Hana a její sestry

• slovenský

Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

{740/1001} Nečekaně optimistický Woodyho film, který po slabším začátku, kdy jsem si nějak nemohl srovnat jednotlivé postavy, vyvrcholí v jeden z jeho nejlepších filmů. Tentokrát bez někdy přehnané dávky absurdity, s výbornými přirozenými hereckými výkony a hlavně s opět bezchybným Woodym, ať už ho beru jako režiséra nebo jako herce. Scéna, ve které se prochází parkem a přemýšlí nad tím, proč lidi okolo běhají, když je to vlastně všechno zbytečný, na mě z celého filmu zapůsobila asi nejvíc. Konec byl netypicky sladký, ale film to nějak nezkazilo, možná právě naopak si právě proto tenhle film vydobyl takové postavení mezi zbylým Woodyho dílem. 85 %(11.9.2009)

Milý a uklidňující romantický film s prvky komedie. Woody Allen rozehrává mozaiku několika příběhů tří sester - křehké Hany (Mia Farrowová), energické Lee (Barbara Hersheyová) a April (Carrie Fisherová), která si "dá" občas kokain a jejich manželů - notorického hypochondra Mickeyho (Woody Allen), záletnického elegána Elliota (Michael Cane) a podivínského malíře Fredericka (Max Von Sydow). Příběhy spolu sdánlivě nesouvisí, ale nakonec se protnou a vrcholí šťastným koncem. Zárukou zábavy jsou opět dobré hlášky ("kašle jak Dáma s kaméliemi"..."tahle běhá se sádlem, měla by si na něj vzít kolec"..."není tvoje neplodnost z masturbace? - nešahej mi na moje koníčky").(26.11.2005)

Vynikající příběh Hany a jejích sester a manžela, který trochu násilně narušuje její ex-manžel Woody se svým tradičním ufňukaně nihilistickým komediantstvím. Trochu mě ty přechody k němu od promyšlené a procítěné vztahovky rušily přiznáme, byť je pravděpodobné že bez jeho obrušování hran už by celek neplynul zdaleka tak hladce - jen proto každopádně nejde o tak silný jednolitý majstrštyk jako Annie Hall. 8/10(24.1.2016)

Woody Allen ponúka ďalší kus zo svojho vytvoreného sub-subžánru pohodovo-dramatická, mierne dejová, epizodická romantická komédia (dramédia) pre pokročilých duchom aj vekom. Takže zase to príjemne plynie, Allen nás dostáva do svojho módu špecifického stavu mysle, obklopuje nás známymi tvárami až po veľké hviezdy, ponúka nám rodinné večierky, britké kúsavé a zároveň milé dialógy a samozrejme sex. V tomto prípade v podobe nevery. Veci sa menia, dramatizujú, potom zase dostávajú do normálu, nikto to nechápe a všetci sa im poddávajú. Nikto im ale nechápe a s touto myšlienkou nám dáva Woody dobrú noc. Ďalší večer nám porozpráva zase niečo podobné.(7.11.2014)

• dopitak

Nebavilo stejně jako většina allenovek začátku devadesátých let. Rozhodně to chce originál, dabing s Terezou Kačkou Duchkovou a Jiřím Dvořákem dabujícím důchodce se fakt nedá. Plané plkání, které ani pár scén s Woodym a jeho fóbiemi nemůže vytáhnout nahoru, a hlavně, odpudivá Mia Farrow, jíž měli po určitém věku zakázat veřejně vystupovat, a několik dalších žen v silně neproduktivním (aspoň pro mě) věku, které by neustále chtěly mít dítě, a při tom žijí s manžely téměř nad hrobem.(1.8.2015)

• - Lloyd Nolan se bohužel nedožil premiéry filmu, zemřel 4 měsíce před premiérou. (don corleone)

• - Brooke Shields mohla ztvárnit April, před hereckou kariérou ale dala přednost studiu na Princetonské univerzitě. (Coldrex)

• - V traileru je scéna, která se nakonec ve filmu neobjevila. Diskuse April a Davida v galerii nad obrazem. (don corleone)