I z těžkého života, se dá udělat ještě těžší... Film s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (J. Lábus) se svým synovcem (M. Dejdar), které osud svede v jedné chvíli dohromady, aby postupně mezi nimi vzniklo pouto, které je prezentací síly a „moci“ přátelství. To je posléze vystaveno zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit. Snímek je mj. i konfrontací dvou hlavních, charakterově bezelstných protagonistů s těmi, kteří svou bezelstnost dávno ztratili a řídí se převážně tím, co jim může přinést prospěch, a to často za jakoukoliv cenu. (APK Cinema Service)

topi80

Moc povedený film. Tato pochvala má o to větší váhu, že jde o milionkrát vytěžené téma. Velkým plusem je pro Kluky v akci fakt, že jejich vztah je popsán bez příkras a utopického idealizování. Vděčnou roli dostal Jiří Lábus, který se jí zhostil na jedničku. Ač nejsem obdivovatelem herectví Martina Dejdara, musím uznat, že se díky určité dávce frajírkovství (ke které mu na začátku filmu umetl cestu jeho syn) na roli také hodil skvěle. Tomáš Magnusek už umí režírovat, jen bych na jeho místě zvážil, zda se ve svých filmech neobsazovat do trochu menších rolí, než byl starosta. Poněkud podivnou sestavu "komise" rozhodující o tom, co s Emilem, filmu odpouštím, co mi však vadilo, bylo, že Evě Vejmělkové bylo rozumět tak každé druhé slovo. Každopádně chválím, určitě si dám někdy i reprízu. ()

subic

Hm no Dejdar s Lábusem jakože v dramatických rolích a to teda moc nejde. A už značně vyzobanou slunečnici Evu Vejmělkovou jsem snad ani vidět netoužil, tu jsem si chtěl v hlavě uchovat jako mladou. ()

Gamekeeper77

Že točí Magnusek samý sračky, to už jsem si dávno zvyk, ale že je schopnej i takhle příjemně překvapit, tak to čumim. S komedií to sice nemá společnýho nic, ale jako drama se to vážně docela povedlo. 67%. ()

ostravak30

Po předchozích filmech Tomáše Magnuska je tento snímek docela příjemnou změnou. Ale rovnou dodávám, že se nejedná hned o film na Lva. Jen je prostě vidět už trochu větší snaha. Ve filmu jednak hraje celá řada kvalitních herců, ale také se zde jedná o silné téma. Nicméně film má několik věcí, které ho sráží. Především je to opět scénář a střih. Nevím, jakým způsobem se T. Magnusek vybírá své spolupracovníky a zda jede stylem, kdo jde za méně, ale pokud ano, pak to ubírá kvalitě. Scénář jasně pokulhává a se střihem, který někdy ani nedává smysl, má tvůrce problémy již od svých prvních počinů. Osobně ale vidím problém i v tom, co se na plátně odehrává. Ono se toho totiž zase tak moc neděje. Hlavní linky filmu se vlezou celkově do třiceti, čtyřiceti minut a zbytek je docela nudná omáčka. Děj je sice vážný, nicméně bych dodal, že pokud mohu srovnávat s podobným filmem Václav, pak zde se tlačí moc na pilu. Zkrátka to působí, jako by film chtěl diváky dojmout a donutit k zamyšlení v podstatě za jakoukoli cenu. Což se právě Václav nesnaží a nechává děj plynout a také je to vidět. Zde je opravdu nejlepší přirovnání již uvedené - tlačit na pilu. Osobně bych změnil i název, protože Kluci z hor působí jako laciné gay porno. Rozhodně to není film na Oskara, ale alespoň už to není odfláknuté něco. Tímto způsobem se za takových deset, patnáct filmů může Tomáš M. konečně přiblížit kvalitě. Zatím je to průměr. ()

DJ Kritik

Skutočne sa mi to páčilo. Malo to síce len zopár dobrých myšlienok ale i to zabralo. Mať tak trochu viac priestoru na prekérie života, bolo by to výborné ()

Pitryx

No, hluboká poklona panu Magnuskovi. Nebál bych se snímek nazvat emocionální peckou. Tohle jsem od pana Magnuska nečekal. Je dobře, že do tohoto snímku o lidství a mamonu přizval i starší hereckou generaci. Píšťalka je stále přitažlivá. Proč obsazen pan Neckář a Korn to nevím, trochu to hodnotu filmu snížilo. U mne to má osmdesát plných, a to se vší úctou. ()

Alex696

Tak v prvom rade komédia to nie je ani zdaleka. Ak sa niekto na tom smeje je idiot. Ale film dobrý. Ukázal svinstvo doby. ()

Coliseum

NinadeL to napsala opět za mě. Tu trojku si ten film zaslouží, ale já ji (zatim) nedám, repetentovi se taky z pětky hned nedá jednička. ()

tsatsiki

Neskutečné překvapení.Lábus hraje mentàlně zaostalého skvělé, Dejdar mu dobře sekunduje a všichni své role zahráli dobře a uvěřitelně.Scénář je kupodivu fakt dobrý a baví mě to mnohem víc než Domácí péče nebo Bába z ledu. Jen ten modrý filtr to filmu kazí, ale jinak technicky i herecky dobře natočený film.4* ()

ZHODNOTITEL

U pana Magnuska rozhodně pokrok. Byť je stále mnoho věcí na vylepšování. Musím přiznat, že mi Lábus ani Dejdar nakonec v takových rolích nevadili, přestože je znám spíš z veselejších rolí. Nakonec snad celému filmu nejvíc ublížil závěr, který na mě zapůsobil trochu amatérsky. Tedy, nevíme co s koncem, hlavní postavu zabijeme a všem aby to pochopili to ještě napíšeme do závěrečného shrnujícího titulku, buch, titulky. ()

karlos-rio

Po dlouhé době, koukatelný český film,hodnocení je naprosto podhodnocené, vysvětlení je jasné, režie Magnusek, to je takový druhý Troška, ale některým místním rádoby odborníkům to prostě stačí, mám pocit, že ani nepotřebují film vidět a automaticky dají blbé hodnocení ()

sardon

Uvědomuji si, že močím proti větru, když dávám 4* filmu, který je plný klišé, zkratkovitých vedlejších postav co jsou jen do počtu a těžko uvěřitelného závěrečného zvratu, kdy správňáci "doktoři" a polepšená bejvalka dostanou strejdotátu z ošklivého ústavu, aby mohl posléze umřít doma. V životě to holt chodí jinak,ale přesto,nebo právě proto tu máme právě takové filmy, abychom mohli na závěr utřít slzu dojetí a povzdechnout si že spravedlnost zvítězila. K tomu jednoho takového " Emila " máme u nás, jen má lepší osud, pod chalupou nemá břidlicový plyn, žije si ve svém vlastním světě a sousedi ho berou takového jaký je. ()

DanielP.

Jak tu již bylo několikrát psáno. Námět je skvělý, ale když ho dostane do ruky Magnusek jde to do kytek. Tomáš se za ta léta nenaučil dělat filmy a ani nenaučí. Nemá pro to potřebné vlohy ani vidění. ()

pafka

Jsou mista, ktera funguji dobre a jsou mista, ktera jsou k neuvereni, ze je tvurci takhle nechali. Nedatazene, nedohrane (Dejdar) dialogy takove, jak by je nikdy ni´kdo nerekl. Pohravani si s atmosferou se tvurcum moc dobre nedari, zatlacit na pilu se nedari. A je to moc videt. Na druhou stranu dejove pestre, radost videt pana Labuse v tehle roli. Kupa hercu, kteri uz ve filmu nejsou casto k videni jsem videl moc rad (Vejmelkova, Korn). Do televize velmi slusne. Jsou tvurci, co by mohli zacit uz i zavidet takove tema. ()

natalanka

Tak páááni..... to je prostě nádhera. Lábus, Dejdar,Krbová, Huba, Němec,Korn... to prostě nečekáte, to koukáte .... Je to moc hezký příběh. Tomáš Magnusek umí :-) ()

PamelaJJK

Přistupoval jsem k tomuto dílu s despektem. Ano, kvůli panu Magnuskovi. A dostavilo se překvapení. Musím souhlasit s paní Spáčilovou z MF Dnes (narozdíl od zdejší "stádní" odborné většiny), že se pan Magnusek zlepšuje a na rozdíl od věhlasnějších filmařů to ještě nevzdal a nezabalil. Vím, že se říká, že mezi slepými je jednooký králem, ale tohle nebylo úplně blbé. Objektivně vzato. Pan Lábus byl přesvědčivý a úžasný. Kamera, stopáž, obsazení OK. Že to neodpovídá medicínským a právním normám a pravidlům? Není to dokument o stavu zdravotnictví či justice v ČR. Je to autorská, chcete-li umělecká, zkratka, licence,... Průměrně inteligentmí živočich to bez problémů pochopí... Ano, bylo to schematické, ale aspoň to na rozdíl od spousty artových záležitostí, mělo jakous takous atmosféru a děj a snažilo se to něco sdělit. Jednoznačně nejlepší počin pana Magnuska. ()

jungewolf

Komorní drama - herecký koncert J.Lábuse a M.Dejdara. Jim zdatně sekundují E.Vejmělková, M.Huba, L.Krbová, vynikající E.Černá, L.Termerová, P.Nový, J.Korn, V.Venclík, J.Vodňanský, F.Němec, K.Švejda a další. Velmi výstižný byl J.Hromada jako cynický lobbista a zpěvák V.Neckář v malé roličce místního kněze (podle černé košile s bílým kolárkem asi římskokatolický) . 4 * a 67 % .  ***Jen tak mimochodem : v Kunvaldu (pár scén z místní "sámošky") vznikla po r. 1460 Jednota bratrská = čeští bratři, dnes celosvětově rozšířená - Unitas fratrum/církev Moravských bratří = Church of Moravian brothers. Je to kraj písmáků a "zapadlých vlastenců K.V.Raise ....  . ()

Alden_Larson

Zrovna, když jsem si myslel, že Magnusek natočil něco kloudného, tak se film odvázal z řetězu a všechno podělal. Tenhle film mě tak naštval, štvala mě emočně manipulativní hudba, štvaly mě komicky anatagonistické postavy a obzvlášť mě naštval Magnuskův nedostatek sebeuvědomnění. Zápletka není originální a většina jí závisí na tom, že její protagonista je úplný idiot. Herecké výkony jsou fajn a film vypadá lépe než Magnuskovy ostatní výtvory, ale jako celek to je emočně manipulativní slátanina. Film jsem zkrátka vůbec nemohl brát vážně, obzvlášť potom, co se asi v půlce filmu v pozadí objevil film Bastardi, to mě dopálilo ze všeho nejvíc. 2/10 ()