Život je život

Česko, 2015, 92 min

Milan Cieslar

Martin Horský

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Voříšková, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura, Rostislav Novák ml., Vladimíra Krásová, Jaroslava Pokorná, Tomáš Dianiška, Stanislav Zindulka, Pavel Slabý, Jakub Slach, Josef Vaverka, Patrik Plešinger, Zlata Emily Kinská-Králová, Evženie Nízká, Bartoloměj Veselý, Martin Kašpar, Tomáš Bukovský, Roman Jedlička, Juliana Moska, Nicola Votavová, Jindřiška Bartošová, Alena Richter, Kateřina Csoková, Kamil Kožíšek, Irena Kožíšková, Petr Macháček, Jiří Hajdyla, Edward Tomas, Kateřina Kleslová, Veronika Macková, Martin Nosek, Angel Wicky, Michaela Hejduková, Lucie Horáčková, Jitka Kučerová, Aneta Novotná, Michaela Sýkorová, Kateřina Kalašová, Michaela Šitmerová, Diana Orosová, Nikol Zbořilová, Kateřina Středová, Kateřina Veselá, Yveta Zahálková-Vítková, Veronika Maková, Andrea Kubinová, Eva Kykalová, Tereza Prejzková, Denise Ayverdi, Marcela Vildová, Lucie Řáhová, Robert Höhne, Adéla Zelenková, Marek Cieslar, Pavel Hošek, Helena Binderová, Josef Ladra, Aneta Koubková, Natálie Koubková, Sabina Holubová, Tereza Šťastná, Marie Vlasáková, Viktorie Kožíšková, Matěj Kožíšek, Lucie Červenková, Jan Pelikán, Karolína Nosková, Miro Mráz, Martin Hub

Ani nevím, jak tenhle film pojmout. Kdyby tam nebyly ty snové sekvence, bylo by to takové komediální drama ze života průměrné české rodiny. Stašová i Vetchý hrát umí a je radost je sledovat. Ale... Mně tam vadily ty pasáže a la Bond. Přišly mi místy až trapné a celé vyznění shazovaly. To byl tedy asi umělecký záměr, ale protože jsem průměrný divák, nejsem schopná to ocenit asi... Za hlášky, herecké výkony dávám tři.(5.11.2015)

• maverick10

Pro českého diváka, který od českého filmu už nic nečeká, je tento snímek jako zjevení. Je to však pouze stará ošumtělá a trochu i zákeřná kostra v překvapivě bláznivém kabátě. Překvapivě bláznivém pouze na české poměry, protože fantazie scénáristů zakrněla s převratem v 89'. Je to jakýsi náznak bláznivé crazy komedie, ovšem naprosto nedotažené a totálně nabourané všudypřítomnou dějovou linkou české telenovely o rodinných hodnotách morálce a etice. Ta svazuje všem autorům ruce i nohy a dovoluje jim psát scénáře jen vlastní močí do sněhu. Proč by v rámci bláznivé komedie, nemohl skutěčně František být tajným agentem, který vede dvojí bláznivý život? Proč se vše musí vrátit zpátky do rodinného kruhu a řešit pouze věci nevěry, rozerní potomků a pořád a pořád dokola řešit problémy pouze na úrovni rodiny?(9.7.2015)

Začátek filmu,no vlastně tak deset minut sem měl neustále smích na krajíčku,sice z jedný strany sem byl potěšenej,že zas někdo natočil film ve stylu rannejch Hřebejkovin,ale z druhý strany zase s obavou ,že jsem toho viděl tolik v tomhle stylu,že mě nic nemůže překvapit.Nakonec se film změnil v solidní parodickou blbinku,ve který exceluje můj oblíbenec Ondra Vetchý,a že je to celý vodlehčený,vtipný,prostě slušná práce.60%.(28.10.2015)

Velmi příjemná komedie, u které zejména dějová linie týkající se správné české rodinky, vytváří to co na filmu baví. Skoky do snů a život agenta jsou příjemné zpestření, ale pro tento film to nebylo tak nějak to pravé. Vetchý, Stašová, Táborský i ostatní byli přesvědčivý, ale jedničkou filmu je určitě Vetchý. Chce to více těchto oddechových komedií, které jsou vtipné a ne trapné.(25.5.2015)

Mrzi mě snové pasáže, který měl František ve kterých se nám Ondra postupně stylizoval do Peyraca, Bob Saint-Clara nebo do Bonda. Tyhle pasáže jsou totálně nazvládnuté a ničej jinak velmi příjemnou a pohodovou zábavu. Nerozumím tomu, proč to tvůrci udělali. Vždyť postava Františka byla zřetelně a jasně napsaná a Ondra by jí svým herectvím dokázal vyprofilovat i bez těchto pasáží. Navíc pan Horský při vší úctě není ani Broca a Veber už vůbec ne. Naštěstí to je jediná výtka, kterou k filmu mám. Pokud si totiž tvůrci nehrají na zahraničí filmy, neakční (zoufalost ) a soustředí se na hlavní dějovou linku, ryze české reálie, tak jsou silný a válej. Film táhnou tři herci Ondra, Simona Stašová a Miroslav Táborský a táhnou ho skvěle, maj dobrý dialogy, dokážou dát svým postavám tragikomický rozměr, který nejednou pobavil. Ostatní herci nemají tolik prostoru, což mě zamrzelo hlavně u Terezky, kterou mám rád a filmová svatba s Markem jim šla dobře, že by nácvik ? Z filmu je cítit jediná ambice, přijď diváku spočinout do kina, nebuď jak zakyslej českej filmovej kritik a pak máš velkou šanci že odejdeš pobaven, odpočinut a příjemně naladěn. Ještě musím ocenit, že Ondra si po dlouhý době odpustil nacpat do filmu sparťanský zastávy, to je správná cesta Ondřeji, vydrž a můžeme se zase kamarádit a Kristína Peláková je kočka.(24.5.2015)

• - Film vydělal 32 760 954 Kč a v kinech ho vidělo 258 274 diváků, což z něj dělá nejúspěšnější český film roku 2015. (Zdroj: Unie filmových distributorů). (Pedronaut)

• - Šermiarske scény sa nakrúcali v Taliansku na pirátskej lodi La Grace, kde vznikal aj film Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (2003). Ako uviedol režisér Milan Cieslar, je to krásna replika lode zo 17. storočia. Vďaka nadšencom ju postavili v Egypte a dnes sa plaví po Stredomorí. (krasomama)

• - Kristína Peláková predviedla vo filme aj celkom slušný súboj s mačetou. Trénoval ju profesionálny koordinátor kaskadérov, Martin Hub. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)