Svéráz národního lovu v zimě

• Rusko

Osobennosti nacionaľnoj ochoty v zimnij period

• Rusko

Osobennosti natsionalnoy okhoty v zimniy period

(Rusko)
  • Rusko

Особенности национальной охоты в зимний период

(Rusko)
  • slovenský

Zvláštnosti ruskej poľovačky v zime

Peculiarities of the National Hunt Under Winter Conditions, The

Peculiarities of the National Hunt in the Winter

Komedie

Rusko, 2001, 98 min

Súhlasím s názorom, že táto časť ruských "Osobenností" je o niečo slabšia, ale nájde sa v nej viacero veľmi milých scénok a zachováva si príjemnú atmosféru aj "svojráz" celej série. Za zapamätanie určite stojí Kuzmičova kamenná záhrada, Masľukovej medvedie intermezzo, už spomenuté pozorovanie kančej migrácie alebo letecký lov :-)(25.4.2005)

Rusko je rozlehlá země, ale stačí jeden její kousek, elegantně zasněžený a může vzniknout krásný film. Nějak se nemůžu rozhodnout jestli rusové chtěli ukázat parodii na vlastní životní zázemí Sibiře nebo jestli mám tento film brát smrtelně vážně. Myslím, že od každého trochu. Vždyť pověstná vodka teče proudem a při lovení nejde o úlovek, ale o to, jakým způsobem bude probíhat. No, ale taky musí být co lovit. Kořist je jistá asi tak jako, že generál Michaljič vyndá doutník z pusy. Filozofie lovu je zde rozebrána pod drobnohledem komických figurek, které jasně dokazují, že Aristoteles ovládal pouze filozofii své doby a že v Rusku..., tam je všechno možný.(1.4.2005)

Kdo videl prvni dva dily Narodniho lovu a cekal stejny prival humoru bude nejspis lehce zklaman. Rozdilny pristup prinesl rozdilny film. Ani horsi, ani lepsi nez predesle dily. Zkratka jiny, poetictejsi, a stale nad lahvi vodky. Uz tu nejde v prvni rade o piti hektolitru pruzracneho moku, ale skutecne o zpusob a pristup k lovu samotnemu.(14.2.2008)

• Vančura

Osobně tomuto filmu nemůžu upřít to, že se mi v něm líbí jistá bezstarostná atmosféra, kterou je celý děj prodchnutý. Ať se stane cokoli, Kuzmiče a spol. to nikdy nevyvede z míry, což současně neznamená, že by na vzniklou situaci adekvátně nezareagovali - velmi sympatický rys. Jinak je mi ale komika tohoto snímku protivná a celý film v mých očích naprosto degraduje skutečnost, že je to natřikrát ohraná stejná písnička - pořád ta samá výchozí situace s někým nezasvěceným, koho je třeba v patřičném ohledu připravit o iluze - a pořádně se u toho ožrat. Za sebe nemám problém napsat, že mi většina situační komiky v tomto filmu přijde vyloženě přiblblá, a film mi dokonce připomíná mnohé české filmové hříchy z 90. let, à la třeba ty, které na svět přiváděl Jaroslav Soukup. Díkybohu, že je ta šílená doba za námi - osobně mohu jen doufat, že takové filmy už navždy patří minulosti. Důvod, proč na ně po letech koukat, už není.(19.3.2015)

• Marius

Prvé dva diely milujem a považujem ich za ukážkový typ osobitej ruskej komédie. Bohužiaľ tento diel príbehov partie lovcov vodky nie je vôbec vtipný. Badateľne chýba Serioža a ani generál s Ľovom a Kuzmičom nie sú vo forme a pijú menej než by sa na nich patrilo. Nápad s ekológmi a kontrolou z ministerstva by bol fajn, keby neostalo len pri samotnom nápade. Interakcie týchto dvoch cudzích elementov v Kuzmičovej dači mohli byť omnoho lepšie. Dve hviezdičky za striľanie na kančie oči, vábenie jeleňa a vysekávanie ekológov z auta. 4/10(2.3.2005)