Dříve bojoval svou výřečností, když hájil právo v zemi plné bezpráví. Nelítostné vyvraždění svědkovy rodiny ho donutilo k akci - začal spravedlnost hájit bojem, když soudy jsou bezmocné. Je mu ale v patách ke všemu odhodlaná policistka (Cynthia Rothrock), která neví, že někdo najal vrahy, aby překazili vykonání spravedlnosti. Někdo, kdo stojí neviditelně v pozadí za všemi vraždami. Někdo, kdo je jí blíže, než by si mohla představit. Spravedlnost na sebe může brát různé podoby, někdy je víc než zákon. (Hamer Film)

kikuka

Nice and darkish. 80. roky a v HK filme sa to už čoraz výraznejšie láme k "prítomnosti", k problémom zločinnosti, bezmocnosti spravodlivosti v súlade so zákonom, korupcii a zločincov v radoch polície. A hoci to chvíľku vyzerá na superhero film (cez deň prokurátor, v noci pomstiteľ), postupne sa to celé posúva kamsi k pesimizmu a takej absurdnej spravodlivosti (HK verzia). Z hľadiska súbojov, ich strihu a celkovej réžie je stále silný touch akrobatických 70. (viz Jackie Chan), ktoré dodávajú súbojom akúsi živelnosť. "Tanečnejšiu" súčasnú generáciu a Donnieho Yena v hodvábnej čiernej košeli mám stále rada :-). ()

kinderman

Sammo Hung v Milionářském expresu tak nějak intuitivně poznal, že Cynthii Rothrockovou je třeba nechat kopat, ale nikoli mluvit nebo předvádět něco, co by jakkoli připomínalo pokusy o herectví. Corey Yuen bohužel tak obezřetný nebyl. Ale zatímco v Police Assassins to na pět vytáhla Michelle Yeohová, Biao Yuen při vší úctě jejích půvabů nedosahuje. Ovšem fighter a akrobat je to skvělý...a k závěru originální HK verze nelze nic dodat. ()

Martin741

Hongkongská akcna kung fu rubacka v plnej sile, nechybaju prestrelky, anhanacky ...... milujem taketo filmy, presne moja parketa . 92 % ()

Adaamos21

Velké překvapení ze starého Hongkongu. Tenhle kousek je ostrej jako břitva. Akce a souboje mě opravdu uchvátili. Cynthia Rozkrok je nekompromisní stejně jako body count tohoto povedeného dílka. A Biao Yuen je třída. ()

Šuplík

Najnádhernejšie kopy na filmovom plátne, majster Yuen Biao berie zákon do vlastných rúk, však to poznáte. A najlepší ženský kung fu duel pod slnkom je medzi Cynthiou Rothrock a Karen Sheperd. Je to pecka. ()

JohnSmith

Akční scény jsou moc pěkné, ale to co považují herci za hraní je spíš parodie. Hlavně parťák Cynthie, v podání samotného režiséra, byl hrozný. Příběh také nebyl zlý, i když ohraný a předvídatelný. ()

jondoe

Priemerny scenar, jednoduchy pribeh a paradna akcia. Jednoznacne sa jedna o najlepsi Hong Kongsky akcny film osemdesiatych rokov a najlepsi film Chynthie Rothrock vobec. Suboje su perfektne zvladnute a kludne by sa mohli porovnavat aj zo subojmi z dnesnej doby. Zaver nie je ziadny happyend, co sa mi mimoriadne paci a vyrazne sa to podpisalo pod moje ohodnotenie tohto vynimocneho filmu. ()

maty39

Hodnotím hong kongskou verzi, která ma radikálně jiný konec, než americká. A stojí za to. Bitky jsou excelentní a když se do sebe pustí Yuen Biao a Cynthia je to dechberoucí. Stejně jako když Yuena nahánějí v podzemní garáži zabijáci v autech, nebo když si to Cynthia rozdá na férovku s jednou vražedkyní, nebo když si pro Yuena přijde do jeho bytu zabiják, nebo závěrečná bitka. Navíc ani po dějové stránce to neni tak mizerné. Scénář je jednoduchý a přehledný a má několik působivých momentů. Především ten hongkongský konec je působivý (obvzvláště poslední záběr celého filmu je ... jak to říct ... no brutální). ()

