Život je život

Česko, 2015, 92 min

Milan Cieslar

Martin Horský

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Voříšková, Sára Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura, Rostislav Novák ml., Vladimíra Krásová, Jaroslava Pokorná, Tomáš Dianiška, Stanislav Zindulka, Pavel Slabý, Jakub Slach, Josef Vaverka, Patrik Plešinger, Zlata Emily Kinská-Králová, Evženie Nízká, Bartoloměj Veselý, Martin Kašpar, Tomáš Bukovský, Roman Jedlička, Juliana Moska, Nicola Votavová, Jindřiška Bartošová, Alena Richter, Kateřina Csoková, Kamil Kožíšek, Irena Kožíšková, Petr Macháček, Jiří Hajdyla, Edward Tomas, Kateřina Kleslová, Veronika Macková, Martin Nosek, Angel Wicky, Michaela Hejduková, Lucie Horáčková, Jitka Kučerová, Aneta Novotná, Michaela Sýkorová, Kateřina Kalašová, Michaela Šitmerová, Diana Orosová, Nikol Zbořilová, Kateřina Středová, Kateřina Veselá, Yveta Zahálková-Vítková, Veronika Maková, Andrea Kubinová, Eva Kykalová, Tereza Prejzková, Denise Ayverdi, Marcela Vildová, Lucie Řáhová, Robert Höhne, Adéla Zelenková, Marek Cieslar, Pavel Hošek, Helena Binderová, Josef Ladra, Aneta Koubková, Natálie Koubková, Sabina Holubová, Tereza Šťastná, Marie Vlasáková, Viktorie Kožíšková, Matěj Kožíšek, Lucie Červenková, Jan Pelikán, Karolína Nosková, Miro Mráz, Martin Hub

Ani bych už nevěřil, že někdo ještě umí natočit komedii tak, aniž by se v ní mluvilo sprostě. Tady tomu tak je, a je to jen ku prospěchu věci. Stašová a Vetchý jsou veteráni a bylo jasné, že nezklamou, takže kolegové mladíčci máte se od nich hodně co učit. Ale tady to funguje vesměs všechno dobře. Občas mě nudili ty akční "007 scény", ale aspoň to trochu oživilo tu zatuchlou českou komedii. Kino bylo docela zaplněné a i ostatní se zřejmě dobře bavili.(24.5.2015)

"Karbonizujte centrum neřesti." To bych patrně nedokázal ani po třech Viagrách, ale agent poručík Frank, majitel nezničitelných mozkových závitů, s tím neměl nejmenší problém. A mně se ta snová kravina prostě celkem líbila, i když honění Sperminátora zase až tak moc zábavné nebylo, S těmi rodinnými vztahy to bylo o něco horší, protože při nich někdo (asi Vatikán?) ukradl humor. Nicméně bych neměl zapomenout na to, že mladá nadějná strážmistr Lucia Martinez zákeřně zaútočila na mé nejnižší pudy a přiznat se, že se jednalo o útok úspěšný.(27.9.2016)

• Filmmaniak

Komedie s nedostatkem funkčního humoru, okázale nekonzistentní atmosférou a brutálně nesoudržným a nahodilým dějem. Je smutné, že čeští filmaři umí natočit komerční film na vysoké technické úrovni (v tomhle jsou dokonce akční scény, automobilové honičky a nindžové), ale dělá jim nehorázný problém naplnit ho smysluplným, nebo alespoň koherentním obsahem. Většina postav, situací, které prožívají, a motivů by se hodila spíš do depresivního dramatu, jiné jsou zas parodické a až bláznivé. Výsledek však není ani ryba, ani rak, nepobaví, nedojme, ani neposkytne příběh, který by byl příhodně k názvu filmu „jako ze života“, protože působí falešně, nepřirozeně a bezduše. Více v recenzi ZDE.(21.5.2015)

• venison

Že to jde s českým filmem z kopce tak nějak tuším, ale že tak moc jsem netušila.. Chápu, že si herec v ČR musí nějakým způsobem vydělat na chleba, ale řekla bych, že by se to dalo provádět i s mnohem větší důstojností.. Film "Život je život" je o úroveň lepší než "Kameňáky" a to zejména díky ucelenosti scénáře a kvalitnějším hercům.. Jakýkoliv kulturní nebo zábavní přesah naprosto postrádá.. Pustili jsme si tento snímek de facto omylem a nakonec u toho zůstali jako u přehlídky českého bizár umění.. To, že se tento film stal kasovním trhákem na české půdě a díky tomu byl pasován na nejúspěšnější film roku 2015 o našem národu něco vypovídá.. Bohužel nic lichotivého..(26.12.2016)

Komedie s Vetchým? Na tom se přeci nedá nic zkazit ne? Podobné řečnické otázky jsem si pokládal před projekcí a bezprostředně po ní jsem s těmito otázkami zpětně souhlasil. Je vskutku pravdou, že kdyby hlavní postavu ztvárnil někdo jiný, než Vetchý, výsledek by na oko nevypadal daleko tak dobře a hlavně zdaleka ne tak humorně. Je to jakási mozaika vícero příběhů, odehrávající se v jedné rodině, které se samozřejmě na konci vyžehlí jako v americkém mainstreamu. Americké špionážní vsuvky mě též pobavily. Příjemná oddechová komedie z Čech. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(12.8.2015)

• - Kristína Peláková nazpívala titulní píseň "No. 1". (Kolins)

• - Neherce Tomáše Dianišku (Petr / Lizardman) a Vladimíru Krásovou (miss aerobic) při postsynchronech nadabovali Jaroslav Sypal a Tereza Bebarová. Pavlu Slabému (kapitán policie / velitel mužů v černém) pak propůjčil svůj hlas Jiří Štěpnička, aby tak postava měla charismatický a vůdčí hlas. Zde se jedná o nadsázku a vtip tvůrců. (funhouse)

• - Policejní vůz, kterým František (Ondřej Vetchý) a Lucie (Kristína Peláková) pronásledují zločince tunelem Blanka a taxi, kterým Jana (Simona Stašová) přijíždí domů k rodící dceři, je stále stejná stříbrná Škoda Octavia Combi registrační značky 2AP 5397. Stejné auto bez nápisů  a majáku lze navíc zahlédnout zaparkované v řadě vozidel ve scéně, kdy se Jana stěhuje od Františka k panu spisovateli (Miroslav Táborský). Skutečná policejní auta tohoto typu navíc nemají nikdy vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie a nejsou vybavena podélnými střešními nosiči. (Martin_L)