Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (332)

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Od Kevina Costnera uz jsem vazne nic preborneho necekal. O to vetsi prekvapeni je pro mne jeho novy snimek, ktery je nejlepsim westernem za hooodne dlouhou dobu. Nejprve vas ceka klidnounka prvni polovina, kde se do sita seznamite s hlavnimi postavami a pote nasleduje pulka druha, kde vynika zejmena fantasticka prestrelka jakoby vystrizena z Gauneru, akorat s tim rozdilem, ze je zasazena na divoky zapad a angazuje se v ni podstatne vetsi pocet pistolniku. Kdyby nebylo natahovaneho konce, tak by se jednalo o stoprocentni zazitek. Takto je to "jenom" za devadesat. Tedy jeste jednou. Kevine, to se ti opravdu velice povedlo. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Má dětská romantická představa o divokém západu dostala obrazovou podobu. Při koukání na krásné záběry krajiny jsem pochopil proč se Severní Americe říkalo v tehdejších časech BIG COUNTRY. Kevin Costner se trefil i do mých předstáv o chlapským chování a hodnotách kovbojů a vlastně velmi ho chválím za vykreslení kovbojů jako honáků dobytka. Ostatně ani herecké výkony hlavních představitelů nemůžu nějak hanět. Ovšem co v mých předstách rozhodně není, aby se film zbytečně vlekl. Proboha, vždyť teď, až budu čekat někdy a někde na pomalejšího kámoše, tak mu nemusím říkát "vlečeš se jak želva", ale z klidem mu řeknu "vlečeš se jak Krajina střelců". Možná bych na to i při závěrečné, skvěle udělané přestřelce zapoměl, ale proboha proč ten film pokračoval ještě po té přestřelce ?? Skoro jsme se lekl, že už ten film nikdy neskončí a já při jeho sledování umřu na stáří. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Nebýt předimenzované romantické zápletky, jíž je bohužel věnováno ve filmu přespříliš prostoru, mohl být film Krajina střelců téměř perfektním westernem. Protože to co na těchto filmech vyhledávám natočil Costner parádně. Závěrečnou přestřelku, bych klidně zařadil mezi nejlepší, jaké je možno v tomto žánru vidět. Je zde kladen veliký důraz na realitu a i přestože hlavní hrdinové sami pořeší nemalou skupinu šmejdů, působí vše věrohodně, neboť se nejedná o žádné týpky s téměř nadliskými schopnostmi, ale o slušné střelce, jimž úspěch přinese halvně chladná logika, duchapřítomnost a racionální úvaha. Než ale k této parádě dojde, divák si pěkně počká, protože k tomu musí proběhnout spousta nadbytečných dialogů se zbytečnými postavami. Klidně bych z filmu vystříhal 30 minut a nebylo by tu ke škodě, protože například posledních cca 10 minut je ve filmu úplně zbytečně. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Tentokrát se Kevinu Costnerovi žánr westernu vůbec nepoved. Je to strašně naivní a stupidně natočený, většina dialogů vyznívá směšně a to asi Costner moc nechtěl a rádoby tvrdý hlášky starýho dědka Roberta Duvalla jsou hodně trapný, od něj to fakt nezní moc tvrdě. A taky ten typickej příběh kdy hodným zlý něco udělaj, oni se pak mstěj a za nima stojí celý město, přestože jim zlý hrozně vyhrožujou, tak statečně stojí na straně hodných na mě už fakt vůbec nepůsobí, už jsem totéž viděl v mnoha jinejch filmech. Jediný co mě na tomhle filmu zaujalo je poslední a taky jediná přestřelka ve filmu, která je hodně dobrá a snad si ani nezaslouží být v takovým filmu, kdyby Costner místo stupidních dialgů a zbytečných scén, který už tak stašně dlouhou stopáž tohohle filmu ještě proslužovaly dal víc podobných přestřelek, určitě by se hodnocení vyšplhalo mnohem víš, ale takhle s přimhouřenýma očima 3* a to jen, díky tomu, že ta přestřelka byla na konci a tak můj výslednej dojem z filmu dost vylepšila ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Film, u něhož s hodnocením lavíruji mezi třemi čtyřmi hvězdičkami. Zdá se mi podceňovaný a asi má trochu smůlu, že jednoduše nechce přicházet s něčím novým. Prostě jen nabízí divákům možnost kochat se slušnou filmařinou. Drsnými muži žijícími svůj malý a vcelku banální příběh (který ovšem nepostrádá svá tajemství), syrovým vhledem do běžného života honáků krav či obyvatel zapomenutého městečka kdesi na středozápadě, rozlehlou krajinou táhlých kopců, dlouhými záběry a pomalým dějem. Je to zkrátka western se vším, co lze od westernu očekávat. Costner se evidentně pokusil o malou filmovou revoluci jednoduše tím, že žádnou revoluci neudělá. To je ovšem úkol obtížný, ne-li přímo zcela nemožný... Krajina střelců nijak moc nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Připočteme-li, že western je v podstatě pohádka pro dospělé a podotkneme-li, že pohádkový sentiment si s revolucemi příliš nerozumí, nemusí být jeho nerevolučnost nutně na škodu... 70% ()

Galerie (63)

Zajímavosti (15)

  • Hudbu měl původně skládat Basil Poledouris. (Karlos80)
  • Puška, ktorú používa Charley (Kevin Costner) pri prestrelke, je športová Winchestrovka z roku 1873. (misterz)
  • Spomedzi štyroch filmov, ktoré Kevin Costner dovtedy režíroval, je Krajina strelcov najkratší. Trvá iba 139 minút, zatiaľ čo ostatné tri majú v priemere až tri hodiny. (misterz)

Související novinky

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (více)

Reklama

Reklama