Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

DK197

Jak to říct... Úplně odvařená z toho nejsem, prostředí se mi nelíbilo, ale něco do sebe to mělo. :-) Zajímavá zápletka a porce humoru. ()

mlock

Tak to je ta slavná Sexmise? To mělo smysl tak pro socialistický puberťáky, ale jako komedie je to dost slabota, nápad dobrej, ale jinak po všech stránkách amatérský film. ()

DanušeGr.

Krásná polská komedie , s perfektními hláškami. Např .před tribunálem říká Max " a Marie Curie - Sklodowská byla taky žena? Nebo když se dostanou do výtahu a nemohou se rozjet, protože neznají heslo a Max vykřikne Kurva a výtah s e rozjede. Ženy se diví: On zná heslo? Co to je? Na závěr je krásné, když se dostanou do domu i s Lamii a pak k nim přibude ještě další z žen a ty scénky tam i jak se otevře výtah a přijede její excelence a oba muži zjistí, že je to muž. Celý film se vždy jen bavím. ()

Zofinka2

Tak tento film byl dobrý a i v dnešní době koukatelný film. Několikrát jsem se u toho i pobavila a nápad to mělo dobrý. Nic s podobnou tématikou jsem neviděla. A je to hezká podívaná pro muže. Je to typ filmu, který utkvěje v paměti na dlouho a přemýšlíte o něm. Má dobré hlášky. ()

Sansnom70

Když si představíte jak starý je už tento film, tak do kin šel ještě v době hluboké totality. A to se všichni divily, že to vůbec pustily, když je tam tolik erotických scén. Já jsem jako dospívající kluk na něm byl v kině asi 30x. Také stál lístek asi 5 Kč,-, tak to šlo. Pokud si film na DVD pustíte v polštině a budete číst jen titulky, tak se vám humor z tohoto filmu uplně vytratí. Hold náš dabing je extra kvalita. Pokud se chcete pobavit u filmu, který rozhodně nestál moc peněz, tak to všem doporučuji. ()

Nortizop

Když pomineme pár vědeckých omylů a hořkou dávku feminismu a trochu toho humoru minulého století, jedná se o sci-fi, které je mnohem kvalitnější než mnohé sci-fi dnes. Některé absurdity a praktiky zdejšího totalitního režimu mi připoměli Equilibrium, místo citu a jeho příčin byli potlačováni muži za účelem úplné eliminace válek (ale i zde to vypadá, že probíhaly čistky na ty kdož se nepodřídili systému). A potom poznávání zakázáného (respektive objevování "přirozeného") připomíná Demolition man. Co se mi asi nejvíce líbilo a vůbec jsem to od tohoto filmu nečekal, byly překvapivé mind-fuckové zvraty (spoiler hlavně to proříznuté plátno na konci :-o ) a potom parádní vedení diváka (spoiler: konkrétně když nevíte jestli je to reálné nebo se jedná o sen, viz výtahová scéna). Ještě k tomu co se mi nelíbilo: ženy silnější než muži?, popření historie, zatímco věda se posunula dopředu?, procitnout z vymytého mozku polibkem?! Jinak parádní práce, kdo by to do poláků řekl, více takových :) ()

teckax

Docela dlouho jsem měla položený prst na tlačítku vypnout... nakonec mě to docela slušně pobavilo, základní myšlenka je nadčasová. Jsem za remake - zpracováním dokonalejší, s atraktivnějším výběrem "posledních samců" a bez závěrečného pro mě nekonečného záběru na dětský penis. Myslím na onoho chlapce a ani si nechci představovat, kolik pedofilů tímto filmaři potěšili... ()

Sashmen13

Pravdou je, že být tohle film třeba z ameriky, tak má dnes určitě kultovní status po celém světe. Téměř perfektni záležitost! ()

Sa.sa

Kultovní komedie, která už by v dnešní době vzniknout nemohla...Bohužel :/ 5hvězd a 100% a nejen za ty bobříky, kozy a spol :P ()

oldshark

Film jsem viděl poprvé ve svých čtrnácti letech a hned jsem si ho zamiloval. Ani dnes, po několika desetiletích, pro mě neztratil nic ze svého kouzla. Max s Albertem jedou hlášky po celou dobu, neubírají na intenzitě a perfektně se doplňují. Jenom snad Lamia by mohla být trošku méně prkená. Ale budiž, zase vypadá dobře. Často jsem přemýšlel, jak bych se zachoval na jejich místě (zneužít, využít, utéct, hodit si to), ale na nic lepšího než ti dva dobrodruzi jsem nepřišel. Film je dost nadčasový a na to v jaké době a za jakého režimu vznikl si autoři dovolili opravdu dost. Narážky na tehdejší společnost se ani nepokoušeli moc skrývat a jsou vážně trefné a je jich tam spousta, zároveň s perfektním humorem od začátku do konce. Za mě 90%. ()

Ajfist

No řekl bych,že jediná vtipná polská komedie.Ale zato se opravdu povedla.Navíc se snažili vybrat i dost pěkné holky,takže krom jiného je i na co koukat.I když v polštině ten herecký projev hlavních protagonistů tak vtipný není,takže vtipnosti tomu přidal i herecký projev českých dabérů. ()

Cigalone

Uletený, na svoju dobu v PL trošičku odvážny film, veľmi pripomínajúci tak výstavbou, ako aj scenárom, ani nie tak Michaela Baya, ako priam jeho Ostrov. Takmer, akoby bol Ostrov remakom Sexmisie. Ak by vekový rozdiel nebol práve opačný, povedal by som, že Sexmisia je neúspešným remakeom Ostrova. Každopádne, potrebné prvotné kratučké intro bolo až strašidelne historicky futurologické. Ďalšia časť filmu sa niesla v duchu oboznamovania sa s prostredím a vtiahnutím do reality podzemia. Rozuzľovanie deja bolo akurát včas, hoci akurát včas nebolo čakanie na útek. Záver predbehol svoju dobu v kinematografii a netreba zabúdať na to, že film je poľský a navyše z roku 1984, čo mi pripomína mnoho videných námetových paralel (451 stupňov Fahrenheita, 1984, Hibernatus, Príbeh služobníčky, už spomínaný Ostrov a ďalšie antiutopické alebo moderným jazykom dystopické dielka) a očarujúco zvláštne pokusy o prejavy slobody, ale aj uspokojenie režimu. Samozrejme, estetickú stránku držala Boďa. ()

Milo384

Průměrná sci-fi komedie. Dva chlapi se dostanou do budoucnosti. Zde už nejsou žádní muži. No a z tohoto faktu by měly vycházet komediální prvky. Někdy se to daří, jindy zase ne. A ano, ve filmu jsou vidět i nějaké nahotinky, pro ty, co na to budou koukat, jen kvůli názvu. Konec moc šokující není. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate