poster

Svéráz národního lovu v zimě

 • Rusko

  Osobennosti nacionaľnoj ochoty v zimnij period

 • Rusko

  Osobennosti natsionalnoy okhoty v zimniy period

  (Rusko)
 • Rusko

  Особенности национальной охоты в зимний период

  (Rusko)
 • slovenský

  Zvláštnosti ruskej poľovačky v zime

 • anglický

  Peculiarities of the National Hunt Under Winter Conditions, The

 • anglický

  Peculiarities of the National Hunt in the Winter

Komedie

Rusko, 2001, 98 min

 • Isherwood
  ****

  Rusko je rozlehlá země, ale stačí jeden její kousek, elegantně zasněžený a může vzniknout krásný film. Nějak se nemůžu rozhodnout jestli rusové chtěli ukázat parodii na vlastní životní zázemí Sibiře nebo jestli mám tento film brát smrtelně vážně. Myslím, že od každého trochu. Vždyť pověstná vodka teče proudem a při lovení nejde o úlovek, ale o to, jakým způsobem bude probíhat. No, ale taky musí být co lovit. Kořist je jistá asi tak jako, že generál Michaljič vyndá doutník z pusy. Filozofie lovu je zde rozebrána pod drobnohledem komických figurek, které jasně dokazují, že Aristoteles ovládal pouze filozofii své doby a že v Rusku..., tam je všechno možný.(1.4.2005)

 • Radyo
  ***

  Je to slabší, než první dva díly, v tom se asi shodneme všichni. Každopádně ruská nátura je tady vykreslena opět svébytně, dialogy jsou typicky "ruské", nechybí ani starý známý medvěd a i když ubylo vodky i humoru, je celkem na co koukat, i proto, že film plyne poměrně svižně k závěrečným titulkům. Skoro stejně svižně, jako uběhne každý lovecký den nezvyklé party, která se u Kuzmiče v hájence sešla...(8.5.2013)

 • fallangell
  ***

  Kdo videl prvni dva dily Narodniho lovu a cekal stejny prival humoru bude nejspis lehce zklaman. Rozdilny pristup prinesl rozdilny film. Ani horsi, ani lepsi nez predesle dily. Zkratka jiny, poetictejsi, a stale nad lahvi vodky. Uz tu nejde v prvni rade o piti hektolitru pruzracneho moku, ale skutecne o zpusob a pristup k lovu samotnemu.(14.2.2008)

 • Marius
  **

  Prvé dva diely milujem a považujem ich za ukážkový typ osobitej ruskej komédie. Bohužiaľ tento diel príbehov partie lovcov vodky nie je vôbec vtipný. Badateľne chýba Serioža a ani generál s Ľovom a Kuzmičom nie sú vo forme a pijú menej než by sa na nich patrilo. Nápad s ekológmi a kontrolou z ministerstva by bol fajn, keby neostalo len pri samotnom nápade. Interakcie týchto dvoch cudzích elementov v Kuzmičovej dači mohli byť omnoho lepšie. Dve hviezdičky za striľanie na kančie oči, vábenie jeleňa a vysekávanie ekológov z auta. 4/10(2.3.2005)

 • Rex Mundi
  ***

  Súhlasím s názorom, že táto časť ruských "Osobenností" je o niečo slabšia, ale nájde sa v nej viacero veľmi milých scénok a zachováva si príjemnú atmosféru aj "svojráz" celej série. Za zapamätanie určite stojí Kuzmičova kamenná záhrada, Masľukovej medvedie intermezzo, už spomenuté pozorovanie kančej migrácie alebo letecký lov :-)(25.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace