Krampus: Táhni k čertu

• Česko Táhni k čertu! (více)

Kdo se nikdy nebál, že ho na Mikuláše odnese čert, ten ať hodí vánoční ozdobou. A to jste přitom nenarazili na nejstrašlivějšího z pekelníků, na Krampuse. Temný protipól všech vlídných symbolů údajně nejkrásnějších svátků v roce dokáže spolehlivě vyděsit nejen děti, ale i nevěřící dospělé. K tomu, aby se vám zjevil a strčil vás do pytle, přitom stačí tak děsivě málo. Puberťák Max žije v obyčejné rodině, kde jsou vztahy a emoce jako na houpačce, tedy chvíli nahoře, chvíli dole. Aktuálně jsou u bodu mrazu, protože se blíží poněkud vypjaté období Štědrého dne a navíc na svátky dorazila rodina máminy (Toni Collette) sestry (Allison Tolman), která patří k trochu jinému civilizačnímu okruhu, diplomaticky řečeno. Místo klidu a míru proto v téhle rodině vypukne peklo, na což Max velmi nešťastně reaguje prohlášením, že by Vánoce nejraději zrušil. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová vánice, po které už nic nebude, jako bylo dřív. Nejen že přestane jít elektřina a nedá se nikam dovolat. Za okny jejich domu se začnou zjevovat děsivé stíny, které získávají čím dál děsivější kontury. Krampus vytáhl v čele armády monster potrestat ty, kteří zavrhli Vánoce. Místo svařáku začne téct krev. A nikdo netuší, jak to zastavit. (CinemArt)

kratajirka

Strach - napětí - emoce - vtip - humor a ještě více vtipu = moderní horor. Vánoční tematika u hororu? To je něco, co je silně nezvyklé. Krampus je horrible, funny and almost everything you want. Skvělé skvělé - s Husí kůží jsou to veliká hororová překvápka. :) ()

DyingAngel

Veľké sklamanie - film sa volá Krampus, a to ho v ňom ukázali dokopy 2 a pol krát! Bola som nesmierne zvedavá, ako ho vykreslia a ukážu, ale pomyselné fanfáry sa nekonali. Dostatočne nevyužitý potencionálny materiál! Jeho pomocníci - prečo práve vraždiace, krvilačné hračky? Od hororu to má na míle ďaleko, je to skôr fantasy romantická rozprávka, v ktorej možno sledovať peripetie jednej americkej rodinky, ich zložité vzťahy, ktoré majú medzi sebou. Vsuvka v podobe kreslenej spomienky na Krampusa, ktorú im rozprávala stará mať, bola výborná. A aj tá konečná scéna film mierne zachránila. ()

Armin111

Na tento film jsem se docela těšil, ale, jak se později ukázalo, naprosto zbytečně. Děj byl od první minuty předvídatelný a v podstatě se v něm nic zásadního neudálo. Hlavní záporák byl z dálky monstrózní, ale jeho detail byl spíše k smíchu. Mrtvá mimika a ten dlouhý jazyk - trapné! V popisu distributora stálo Horor/komedie, ale ani jedno se nekonalo. Ani jednou jsem se nelekl a o smíchu, ba ani o úsměvu nemůže být řeč. Jediné, co mě na filmu potěšilo, bylo, že jsem jej v kině nestihl a tudíž jsem nevyhodil zbytečně peníze. ()

goodridge

Taká jednorázová rekreácia. Niektoré triky boli v pohode a potom ich striedali také slabšie. Krampus bol fajn a taktiež mi veľmi imponovalo vyprávanie babičkinho príbehu ktorý bol rozprávkovej forme, pripomenulo mi to prvé minúty s filmu "Kazateľ" ()

plevel22

Škoda! na základe názvu som očákaval za hlavného "strašiaka" Krampusa, toho tam však bolo akosi pomenej. Miesto toho na mňa vyskakovali chodiace perníky a ja som mal dojem, že sledujem ďalší sequel Shreka. Prítomný bol aj plaziaci sa klaun, plyšový méďa alebo hračka akéhosi robota, čo vyskočila na Adama Scotta a začala ho bodať do chrbta. Adam Scott však celú situáciu okomentoval najvýstižnejšie: "To je snad vtip?"... ()

Martin29

Celý film podělal bohužel konec (asi tak jako by v Saw umřelo 20 lidí a na konci se zjistilo, že žijí) do té doby to byl parádní horor ()

vrch07256732

Skutočne oddychová blbinka ktorá mi režijne i scenaristicky pripomenula roky 80 te (napr. Poltergeist) ale bohužiaľ žijeme už v inej dobe, takže vyznavači súdobých hororov si nepošmáknu. Je tam veľa slušných scén, útok plyšových (a iných) hračiek, inak celkom slušne i vtipne zvládnutý (pozor na medveďa), tu a tam vtipná hláška, ako som spomenul pre mňa akési Retro hororov 80 tych rokov. Dnes ale divák očakáva od hororu čosi iné... ()

PORTER44

Pohádkový fantasy horor ,začátek nic moc a konec kdy se vše vrátí a byl to jenom sen taky nic moc,nejlepší je střední část když začne vánice,zatmění dusot příšery a napětí roste,pak se objevují trochu směšný pomocníci v maskách hlavní obludky ,ale obživlí perníčci a žrout dětí docela dobrý.Herecké obsazení nic moc. ()

JerryPilsen

Trochu opatrný mix hororu a komedie,který skončí dřív než začne.Námět skvělý,ale chtělo to víc propracovat.Konec potěšil. ()

BASTÍK

Obchoďák, podoba babiččina vyprávění a perníčky, to jsou tak jediné věci, které se mi ve filmu líbily. Jinak bída. ()

JMA

Zapla jsem to s tím, že je to komedie..no, nakonec se z toho vyklubalo pěkný psycho :-D ale vánoční a v mnohém má ten film pravdu. Takovej vánoční horor :-) především tytulky na začátku filmu jsou přesný odraz lidí o Vánocích... ()

Killy

Spoiler! Tak dobře. Chápu že je to tak trochu jiný horor ...byla jsem připravená dát i 4* protoze byl film zajímavý a akční , námět originální . To že jsou scény misty komické by mi ani tak nevadilo, na to ze jsou hlavní hrdinové úplní tupci jsem si u tohoto žánru zvyklá ALE!!! Ten konec mě naštval...opravdu, tím to zabili. Kdyby film skončil tou scénou u pekelné díry dám i 4 hvězdu ale takhle .... Ne ne ne :( zklamání ()

Jirkacek

Po shlédnutí filmu Krampus, který v češtině dostal dovětek Táhni k čertu, jsem zase začal věřit na Ježíška, dědu Mráze, Santa Clause a raději ještě na všechny severské kolegy k tomu. V tomto americkém filmu jde totiž o to, že se v jednom malém městečku sejde celá rodina v předvánočním čase. Mezi tetami, strejdou, sestřenicemi či bratrancem a jejich příbuznými vznikají třenice a někteří z nich se nemají mezi sebou zrovna v lásce. Místo klidu a míru proto v téhle rodině vypukne peklo, což druhý nejmenší z nich jménem Max řekne, že by Vánoce nejraději zrušil a roztrhá dopis pro Santu. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová vánice, přestane jít elektřina, nedá se nikam dovolat a za okny jejich domu se začnou zjevovat děsivé stíny. Od té doby začal být film zajímavý a jelikož se spíše jednalo o horor než avizovanou komedii, první smrt na sebe nenechala dlouho čekat. Byli jsme zvědavi, kdy se objeví postava Krampuse, bohužel se tak stalo až ke konci filmu. Zato jeho pomocníci řádili v domě, který se stal jediným útočištěm celé rodiny, jak pominutí. Nu, trochu mne překvapil počet přeživších, které se zastavilo na čísle....Nebudu prozrazovat. Byl to docela zajímavý film, ocenil bych odvahu autorů přenést horor do vánočního času a rohatou postavu Krampuse, pocházejícího z Rakouska a Německa do USA. Nebylo to fakt špatné, přidal bych ještě jednu hvězdu, kdyby film skončil v okamžiku, kdy malý Max vystoupil ze sněžného pluhu a zazněla slova německé babičky. Ten dovětek byl pak už naprosto zbytečný a tak filmu Krampus: Táhni k čertu uděluji tři rohaté hvězdičky ***. ()

8rec

Hororová komedie, která má všechno potřebné. Strach, smích, napětí, vtip. Navíc dobře volená kamera, barevné korekce i hudební doprovod. ()

Ivousx.y

Ačkoliv nejsem fanouškem hororových filmů, už jsem měl o loňských vánocích dost všech „rodinných slaďáren", a proto jsem se rozhodl shlédnout na doporučení tento film a rozhodně to nebyla chyba. Naprosto skvěle vymyšlená zápletka, kluk je rozčílený na svou rodinu, který si poté přeje, aby nebyly vánoce a nakonec si uvědomí, co pro něj rodina znamená. Kolikrát si říkám, že by se tento film měl pouštět dětem někdy 5. prosince. ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou