Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

Ydrosten

Moje hodnocení bude možná poněkud subjektivní. Když ten film vidím dneska, stejně prožívám pocity, jako když běžel v roce 1987 v kinech. Líbil se mi tolik, že jsem na něj šel i podruhé. Má to napětí, vtip, nápady, natáčeno mj. v krásném kaňonu řeky Verdon a k tomu zadumané blankytné oči Bernarda Giraudeau a rošťácký pohled Gerarda Lanvina – skvělá dvojka, pro mě skvělý filmeček. :::: Existovala v té době vůbec lepší krimikomedie ? ()

MickeyStuma

Loupež kasina v policejním zájmu. Francouzská kinematografie a jeden z jejich nejstylovějších a nejzábavnějších thrillerů, svého času sklízející popularitu i v československých kinech. Vše začíná klasickým útěkem vězňů, aby netrvalo dlouho a nevylezlo z toho něco, co by určitě nikdo nepředpokládal. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích, kteří své postavy právě v ryze zábavném hledisku pojali plně okázale a věrohodně. Věrně jejich etudu doprovází také Christiane Jean coby mladá kráska, která v takovém příběhu prostě nesměla chybět. Jedná se pouze o odpočinkově zábavný thriller bez sebemenších ambicí si hrát na vážnost. V rámci žánru však patřičné scény samozřejmě nechybí. Několik kaskadérských kousků, honičky, střelba, zkrátka tradiční žánrová záležitost. Scéna loupeže je samozřejmě jedno ohromné klišé, ale když se to porovná třeba s novějšími snímky o takových loupežích, svou atmosférou prostě nezklame ani dnes. ()

cure

Tento francúzky film som videl už veľmi dávno, hádam pred 20 rokmi, ale dodnes si ho pamätám takmer od začiatku po koniec. Veľmi prijemná story o tom ako sa dá vylúpiť jedno veľmi dobre chránené kasíno a pritom zistiť čo je v živote dôležitejšie ako peniaze. Hoci s nimi je to o niečo príjemnejšie…. ()

tranquill

Velmi kvalitní dobrodružná krimi i bez nějakých velkých francouzských hvězd. V kině rozhodně velkolepá podívaná. ()

Mara97

Narazit na dobrý film v televizi zcela neplánovaně není nic neobvyklého. Když ten film je ale kdesi za svou polovinou a vy se od něj najednou nemůžete odlepit, i když neznáte předchozí děj, jedná se už o výjimečnou situaci. A právě tak jsem na Specialisty narazil. Několik scén neuvěřitelně napínavého vloupání mne donutilo podívat se tentokrát na celý film, a rozhodně jsem nelitoval. Tradiční detektivka, odlišujících se od ostatních neuvěřitelnou vynalézavostí a důmyslností naprosto zaujme pozornost, kdy už okolí pro diváka neexistuje. A přitom se nejedná o žádný mainstream. Jaká to škoda. ()

Torgal

Zábavná ústredná dvojica, femme fatale, vysoké tempo a dokonale naplánovaný heist. Ale tiež aj hromada nelogických blbostí a náhod (naplánovaný útek z úvodu je pri spätnom ohliadnutí neuveriteľne stupídny). Celkovo sa nad chovaním postáv neoplatí veľmi uvažovať, ale treba sa baviť vzájomným pošťuchovaním tvrďákov v hlavných roliach. S týmto na pamäti som si film celkom užil. 7-/10 ()

Martensson35

V jádru takový klasický film o vloupačce. Předehra, příprava, provedení a nějaké řízné "finito" na závěr, jak je u frantíků dobrým zvykem. Ihned mi naskočilo přirovnání s Melodií podzemí. Ale zatímco Gabin a Delon film podrželi svými charaktery, tady to zkrátka funguje celé koncepčně, nepočítaje, že oba pro mne bezejmení herci jsou prostě parádně postavení a zahraní, a i ve fázích přípravy má film spád. Možná i sledování generačního vývoje tohole typu filmů, když si porovnám hi-tech postupy Dannyho partáků s hrabáním VHS kazet na smetišti u mě hodnocení filmu vytahuje. ()

bearmeedek

Neznal jsem a potěšilo. Ačkoliv se jedná o francouzskou kriminálku, nejde o drsnou FR školu. Dýchá z toho větší pohoda a zábava. ()

