Reklama

Reklama

Svéráz národního lovu v zimě

  • Česko Svéráz národního lovu v zimním období (festivalový název) (více)

Třetí díl slavné komediální série. Do třetice všeho ožralého! Slavnou komediální trilogii Alexandra Rogožkina završil v roce 2000 snímek, který si svými absurdními situacemi v ničem nezadá s předchozími dvěma díly. Známá společnost, jako vždy vydatně zásobená vodkou, zavítala do zasněženého Kuzmičova revíru. Lovecké záměry jim tentokrát komplikují ekologičtí revizoři s korpulentní dámou v čele. Aby prolomil bariéry, rozhodne se jim Kuzmič ze přispění samorostlého generála Michaljiče ukázat, jak vypadá typický ruský lov. Všechno jde dobře do té doby, dokud se některý z inspektorů nerozhodne, že by si také zkusil, jak se vlastně loví. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Rusko je rozlehlá země, ale stačí jeden její kousek, elegantně zasněžený a může vzniknout krásný film. Nějak se nemůžu rozhodnout jestli rusové chtěli ukázat parodii na vlastní životní zázemí Sibiře nebo jestli mám tento film brát smrtelně vážně. Myslím, že od každého trochu. Vždyť pověstná vodka teče proudem a při lovení nejde o úlovek, ale o to, jakým způsobem bude probíhat. No, ale taky musí být co lovit. Kořist je jistá asi tak jako, že generál Michaljič vyndá doutník z pusy. Filozofie lovu je zde rozebrána pod drobnohledem komických figurek, které jasně dokazují, že Aristoteles ovládal pouze filozofii své doby a že v Rusku..., tam je všechno možný. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Prvé dva diely milujem a považujem ich za ukážkový typ osobitej ruskej komédie. Bohužiaľ tento diel príbehov partie lovcov vodky nie je vôbec vtipný. Badateľne chýba Serioža a ani generál s Ľovom a Kuzmičom nie sú vo forme a pijú menej než by sa na nich patrilo. Nápad s ekológmi a kontrolou z ministerstva by bol fajn, keby neostalo len pri samotnom nápade. Interakcie týchto dvoch cudzích elementov v Kuzmičovej dači mohli byť omnoho lepšie. Dve hviezdičky za striľanie na kančie oči, vábenie jeleňa a vysekávanie ekológov z auta. 4/10 ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Je to slabší, než první dva díly, v tom se asi shodneme všichni. Každopádně ruská nátura je tady vykreslena opět svébytně, dialogy jsou typicky "ruské", nechybí ani starý známý medvěd a i když ubylo vodky i humoru, je celkem na co koukat, i proto, že film plyne poměrně svižně k závěrečným titulkům. Skoro stejně svižně, jako uběhne každý lovecký den nezvyklé party, která se u Kuzmiče v hájence sešla... ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Když jsem asi dva roky zpátky viděl část Svérázu národní politiky, tak jsem se slušně bavil (to mi připomíná, že se na ten film musím dodívat :-)) a proto, když mi kámoš nabídl další dva díly, neváhal jsem. Bohužel, tenhle byl dost slabší, než výše jmenovaný. Neříkám, byly zde skvělé místa, kdy jsem se opravdu zasmál (vzlétnutí na židli s balónky, přilepení k hrnku), ale na jeden slušný fór je zde pět scén o ničem. Místy mi přišlo, že všechna ta poetičnost, o kterou se film snaží, totálně zabijí atmosféru a já tak nevěděl, na co vlastně koukám - jestli to je komedie, či nějaký pokus o vážný film. Proto musím dát průměrné hodnocení s tím, že jednou bohatě stačilo. Jinak nevím, kde IMDb (CSFD nepočítám, protože ta bere údaje právě z IMDb) přišlo na čas 98 minut, protože já viděl film, který měl 80 minut. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Súhlasím s názorom, že táto časť ruských "Osobenností" je o niečo slabšia, ale nájde sa v nej viacero veľmi milých scénok a zachováva si príjemnú atmosféru aj "svojráz" celej série. Za zapamätanie určite stojí Kuzmičova kamenná záhrada, Masľukovej medvedie intermezzo, už spomenuté pozorovanie kančej migrácie alebo letecký lov :-) ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama