Život je život

Česko, 2015, 92 min

Milan Cieslar

Martin Horský

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Voříšková, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura, Rostislav Novák ml., Vladimíra Krásová, Jaroslava Pokorná, Tomáš Dianiška, Stanislav Zindulka, Pavel Slabý, Jakub Slach, Josef Vaverka, Patrik Plešinger, Zlata Emily Kinská-Králová, Evženie Pfeifferová, Bartoloměj Veselý, Martin Kašpar, Tomáš Bukovský, Roman Jedlička, Juliana Moska, Nicola Votavová, Jindřiška Bartošová, Alena Richter, Kateřina Csoková, Kamil Kožíšek, Irena Kožíšková, Petr Macháček, Jiří Hajdyla, Edward Tomas, Kateřina Kleslová, Veronika Čermák Macková, Martin Nosek, Angel Wicky, Michaela Hejduková, Lucie Horáčková, Jitka Kučerová, Aneta Novotná, Michaela Sýkorová, Kateřina Kalašová, Michaela Šitmerová, Diana Orosová, Nikol Zbořilová, Kateřina Středová, Kateřina Veselá, Yveta Zahálková-Vítková, Veronika Maková, Andrea Kubinová, Eva Kykalová, Tereza Prejzková, Denise Ayverdi, Marcela Vildová, Lucie Řáhová, Robert Höhne, Adéla Zelenková, Marek Cieslar, Pavel Hošek, Helena Binderová, Josef Ladra, Aneta Koubková, Natálie Koubková, Sabina Holubová, Tereza Šťastná, Marie Vlasáková, Viktorie Kožíšková, Matěj Kožíšek, Lucie Červenková, Jan Pelikán, Karolína Nosková, Miro Mráz, Martin Hub

Škoda, že film bol promovaný ako klasická česká rodinná dráma (kríza stredného veku, nečakané tehotenstvo, strata bývania...). Život je život však stojí hlavne na humore druhej línie, kde sa z otca rodiny stáva nepremožiteľný tajný agent (v humornom štýle KINGSMANA). Pobavil som sa aj napriek klišé hlavnej zápletky, ale možno práve preto lepšie vynikla akčná časť...(11.2.2016)

• Filmmaniak

Komedie s nedostatkem funkčního humoru, okázale nekonzistentní atmosférou a brutálně nesoudržným a nahodilým dějem. Je smutné, že čeští filmaři umí natočit komerční film na vysoké technické úrovni (v tomhle jsou dokonce akční scény, automobilové honičky a nindžové), ale dělá jim nehorázný problém naplnit ho smysluplným, nebo alespoň koherentním obsahem. Většina postav, situací, které prožívají, a motivů by se hodila spíš do depresivního dramatu, jiné jsou zas parodické a až bláznivé. Výsledek však není ani ryba, ani rak, nepobaví, nedojme, ani neposkytne příběh, který by byl příhodně k názvu filmu „jako ze života“, protože působí falešně, nepřirozeně a bezduše. Více v recenzi ZDE.(21.5.2015)

Začátek filmu,no vlastně tak deset minut sem měl neustále smích na krajíčku,sice z jedný strany sem byl potěšenej,že zas někdo natočil film ve stylu rannejch Hřebejkovin,ale z druhý strany zase s obavou ,že jsem toho viděl tolik v tomhle stylu,že mě nic nemůže překvapit.Nakonec se film změnil v solidní parodickou blbinku,ve který exceluje můj oblíbenec Ondra Vetchý,a že je to celý vodlehčený,vtipný,prostě slušná práce.60%.(28.10.2015)

• pornogrind

Tak jsem v rámci našeho městskýho letního kina zavítal i na tuhle "komedii".Ač nerad.Původně jsem tento "film" ani hodnotit nechtěl,protože je to úplně mimo můj rank filmů,který sjíždím.Ale musím.I některý český komedie dokážou pobavit(viz.třeba Samotáři,Pelíšky.kurvahošigutentag,.......) což ale není případ tohoto filmu.Aspoň co se týče mě.Od filmu jsem nic nečekal takže mohl akorát tak překvapit.Nestalo se.Přemýšlel jsem o odpadu.Nakonec je z toho 1 hvězda.A to za S.Stašovou a taky Baruš Polákovou,která opět dokázala,že role blbek a totálních krav jí jdou na výbornou a za to si jí cením.Málo kdo si umí udělat prdel sám ze sebe.Co se týče scénaře-ubohost.V podstatě mi to stylem vyprávění připomínalo debilní kameňáky.Spíš než pořádnej příběh,je to snůška rádoby vtipných scén a hlášek.Jenže humor je to hodně suchej(spíš trapnej).V tomhle jsou přeborníci britové.Nikoliv češi.A ta bondovská linka prostupující celej film je otřesná a akorát dokazuje impotenci scénáristy.Za mě je to teda těsně nad odpadem.Ale abych byl objektivní tak musím říct,že většina lidí okolo se evidentně bavila.Takže na tom něco asi bude.Ale né pro mě.Nebo to jen dokazuje jak jsou někteří češi omezení a k pobavení jim stačí opravdu málo.Takže pro všechny žrouty těhle sraček:Můj koment neberte tak vážně.Já totiž ujíždím na jinejch filmech a tohle mi nic neříká.Ale věřím že někoho to fakt dokáže pobavit.Vlastně jsem toho byl i svědkem.(15.8.2015)

• korbitch22

95 minut neskutečného utrpení.Něco jako kdyby ste byly na dovolený s partou němců.Český film jde ke dnu a já nechápu, jak někdo vůbec může zafinancovat něco tak iritujícího, neskutečně trapného, hloupého a ubohého.Každý Kameňák je vtipnější a to je přátelé uznejte sami dost hrozné.Každá postava je příšerně nesympatická, nemáte vůbec komu trochu fandit nebo se o jeho postavu byť jen na chvilku zajímat.Vetchý je naprosto příšerný a pevně věřím, že si tenhle arogantní pán svoji roli náramně užil, hádám, že ani nemusel moc hrát.Příběh je stupidní a otravný.I moje žena, která české filmy od srdce miluje a já jen kvůli ní musim tyhle braky trpět sama řekla, že takovou kokotinu snad ještě nikdy neviděla a z Vetchého se jí chtělo zvracet.Asi sem nikdy neviděl horší český film.Opravdový brak a ty hvězdičky tady lze chápat jenom tak, že dnesšní divák má v hlavě opravdu těžce nasráno.Jediné pozitivum jsou dvě krásné herečky Voříšková a Peláková a seč si o to skoro říkají, hvězdičkami nebudu házet ani pro ně.Co měli být proboha ty scény s papežem?Co měl bejt ten ''dredař''?Iritující ubožárna která uráží zdravý rozum, papeže a konec konců i ty vyhulený dredaře.Jak řekl pan Postránecký v Černých Baronech....chce se mi zvracet.0%.(25.11.2015)

• - Kristína Peláková nazpívala titulní píseň "No. 1". (Kolins)

• - Natáčení probíhalo i v tunelu Blanka a to ještě před jeho otevřením na podzim roku 2014, kdy byla v tunelu testovány bezpečnostní systémy. (M.B)

• - Kristína Peláková bola v čase nakrúcania iba mesiac po absolvovaní autoškoly. Pri scéne, keď mala prudko vyštartovať v policajnom aute, jej nenápadne pomáhal spolujazdec Ondřej Vetchý – ona naštartovala, on zaradil rýchlosť. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)