Jonatána

Specialisty jsme s kamarádkou v prváku na gymplu viděly snad desetkrát, dialogy jsme znaly zpaměti. Já jsme milovala Bernarda, ona Gérarda. Nikdy jsme si nelezly do zelí (já Delon, ona Bebel, já Vaculík, ona Tofi :-D). To je mých krásných náct, méně než plný počet prostě dát nemůžu. A kromě těch báječných vzpomínek je to bezvadný film! ()

Belmondicek

"Carello, jsi sympaták, ale pesimista. To v Tvým věku není zdravý!" Jak vyloupit nevyloupitelné kasino Mazetti, kde se ukrývají tři miliardy, to ví jen specialisté Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin. Za komunistů to v kinech byl pořádnej trhák a i dnes, tahleta moje srdcovka, více než slušně šlape. Dobrá hudba, vtipné hlášky, slušné akční scény na konci, buddy chemie a jako obyčejně, jak to bylo v té době běžné, dokonalej dabing z Barrandova v čele s mým oblíbencem Borisem Rosnerem... "Nevím jak ty, ale já skočím!" ()

Tamdydam

Věřit se tomu nedalo, ale co na tom. Bylo to zábavné, bylo to vtipné (i když hlavně nechtěně) a "Mámo...! Ty panorámata!". Už jen kvůli nim stojí film za zhlédnutí ()

IronRocky

Velmi dobrý a pohodový snímek, který se mi hodně líbil a zaujal mě. Začátek filmu, tedy útěk před policií je takový divný, ale odehrává se v pěkné přírodě skalnatých hor. Příběh začne rychle nabírat a nabídne menší a zajímavé zvraty. Ústřední dvojce je povedená a dobře se doplňují. Povedené vyloupení kasína a dobrá honička vozů BMW. ()

Rattlehead

... jeden z filmů, které jsme si často pouštěli na videu, když jsem byl ještě ve školce, takže k němu mám nostalgický vztah. Těžko ho objektivně hodnotit... "Já tě zabiju!" - "Klidně, ale až uschnu". ()

Dragonessa

"Nic pro Vás, pane Žéráne"... v naší rodině už dávno zdomácnělo. Dávám 100 procent, protože to je klasika mého mládí. ()

Moiseiwitsch

Film jsem viděl poprvé jako děcko a byl jsem z toho paf od začátku do konce. Perfektní scénář, skvělé herecké výkony, fajnová hudba - prostě Francie :) ()

Hawaj

Na dnešní dobu už tahle francouzárna nestíhá. Od momentu kdy dva desperádi potkaj étrickou ženu je to už vyloženě selanka. Prej pravdivé, drsné a syrové. No teda lol, spíš takové romantcko idealistické a někdy i dost zjednodušené, speciálně na konci, tam už se scénárista ani režisér vůbec neobtěžovali namáhat mozkové závity. Vyvrcholení už bylo stejně plytké jko v Kobře 11. Když to srovnáte třeba s Francouzskou spojkou tak to je úplně jiná káva. Možná kdyby tonatočil perre Richard tak by to mohla bejt docela veselá taškařice. :) ()

maraHCV

Vzpomínám,jak jsem tuhle věc viděl jako malý klučina a měl jsem pocit že nic lepšího už nepříjde ale přišlo!i tak je to krimi klasika která nikdy neomrzí... ()

Piedone

V repríze s českým kinodabingom odvysielané v sobotu 6.7.1991 o 22:20 na F1. V slovenskom kinodabingu hlavné postavy dabovali Vladimír Durdík (Bernard Giraudeau) a Štefan Kožka (Gérard Lanvin). Tento dabing nebol nikdy uvedený v TV, snáď pri troche šťastia ešte môže existovať niekde v SFÚ, aspoň dúfam. Inak celý SFÚ podľa môjho názoru slúži nie na archiváciu, ale na dokonalé pochovanie každého filmu. Filmy boli predsa natočené na to, aby sa pozerali a dabingy boli vytvorené, aby sa počúvali a nie hnili niekde v nejakých ústavoch. ()