Život je život

Česko, 2015, 92 min

Milan Cieslar

Martin Horský

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Voříšková, Sára Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura, Rostislav Novák ml., Vladimíra Krásová, Jaroslava Pokorná, Tomáš Dianiška, Stanislav Zindulka, Pavel Slabý, Jakub Slach, Josef Vaverka, Patrik Plešinger, Zlata Emily Kinská-Králová, Evženie Nízká, Bartoloměj Veselý, Martin Kašpar, Tomáš Bukovský, Roman Jedlička, Juliana Moska, Nicola Votavová, Jindřiška Bartošová, Alena Richter, Kateřina Csoková, Kamil Kožíšek, Irena Kožíšková, Petr Macháček, Jiří Hajdyla, Edward Tomas, Kateřina Kleslová, Veronika Macková, Martin Nosek, Angel Wicky, Michaela Hejduková, Lucie Horáčková, Jitka Kučerová, Aneta Novotná, Michaela Sýkorová, Kateřina Kalašová, Michaela Šitmerová, Diana Orosová, Nikol Zbořilová, Kateřina Středová, Kateřina Veselá, Yveta Zahálková-Vítková, Veronika Maková, Andrea Kubinová, Eva Kykalová, Tereza Prejzková, Denise Ayverdi, Marcela Vildová, Lucie Řáhová, Robert Höhne, Adéla Zelenková, Marek Cieslar, Pavel Hošek, Helena Binderová, Josef Ladra, Aneta Koubková, Natálie Koubková, Sabina Holubová, Tereza Šťastná, Marie Vlasáková, Viktorie Kožíšková, Matěj Kožíšek, Lucie Červenková, Jan Pelikán, Karolína Nosková, Miro Mráz, Martin Hub

Vcelku povedená taškařice, která ztrácí dech ve své druhé půlce a převážně v Ondřejovo fantaziích - nicméně jeho výkon je výborný a zdatně mu sekunduje Simonka. Čekal jsem hodně od holek (Bára, Tereza) ale bohužel, prakticky nedostaly prostor. Sara Sandeva opravdu vypadá jak mladší sestra Terezy Voříškové, ovšem její herecký um byl omezen na záběry, kde pořád něco tlačí do pusy (myšleno jídlo). Takže nám nakonec ze všeho vylezlo takové nic, kde teda Táborský hraje totálního vola a Marek Taclík moc ne :-D(7.6.2015)

• pornogrind

Tak jsem v rámci našeho městskýho letního kina zavítal i na tuhle "komedii".Ač nerad.Původně jsem tento "film" ani hodnotit nechtěl,protože je to úplně mimo můj rank filmů,který sjíždím.Ale musím.I některý český komedie dokážou pobavit(viz.třeba Samotáři,Pelíšky.kurvahošigutentag,.......) což ale není případ tohoto filmu.Aspoň co se týče mě.Od filmu jsem nic nečekal takže mohl akorát tak překvapit.Nestalo se.Přemýšlel jsem o odpadu.Nakonec je z toho 1 hvězda.A to za S.Stašovou a taky Baruš Polákovou,která opět dokázala,že role blbek a totálních krav jí jdou na výbornou a za to si jí cením.Málo kdo si umí udělat prdel sám ze sebe.Co se týče scénaře-ubohost.V podstatě mi to stylem vyprávění připomínalo debilní kameňáky.Spíš než pořádnej příběh,je to snůška rádoby vtipných scén a hlášek.Jenže humor je to hodně suchej(spíš trapnej).V tomhle jsou přeborníci britové.Nikoliv češi.A ta bondovská linka prostupující celej film je otřesná a akorát dokazuje impotenci scénáristy.Za mě je to teda těsně nad odpadem.Ale abych byl objektivní tak musím říct,že většina lidí okolo se evidentně bavila.Takže na tom něco asi bude.Ale né pro mě.Nebo to jen dokazuje jak jsou někteří češi omezení a k pobavení jim stačí opravdu málo.Takže pro všechny žrouty těhle sraček:Můj koment neberte tak vážně.Já totiž ujíždím na jinejch filmech a tohle mi nic neříká.Ale věřím že někoho to fakt dokáže pobavit.Vlastně jsem toho byl i svědkem.(15.8.2015)

