřesky a kameňáky a hořkosladké komedie, jsem čekala na nějaký vážnější film jak na smilování a když jsem se dočkala, stalo se z toho...tohle. ()

fafejt001

Nečekal jsem žádnou pecku , a taky že jo . Lábus jěště , tedy místy , ušel , ovšem Dejdar hraje furt stejně . Korn tam byl asi do počtu a Hromada a Vejmělková zřejmě taky . Scénář zoufalý a réžie jakbysmet . A NAVÍÍÍC -- já nejsem Tvůj strejda . Zajímavý ,, nápad " . Tak zase příště pana Magnusek . I když posun od Bastardů tu je , to jo . ()

montelie

Dalo se na to koukat. Sebeobsazení Magnuse je mimo, ale kluci z Ypsilonky hráli dobře. Nebýt poslední půlhodiny, uvažoval bych o čtyřech, takhle slabší tři... ()

Dawe2

Výborný Lábus i Dejdar. Těžko zde hledat špatného herce. Navíc příběh, který zaujme a má smysl. Aktuálních 51% uráží všechny jejich výkony i práci. Velmi nedoceněné. ()

jjjerry

Dejdar hraje jako vždy velmi dobře. Lábus špatně a ještě hůře. Bohužel ten scénář nemá hlavu ani patu. Hraje si na rádoby psychosociální drama a přitom to prokládá scénami jak z televizního seriálu. Celkem zklamání. ()

pájap

Magnuska fakt nemusím. Jeho představa že lidi jsou zkažený bestie je mylná... Celá ves proti jednomu nebo dvěma.... A hvězdy jsou za Lábuse a Neckáře ()

tosastava odpad!

Lúzer Magnusek opäť nesklamal. Zaujímalo by ma, odkiaľ berie peniaze na tie svoje kraviny. Nechápem kto je ešte ochotný investovať nemalé prachy do tak neschopného režiséra. Z.Troška je v porovnaní s Magnuskom Spielberg ()

KritikDavid odpad!

Komedie? Ani náhodou! Ve vedlejších rolích nesympatičtí, těžce obézní lidé (včetně pana Magnuska), kteří ještě neotevřou pusu a už mají viditelně propocená trika. Trapný film. ()

Hombre8

Ta předsudečná nenávist k Magnuskovi je víc zakořeněná, než je zdrávo. Jasné. Není divu. Po těch veledílech, při tom, jak se snaží všude cpát různé "prominenty"... Ale tenhle film špatný prostě nebyl! Hezká hudba, kamera a ani k režii nemám zvláštní výhrady. Excelentní výkon Lábuse, Vejmělková ukázala, že hraní ještě nezapomněla a i ty "pohaslé hvězdy" potěšily. (Venclík, Černá, Vodňanský, Němec...) Je dobré, když někdo dá lidem, na které se už zapomíná, aspoň takovou příležitost. Za to a i za skutečnost, že se jedná podle mého mínění o Magnuskův nejlepší film, hvězda navíc! ()

motyka52

Je to bezpochyby jeden z těch lepších "Magnusků". Což, pravda, neznamená příliš. Film většinu času vůbec neví, co se sebou, snaží se být sociálním dramatem, rodinným dramatem, komedií, v závěru zběsile twistovat, kritizovat poměry a bůhví co ještě. Problém ale je, že motivace mnoha postav zůstává naprostou záhadou, většina z nich se chová jako debilové, ale narozdíl od Lábuse to zřejmě neměli ve scénáři. Na druhou stranu musím říct, že právě Lábusův osud mi nakonec nebyl úplně lhostejný, což mě vzhledem k výše řečeným problémům překvapilo. Taky to má pěknou muziku. A nesnaží se to diváky trápit zbytečně dlouho. Přiznávám, asi při výsledném hodnocení vycházím z porovnání s jinými filmy mistra M, ale tři minus tomu nakonec dám. ()

Sa.sa

Eva Vejmělková je opravdu krásná a zraje jak víno <3 Jinak hodně smutný, depresivní a opravdu těžký film... ()

vinducha

Zde bych řekl , že se pan Magnusek konečně začíná chytat , úplná topka to jasně není . Ale po předchozích svých veledílech je to značný posun , co se týče kvality nahoru . ()