Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (357)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Silný autorský debut. Oskara zcela jistě nevyhraje, ale přesto ční kvalitou nad ostatní domácí produkci. Kombinace ženského údělu a údělu nevyléčitelně nemocné je v obyčejnosti příběhu chytře spletena a posílena skvělými hereckými výkony, Alena Mihulová našla svého nového ,,Kachyňu", Slávek Horák jde zjevně ve stopách velkého Mistra a umí to s ní, po delší době je herecky skvělý i Bolek Polívka. Formálně debutující režisér navazuje nepokrytě na zašlý odkaz tzv. Československé nové vlny, civilnost, odpozorovaný běžný život, herecké využití naturšiků... Aktuálněji dává film vzpomenout na obdobné ,,vesnické" filmy Bohdana Slámy, motivem léčitelství asi nejvíc na hodně nedoceněné Čtyři slunce. Snad jen ten motiv ,,eurodotace" respektive žabí podchod byl poněkud triviální a až příliš laciný, onen prvotní dialog týkající se tohoto motivu při práci na silnici v zatáčce bych čekal spíš v Kameňáku, jinak vše naprosto věrohodné. Jen tak dál... ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

,,Vždyť, kdy on mě dal naposledy pusu? No tak akorát na té svatbě." Pěkný návrat zdravotní sestry v podání Aleny Mihulové (Kachyňovy Sestřičky 1983) do 21. století. Film, který svým obsahem mohl vypadat jako epizoda vystřihnuta z laciného současného seriálu, ale uvnitř v skutečnosti skrývá mnoho víc hodnot a kvalit, než se na první pohled může zdát. K nim patří i výborný scénář soustřeďující se na hlavní postavu sestřičky Vlasty jak z pohledu její práce a rodinného života, tak se zaměřením na vnitřní svět psychologie. Hodně poutavé téma současnosti kolem starostlivosti a alternativní léčby tak doplňuje na pozadí trpkých i komických střípků příběh o dozrávání sebe sama i mezilidských vztahů. Nejvíc mě vedle zápletek s alternativními léčebnými programy zaujalo silné vyvrcholení dobrého vztahu mezi Vlastou a její pacientkou v momentu, kdy ona pacientka musí nedobrovolně zůstat v nemocnici nebo osobité zakončení filmu s neúspěšným vykopáním slivovice a stylovou jihomoravskou svatbou. Film postrádá vlastní hudbu, ale lidová folklorní kapela v závěru vše vynahradí. Domácí péče má v sobě hodně z Kachyňovych filmů s podobnými tématy, ale debutující Slávek Horák vytváří v prostředí jihomoravského venkova zcela odlišnou atmosféru, což je dobře. V současné české a slovenské filmové tvorbě určitě silný nadprůměr, který rád zde nadhodnotím. (85%) (Filmová výzva 2018 - troufalka) ()

Reklama

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem od toho trošku víc, ale ty nový filmy stojí poslední dobou za starou belu a radši se vracím ke klasikám české kinematografie. Domácí péče sice stojí za mrknutí jedním okem, ale jak končí závěrečné titulky, tak se člověku vytrácí i samotný snímek. Určitě se těch 90 minut dalo daleko lépe využít a příběh trošku více zdramatizovat. 50% ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

"Kurvy, chlast a chlebíčky, to jsou naše koníčky", aneb moc příjemná dramedy, která uteče rychleji, než láhev zakopané slivovice. Bolek Polívka ukazuje proč je výjimečným herce a neskutečně si hláškaře na pozadí vážného tématu dává. Kde byla Alena Mihulová? Protože chyběla, pořád v sobě má krásu i v 50 letech a takový výkon po letech? Smekám a moc bych jí přál Českého Lva, kdyby se uděloval více za výkon, než téma. Osobně dávám bodík nahoru za kopnutí do esoteriky a alternativních matek. Who the fuck is Slávek Horák? 8/10 ()

ProNotor 

všechny recenze uživatele

Byl jsem mírně skeptický vůči tomuto filmu, avšak jsem byl usazen na zadek a překvapen, že v dnešní době dokáže česká kinematografie natočit opět kvalitní snímek. Téma, se kterým se setkává mnoho rodin na celém světě. Podání Aleny Mihulové, která roli zvládla úplně bezvadně. Nesobeckost i v těžké chvíli, kdy je sama nemocná v člověku vyvolá velký soucit. Proloženo Bolkovským humorem dalo do hromady pěkný film. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (10)

  • V závěrečné scéně ze svatby jsou mezi komparzisty i režisérova matka a neteř Eliška. (Lottr)
  • Hlavní postava zdravotní ošetřovatelky Vlasty (Alena Mihulová) je zčásti inspirována matkou režiséra Slávka Horáka. Pracovala totiž také jako ošetřovatelka pro domácí péči. (Sevcik)

Související novinky

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (více)

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Poslední měsíce filmového roku vždy patří hlavně oscarové líhni. Americké snímky se předhání v tom, kdo urve nejvíc pozornosti, to samé ale dělají i celovečeráky ze zbytku světa, které touží po… (více)

Reklama

Reklama