Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

Nathie

Čekala jsem víc tance, víc diska... Poslední půlhodina je opravdu kvalitní záležitost, nadprůměrná. Divakovi dojde, že ten film vlastně není jen o tanci a o disku, to jsem jen drobné součástky. Pro mě ten film má to "něco". Snad duši, snad výpovědní hodnotu. A navíc je skvělé vidět Johna Travoltu v době, kdy byl ještě "krásný". ()

KKain

nelíbila se mi hudba, nelíbil se mi tanec, nelíbilo se mi takřka nic. někdy to určitě mohla být legenda, už jsem ale asi jiná generace. 1* ()

FakyCZ

To je jediný disco, který můžu, no vlastně tohle disco žeru. Stejně tak hltám Travoltu, ten je pro taneční role snad zrozenej a tady paří do nejlepšího disco soundtracku - a to pořádně. Přiznávám,že mám pro filmy, kde se (dobře) tancuje slabost.Průměrný příběh nám půl hvězdičky srazí, ale i tak na Jhonnyho nedám dopustit. ()

jasanka

John Travolta je v tomhle filmu prostě dokonalý. Jeho pohyby, jeho mimika, jeho oblečení, jeho vlasy... To je něco úžasného. Obzvlášť úvodní scéna s "procházkou po Brooklynu" je vážně povedená. Děj provází chytlavé známé písničky, které podrhují celkem pohodovou atmosféru. Jen škoda té poněkud vážné poslední čtvrthodinky. Tu bych vyškrtla. ()

Bozvav

Ve své době přelomový snímek, který mne přiznám se lehce minul. Dnes už tak nepůsobí, ale pořád mu nelze upřít jisté kvality. Výborná muzika a úvodní scéna. Za mne 75%. ()

Johnny

Tancujúci Travolta... To sa ale len tak rozbiehal aby potom zmákol skvelú Pomádu. Tento film ale zachránila hudba, takže kto má rád Bee Gees, nech sa páči - šmakujte. ()

strikeman

Vím, že tenhle snímek není bůhvíco, ale přestože jinak Travoltu fakt nemusím, mám pro Horečku sobotní noci slabost (je to Travoltova druhá nejsympatičtější role po Pulp Fiction). Nahrává tomu i trocha nostalgie (film jsem si oblíbil jak jinak - v pubertě) a hlavně Bee Gees... ()

ivamka

Jo tak tohle je první film, na který jsem šla sama s holkama z intru. Amerika naživo a Travolta skvěle travoltil. Pak byla ta mánie, že všichni kluci, co měli tmavé vlasy nosili vlnu nad čelem a ti štastnější tančili piruety na diskotékách. Bylo to jak z jiného světa a bylo to snad v minulém životě, kdy tohle byl hit. ()

SkyCaptain

Perfektní film, který podle mě skvěle (a hlavně nepřikrášleně) vystihuje začínající diskotékovou dobu. Travolta je ve své roli skvělý a Bee Gees pálí hity jako o život. Co chtít od 70s muzikálu víc? :-) ()

Heroine

Ani nevím co bylo cílem tohohle filmu. Navodit atmosféru diskotéky ze sedmdesátých let? Ukázat nám, že byla mládež vrcholně stupidní už před více než třiceti lety? Nebo jen předvést, že John Travolta OPRAVDU umí tančit? Celé mi to přišlo zbytečné, nudné, a všechny postavy jsou mimořádně nesympatické. ()

Wolvie

V dnešní době už totálně vyčpělá záležitost,která nezaujme ani tanečními čísly,natož pak klišovitým dějem,jehož závěrečné roubování na tragickou notu je jedním slovem směšné.Neopodstatněný kult. ()

Akana

Tenhle vlajkový film klasické disco éry mě docela příjemně překvapil. Čekal jsem předobraz našeho připitomělého Diskopříběhu, ale kupodivu jsou tu i závažnější tóny na sociální nebo rasová témata. Film díky tomu sice nedrží moc pohromadě, ale postavy jsou aspoň psychologicky životnější a vrstevnatější. Záleží na úhlu pohledu jestli je Horečka negativně poznamenaná dobou a patří proto do šrotu a nebo naopak svojí dobu a prostředí vystihuje. Celá ta estetika, oblečení, muzika, barvy, to je dneska spíš legrační, ale když si na to člověk zvykne, má to i svoje kouzlo. ()

Rockerman

V době, kdy nám komunisté občas milostivě dovezli nějaký západní film, který "nastavoval zrcadlo" prohnilé kapitalistické společnosti, byl tento skvost kultovním filmem naší generace. Myslím, že má stále svou sílu a proto hodnotím za 5*. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!