Svéráz národního lovu v zimě

• Rusko

Osobennosti nacionaľnoj ochoty v zimnij period

• Rusko

Osobennosti natsionalnoy okhoty v zimniy period

(Rusko)
  • Rusko

Особенности национальной охоты в зимний период

(Rusko)
  • slovenský

Zvláštnosti ruskej poľovačky v zime

Peculiarities of the National Hunt Under Winter Conditions, The

Peculiarities of the National Hunt in the Winter

Komedie

Rusko, 2001, 98 min

priklánam sa tiež k tomu že je to najslabší diel...ale má svoje čaro...len škoda toho českého dabingu...osobne považujem český dabing najlepší na filmy a na seriály slovenský,ale v tomto prípade som videl prvú polovačku v slovenčine na stv2 dakedy dááávno a bolo to geniálne!!! ani ruština sa naň nechytala,mrzí ma že nejde nikde zohnať slovenská verzia na dvd je len rus a cz...tak jedine rusky(4.3.2018)

• Vančura

Osobně tomuto filmu nemůžu upřít to, že se mi v něm líbí jistá bezstarostná atmosféra, kterou je celý děj prodchnutý. Ať se stane cokoli, Kuzmiče a spol. to nikdy nevyvede z míry, což současně neznamená, že by na vzniklou situaci adekvátně nezareagovali - velmi sympatický rys. Jinak je mi ale komika tohoto snímku protivná a celý film v mých očích naprosto degraduje skutečnost, že je to natřikrát ohraná stejná písnička - pořád ta samá výchozí situace s někým nezasvěceným, koho je třeba v patřičném ohledu připravit o iluze - a pořádně se u toho ožrat. Za sebe nemám problém napsat, že mi většina situační komiky v tomto filmu přijde vyloženě přiblblá, a film mi dokonce připomíná mnohé české filmové hříchy z 90. let, à la třeba ty, které na svět přiváděl Jaroslav Soukup. Díkybohu, že je ta šílená doba za námi - osobně mohu jen doufat, že takové filmy už navždy patří minulosti. Důvod, proč na ně po letech koukat, už není.(19.3.2015)

Súhlasím s názorom, že táto časť ruských "Osobenností" je o niečo slabšia, ale nájde sa v nej viacero veľmi milých scénok a zachováva si príjemnú atmosféru aj "svojráz" celej série. Za zapamätanie určite stojí Kuzmičova kamenná záhrada, Masľukovej medvedie intermezzo, už spomenuté pozorovanie kančej migrácie alebo letecký lov :-)(25.4.2005)

Kdo videl prvni dva dily Narodniho lovu a cekal stejny prival humoru bude nejspis lehce zklaman. Rozdilny pristup prinesl rozdilny film. Ani horsi, ani lepsi nez predesle dily. Zkratka jiny, poetictejsi, a stale nad lahvi vodky. Uz tu nejde v prvni rade o piti hektolitru pruzracneho moku, ale skutecne o zpusob a pristup k lovu samotnemu.(14.2.2008)

Když jsem asi dva roky zpátky viděl část Svérázu národní politiky, tak jsem se slušně bavil (to mi připomíná, že se na ten film musím dodívat :-)) a proto, když mi kámoš nabídl další dva díly, neváhal jsem. Bohužel, tenhle byl dost slabší, než výše jmenovaný. Neříkám, byly zde skvělé místa, kdy jsem se opravdu zasmál (vzlétnutí na židli s balónky, přilepení k hrnku), ale na jeden slušný fór je zde pět scén o ničem. Místy mi přišlo, že všechna ta poetičnost, o kterou se film snaží, totálně zabijí atmosféru a já tak nevěděl, na co vlastně koukám - jestli to je komedie, či nějaký pokus o vážný film. Proto musím dát průměrné hodnocení s tím, že jednou bohatě stačilo. Jinak nevím, kde IMDb (CSFD nepočítám, protože ta bere údaje právě z IMDb) přišlo na čas 98 minut, protože já viděl film, který měl 80 minut.(21.3.2011)