poster

Zimní příběh

 • francouzský

  Conte d'hiver

 • anglický

  A Tale of Winter

 • anglický

  A Winter's Tale

Drama

Francie, 1992, 114 min

Režie:

Eric Rohmer

Scénář:

Eric Rohmer

Kamera:

Luc Pagès

Producenti:

Margaret Ménégoz

Střih:

Mary Stephen
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $213,687Tržby Celosvetovo $-(5.7.2010)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(23.1.2006)

 • hirnlego
  ***

  Rohmerovo "čtvero ročních období" - toť pro mě tetralogie vskutku volně plynoucí, nikam se nehonící, chvílemi příjemná, až hezká (ano, vhodnější slovo mě nenapadá - třebaže právě na Zimní příběh to sedí nejméně, neboť je v mých očích nejhorším "dílem") - ale zároveň i mírně nesympatická, neboť dialogy mezi postavami jsou až příliš citově otevřené, nicneskrývající - člověk má pocit, že pokud by se takto opravdu normálně bavil se svým partnerem (popř. přáteli, rodinou), vytratí se ze vztahu všechno kouzlo, nezůstanou žádná tajemství a nebude už co objevovat - a to je přece špatně - nebo ne? Je to jen můj názor a věřím, že spousta lidí takto otevřená je - avšak je to právě jeden z důvodů, proč jsem všem čtyřem snímkům udělila "pouhé" 3* - jednoduše takhle se mi to nelíbí. I přes ten svůj hloupý předsudek však musím uznat, že Rohmer filmy o vztazích umí a určitá osobitá (a chvílemi snad i krásná) poetika se v nich nezapře - jen ta otevřenost je na mě vesměs až příliš "nereálná", příliš chladná, příliš...neosobní (paradoxně).(4.4.2007)

 • TheMaker
  ***

  Zvláštní film, zvláštní. O ženě, která neví, co chce. Docela mě i někdy sr**a tím svým tvrdohlavstvím a také svými skeptickými názory. Konec mi přišel takový moc rychlý. Musím ale pochválit tu malou holčičku, která byla velmi miloučká a hrála na výbornou, na to kolik jí bylo. Nejvíc se mi líbily asi ty dialogy o filosofii, které byly zajímavé. Rohmer krásné zakončil svou sérii, jen ten Podzimní příběh mě nějak nezaujal, ale to je nejspíš moje vina. Vina mého vkusu.(21.5.2009)

 • emma53
  ***

  Chuděrka nevěděla co vlastně chce, koho skutečně miluje a co se životem dál. Její dávný sen je už v jejích očích dávno ztracený, ale život je někdy jedno velké překvapení a to nám v závěru Eric naservíroval. Je to možné? Stává se to ? Na filmovém plátně je možné skoro vše, ale i sám život nás někdy dokáže nečekaně překvapit, ale žel, často se to nestává. Z cyklu čtyř ročních období jsem viděla pouze dva, kde mně přece jen trochu víc oslovil Letní příběh.(1.6.2015)

 • Anderton
  ****

  Felicie to má v živote komplikované. Chodí s dvoma mužmi, ktorí o sebe vedia, našťastie majú dosť sebauvedomenia, že sa spolu všetci pekne v trojici nestretávajú. Pekná, inteligentná, ale zvláštna žena má aj malú dcérku, navyše premýšľa o Bohu a o reinkarnácii. A ešte je tu niekde v pozadí muž tretí, ktorý je kľúčom k vyriešeniu základného problému. Rohmer sa nehrá na žiadnu realitu, ale skúma ženskú dušu, náturu, povahu, ako chcete. Všetci muži hrajú jej hru, čo by samozrejme v skutočnosti neboli ochotní absolvovať, ale na tom v tomto prípade nezáleží. Rohmer tak nakrútil modernú verziu Jules a Jim a pokiaľ budete mať problémy s Feliciinou povahou a nebudete ju brať ako Rohmerov konštrukt stvorený kvôli skúmaniu podstaty ženskej duše, tak budete mať veľký problém aj so samotným filmom.(27.8.2019)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

 • Džejkop
  ***

  Tentokráte se jedná o ženu, která zjistila, že musí muže bláznivě milovat, aby s ním mohla žít. Osud tomu chtěl, po několika letech se jí to vyplní a její dcerka konečně pozná pravého tátu. Zimní příběh celou sérii uzavíra a dokonce veselým koncem, takovým tím americkým happy endem.(3.4.2007)

 • Skip
  ***

  Zimní příběh je pro mě nejméně povedenou částí cyklu Příběhy čtyř ročních období. Především hlavní hrdinka mi byla velmi nesympatická svým jednáním a její myšlenkové pochody, to bylo něco, co na mě bylo až příliš. Kdyby na mě s tímhle přišla, tak ji vykopu ze dveří. Její dva partneři byli každý svým způsobem totální magoři. Bohužel se vytratila i tak skvělá poslouchatelnost dialogů z předchozích dílů. Po předchozích příbězích, a především po Letním a Podzimním příběhu, si Příběhy čtyř ročních období zasloužily lepší ukončení.(8.5.2007)

 • DonPedro
  *

  K hlavní postavě jsem si postupně vypěstoval iracionální a bezbřehou nenávist – pokud to tak Rohmer chtěl, uspěl na sto procent. Jeden z 10001 filmů, při jejichž sledování budete litovat, že jste ještě neumřeli.(6.3.2015)

 • kaylin
  ****

  Taková evropská romance, která vlastně vůbec nevyznívá jako romance, ale jako celkem filosofický film, který může překvapit tím, jak se nakonec vyvine. Nedokázal jsem se pro film přímo nadchnout, ale když jsem ho vypínal, měl jsem pocit, jako kdyby mě někdo na chvilku pohladil pro duši. Takže rozhodně dobré hodnocení.(1.3.2016)

 • 1frida2
  *****

  Přání otcem myšlenky. Milovaný ožije, jako v pohádce. I to se stává. Však o tom také vedla Félice filozofické debaty se svým "kamarádem". Věděla přesně, že Loic ani kadeřník není to pravé ořechové i když se snažila. Jenomže "snažit se" a " vědět" je něco zcela jiného.(1.6.2015)

 • Courtemanche
  ****

  Rohmerův cyklus jaro-léto-podzim-zima je pro mě absolutně nezajímavý, nic mi to neříká, akorát jen tento díl zaujal o malinko více. 3,5/5(8.11.2014)

 • Vodou
  *****

  Nádherný film, který má duši.(19.1.2009)

 • pend
  ***

  Distributor zjevně neumí počítat, neboť tenhle příběh je druhý z tetralogie, ale nešť. Hlavní hrdinka je poněkud nestálá žena, která vlastně pořádně neví, co chce. Je úsměvná představa, že by se jí po jedné návštěvě katedrály rozsvítilo...Závěr jak z červené knihovny vše dorazil.(3.4.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace