Krajina střelců

Open Range

Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Tak nějak jsem od tohodle snímku nečekala nic valného, pustila jsem si ho jen jako kulisu mezi tím, co jsem si skládala věci do krabic, ale ve scéně v obchodě, kdy si Costner a Duvall kupovali čokoládu, jsem se do toho zabrala a opravdu to nebylo špatný .. :) Takovej typickej "lehcenadprůměr", za který nemohl ani nikdo z tvůrců, ten film prostě horší ani lepší být nemohl. Docela mě tam překvapila přímnost Diega Luny, tomu chlapíkovi já nikdy nepřestanu závidět filmovou náruč Romoly Garai .. :)(18.8.2008)

Poprvé to vyšlo, podruhé to byl přesný opak, potřetí jsme zůstali někde na půli cesty. Třetí režijní opus Kevina Costnera obsahuje všechny jeho neduhy a limity, rád se babrá v klišé, nicméně pořád je to poměrně příjemná oslava klasické westernové školy. Prostě dobří a zlí a ospalé tempo. Dialogy mnohdy hodně skřípou, na hodinky budeme koukat nezdravě často. Přestřelky jsou ovšem zrežírované velmi dobře.(10.2.2017)

Film, u něhož s hodnocením lavíruji mezi třemi čtyřmi hvězdičkami. Zdá se mi podceňovaný a asi má trochu smůlu, že jednoduše nechce přicházet s něčím novým. Prostě jen nabízí divákům možnost kochat se slušnou filmařinou. Drsnými muži žijícími svůj malý a vcelku banální příběh (který ovšem nepostrádá svá tajemství), syrovým vhledem do běžného života honáků krav či obyvatel zapomenutého městečka kdesi na středozápadě, rozlehlou krajinou táhlých kopců, dlouhými záběry a pomalým dějem. Je to zkrátka western se vším, co lze od westernu očekávat. Costner se evidentně pokusil o malou filmovou revoluci jednoduše tím, že žádnou revoluci neudělá. To je ovšem úkol obtížný, ne-li přímo zcela nemožný... Krajina střelců nijak moc nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Připočteme-li, že western je v podstatě pohádka pro dospělé a podotkneme-li, že pohádkový sentiment si s revolucemi příliš nerozumí, nemusí být jeho nerevolučnost nutně na škodu... 70%(11.9.2006)

Trochu zklamání. Já mám radši tvrdčí westerny jako Pro pár dolarů navíc a k nim optimálnější herce jako Clinta Eastwooda. Nic proti Costnerovi, přesvědčil mě, že hrát umí (s jeho režijním uměním se teprv seznamuju), ale hodí se spíš do nějakýho romantickýho filmu, a ne na surovej Západ. Kamera byla výborná, leč přestřelky dost nereálné. Konec sice pohodový, ale příliš dlouhý. K tomu docela bezduché dialogy, takže bohužel musím hodnotit průměrem.(9.7.2008)

scenarovo miestami poloprazdny western, ktory okrem velmi vydarenej zaverecnej prestrelky nad vodou drzia hlavne osobnostne charizmy kevina costnera a roberta duvalla, a hlavne druhemu menovanemu by sa dalo ako tak verit, ze je skutocne prestarnutym kovbojom a chovatelom krav. ani moc zle, ani moc dobre. take nijake.(5.12.2007)

• - Kvôli tomuto filmu odmietol Kevin Costner účinkovanie v snímke Kill Bill (2003). (misterz)

• - Začátek natáčení byl posunut o několik týdnů, protože Robert Duvall si při přípravě na film zlomil několik žeber při pádu z koně. (imro)

• - Charlie Waite (Kevin Costner) má šestiranný Colt SAA, přesto z něj vystřílí bez přebití 16 ran. (m.xFuck)