Reklama

Reklama

Svéráz národního lovu v zimě

  • Česko Svéráz národního lovu v zimním období (festivalový název) (více)

Třetí díl slavné komediální série. Do třetice všeho ožralého! Slavnou komediální trilogii Alexandra Rogožkina završil v roce 2000 snímek, který si svými absurdními situacemi v ničem nezadá s předchozími dvěma díly. Známá společnost, jako vždy vydatně zásobená vodkou, zavítala do zasněženého Kuzmičova revíru. Lovecké záměry jim tentokrát komplikují ekologičtí revizoři s korpulentní dámou v čele. Aby prolomil bariéry, rozhodne se jim Kuzmič ze přispění samorostlého generála Michaljiče ukázat, jak vypadá typický ruský lov. Všechno jde dobře do té doby, dokud se některý z inspektorů nerozhodne, že by si také zkusil, jak se vlastně loví. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

fallangell 

všechny recenze uživatele

Kdo videl prvni dva dily Narodniho lovu a cekal stejny prival humoru bude nejspis lehce zklaman. Rozdilny pristup prinesl rozdilny film. Ani horsi, ani lepsi nez predesle dily. Zkratka jiny, poetictejsi, a stale nad lahvi vodky. Uz tu nejde v prvni rade o piti hektolitru pruzracneho moku, ale skutecne o zpusob a pristup k lovu samotnemu. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Je to slabší, než první dva díly, v tom se asi shodneme všichni. Každopádně ruská nátura je tady vykreslena opět svébytně, dialogy jsou typicky "ruské", nechybí ani starý známý medvěd a i když ubylo vodky i humoru, je celkem na co koukat, i proto, že film plyne poměrně svižně k závěrečným titulkům. Skoro stejně svižně, jako uběhne každý lovecký den nezvyklé party, která se u Kuzmiče v hájence sešla... ()

Reklama

Sejkorka 

všechny recenze uživatele

Nevím, jaký je rozdíl mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Dal jsem jednu hvězdičku z úcty k předchozím skvělým dílům. Tohle mi připomínalo cimrmanovské "zůstali jsme do konce ze zvědavosti, jestli druhá část bude stejně slabá, jako první." Naštěstí to dlouho netrvalo, hodina deset se dá přežít. Než takové pokračování, radši nic. ()

upas 

všechny recenze uživatele

Nefalšovaná atmosféra národního lovu začala s příchodem soudruha generála s věčným doutníkem (škoda, že nedorazil dřív...) a pak to začalo. Naháňka na jelena skončila famózně, když se jeho troubení ukázalo býti od lokomotivy. Následoval lov tetřevů, rybolov, lov bobrů... Ruský svéráz je prostě nevyčerpatelným zdrojem zábavy. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Súhlasím s názorom, že táto časť ruských "Osobenností" je o niečo slabšia, ale nájde sa v nej viacero veľmi milých scénok a zachováva si príjemnú atmosféru aj "svojráz" celej série. Za zapamätanie určite stojí Kuzmičova kamenná záhrada, Masľukovej medvedie intermezzo, už spomenuté pozorovanie kančej migrácie alebo letecký lov :-) ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama