poster

Krajina střelců

 • USA

  Open Range

 • Slovensko

  Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  Tak nějak jsem od tohodle snímku nečekala nic valného, pustila jsem si ho jen jako kulisu mezi tím, co jsem si skládala věci do krabic, ale ve scéně v obchodě, kdy si Costner a Duvall kupovali čokoládu, jsem se do toho zabrala a opravdu to nebylo špatný .. :) Takovej typickej "lehcenadprůměr", za který nemohl ani nikdo z tvůrců, ten film prostě horší ani lepší být nemohl. Docela mě tam překvapila přímnost Diega Luny, tomu chlapíkovi já nikdy nepřestanu závidět filmovou náruč Romoly Garai .. :)(18.8.2008)

 • castor
  ***

  Poprvé to vyšlo, podruhé to byl přesný opak, potřetí jsme zůstali někde na půli cesty. Třetí režijní opus Kevina Costnera obsahuje všechny jeho neduhy a limity, rád se babrá v klišé, nicméně pořád je to poměrně příjemná oslava klasické westernové školy. Prostě dobří a zlí a ospalé tempo. Dialogy mnohdy hodně skřípou, na hodinky budeme koukat nezdravě často. Přestřelky jsou ovšem zrežírované velmi dobře.(10.2.2017)

 • Šandík
  ***

  Film, u něhož s hodnocením lavíruji mezi třemi čtyřmi hvězdičkami. Zdá se mi podceňovaný a asi má trochu smůlu, že jednoduše nechce přicházet s něčím novým. Prostě jen nabízí divákům možnost kochat se slušnou filmařinou. Drsnými muži žijícími svůj malý a vcelku banální příběh (který ovšem nepostrádá svá tajemství), syrovým vhledem do běžného života honáků krav či obyvatel zapomenutého městečka kdesi na středozápadě, rozlehlou krajinou táhlých kopců, dlouhými záběry a pomalým dějem. Je to zkrátka western se vším, co lze od westernu očekávat. Costner se evidentně pokusil o malou filmovou revoluci jednoduše tím, že žádnou revoluci neudělá. To je ovšem úkol obtížný, ne-li přímo zcela nemožný... Krajina střelců nijak moc nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Připočteme-li, že western je v podstatě pohádka pro dospělé a podotkneme-li, že pohádkový sentiment si s revolucemi příliš nerozumí, nemusí být jeho nerevolučnost nutně na škodu... 70%(11.9.2006)

 • Sarkastic
  ***

  Trochu zklamání. Já mám radši tvrdčí westerny jako Pro pár dolarů navíc a k nim optimálnější herce jako Clinta Eastwooda. Nic proti Costnerovi, přesvědčil mě, že hrát umí (s jeho režijním uměním se teprv seznamuju), ale hodí se spíš do nějakýho romantickýho filmu, a ne na surovej Západ. Kamera byla výborná, leč přestřelky dost nereálné. Konec sice pohodový, ale příliš dlouhý. K tomu docela bezduché dialogy, takže bohužel musím hodnotit průměrem.(9.7.2008)

 • Tomco
  ***

  scenarovo miestami poloprazdny western, ktory okrem velmi vydarenej zaverecnej prestrelky nad vodou drzia hlavne osobnostne charizmy kevina costnera a roberta duvalla, a hlavne druhemu menovanemu by sa dalo ako tak verit, ze je skutocne prestarnutym kovbojom a chovatelom krav. ani moc zle, ani moc dobre. take nijake.(5.12.2007)

 • - Kvôli tomuto filmu odmietol Kevin Costner účinkovanie v snímke Kill Bill (2003). (misterz)

 • - Začátek natáčení byl posunut o několik týdnů, protože Robert Duvall si při přípravě na film zlomil několik žeber při pádu z koně. (imro)

 • - Charlie Waite (Kevin Costner) má šestiranný Colt SAA, přesto z něj vystřílí bez přebití 16 ran. (m.xFuck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace