Krampus: Táhni k čertu

• Česko Táhni k čertu! (více)

Kdo se nikdy nebál, že ho na Mikuláše odnese čert, ten ať hodí vánoční ozdobou. A to jste přitom nenarazili na nejstrašlivějšího z pekelníků, na Krampuse. Temný protipól všech vlídných symbolů údajně nejkrásnějších svátků v roce dokáže spolehlivě vyděsit nejen děti, ale i nevěřící dospělé. K tomu, aby se vám zjevil a strčil vás do pytle, přitom stačí tak děsivě málo. Puberťák Max žije v obyčejné rodině, kde jsou vztahy a emoce jako na houpačce, tedy chvíli nahoře, chvíli dole. Aktuálně jsou u bodu mrazu, protože se blíží poněkud vypjaté období Štědrého dne a navíc na svátky dorazila rodina máminy (Toni Collette) sestry (Allison Tolman), která patří k trochu jinému civilizačnímu okruhu, diplomaticky řečeno. Místo klidu a míru proto v téhle rodině vypukne peklo, na což Max velmi nešťastně reaguje prohlášením, že by Vánoce nejraději zrušil. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová vánice, po které už nic nebude, jako bylo dřív. Nejen že přestane jít elektřina a nedá se nikam dovolat. Za okny jejich domu se začnou zjevovat děsivé stíny, které získávají čím dál děsivější kontury. Krampus vytáhl v čele armády monster potrestat ty, kteří zavrhli Vánoce. Místo svařáku začne téct krev. A nikdo netuší, jak to zastavit. (CinemArt)

PietroRose

V každoročním vánočním shonu je toto dobré odreagování. Určitě dobré na zamyšlení, že Vánoce nejsou jenom o drahých dárkách, nákupní horečce a závisti druhým. Vánoce jsou o setkávání s lidmi, které máme rádi a chceme s nimi trávit čas. Zde se nám ukazuje, jak naše společnost může dopadnout… Pokud se nezmění. Nejlepší jsou ve filmu brutální perníčci. Ovšem zabíjet děti a pejsky se mi nikdy ve filmech nelíbilo – takže jenom za tři hvězdičky. ()

BratmMm

Slovo Krampus, historky a všetko možné okolo toho, už len z toho človek čaká dosť obstojný horor. Ono sa to aj mohlo podariť, ale koniec koncov ten efekt nenaskočil. Keby neviem na začiatku čo pozerám, myslel by som si, že to je rodinná komédia ako každá iná. Do polovice to vyzeralo ako vážny horor, bolo tam aj napätie. No ale potom to už prišlo, miestami až trápne scénky, tie vtipné scénky k tomu podľa mňa nepatrili. Agresívny anjel, medveď, medovníky, vraždiaca húsenica alebo čo to bolo (mimochodom otrasný kostým), pomocníci Krampusa to docela zaklincovali. Koniec bol celkom zaujímavý, nie vždy platí na konci všetko dobré a som rád, že to neskočilo pri tom, že to bol všetko len sen. Ale tak či onak, ten koniec tam vôbec nemusel byť. Keď som videl trailer, čakal som oveľa alebo oveľa viacej. Je to veľká škoda, lebo téma je dobrá nato, aby bol z toho super horor, ktorý by si každý opäť rád pozrel. Pravdu povediac, sčasti ma to bavilo, chcel som to určite dopozerať ako to všetko skončí. Celkovo taký zvláštny pocit z toho, boli tam aj dobré scény, aj zle. Keby nevybrali taký žáner ako vážny komediálny horor, ktorý nejde dokopy, ale vážny horor tak to mohlo vyjsť na výbornú. Keď sa nato spätne pozriem bohviečo to nebolo, ale vzhľadom k tomu, že som mal záujem to dopozerať do konca dávam 3 hviezdičky. ()

SANNY22

Taká sprostosť, ktorej som obetovala hodinu a pol života. Ten názov ma veľmi upútal. Tešila som sa, že to bude pecka a namiesto toho šašovia, perníčky, maco a čerti. Avšak urobiť nejaký film dá dosť veľkú námahu, ale kebyže je to na mne, spravím to o skutočných Krampusoch, ktorí každý rok zliezajú z hôr (Álp), aby prišli trestať ľudí. Čiže dosť veľké sklamanie u mňa. :( ()

Sebik.

Film s potenciálom a dobrou myšlienkou ktorá bohužiaľ vo väčšine prípadov býva premrhaná. Tento film není výnimkou. I keď vianočno-temná atmosféra tomuto filmu sadne taktiež mysteriózny dej. Film má veľa múch aj tu sú komediálne prvky film není zlý. 65% ()

JasiraEk

V rámci přesycení pohádkami jsem se o svátcích rozhodla, že se zaměřím na horory. Jasně už hodnocení toho filmu mě mělo varovat, že nemá moc cenu si ho pouštět. Ale přesto jsem to zkusila, snad i z toho důvodu, že v něm hraje skvělá Tony Collette. Upřímně, nestálo to za to! Jakožto hororu tomu chybí naprosto všechno, co od daného žánru čekáte. Paradoxně jsem měla občas potřebu se zasmát viz. zlomyslné perníčky. ()

Slash_Flash

Horror a komedie? Vtipálci. Děsivé to je jenom pro děcka základní školy a vtipné maximálně tak pro.... nikoho.... No, každopádně. Nechci říct úplně zklamaní, ale zase nechci říct, že od něho má daleko. Atmosféra postupně mizela a to až tak, že ikdyž jsem na to koukal 24.12 abych to měl jaksik, téématicky, stejně jsem si od poloviny filmu ani nevzpomněl, že nějaké Vánoce jsou. Hold, zabíjení jednoho po druhém není něco co by vám připomínalo Vánoce. I lekačky stále za prd. Ani jednou jsem se nelekl a to se u jumpscarů hodně často lekám. Příběh mě lehce překvapil na prvních 20 minut, pak jsem úplně vypnul a absolutně mě to nebavilo, až ke konci jsem se zase chytnul. Aspoň že ten konec je aspoň nějak zajímavý. Ok. Krampus mi přišel docela nice postava a ve filmu byl docela pěkně zobrazen, tak či tak. Kdo s v dnešní době bojí čertů, že? ()

Fiffty

Veľmi zaujímavá hororová komédia, ktorá ma príjemne prekvapila a potešila. Sympatické herecké obsadenie a taktiež vianočné prostredie a najmä výzor samotného Krampusa chválim. Dej a celý príbeh okolo Krampusa som si hneď obľúbil a to už po prvom pozretí a na Vianoce si to rád pozriem hoci aj každý rok. ()

Wiceman

Tohle by se mělo pouštět na Vánoce místo stupidních pohádek od mistra Zelenky. Hele, máte tu předvánoční obchoďákový šílenství, zlou a vožralou tetu, blbý a zlý dvojčata, blbě se tvářícího bratránka, pravičáckýho strejdu s přihrádkou na bouchačky v autě a tu milou rodinku, kde ta idylka poněkud skřípe. No a k tomu KRAMPUSE a jeho pohádkový posluhovače co si pro ty sráče přišli, aby si je odnesli do pekla. No prostě pohádka jak vyšitá ke štědrovečerní večeři. A pokud Vám nad některýma zhovadilostma, co tenhle skvost nabízí, nezaskočí rybí kost, bude se Vám to i líbit a třeba si Váš řvoucí malej a uslintanej přibuznej začne vážit toho, co vlastně od toho Sv. Mikuláše dostane pod stromeček. Lepší 3* ()

Hansolo35

Krampusáci jsou odporní skřeti z Germanie. Není divu, že to tam mají v hlavách vybrakováno, když se jim líbí louskáčci a Krampus čerti. Nicméně tady jde o něco mezi zombie apokalypsou a klasickou vyvražďovačkou. Postavy se chovají jako idioti. Dvanáctiletému z krbu v noci vyleze na řetězu perník a on si fakt jde ukousnout? Takový jeliman si nezaslouží přežít. Dvě velké děti se zajdou mrknout v noci na půdu, poté co je několikrát napadnou obludky? Jediný, co se chová trochu normálně, je malý Ahmed. Jen je mu to stejně prd platný. Skončí všichni v pr...v kouli. ()

Pudding

Krampus, pro mě jeden nejlepší vánoční film na který ročně koukám. Postavy, humor, Krampus jsou super. Jenom to moc není horor, ale i tak super film. ()

SirErLeerdan

Vánoční horor! Vánoční horor, který si sebe sama naprosto nebere vážně!! Skvěle ručně dělané masky, na dnešní dobu nevídané (od pohodlnosti z PC) Hudba byla tak akorát zakomponovaná přesně, jak má být do humorných scén a říkejte si, co chcete, ale tohle je jako Fallout mezi RPGčky devadesátých let!  Naprostá spokojenost. Možná je to i tím, že na něj koukáme zrovna na Vánoce, takže na mě přešel Duch Vánoc. Ale za mě to je jeden z nejoriginálnějších  horových počinů od dob Dětské Hry!  Za mě 91% ()

KarlN

Naprosto skvělá a maximálně NEvánoční krampusovská atmosféra, tak jak bych od správné sabotáže na svátky přesně čekal. Paráda! Nechybí napětí, nápady (klaun z krabičky a panenka s křídly jsou nezapomenutelní) spoustu nadsázky i obrazový odkaz na Critters ve formě medvídka...a vůbec celý souboj s hračkami na půdě (nemohl jsem si nevzpomenout na legendární Vzpouru hraček) i útok perníkových mužíčků považuji za luxusní. Obrazově i herecky podáno skvěle, co víc si na vánoce přát? Po stopadesáté Popelku? To snad ne...Krampus, jednoznačná volba! ()

dehonest

myslel som si, že to bude zasa nejaká jeden a pol hodinová blbosť na zabitie času, s nie veľmi tradičným nápadom. mýlil som sa. bol som celkom milo prekvapený. nedajte sa odradiť recenziami. ak je to zabitie času, tak fakt kvalitné. nie sú vianoce ako vianoce, že kevin? 7/10 ()

Nikol45

Je to taková hororová komediální pohádka. Já se u toho bavila. Klidně bych to mohla vidět znova. Na páteční podvečer super ()

Dumbo87

Výborne a originálne spracovaný film (ani horor ani komédia) pre tých, ktorí si potrebujú napraviť sviatky po všetkých presladených vianočných filmoch a rozprávkach. Super obsadenie, pútavý dej a logické konanie postáv. P.S. Opäť to nemá nič spoločné s pseudorecenziou od Verbala, ktorý si tak rád niečo kompenzuje a vlastne nič nehodnotí. Odporúčam pozrieť ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou