Dva kamarádi Mike a Thomas založí soukromou detektivní agenturu. Oba se totiž domnívají, že pro tuto práci mají mimořádné nadání a správný nos. Po vzoru Sherlocka Holmese využívají mistrných převleků, aby se ke sledovaným osobám dostali co nejblíže. (oficiální text distributora)

Malarkey

No jasný, tenhle film a tahle dvojka se mi v dětství otočila hned několikrát. Co na plat, že to jsou děvkaři. Já to vlastně vůbec nevnímal, hlavně že měli dobrej knír, když si hráli na pracháče nebo žvatlali blbosti, když se snažili mluvit arabsky. A dobrý je, že když si to pustím i po tolika letech, pořád mě to stejně baví. ()

misterz

Nedávno to išlo v telke a tak išlo o neplánovanú príležitosť na vrátenie sa do detských čias. No bol som zhrozený z toho, ako to zafungovalo n amňa dnes. Zatiaľ čo ako decko som týchto dvoch nosáčov celkom hltal, dnes som iba dvíhal obrvy nad tým, že čo to preboha ýživého sú za trápne vtipy - prezliekanie stále dokola a autori čakajú, že to bude ľudí baviť. No evidentne v tých časoch aj bavilo, dnes ide iba o podpriemer. A aj to nadhodnocujem z pocitu nostalgie. 40/100 ()

tron

Enormne divný film. Myslím, že ak to tu niekto prirovnáva k Tele Tele, tak uráža Genzera so Suchánkom. Matne si pamätám, ako som dvoch nosáčov pozeral ako malý v 90. rokoch na Nove, kde to boli samozrejme veľké hity. V tej dobe boli u nás v móde podobne bláznoviny. Ale kým francúzska skupina Les Charlots (alebo talianska dvojka Bud Spencer Terence Hill) si moje srdce získala, o nosáčoch nič také povedať nemôžem. Tento film je, treba objektívne povedať, čistou katastrofou. Mám vo filmoch rád absurdný humor, ale toto bolo tak mimo, že vlastne ani neviem, či to vôbec „technicky“ bola komédia. V podstate vôbec som sa neusmieval. Nieto aby som sa smial. Tváril som sa ako keby som sledoval Mlčanie jahniat. Toto by si užil každý aspoň trochu normálny dramaturg. Mal by totiž práce nad hlavu, až by musel ťahať dobre platené nadčasy. Nič nedáva zmysel, logiku, súvislosti. Je to len sled skečov, ktoré spolu možno súvisia, ale skôr nie. Isté je jedno. Je to fuk. Bola to doba, kedy stačilo, aby si chlpatý chlap obliekol podprsenku a ružovú sukňu a ľudia sa rehotali. Vtedy som sa rehotal aj ja, ale dnes, v roku 2022, je to nočná mora. Nepochopiteľná scéna strieda nepochopiteľnú scénu. Krútil som hlavou už v prvej minúte, kedy sa žena rozchádza s mužom a on hrá na gitare a do toho spieva a nepovie ani slovo, ale keď sa žena konečne dobalí, vezme veci, odíde z bytu, sadne do auta a odíde, zrazu za ňou začne utekať, ukradne taxík (?!?) a prenasleduje ju. Zaujímavé je i to, že postavy (nielen hlavné) ovládajú telepatiu, keďže viackrát zjavne vedia veci, ktoré nevideli, ani im o nich nikto nepovedal. A sú hlavné postavy vôbec hrdinovia? Alebo skôr antagonisti? Thomas Gottschalk  je nesympatický egomaniak. Mike Krüger je nesympatický tak nejak celkovo. Ono nejde o to, že je to ľudová zábava. Ja vlastne, čím som starší, mám proti tzv. ľudovej zábave čoraz menej výčitiek. Dokonca mám rád Kameňáky od Trošku. Aj Babovřesky. Toto je ale fakt mimo. ()

sud

Jako prcek jsem tenhle film miloval a často si jej pouštěl. Potom přišly jiné filmy a já jej na několik let odstavil. Po zhruba sedmi letech jsem si dal repete. A bohužel, není to tak zábavné, jako tehdy. Některé nápady a fóry jsou sice velmi slušné, na druhou stranu je jich dost infantilních a vyčpělých. "Dva supernosáči" prostě nejsou nadčasovou komedií. Je to čistě film své doby, film 80. let s většinou svých rysů (jako např. u nás "Discopříběh"). Nenáročná oddechovka. Nic víc, nic míň, ale v rámci možností to stačí. 50%. ()

B!shop

Dva supernosaci maj sice rypaky slusny, ale jinak nak zvlast super nejsou. Jinak Gottschalk s Krugerem nejsou moc dobry herci, casto se dost divne xichti a naky super sympataci to taky nejsou a nejaky postuchovani mezi nima taky moc nefunguje, ale uz sem videl horsi dvojice a zas tak spatny precejen nejsou. Co se tyce pribehu, tak ten je vcelku v pohode, film neni dlouhej, misty vtipnej a sviznej, navic podporenej uchazejici hudbou. Zadna velka zabava, ale ani zadna nuda, takze prumer. ()