Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

paradoxman

Záběry z kuchyně a průběhu vaření jsou dokonalé, interiéry zdatně sekundují a Bradleymu jsem toho neurotika věřil. Jdu si udělat vajíčkovou smaženici a doufat, že pod stolem nenajdu pohozenou vidličku. Na svou první michelinskou hvězdu musím ještě potrénovat. ()

esmoke

Jeden Američan byl nejlepším šéfkuchařem Francie, ale dal se na chlast, drogy a byl to debil. Dal detox na ústřicích a v Londýně povede luxusní restauraci ke jeho třetí michelinské hvězdičce za pomoci ze svých obdivovatelů a dřívějších nepřátel (přátele nemá). Takže pokud kvalitně zdobit talíře může jenom ten, kdo je na všechny kolem zm**? (2D dabing) Rozpočet: $ 20 miliónů, Tržby: $ 36,606 miliónů. ()

hony23

Jo, všichni kuchaři jsou psychopati a ti lovící mišelíny tuplem! Na velký talíř nacmrdají trochu omáčky, na to posadí dva kousky masa, jako dekoraci použijí pár houbiček a vyfrézované hranolky z mrkve a myslí si, že jim za tu hladovou nádheru zaplatíme svoji týdenní výplatu. ()

belinko

Taká lepšia trojka. Nerád robím z jedla "umenie" , v ktorom musí byť všetko stopercentné, hlavne ak to, ako to jedlo vyzerá je nad tým ako chutí, no zjavne sa tempu doby nevyhnem. ()

Skutik

Ta anotace má správně znít "Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o hraniční poruše osobnosti.", opravte si to :) Tohle pochopí asi jen ten, kdo ví, o co jde :) Snad jen, kdyby to nebylo tak zidealizované, v reálném životě obvykle takové štěstí na lidi a vůbec totiž člověk bohužel nemívá :) Komentáře o namyšlených frajerech a nesnesitelných kreténech tady v diskusi jsou toho důkazem. Ve skutečnosti je v tom mnohem víc, než těch 10K hodnocení napovídá... ()

DexMASTER094

Nedokážu to popsat, ale na tomhle filmu prostě něco je... Hlavně hudební doprovod je super. Konec mě neuvěřitelně nas*al, takže dávám 4*. Rád si děj domýšlím a baví mě si s tím hrát, ale tohle byl podraz. Pro mě zkažená pointa. ()

Veber

Myslím, že tohle se bude líbit všem, kteří milují dokumentární cyklus Chefs table. Přiměřeně jídla, přiměřeně vztahů. ()

PTuranyi

Dokonalý šéf je ďalší film z kopy kuchárskych filmov typu Chef, či Korenie lásky o perfektných kuchároch a dokonalom varení. Táto kulisa neprináša nič nové. Zápletka okolo tretej michelinskej hviezdičky je však okorenená komplikovanými medziľudskými vzťahmi a problémov hlavného hrdinu so vzťahmi všeobecne a drogovou minulosťou. Produkcia a herci sú na vysokej úrovni. Šťastný koniec a katarzia v podobe uvoľnenia napätia a tímovej práce je síce milá nie je to veľká výhra. 70% ()

bigmatko

osobne som uz videl lepsie filmy s kulinarskou tematikou (laska na kari) ale vdaka Cooprovi je aj dokonaly sef lahodnym sustom pre divakove zmysly a dokonca mu uverite ze vie aj nieco uvarit. dokonaly sef je taky pohodovy odychovy film. neprinasa nic nove ani vynimocne co by sa tykalo napadu alebo hereckych vykonov. francuzko americky mix gastronomickej mini dramy, ktory podrazdi chutove pohariky. vyrazny filmovy zazitok ale necakajte. ()

pichta

90% inak skvelý film z kucharskeho prostredia. Možno to aj takto prebieha vo veľkých reštauráciách. Herci boli perfektni, Cooper ako vždy zahral svoju úlohu dokonale. Odporúčam film. ()

TommyLee

Tak opět špatný výběr filmu. Metráž ideální, ale jinak nic moc, zábavnější je vaření s Babicou, takže komedie to fakt nebyla. Celá linie filmu je těžce předvídatelná, asi jako odhad směnného kurzu české měny vůči euru v dnešní době, a takové filmy mě prostě neberou. Žádné překvápko, žádné drama kromě toho, že si spletli mischelingské komisaře, a to mi přijde na drama docela slabé. Takže, co to vlastně bylo? Prodloužená metráž kluků v akci a za to opravdu své prachy dávat nechci, zásadně nedoporučuji, maximálně jako kulisu. ()

Davidamper

Jo, tak kuchařina byla vždycky jeho životem a když se rozhodoval co dál, tak si koupil jednosměrnou jízdenku směr Paříž a... Jídlo mám rád a lehká komedie v podání B.Coopera by mohla být to pravé. Ale hodně záleží co jste viděli za kuchařská show (včetně těch reality) a seriály, kulinářské typy v TV atd.. Já si u toho přišel na své - film se pohybuje mezi Hellskitchen s Gordonem a Šéf na grilu s Pohlreichem. Resp. hlavní postava osciluje mezi těmito "protipóli" v chování - od hulváta co řve až po uvědomělého šéfa, kterej nakonec pochopí, že tým je jeho rodinou. Zkrátka a dobře, proč ne.. herci sympatický, děj kýč a to stokrát viděný, stopáž akorát .. ale jak říkám jako chuťovka proč ne - takže za mě 4*. ()

mischad

Poslední fotografie v galerii nepochází z tohoto filmu. Je ze seriálu Šéfkuchař nadivoko ( Kitchen Confidential ) ()

KraLuban

Mám rád tenhle typ filmů - tyhle "příběhy obyčejného šílenství", kdy někdo usiluje ve svém oboru o dokonalost, pohybuje se na hranici geniality a šílenství a zároveň se řeší vztahy. Nevím proč, ale je to tak. A pokud se jedná o jídlo, je to ještě o něco lepší. Dokonalý šéf (divný překlad) vše tohle splňuje. Bradley Cooper se od obvyklých dřívějších komediálních blbečků poslední dobou dostal k velmi slušným rolím a stejně jako v Americkém sniperovi exceluje. Sienna je tady taková kuchtička, ale budiž. Vynikající Daniel Bruhl, překvapivá Uma Thurman ve svém štěku (plus úžasná hláška "Simone, jsi lesba, proč ses jen musela vyspat s Adamem Jonesem":)). Celkově slušná podívaná, svěží a pozitivně laděná - že každý má šanci změnit svůj život, pokud o to opravdu usiluje. 3,5*. ()

klaranapoli

Ratatouille ale bez myšáka a hranej :D Jinak dobrej film o vaření, s dobrým hercem...a nikdy na nikoho nespoléhej, jen sám na sebe, nevydávej jídlo pokud ho sám neochutnáš.... ()

katherine7

I v kuchyni lze najít umění.. ano, samozřejmě, to už dávno víme, ale tento snímek tu předvádí zcela jiný pohled na to vše, co se děje okolo toho než Vám vlastně donesou finální výtvor na stůl. Bradley Cooper coby cholerický šéfkuchař byl úžasnej.. měla jsem ho kolikrát sto chutí bacit i přes obrazovku. Podle mě dosti povedený film, na který se nejednou ráda podívám a doporučuji si k němu navařit, protože Vaše chutě Vás nenechají chladnými :D Za mě 4* ()