Krajina střelců

Open Range

Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Nic zvláštního jsem nečekal a také jsem se ničeho zvláštního nedočkal. Western, takový poněkud netypický, dlouho se rozehrává, ale závěrečná přestřelka za to celkem stojí...Film nese zvláštní atmosféru, jsou zde relativně dobře prokresleny charaktery hlavních postav. Co mi trošičku vadilo byl samotný závěr - happy endu jsem se nebál, ovšem tento mi přišel až příliš... Menší chybička, která se ovšem vyskytuje ve více filmech: všimněte si, že Charley (Kevin Costner) dokáže z revolveru na šest ran vypálit 11krát!(8.6.2008)

Má dětská romantická představa o divokém západu dostala obrazovou podobu. Při koukání na krásné záběry krajiny jsem pochopil proč se Severní Americe říkalo v tehdejších časech BIG COUNTRY. Kevin Costner se trefil i do mých předstáv o chlapským chování a hodnotách kovbojů a vlastně velmi ho chválím za vykreslení kovbojů jako honáků dobytka. Ostatně ani herecké výkony hlavních představitelů nemůžu nějak hanět. Ovšem co v mých předstách rozhodně není, aby se film zbytečně vlekl. Proboha, vždyť teď, až budu čekat někdy a někde na pomalejšího kámoše, tak mu nemusím říkát "vlečeš se jak želva", ale z klidem mu řeknu "vlečeš se jak Krajina střelců". Možná bych na to i při závěrečné, skvěle udělané přestřelce zapoměl, ale proboha proč ten film pokračoval ještě po té přestřelce ?? Skoro jsme se lekl, že už ten film nikdy neskončí a já při jeho sledování umřu na stáří.(10.7.2007)

Řekl bych, že Costner je zpátky na koni (obrazně i reálně). Návrat k westernu je spíš v duchu "Nesmiřitelných" než "Tance s vlky". Není to až tolik drsné jako první jmenovaný, ale celkové vyznění je dost přesvědčivé (závěrečná přestřelka je fakt výborná) .... Duval i Benning přesně sedli do svých rolí a Kevin ? ... no já ho mám prostě rád :)(13.1.2005)

Najlepší western nového tisícročia, ktorý sa vôbec na nič nehrá. Je to proste staromódna kovbojka o pár správnych chlapoch, ktorých niekto serie tak dlho, až kým nevytiahnu búchačky a nevyriešia všetko v jednej brilantne nakrútenej, na žáner nevídane realistickej prestrelke. Kto čaká napodobeninu leonoviek alebo druhých Nezmieriteľných, bude sklamaný. Kto chce žáner v kryštalicky čistej, a pritom klišé nezaťaženej podobe, bude ten film milovať.(9.7.2007)

Vždycky jsem věděl že Costner umí. Naservíroval nám inteligentní podívanou, kde mají postavy skutečně hloubku a kde se nedá použít slovo "instantní romantika". Cit s jakým scénárista rozvíjí postavy je překvapující. Žádný patos, žádné zbytečně natahované scény. A navíc ta závěrečná cca 15 minutová přestřelka je opravdu skvěle řemeslně zvládnutá.(27.4.2004)

• - Kvôli tomuto filmu odmietol Kevin Costner účinkovanie v snímke Kill Bill (2003). (misterz)

• - Kvůli Krajině střelců se Costner zřekl role hlavního záporáka v Tarantinově Kill Bill. (imro)

• - Tig není jen jméno psa, který se objevuje ve filmu, ale také název společnosti, která film produkovala. (imro)