Příběh, který je o velkém srdci jedné bytosti, která má v sobě tolik dobra a obětavosti pro druhé, až zapomíná na wellnes vlastní duše. Obsahové se film dotýká i tématu v oblasti léčitelství, ale nikoli s pozice, "já mám dobrý názor a opačný patří do toi toiky", ale jen to tak příjemně zašimrá v mozkovně ať si každý popřemýšlí jak uzná za vhodné. Lidsky odvyprávěný příběh má do sebe kvalitně zapadající zábavné i dramatické prvky, přesně tak, jak je mnohým z nás serviruje sám PAN Život. Civilním hereckým výkonům kraluje fantastická Alena Mihulová, tady bych se nebál ani myšlenky na Českýho lva, pokud se tedy bude dávat za herecké výkony a ne za barvu pleti jako loni. S citem otevřená filmová duše zaujme především sobě rovné z řad diváctva.(17.7.2015)

Byl jsem mírně skeptický vůči tomuto filmu, avšak jsem byl usazen na zadek a překvapen, že v dnešní době dokáže česká kinematografie natočit opět kvalitní snímek. Téma, se kterým se setkává mnoho rodin na celém světě. Podání Aleny Mihulové, která roli zvládla úplně bezvadně. Nesobeckost i v těžké chvíli, kdy je sama nemocná v člověku vyvolá velký soucit. Proloženo Bolkovským humorem dalo do hromady pěkný film.(30.7.2015)

Z ukážok sa toho veľa nedozvieme a predovšetkým téma je i v našich končinách značne "ošetilá". O to viac sú protagonisti skúšaní minutážou a vývojom štádií rakoviny a tu sa razom prejaví docela slušný dramaturgický cit, vyváženosť rozhodovaní, nič nie je vyslovene čiernobiele. Občasné doslovné narážky trošku podkopávajú výsledný ambiciózny dojem, ale ja som v celku spokojný. Uvidíme, možno po čase aj zvýšim.(15.1.2016)

Domácí péče zaujme zejména jednoduchým a zároveň silným příběhem o vcelku obyčejných lidech, kteří se naráz musí vypořádat s nenadálým zásahem krutého osudu do jejich života. Film nabízí pohled na dva lidi, kteří snad nemohli být více odlišní, ale přesto je spojuje silné pouto, i když to není na první pohled zřejmé. Každý se pak s realitou vyrovnává po svém, svým vlastním způsobem. Osobně mě akorát zarazil závěr filmu, který je nejednoznačný, ale v tom špatném slova smyslu, že mě nějak nenapadala nejvhodnější varianta konce. Zkrátka ve výsledku průměrný snímek, který těží hlavně z námětu, míry realističnosti a možnosti identifikace s postavami.(13.2.2016)

Že nepůjde o ohranou komedii z moravských vinic je patrné nejen z obsazení, ale hned po několika scénách. Hlavním pozitivem filmu je výborná Alena Mihulová, která konečně přebila svou třicetiletou nálepku "sestřičky" ještě kvalitnější sestřičkou. Hromada mrazivých scén je vyváženou spoustou jemného humoru a skvěle to funguje. Svým vyzněním se ale bohužel stává naprosto zbytečným, což je škoda a je to ta hvězdička dolu. Jinak velké plus za představení skoro celého ansámblu Zlínského divadla. ;-)(11.1.2016)

• - Natáčalo sa v rodisku režiséra Sláveka Horáka, v meste Napajedla (scény na cintoríne a interiérové scény priamo v dome rodičov režiséra), ďalej v okolitých obciach, a to: Jalubí, Traplice, Halenkov a Žitková (zábery horiaceho domu), v Nemocnici T. Baťu v Zlíne, ktorá poslúžila hospitalizačným scénam a v Bratislave, kam tvorcovia umiestnili ezoterickú seansu. (classic)

• - Režisér sa k námetu na film dostal tak, že chodil domov, do mesta Napajedla, kde čerpal skúsenosti svojej matky, ktorá bola opatrovateľkou. Z pôvodného uvažovania o seriáli vznikol nakoniec celovečerný film, pričom celkovo na tomto projekte pracoval dva roky. (classic)

• - Na konci filmu zazní písnička "Rež, rež, rež" souboru Hradišťan. Je to stejná písnička jako ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992), kde Bolek Polívka hraje taktéž jednu z ústředních postav. (Z258)