Klec bláznů II

Cage aux folles II, La

Komedie

Francie / Itálie, 1980, 91 min

• Tosim

Typicky horší druhé pokračování. Přibylo "akce", ubylo vtipu a i když část, kdy dvojice přijede do Itálie, to všechno opět rošičku povyšuje (stejně jako u předchozího dílu rodinná večeře), na lepší výsledek to bohužel nestačí. Je to dost nuda.(27.11.2006)

U tohoto dílu je více vidět, že na scénáři se podílel Francis Veber, protože je mnohem víc akční. Ale to naznamená, že horší, pouze teď už je ve středu zájmu spíše mikrofilm, než střety s moralistickým politikem v podání Michela Galabruho. Jeho výstupy ubyly, což je trochu škoda, ale neměl v ději větší ukotvení. Marcel Bozzuffi zahráls vou standartní roli drsného agenta standartně dobře jako vždy. Nejlepší výstup byl, když se Albín vydával za myče oken. A hudba Ennia Morriconeho se opět vyvedla.(26.11.2006)

Neřekl bych, že je pokračování výrazně slabší. Vadí mi jen to, že autoři už nenašli lepší uplatnění pro poslance Charriéra, takže Michel Galabru se jen párkrát smybolicky projde před kamerou, aby netrhal partu. Nezdá se mi, že by Michel Serrault a Ugo Tognazzi opakovali a rozmělňovali cokoli z jedničky. Naopak sevé role rozvíjejí v podobách, jaké jsme ještě neviděli. Albín/Zaza sice znovu zažívá stuace, kdy není pro okolí dost mužem, ale tentokrát není ani dost ženou. :o) To je motiv, který jsem ještě v žádné komedii o pohlavních rošáddách neviděl. A to, že se film posunul od satiry víc ke crazy, mi jako milovníkovi žánru nevadí ani trochu. 80%(30.11.2006)

O poznání slabší než první díl, slabé 3 hvězdičky(26.11.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,950,125Tržby Celosvetovo $10,989,331(17.5.2009)