Puol

Tomu sa hovorí dobrá choreografia súbojov. Záverečny súboj som na kazete takmer zodral. To už bolo ale veľmi dávno. Cynthia Rothrock mala ostať v Honkongku,Jej americké fláky zaveľa nestoja. Potvrdzujem komentar Andersona, na vhs bolo zboku napísané "Dni teroru". ()

Nix

Když jsem viděl se Cynthií rozhovor o tomto filmu v pořadu Art of action ( uvádí ho Scott Adkins), tak říkala, že se do tohohle filmu dostala jen kvůli tomu, že měla hrát ve filmu s Jackiem, jenže se zranil a tak ji obsadili sem. A asi se nemohlo stát nic lepšího. Cynthia je tu opravdu ve formě, její kopy jsou tak brutální, že žádná jiná ženská takové nedokáže a ani jsem takové neviděl, je prostě skvělá. A Biao mne hrozně překvapil, nikdy jsem s ním sólovku neviděl a chci vidět víc, je jak vypuštěný ze řetězů a řeže to taky dost dobrým stylem, hlavně bitky jsou drsný, skáče se v nich, lítá se v nich, dělá se vše možný a je to přehledný, takže si to člověk opravdu užije. Příběh se taky vyvedl, advokát který začne konat spravedlnost rukama místo u soudu, vcelku zajímavý a na to, že je to MA film tak i herecky povedený. Honkong v těchto letech je šílenej a určitě se na to podívám hlouběji protože to za to opravdu stojí. Velice super počin, který člověka donutí začít bouchat do pytle. ()

RetroMan

Jediné, co stojí za zhlédnutí, jsou výborné hongkongské mlátičky z doby RED FORCE. Měla to být jakási obdoba, protože výrazy Yes, Madam a Duty (In the Line of Duty) zde zazněly několikrát. Jinak aušlus. Viděl jsem s titulkama, který byli prachbídný, ještě že trochu zvládám po anglicku, takže doporučuji klidně bez nich, protože na filmu jsou nejlepší jen souboje. ()

HKstars

Hsia-Ling je úspěšný hongkongský pravník s diplomem z amerických univerzit. V dobách svého studia asi četl pilně i Daredevila, protože se ho snaží úspěšně napodobovat a tam, kde jsou paragrafy bezzubé (protože svědci záhadně umírají), tam nastupují Hsiaovy tvrdé pěsti. Jednoho ze dvou drogových dealerů stihnul zlikvidovat sám a ulehčil tak policejní inspektorce Cindy (Cynthia Rothrock) kupu práce, ale když Hsia dorazí na druhou štaci, dealer sedí v křesle a v krku má nehoráznou díru. Na otázky či pátrání není čas a přicházející Cindy, která zahlédne Hsiaoa nad mrtvým tělem, má v celé záležitosti poměrně jasno. Nikdo však neví, že podsvětí a obchod s drogami ovládá někdo úplně jiný. Někdo, kdo je hlavním hrdinům blíž než by se odvažovali hádat... Je to klišé, ale Corey zase boduje. Poté co se svezl na nastupující vlně girls with guns filmů s Police Assasins a odskočil si natočit první díl Karate Tiger, je znovu v plné síle a tentokrát si střihnul i poměrně důležitý herecký part. Kopání, střílení a krvácení ale naštěstí obstarávají ti důležitější - Yuen Biao a Cynthia Rothrock, to je pekelná kombinace a ačkoliv si tahle dvojka jde většinu filmu po krku, zvládají akční sekvence těhle dvou hravě zakrýt slabiny scénáře (který místy vůbec nedává smysl a zuřivě přeskakuje ze scény na scénu. Dokonce i Coreyho trademarkový humor je tu v minimální míře). Ano, můžeme tu najít poměrně hezky rozvinuté dilema odlišného vnímání spravedlnosti - Cindy neschvaluje Hsiaovu vlastnoruční cestu za spravedlností, ale nakonec pochopí, že i mezi zákonodárci a policisty je několik prohnilých individuí a odhazuje předpisy, aby mohla nakopat nepřátelské zadky, ale celé je to trochu moc neučesané a příliš bleskové. Corey překvapivě nahradil humor násilím a akčních scén, které vás vysloveně zabolí je tu snad až příliš mnoho. Scenárista je k hrdinům nesmlouvavý a hlavní záporák filmu, Melvin Wong, sice není prvotřídní bojovník, nicméně využívá nejbrutálnější metody a jde tvrdě za svým cílem. Cesta za happyendem rozhodně nebude snadná, i když... zaslouží si tu vůbec někdo šťastný konec? Zjistěte to sami... Righting Wrongs není filmem ze zlatého fondu světové kinematografie a potřeboval by na několika místech doladit, ale kdykoliv se v záběru objeví Cynthia nebo Yuen začnou vám vstávat všechny chloupky na těle, protože očekáváte jedny z nejlepších akčních scén své doby. A taky je dostanete, spolu s další ostrou lekcí o tom, že hongkongské Triády nejsou nikomu pro smích a že přežít v tomhle filmovém Hong Kongu vůbec není jednoduché. Zvládnou to jen ti nejlepší. Tak tady je máte... p. s. Mandarínská/americká verze se od kantonského sestřihu dost radikálně liší (co se týče osudů hlavních hrdinů). Nechci moc prozrazovat, ale je mnohem víc "user-friendly", především proto, že Cynthia později natočila nepřímé pokračování (Blonde Fury). 70% ()

