Reklama

Reklama

Krajina střelců

  • USA Open Range (více)
Trailer

Obsahy(1)

Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (327)

golfista 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že Costner je zpátky na koni (obrazně i reálně). Návrat k westernu je spíš v duchu "Nesmiřitelných" než "Tance s vlky". Není to až tolik drsné jako první jmenovaný, ale celkové vyznění je dost přesvědčivé (závěrečná přestřelka je fakt výborná) .... Duval i Benning přesně sedli do svých rolí a Kevin ? ... no já ho mám prostě rád :) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

První půle je plná krásných až kýčovitých obrazů (skoro jsem čekal, že se objeví ostře řezaná tvář kovboje a vyzve mně, abych si vychutnal svoje Marlboro) a volně plynoucího děje s dobře napsanými dialogy a sympatickými hlavními postavami. Žádní neomylní ostrostřelci s koltem proklatě nízko u pasu, kteří se tak vděčně parodují v Limonádovým Joe, ale praví kovbojové, honáci krav, pro které byla chlapská čest a poctivost nade vše. Duvall s Costnerem své role zahráli znamenitě a i díky jejich výkonu se divák lehce s jejich osudy sžije a o to více jim pak fandí při závěrečné, docela zdařilé přestřelce. Nicméně si myslím, že střihačské nůžky by občas, v zájmu větší gradace děje, nebyly na škodu a v závěru jsem měl také dojem nastavovaného konce. Celkově tak tři* a půl. Kevin Costner po dlouhé době aspoň trochu dal vzpomenout na své staré časy, kdy tak okouzlil filmový svět Tancem s vlky. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Malý, skromný, komorný western o zopár postavách a veciach medzi nimi. Zápletkovo komplikovanejší scenár by neuškodil, ale to isté platí aj o miere diváckej vďačnosti. Costner má cit pre psychológiu postáv a vie viesť hercov, čo si cením. A je mi fuk, že tá obloha v pozadí vyzerá ako štúdiové plátno, osvietené reflektormi. Keby mal vyšší rozpočet, pravdepodobne by nemohol venovať toľko pozornosti tomu podstatnému. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Westernový žánr není zrovna mým šálkem kávy a Krajina střelců mě v tom jen utvrdila. Kevin Costner natočil snímek s krásnou kamerou, ovšem samotný příběh a s ním spojené i dialogy nejsou nikterak úžasné. První pomalá polovina, ve které se příběh rozehrává je zbytečně zdlouhavá a zkrátka nudná. Trochu to vynahradí výtečná druhá půlka, která je (až na poněkud sentimentální happy end) napínavá a nechybí v ní pár filmařských vrcholů, mezi něž patří velmi povedená ústřední přestřelka. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Nikoliv 7, ale toliko dva stateční, kteří se dostanou do problémů a místo, aby vzali roha, tak se v městečku, odkud jim hrozí malér, ometají dál. Pak ale zachrání jednomu z domorodců čokla, což jim získá sympatie všech bezúhonných občanů, kteří do jejich příchodu byli spokojení a netušili, že je tyranizuje diktátor. Krajina krásná, Duvall správnej honáckej taťka, Costner patetickej, Bening milá leč dost přezrála větev, ale kdyby to mělo špetku z Tance s vlky, tak se to dá. Takhle to byla jen pastva pro oči, duše zůstala nedotčena. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (15)

  • Spomedzi štyroch filmov, ktoré Kevin Costner dovtedy režíroval, je Krajina strelcov najkratší. Trvá iba 139 minút, zatiaľ čo ostatné tri majú v priemere až tri hodiny. (misterz)
  • Tig není jen jméno psa, který se objevuje ve filmu, ale také název společnosti, která film produkovala. (imro)

Reklama

Reklama