Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

TomDolly

Mám z toho filmu pocit, že je dosť prvoplánový. Nerozumiem silné dramatické časti a v zlomku sekundy (pre mňa trápny) humor. Polívka nič nové, aj keď zrejme jeho nadpriemerný výkon. Na druhej strane, pred Mihulovou klobúk dole ()

kacka274

Nevím, jak to vyjádřit. Příběh dvojice manželů, jakých je určitě mezi námi spousta, náhle konfrontovaných s holým faktem smrti. Nejsem si jistá tím, zda Vlasta svému muži vůbec sdělila fakt, že jí zbývá půl roku života. Podle toho, jak jsem ji ve filmu poznala, asi ne. Ten obrázek společného panáka po ránu, práce na vinohradu, většina komunikace se obešla i beze slov, jak byli zaběhlí ve svých kolejích, očividně sehraní a spokojení. Až po šoku z jisté smrti Vlasta najednou přehodnocuje. Sama si teprve pak uvědomí, jak moc nežije svůj život tak, jak by chtěla. Že se stále ohlíží na jiné. Alternativní stránka léčby je tam hezky zobrazená. Že jde taky o duši, o přijetí skutečnosti, o smíření, o důstojnosti člověka i v takové chvíli. Vtipné scény v hrobě, v nemocnici, tam, kde by je člověk nečekal. Mihulová je zralá na Oskara. Překvapila mě i Vilhelmová. Po dlouhé době role, kde zaujala sympatickou a neagresivní polohu. Velmi civilní, velmi uvěřitelné, dojemné, místy i vtipné. Žádné brnkání na soucit a citové vydírání. ()

Jurcekk

Bol som rád, že je koniec. Svatba šak nebola zlá, ale etuda so slivovicou a šukaním a tým ďalším... Nákupom. Tvorcovia alebo nemajú talent alebo blicovali. Mihulová ma nepresvedčila. A Polívka hrá stále to isté. Myslel som,že to bude lepšie. Slabé tri. ()

gael83

Civilně pojatý pohled do života klasického českého manželství kde ona se obětuje a on myslí jen na sebe, základní premisa story jako takové. Alena Mihulová pro mě do té doby neznámá, hraje kvalitně, přesvědčivě a zřejmě i se zkušeností divadelníka, občas je to znát ve výrazu a gestech, koho opravdu cením je Bolek Polívka protože tady neni za idiota i když vlastně taky, ale hraje a hraje velmi dobře, jeho slzy jsou pravé a ten pohled chlapa v jeho věku to bylo nejvíc, tíha života tam byla cítít velmi intenzivně. Tatiana vzácně upozaděná a velmi jemně plující mezi oběma "manželi" doslova libůstka a radost navzdory tématu. Uvidíme zda se v březnu zadaří?! ()

durkes

Po veľkých ohlasoch som sa na film tešil. Žiaľ, bolo pre mňa iba sklamanie. S touto témou by sa dal natočiť dobrý dokumentárny film. Tento síce neurazil, ale ani nezaujal a nenadchol. Jediné, čo som si z filmu zapamätal - "Kurvy, chlast, chlebíčky - to sú moje koníčky". Za to tá jedna hviezda. ()

dejavu26

Moc pěkný a citlivý film. Kdo by čekal třeskuté příběhy pacientů, případně větší podíl Bolkovy komiky, bude asi zklamán, film je zaměřen spíš na vnitřní boj a vyrovnání se hlavní hrdinky s infaustním typem rakoviny, kdy pro ni má největší cenu zůstat v aktivním životě tak dlouho, jak to jen bude možné, ale příběh se odvíjí bez drásavě emočních scén, provádí celkem všedním životem ženy z jihomoravské vesnice, přesto na na něj hned tak nezapomenete, pokud se vám podaří se na hlavní hrdinku napojit - víc se děje pod povrchem mimo hlavní děj a dialogy. Pro mne byl tento film po Sedmero krkavcích dalším milým letošním překvapením české kinematografie. ()

DrifterSoul

Po mnoha, mnoha letech kvalitní český film, který stojí za vidění. Na nic si nehraje, nic nepředstírá. O smutných věcech pojednává s grácií, uměřenou dávkou humoru a velmi, velmi lidsky. Úžasný výkon A.M., ale i Bolka spolu s T.Vilhelmovou jen kvality tohoto dílka krásně dokresluje. Děkuji. ()

BÍLÝBIM

Nebudu hodnotit filmařský um. To co režisér a scénárista značně nedotáhl je rovina léčitelství, kterou vykresil do monstrózních absurdit. Hlavní hrdinka ateisticky zaměřená, má z důvodu onemocnění rakovinou slinivky náhle nezvyklé schopnosti, kterými si tlumí bolesti břicha. Navštěvuje semináře duchovní gurožky, která uvádí dotykem na čelo lidi do tranzu, kteří upadají do bezvědomí, což se provádí na křesťansnkých komunitách a ne v léčitelských praktikách . Korunu tomu nasadilo tvrzení, že léčitele léčí duši člověka a neřeší tělo a přitom paradoxně léčitelka nutí hlavní hrdinku pít vlastní moč ( urinoterapii ) což je léčba nejen duše, ale především těla. Oddělovat tyto aspekty je nesmysl a léčitelé které jsem v životě poznal nic takového nedělají a rozhodně vám nepomáhají uzdravovat duši do dalších životů. Pokud takový léčitelé jsou, jsou to podvodníci, ale značná část filmu ukazuje dobré výsledky , jak s tlumením bolesti bez léků, tak i dobrým vlivem na psychiku nemocných a přesto na konci filmu je vše shozeno. Když už někdo umí ohýbat lžičky, tlumit si bolesti postižené slinivky vlastníma rukama, probudit k životu poraženou srnku, má dost vlastních sil, aby takovouto nemoc sám zvládl. Nevíme sice úplně přesně jak to dopadlo, ale film nám říká jediné, nezkoušejte nic co přesahuje lékařskou vědu a pokud i ta vám nedokáže pomoci, prostě se s tím musíte smířit a odejít, stejně nic jiného vám nezbývá. Přemýšlel jsem jestli se na film ještě někdy podívat , protože jsem byl za to co jsem napsal výše hodně rozčarován, ale jediné co mě potěšilo byla přítomnost skvělé herečky Aleny Mihulové a několik momentů, kdy jsem se i zasmál, proto nechám svůj pocit z filmu uležet a uvidíme zdali si ještě vzpomenu . ()

Vendous

Skvělá Alena Mihulová, která si za roli po zásluze odnesla Českého lva a bez níž by byl film poloviční. Jako celek však snímek působí poněkud rozpačitě, jinak velmi nosné a zajímavé téma se bohužel nepodařilo pevně uchopit a vytěžit z něj maximum. Škoda! ()

robbez

Chápu to jako snahu vyjádřit, že se smrtí se dá vyrovnat láskou k sobě a k druhým. Je to ale vlastně hrozně depresivní: Vlasta se celý život o někoho stará a pomáhá a jí pak nepomůžou ani lékaři, ani léčitelé. To smíření se s blížící smrtí je takové poněkud vynucené, protože co jiného jí taky vlastně zbývá. ()

ssarka

velice silný koktejl emocí,který si ale zachoval stále jakýsi optimismus...výborný film s výbornými herci..krásný komentář: claudel ()

the_weaver

Manifest žien, ktoré svoju lásku a starostlivosť rozdávajú v prospech druhých, zatiaľ čo ich okolie často pre ne nemá ani pár vľúdnych slov.↵  Nie je to vôbec ľahký filmík, ani na pozeranie - nemá núdzu o ťaživé scény, našťastie ich trochu vyvažuje decentným humorom; a ani na úplne pochopenie. Ale každý kdo chce, tak si z neho určite odnesie aspoň jedno ponaučenie. Je napríklad pekne vidieť, ako nevľúdnosť či nezáujem doktora o pacienta môže viesť k hľadaniu pomoci u šarlatánov, ktorým potom stačí len chápavý prístup či vyjadriť nádej (akokoľvek falošnú). ()

camomilla

Pustila jsem si film, od ktereho jsem ani moc necekala - mozna proto, ze jsem toho o nem moc nevedela. Neuveritelne prekvapeni, dvojka Polivka - Mihulova si sedli, krehke i dramaticke. SPOJLER: Ocenuji, ze pribeh nemel "slunickovy konec" plny zazraku. ()

gizi

Možná víc než příběh mě zaujaly exteriéry - ty pěkné moravské vesničky, ale tak trochu zanedbávané. Smutný příběh, což moc nemusím, aspoň v této podobě. 65%. ()

Wartord

Film o ničem, ale za tu Mihulovou bych možná ještě hvězdu přidal. Bolek vydělávající na splácení dluhů také dobrý. V základě je na tomhle filmu špatně, že divák nepozná, jestli se má smát nebo brečet.... ()

tribican

Nebudu hodnotit hvězdičkami, protože nedokážu film posoudit z odborného hlediska - film byl pro mě ale naprosto katastrofálním obrazem současnosti. V době, kdy lidé přestávají věřit odborníkům, vznikne film zobrazující doktory jako ožralá, necitlivá individua, která "odepisují" lidi. V tom najednou přijde zázrak - léčivé ruce, které dokáží pomoci duši nemocného člověka. Film je opravdu tragickou adorací na dnešní post-faktickou dobu - "nezáleží, co říkají fakta, důležité je, jak to cítím". Tímto rozmáhajícím se jevem se trochu zabývám a bohužel znám několik případů, kdy "léčitelé" pomohli člověku až do rakve. Děkuji, ale takhle ne. ()

Spike86

Pěkné civilní ztvárnění pečovatelky v podání Aleny Mihulové. O Lvu za nejlepší herecký výkon nelze moc polemizovat. Trochu mi tam neseděla ta linka s léčitelstvím a ohýbáním lžic. To mi tam přišlo trochu násilně naroubované. 66% ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky