Mikrob a Gasoil

• Česko Pomalu a zběsile (festivalový název) (více)

Drobný Mikrob a vynalézavý Gasoil jsou tak trochu nenápadní a přehlížení teenageři. Vyhlídka, že dva měsíce blížících se prázdnin prožijí se svými rodinami, je pranic neláká. Jak ale uniknout před nudnou rutinou? Třeba tak, že vezmete motor ze sekačky, několik dřevěných planěk a postavíte neortodoxní vozidlo, něco mezi karavanem a zahradním domkem. A v něm zamíříte na netradiční dobrodružný road trip po Francii. Svoboda volá! (Film Europe)

Pawlisman

Spíše zklamání, ačkoliv má film několik málo světlých momentů. Pro koho je takový snímek vlastně určen? Pro děti či dospělé? Jedná se o drama, či rodinnou komedii? Mám se těšit na klid a odpočinek či naopak? Pár Gondryho fíglů, ale celkově spíše vyčpělé a málo nápadité. ()

BOURQUE

„Road movie“ pre „decká“. Miestami milý a vtipný, miestami však zbytočne vložené pasáže a scény. Tie kresby sú veľmi dobré a ten „dom“ – klobúk dolu! Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Ygnor

Měli byste přijmout to klukovské ohlédnutí za světem, který se již nevrátí, jinak film nejde pod kůži absorbovat....a ten konec mne opravdu dojmul. ()

Saintcrux

Celkom milá roadmovie, ktorá zobrazuje chlapčenský svet dospievania počas letných prázdnin. Film sa vyhol zbytočnému pátosu a nostalgií a namiesto toho ponúkol netradičný a originálny koniec. ()

radeckator

Tyhle ,,útěky z reality" mě ve většině filmových zpracování takřka vždy bavily a ani tato road movie není žádnou vyjímkou. Zde sice cesta domečkem na kolečkách lehce zavání do filmu zpracovaným nesplněným klukovským snem, jenže ji zpracoval specialista na sny, takže vše jak má být. ()

GAVIN17

Velice zajímavý a podnětný film, na který musíte myslet ještě dlouho po tom, co jste ho shlédli. Příběh vzniku jednoho pozoruhodného přátelství jsem sledoval s napětím od začátku až do konce. Nejvíce mi bylo líto, když jim vandalové spálili jejich krásný cestující domek, vydržel bych s nimi cestovat Francií klidně další hodinu... Výborné výkony obou hlavních představitelů, těžko říci, kdo z nich byl lepší, mně osobně ale byl přeci jen o trochu sympatičtější výkon Daniela. Konec by mohl vyznít smutně, kdybychom nevěděli, jak silná je síla klukovského přátelství právě ve věku čtrnácti patnácti let. Takhle je devíti z deseti diváků zcela jasné, že Daniel sedl na nejbližší vlak a odjel do Grenoblu za svým nejlepším kamarádem Theem. Domluvit se s jeho starším bratrem, aby u nich mohl bydlet a chodit s Theem do školy nebyl určitě problém. Takové přátelství je totiž vnitřně tak silné, že ho nelze rozbít zvenku. Výborná režie i dramaturgie. Skvělému počinu tak dávám rád plné ohodnocení. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Hezký výlet s domečkem, ale dál? Chybělo mi tam nějaké dobrodružství, vtip nebo emoce. Prostě jenom odjeli na "sekačce" a přijeli. ()

blondboss

Iba taká podpriemerná francúzska road movie, v ktorej som videl len náznaky humoru a celé mi to vyznelo veľmi kŕčovité a moc detinské. Sledovať príbehy dvoch puberťákov, ktorí idú rebelovať po francúzskych cestách mi príde ako nápad veľmi slabé a len recyklácia niečoho, čo už tu párkrát bolo. Ja som sa proste nudil. 45 % ()

navel

Mikrob a Gasoil je na Gondryho normálně pojatá road movie, která dokáže diváka vrátit do věku, kdy je ještě nevinnost narušena jen rozbitým oknem a sprostými obrázky schovanými pod matrací. ()

Mates Hradecky

Film pro dospívající děti a nedospělé dospělé. Velmi příjemná "cestovní" skorokomedie, kde se i smutné věci berou s nadhledem (smrt nemocné matky). Režisér si napsal vlastní scénář a nasypal do něj neotřelé nápady a scény - např. autodům na silnici. Velmi šťastnou ruku měl při volbě představitele Mikroba. Útlý chlapec s jemnými rysy, kterého si lidé pletou s dívkou, strhával pozornost zcela na sebe, jeho optikou jsme mohli prožít několik měsíců jeho života. Všichni dospělí tak působili jako zranitelné děti, která si nedovedou poradit ani s vlastním životem, ani s výchovou potomků. Audrey Tautou tak vlastně hrála opět Amélii, která se vdala a má děti a neví co s tím, tak se hroutí. Gondry se tak vrací v plné síle, poté co vyděsil své věrné diváky těžko kousatelnou Pěnou dní. ()

Bratyslavcan

Originálne a vtipne spracovaný sen takmer každého druhého z nás. Vypadnúť do neznáma, neobzerať sa za seba a nič neriešiť. S týmto filmom som odcestoval aj ja. Veľa som sa nasmial a spríjemni to zlý/mrzutý deň. Na chvíľu sa film zmenil aj na drámu a poukázal na temnejšie miesta sveta. Občasne spomenul aj vážnejšie témy, problémy, ktorými trpí veľa ľudí. Samozrejme nie všetko je svetlé. Myslím, že je to dobre spracovaný dobrý nápad a nedá sa od toho viac očakávať. ()

Sejkorka

Netradiční dobrodružný road trip po Francii. 70% ok, 3,5* , zaokrouhluju dolů. Jak píše Malarkey "Škoda, že ty jejich (Mikrob a Gasoil) dialogy jsou o ničem".  A že se Mikrob v závěru neotočil za Laurou, která si to tolik přála? Přestal ji milovat? ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Prázdninová road movie podle Gondryho

Prázdninová road movie podle Gondryho

24.08.2014

Francouzský režisér a vizionář Michel Gondry započal tento měsíc natáčení nového filmu Microbe et Gasoil, ke kterému napsal také scénář a jehož natáčení bude probíhat do konce října v Burgundsku,… (více)