Mrzelo mě, že jsem po debatě s paní Mihulovou a panem Polívkou neměl tu možnost, abych tento film viděl na festivale ve Varech. Naštěstí jsem si ale vše vynahradil, protože kino v Mladé Boleslavi Domácí péči do oběhu poslalo a tak jsem neváhal a rozhodl se tenhle film okamžitě podpořit. A nutno dodat, že to stálo za to. Slávek Horák je výborný režisér a perfektně zde spojil jeden ne úplně jednoduchý životní příběh s humorem sobě vlastním, který ve vypjatých scénách naprosto lidsky zjemňoval už dost tak nelehkou životní situaci. Bolek Polívka zde předváděl naprosto poctivý výkon, který mi strašně připomínal Bohuše z Dědictví. O to víc, že jeho milá, kterou hrála Alena Mihulová, se zrovna na potvoru jmenuje Vlasta. Každopádně u paní Mihulové bych se na chvíli zastavil. Její herecký výkon byl něco naprosto úžasného a nádherného. Hrozně rád bych jí za to ještě jednou někde osobně poděkoval. Zasloužila by si za tuto roli moře pochval od nás všech. Stejně tak, jako by si zasloužila jakékoliv ocenění potvrzující její kvality. Její neuvěřitelně těžkou roli zvládla tak neuvěřitelně lidsky, že civilnější roli jsem v českém filmu hodně dlouho neviděl. Za ten těžký příběh, ale i za tu lidskou stránku v něm včetně samotného humoru nemůžu dat jinak, než plnou palbu. Domácí péče je nádherný film a opět potvrzuje fakt, že český film umí být vysoce kvalitní.(25.7.2015)

Příběh o alternativní medicíně? Už předem jsem se ježila. Nepovažuju se za jejího skalního odpůrce. Jsem její železobetonový odpůrce. Na cokoli alternativního reaguji stejně jako na budík, účty, hvízdání a střevní chřipku. Nakonec jsem ale u Domácí péče vydržela do konce. Ne že by byť v nejmenším změnila můj názor. Ale poněvadž je to hezký a uvěřitelný lidský příběh, který si na nic nehraje. Ani na heroickou statečnost, ale ani na slzavé údolí.(2.1.2017)

Zajímavý film o životě a o umírání, který v sobě má emoce, ale vlastně není ani pesimistický, ani optimistický. Prostě je takový, jaký je život a jak si jej uděláme. Bolek Polívka zde má snad jediný moment, kdy ukazuje, že je dobrý herec, jinak moc nehraje, za to Alena Mihulová si ukradla film pro sebe.(17.5.2016)

Jeden z mála českých filmov, ktoré môžeme pokojne označiť za festivalové. Je nakrútený podobne, ako sa takéto drámy robia vo svete a ten obávaný láskavý český humor je tu skôr ako taký český bonus, aby nebola Péče zameniteľná s niečím povedzme z Poľska a je značne utlmený. Film by stál za podrobnejší rozbor formálnych zložiek ale aj scenára. On totiž naznačuje, akou udalosťou bude končiť, ale končí udalosťou úplne inou. Pričom to vôbec neznačí, že sa veci udejú inak, ako predpokladáme. V TV za 80%, na fesťáku odhadom za 70% a v multiplexe za 60%.(14.12.2016)

Výborně vybalancovaná lidská tragédie a štědrá porce humoru (nejlepší byly v tomto ohledu scény v hrobě a v podchodu pro žáby). Kromě suverénní Aleny Mihulové tu skvěle hrají i Bolek Polívka a Tatiana Vilhelmová. Slávek Horák se prokázal jako přesvědčivý scenárista a vynikající režisér. Snad jen jako herec hraje nižší třídu (ale asi si nechtěl nechat ujít sprchování ve vaně).(16.7.2015)

• - Natáčelo se v Napajedlích na místním hřbitově a v kostele, ve Zlíně, v Otrokovicích, Halenkovicích a Jalubí. Dům manželů Ládi (Boleslav Polívka) a Vlasty (Alena Mihulová) je skutečný dům režisérových rodičů. (rakovnik)

• - Malou roli ve filmu si zahrál také režisér Slávek Horák, nápadníka dcery hlavních hrdinů Roberta. (Sevcik)

• - V závěrečné scéně ze svatby jsou mezi komparzisty i režisérova matka a neteř Eliška. (Lottr)