Správne bláznivé a uletené. Navyše O. Vetchý so S. Stašovou hrali ako o závod, v podobnej komediálnej póze ich mám najradšej. Keď na človeka doľahne ťarcha stredného veku, je to s ním potom ťažké, a keď sa ešte k tomu premení na Muža z Acapulca, je to ešte horšie. O komické situácie tu teda nie je núdza. Trocha ma zo začiatku iritovali tie "halucinogénne" hrdinské predstavy a narúšali mi plynulosť deja, ale chce to len zvyk. Myslím, že snímok ako priemerná oddychová jednohubka nikoho neurazí. 60/100(16.1.2016)

Příjemná česká parodie na britské bondovky a možná i na samu sebe. Hlavní dvojice Vetchý-Stašová baví po celou dobu (především teda Vetchý a jeho grimasy). Prolínání mezi dvěma rovinami, ve kterých se příběh odehrává, je překvapivě nenásilné a jediné, co mi přišlo ve filmu navíc, bylo pár hlášek paní Pokorné v závěru filmu. Taková ta česká oddychovka, u které jednou do roka člověk rád vypne mozek.. 70%. Vyšlete rodiče do kina ;). Právě oni budou pravděpodobně cílovkou a to bez ohledu na to, jestli mají/nemají rádi 007.(21.5.2015)

Mrzi mě snové pasáže, který měl František ve kterých se nám Ondra postupně stylizoval do Peyraca, Bob Saint-Clara nebo do Bonda. Tyhle pasáže jsou totálně nazvládnuté a ničej jinak velmi příjemnou a pohodovou zábavu. Nerozumím tomu, proč to tvůrci udělali. Vždyť postava Františka byla zřetelně a jasně napsaná a Ondra by jí svým herectvím dokázal vyprofilovat i bez těchto pasáží. Navíc pan Horský při vší úctě není ani Broca a Veber už vůbec ne. Naštěstí to je jediná výtka, kterou k filmu mám. Pokud si totiž tvůrci nehrají na zahraničí filmy, neakční (zoufalost ) a soustředí se na hlavní dějovou linku, ryze české reálie, tak jsou silný a válej. Film táhnou tři herci Ondra, Simona Stašová a Miroslav Táborský a táhnou ho skvěle, maj dobrý dialogy, dokážou dát svým postavám tragikomický rozměr, který nejednou pobavil. Ostatní herci nemají tolik prostoru, což mě zamrzelo hlavně u Terezky, kterou mám rád a filmová svatba s Markem jim šla dobře, že by nácvik ? Z filmu je cítit jediná ambice, přijď diváku spočinout do kina, nebuď jak zakyslej českej filmovej kritik a pak máš velkou šanci že odejdeš pobaven, odpočinut a příjemně naladěn. Ještě musím ocenit, že Ondra si po dlouhý době odpustil nacpat do filmu sparťanský zastávy, to je správná cesta Ondřeji, vydrž a můžeme se zase kamarádit a Kristína Peláková je kočka.(24.5.2015)

• - Film vydělal 32 760 954 Kč a v kinech ho vidělo 258 274 diváků, což z něj dělá nejúspěšnější český film roku 2015. (Zdroj: Unie filmových distributorů). (Pedronaut)

• - Kristína Peláková nazpívala titulní píseň "No. 1". (Kolins)

• - Natáčení probíhalo i v tunelu Blanka a to ještě před jeho otevřením na podzim roku 2014, kdy byla v tunelu testovány bezpečnostní systémy. (M.B)