Grimaldi

Tak jsem se konečně dočkal filmu, ve kterém je Yuen Biao za hlavní hvězdu a já si to užívám. Od úvodních minut se šlápne na pedál a tato zběsilá akční jízda víceméně nezpomalí až do samotného závěru. Během sledování jsem poprvé dokázal ocenit Yuenuv herecký, ale hlavně akrobatický/bojový talent. Rozhodně vrchol jeho filmografie, který si zaslouží o to větší chválu, že to dokázal bez obvyklé herecké podpory svých „bratrů“ Jackieho a Samma. ( Sammo Hung sice film produkoval ale stejně.) Jeho víc než rovný soupeř v podání Cynthie Rothrock a dalších bojovníků typu Karen Sheperd, to vše pod taktéž jedním z nejlepších režijních výkonu Corey Yuena z filmu dělá jedno z předních děl hongkongské kinematografie. Úplná drobnost co mi trochu kazila zážitek byla herecká účast pana režiséra. Když se věnuje režii, jde mu to skvěle. Jakmile se snaží hrát, je to velký špatný. I přes tuto malou vadu na kráse by měl ale Righting Wrongs spatřit každý fanoušek, co to myslí s akčními filmy aspoň trochu vážně. ()

tichyBob

Scénář je sice úplně blbej až je chvílema vtipnej, ale kvůli němu jsem tento film rozhodně nezhlídl. Co taky může divák čekat od takových filmů že? No hlavně akci a ta je super a je ji tam dostatek, takže se divák nenudí a film mu rychle uteče. ()

Raziel811

Tento kousek nezachrání ani relativně slušné bitky. Sice je to klasická tvorba 80tek, ale příběhově mi snímek přijde ještě horší i než USA tvorba let 90tých. Příběhová lobotomie, čemuž nepomůže ani fakt, že u každého trochu náročnějšího kousku je vidět stunt místo Cynthie Rothrock. ()

VashCZ

Přátelé, Above the Law(96 min) není moc dobrý film. Ale je to skvělý sled akčních a vtipných skečů. Co museli kaskadéři schytat mě dostalo. Kamera není vůbec špatná a je to samozřejmě důležitá pomůcka při některých na druhý pohled ne až tak akčních scénách. Musím říct, že jsem se bavil a to nejsem žádný velký fanda kung fu filmů. ()

Sofius

Od tohoto filmu jsem očekával více. Je takový netradiční, až divný. Výhrady mám ke choreografii, kdy Biao prostě zvládne udělat cokoliv, ale pokud choreografie samotná je zvláštní, výsledek ani přes snahu nebude nic moc. Subjektivně si myslím, že tentokrát Cynthia hlavní hvězdu zastínila. Nikoliv kvůli dovednosti, ale prostě měla choreografii "lépe napsanou" na tělo a obzvláště "catfight" stál za to. Co se týče scénáře, film tentokrát není "klasická" kombinace komedie a akčního filmu na HK způsob, ale spíše západního stylu drama plus akce. Díky tomu asi bude pro západního diváka, který se s "Hongkongem" teprve seznamuje, stravitelnější, ale pro někoho, kdo je na HK akční komedie zvyklý, je to paradoxně faktor ubírající na atraktivitě. Subjektivně si myslím, že komedie jim jdou lépe. ()