Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

starr64

Docela dobré pokoukání na to že to je český film. Dobrý nápad i vtip. V podstatě jde o pohled do české rodiny - manželé vlastně touží oba po tom samém, ale neumí si to navzájem sdělit. A to je hodně smutná realita života. Je to jeden z mála českých filmů, které jsem dokoukala až do konce. Ale jo na zasmání dobré to. ()

TomKey

Co se mě týče, po delší době česká komedie, které jsem se zasmál. Humor tady vzniká nejen ze situací, ale také ze snů hlavního hrdiny, které se prolínají se skutečností. Vtipné a zábavné, je to takový Muž z Acapulca po česku. ()

aliki78

Moc pěkné. Po dlouhé době film, který mě hodně rozesmál a také rozplakal. Zasmáli jsme se s manželem a je to opravdu opravdu ze života :) Čověk si i uvědomí co doma vlastně má :) Některé scény byly sice dost nadsazené, ale vůbec mi to nevadilo. Parodie na James Bonda dobrý a hlášky super. Více takových ČESKÝCH komedii pro odreagování. ()

Cezar209

Dufajuc v udrzanie ceskoslovenskej kinematografie (musim dat CZSK lebo Slovenska je uz v kasi davno :o) takto sa aspon kusok odlepime od dna :o) )...som si pozrel tento skvost. Je mi velmi luto O.V. ze sa na to nechal nahovorit. Este ze dosla Kristina lebo inak by som dal len jednu hviezdu :o)) ()

escort

Po záporných komentářích jsem skepticky naladěn shlédl. A já se bavil, mohu kritizovat snové představy- Muž z Acapulca, určitou nelogičnost, atd. Ale prostě jsem se bavil, a o tom to je, více napsal a přesně Enšpígl. ()

DavidAAAA

Hodně neuchopitelné. A nebýt výletů do snů, bylo by to za pět, tysny jsou brutálně nezvládnuté. Ale jinak jsem se chechtal každou chvíli, nad všemi těmi skutečně skvěle hrajícími herci neskutečně vyčnívá Vetchý se Stašovou. Břitký humor, Vetchý si svoji postavu rodinného despoty báječně užívá. Fakt velká škoda, že film svoji kvalitu není schopný udržet v celé délce. No, a ještě jedno - Zindulka v roli papeže je neskutečnej. ()

UnCool

Extrémní nuda a totální pitomost, ne děkuji, už se tomuto filmu budu vyhýbat. Už i herci jako Táborský a Vetchý musí hrát v takovéto trapné low-cost blbině, která je téměř na stejné úrovni jak jeden z dílů Ulice? ()

yejb

Většina českých komedií mi jako komedie nepřipadá. Této jsem uvěřil, právě díky jejím dvěma extrémním dějovým paralelám. Vidím v ní spojitost s tradiční českou komedií druhé poloviny minulého století, paralelu se světovými parodiemi. Z filmu je cítit spaghetty western s Ethan Hunt 007, zvuk cikád přehlušuje cinkot skleniček s přípitkem. Nadstandardně se povedly akční scény, OV standardně vysoká úrověň. Některé scény byly zdlouhavé a některé až bolely tragičností. Moje jangová minoritní přesila dodává, že film byl dobrý, protože udržel její pozornost po celou dobu filmu a velmi bavily scény v linii vizí. ()

Dodopolase

Tak to je mazec. To je tak blbé, až tomu musím dát jednu hvězdu. Absurdní parodie se ztvárněním zmatku krize středního věku ztracených existencí, kterých vlastně všude okolo nás nemusí být zas až tak málo. Alespoň vím, na co si. dát pozor, aby ze mě jednou nebyl James Vetchý 007. No nic, jdu si na bar pro suché Martini s ledem ;-) ()

petmes

Já se ptám proč! Nechápem v čom je Kristína taká geniálna, že musela byť obsadená. A to ju postavia vedľa Stašovej? Okrem toho snove pasáže sú absolútne zbytočné. Nikam dej neposuvaju,naopak retarduju. ()

Prepperka

České filmy nejsou náš šálek kávy, ale když jsme na tenhle narazili náhodou když běžel v tv, docela nás zaujal. Zkoukli jsme ho až do konce, a kupodivu docela dobrý. Stylem trochu svěrákovina, taková gaučovka, občas i vtipná. Příjemný odpočinkový film o životě jedné rodinky. Zajímavější bude spíš pro diváka rodiče, tomu jsou jejich problémy blízké, může se s nimi ztotožnit, a proto mu ty situace přijdou uvěřitelnější a vtipnější. ()

Vakklav

Rozhodně se jedná o komedii, bohužel někdy to tvůrcům ne zcela vychází a vtipy nebo pokusy o ně jsou poměrně toporné. Jasnou slabinou filmu jsou rádoby akční pasáže. Celkem rád bych sledoval dějovou linku obyčejného, trochu zvláštního policisty se všemi jeho problémy a životními výzvami. Film má naštěstí solidně hrajiciho a hlavně zpočátku hlaskujiciho O. Vetcheho. Co tedy dostanete, když se rozhodnete věnovat čas tomuto dílu? Celkem nezajímavý dej s pár vtipnými momenty a na konci této zkušenosti se nebudete cítit zrelaxovane, ale poněkud unaveně. Asi si pak dáte od experimentů pár dní pauzu. ()

Figuto

Asi už nějak senilním, nebo co. Je mi 35, syn čerstvě na světě a začínají se mi líbit tyhle naše filmy o životě. Život je život. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST