Svéráz národního lovu v zimě

• Rusko

Osobennosti nacionaľnoj ochoty v zimnij period

• Rusko

Osobennosti natsionalnoy okhoty v zimniy period

(Rusko)
  • Rusko

Особенности национальной охоты в зимний период

(Rusko)
  • slovenský

Zvláštnosti ruskej poľovačky v zime

Peculiarities of the National Hunt Under Winter Conditions, The

Peculiarities of the National Hunt in the Winter

Komedie

Rusko, 2001, 98 min

Nefalšovaná atmosféra národního lovu začala s příchodem soudruha generála s věčným doutníkem (škoda, že nedorazil dřív...) a pak to začalo. Naháňka na jelena skončila famózně, když se jeho troubení ukázalo býti od lokomotivy. Následoval lov tetřevů, rybolov, lov bobrů... Ruský svéráz je prostě nevyčerpatelným zdrojem zábavy.(12.2.2011)

Súhlasím s názorom, že táto časť ruských "Osobenností" je o niečo slabšia, ale nájde sa v nej viacero veľmi milých scénok a zachováva si príjemnú atmosféru aj "svojráz" celej série. Za zapamätanie určite stojí Kuzmičova kamenná záhrada, Masľukovej medvedie intermezzo, už spomenuté pozorovanie kančej migrácie alebo letecký lov :-)(25.4.2005)

Kdo videl prvni dva dily Narodniho lovu a cekal stejny prival humoru bude nejspis lehce zklaman. Rozdilny pristup prinesl rozdilny film. Ani horsi, ani lepsi nez predesle dily. Zkratka jiny, poetictejsi, a stale nad lahvi vodky. Uz tu nejde v prvni rade o piti hektolitru pruzracneho moku, ale skutecne o zpusob a pristup k lovu samotnemu.(14.2.2008)

Když jsem asi dva roky zpátky viděl část Svérázu národní politiky, tak jsem se slušně bavil (to mi připomíná, že se na ten film musím dodívat :-)) a proto, když mi kámoš nabídl další dva díly, neváhal jsem. Bohužel, tenhle byl dost slabší, než výše jmenovaný. Neříkám, byly zde skvělé místa, kdy jsem se opravdu zasmál (vzlétnutí na židli s balónky, přilepení k hrnku), ale na jeden slušný fór je zde pět scén o ničem. Místy mi přišlo, že všechna ta poetičnost, o kterou se film snaží, totálně zabijí atmosféru a já tak nevěděl, na co vlastně koukám - jestli to je komedie, či nějaký pokus o vážný film. Proto musím dát průměrné hodnocení s tím, že jednou bohatě stačilo. Jinak nevím, kde IMDb (CSFD nepočítám, protože ta bere údaje právě z IMDb) přišlo na čas 98 minut, protože já viděl film, který měl 80 minut.(21.3.2011)

Rusko je rozlehlá země, ale stačí jeden její kousek, elegantně zasněžený a může vzniknout krásný film. Nějak se nemůžu rozhodnout jestli rusové chtěli ukázat parodii na vlastní životní zázemí Sibiře nebo jestli mám tento film brát smrtelně vážně. Myslím, že od každého trochu. Vždyť pověstná vodka teče proudem a při lovení nejde o úlovek, ale o to, jakým způsobem bude probíhat. No, ale taky musí být co lovit. Kořist je jistá asi tak jako, že generál Michaljič vyndá doutník z pusy. Filozofie lovu je zde rozebrána pod drobnohledem komických figurek, které jasně dokazují, že Aristoteles ovládal pouze filozofii své doby a že v Rusku..., tam je všechno možný.(1.4.2005)