Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

Dr.Lazarus

Mám to štastie, že rozumiem po polsky a film som (bohuzial) videl len pred nedávnom konečne na kazete v originále. ŽENA MŇA BIJE, JA SA VZDÁVAM!!! STUHR RULEZZZZZZ :) ()

Amaranta

Čekala jsem bůhvíco, ale rozhodně ne komediální sci-fi - a jakou! Od té doby moji oblíbenou! Námět nebyl nijak přechytřelý, jenomže vyždímán byl naprosto bezvadně, prostě akorát. V tom nejpozitivnějším smyslu. Žádná fáze netrvá tak dlouho, abych jen pomyslela na to, že se omílá děj. A abych pravdu řekla, pointu jsem předem neodhalila - a to mě baví! ()

Meinhart

Prý "film pro pamětníky" jsem se zde dočetl... Byl bych moc rád kdyby si "pamětníci" nemysleli, že jen oni se tomu dokáží zasmát. A to, že tento film má podtext snad pochopí i s prominutím debil. Mimochodem divím se, že tento film se mohl vůbec vysílat... Toť rekace na některé komentáře. Moc se mi líbila scéna s jablky, to jsem se opravdu chlámal a čekal, jestli ho sní i bez Evy. Herecké výkony mě opravdu dostaly a není divu, že tento film byl zvolem polským filmem století, už (hlavně) proto že dokáže oslovit snad každého od puberťáka po moudrého staříka. ()

Sentinel

Nemůžu si pomoct, ale celý film mi nepřišel ani tak zábavný, ani tak sofistikovaný, aby to bylo na 4* Humor tu sice je, ale celé to působí až příliš omšelým dojmem. ()

Grim

Komédie niesú moja silná stránka, ale po prečítaní stručného obsahu som neodolal. A neľutujem. Origanálna zápletka o tom ako dvaja muži stratení v svete žien hľadajúc hocičo čo by im pomohlo pochopiť ako sa tam dostali nachádzajú stále nezmyselnejšie argumenty na obhajobu ženského konania, od násilníckeho prístupu mužov k ženám obhajovaného holiacim strojčekom a vývrtkou na korkové zátky používaných pri týraní cez odtrhnutie posledných artefaktov života na zemi - dvoch jabĺčok následne zjedených našimi hrdinami až po záhadnú znalosť hesla k poklopu vedúcemu na zemský povrch. ()

Ruadek

Na svou dobu nebývale futuristický " look " a vize. Zábavné jak pro koho a jak kdy. Pointa výborná, výprava o něco větší než v Návštěvnících. :-) Silnější *** ()

pierre9

Akosi sa nemôžem ubrániť dojmu, že čo sa scenáru týka, dalo sa z toho vytrieskať omnoho viac. Každopádne príjemná komédia od našich severných susedov.:) ()

brasek

Svojho času veľmi populárna poľská komédia, určite k popularite prispel aj názov. Ale je to ozaj vtipné a zábavné. ()

Marw_

Hezky zpracovaný obraz totalitní společnosti, pojatý originálně - lehce eroticky, ale navíc odlehčeně. Kombinace vážného podtextu s komediálními prvky je opravdu zajímavá, i když já jsem během většiny filmu vnímal hlavně tu závažnější část, ukazující totalitní společností a za komedii bych Sexmisi zřejmě neoznačil. ()

Brenda.Ch

Toto se fakt točilo v Polsku ? A opravdu v roce 1983 ? No skvělá věc, toto. Jak asi dopadnou ženy bez mužů...otázkou je, jak by to bylo naopak, určitě žádná sláva. Prostě patříme k sobě ať už na sebe kydáme jak chceme. Všechno se mi líbilo, až na Lamiu, která byla hodně nesympatická, mohli tam dát někoho koukatelnějšího, když už je to hlavní hrdinka. Nicméně brilantní film, kousek parodie, kousek satiry, kus sci-fi a hlavně věčné téma - žena a muž... ()

Delmondo

Sexmise, toť výborná polská komedie těžící především ze skvělého a originálního scénáře a ústřední vysoce kompatibilní dvojice Stuhr/Lukaszewicz. Ono to jejich počínání ve světě samejch ženskejch je totiž neskutečně zábavné. Jako myšlenka mít kolem sebe jenom ženský je nádherná ale to by vás nesměli chtít zabít nebo udělat další ženskou. Jen na nich tedy je ta obrovská zodpovědnost dát svět opět do pořádku tím že sexpolzí sklátí co nejvíc holek. Klasika s dobrými hláškami a povedeným koncem. ()

v.indruchova

Velmi zajímavé pojednání o budoucnosti filozofickým a humorným způsobem, něco mi tam chybělo. Možná je to tím, že mi to přijde komické v mnoha scénách. Má to být budoucnost, ale je tak zastaralá. Začátek je fajn, pak jsem se nudila jak chlapce holky honili a pak se to zas rozjelo. Určitě doporučuji ke shlédnutí, je to kultovní snímek, důležitý historicky. Hlášky pozvedají film na vysokou ligu: Přidejte zvukovou stopu k odemknutí, jsem v prdeli, kurvaaa, heslo platné. Ženský mě bijou! Slepičí tribunál. Dítě kde máš tatínka? CO je to tatínek? CHuďinka malá, pojď ke mě, beruško, mi chceme taky..:) ()

Aidina

..."A babičko, k čemu jste potřebovaly muže? Pro zábavu. Pro zábavu máme televizi..." ..."Co to je mít chlapa? Asi jde o domácí službu, ve dvacátém století velmi rozšířenou..." Tento film se Polákům povedl. ()

MorraEddie

Průměrná komedie s pár vtipnými scény a hlavně zajímavým nápadem o tom,že svět po vymření mužů ovládnou ženy. Podle zdejšího hodnocení jsem očekával nějakou komedii u které se budu popadat za břicho a ono se nic nedostavilo,snad jen závěr filmu pobavil trošku víc. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate