S Domácí péčí se to má jako se sinusoidou. Nic od ní nečekáte a ona nejprve nadchne zlatou šedesátkovu zemitou aurou nové vlny, aby následně uhnula zcela jiným směrem, utopila se v ambicích hraničících se směšnou sebeparodií a nakonec z toho přeci jen vybruslila se ctí vkusným závěrem. Horák působí, že má nesporně talent jak jako scenárista tak i režisér, ale potřeboval by nad sebou pořádný bič v podobě nesmlouvavého dramaturga.(29.11.2015)

Dávám pět hvězd, není tam nic ke kritizování. Silný příběh o ženě, jejíž podstatou bylo se rozdávat druhým až do posledního dechu. Nekonal se tam ani žádný emancipační veletoč, ve smyslu hledání mladého milence nebo šplhání na K2. Jen nenásilná připomínka toho, že svět prostě stojí a padá s hodným lidmi. Výborné herecké výkony (Mihulová samozřejmě, ale i Polívka si střihnul to mužské "hovádko" s potěchou). Minimalistický scénář bez jediného nadbytečného slova i scény.(12.12.2015)

,, pět, maximálně sedm měsíců... '' ----------- S těmito filmy mám problém a nic na to nemění fakt, že tento je kus pořádné filmařiny se skvělými hereckými výkony. Myslím, že se takovéhoto verdiktu děsí podvědomě každý z nás. Okamžiku kdy vám lékař chladně a bez emocí protože ten den jste už třetí v pořadí sdělí tu fatální novinu o tom coutdownu, který ve vás běží... --- Díky slávě z Varů, jsem jej tedy včera viděl v kině. Vše už tu prakticky padlo a tak jen opravdu musím pochválit Polívku, že po čase zase hrál. Jako by mu ty role manželů či blízkých těžce nemocných lidí nějak sedly více než ty ostatní. Vzpomeňme Zapomenutého světla... O výkonu A. Mihulové se nemá cenu zmiňovat, film stojí na ní a roli Vlasty dala neskutečně přirozeně a s přehledem. Super byla i Vilhelmová, ze které je už zralá ženská a která je nyní nejen krásnější, ale působí mnohem vyzráleji než ve filmech kde hrála často nějakou vesnickou pubertální Mařku (byť také dobře zahranou). U filmu si uvědomíte to vlastně je ta ,,Domácí péče''. že tu existuje celá armáda pěšáků, kteří vybaveni klíčema, salámem na hlídající psy s kabelou plnou medikamentů a plenek obchází potřebné a ošetřuje je. Jejich nasazení je neskutečné a jsem si jist, že film nikde nic nepřikrašloval. Ačkoliv se místy párkrát zasmějete, dobře víte, že konec bude všelijaký. Pokud si tedy chcete užít porci emocí, jděte do toho, není to vyhozený čas ani peníze. Může vás to ale dostat do depky, tak bacha! 4 žaby. * * * *(14.8.2015)

Jeden z mála českých filmov, ktoré môžeme pokojne označiť za festivalové. Je nakrútený podobne, ako sa takéto drámy robia vo svete a ten obávaný láskavý český humor je tu skôr ako taký český bonus, aby nebola Péče zameniteľná s niečím povedzme z Poľska a je značne utlmený. Film by stál za podrobnejší rozbor formálnych zložiek ale aj scenára. On totiž naznačuje, akou udalosťou bude končiť, ale končí udalosťou úplne inou. Pričom to vôbec neznačí, že sa veci udejú inak, ako predpokladáme. V TV za 80%, na fesťáku odhadom za 70% a v multiplexe za 60%.(14.12.2016)

Vedlejší esolinka s Tatianou Vilhelmovou měla vedlejší i zůstat a neprocpat se tak nepochopitelně do popředí. Její průhlednost a v důsledku i nedotaženost může nejvíc za to, jak Domácí péče nakonec prošumí. Je to škoda, protože šeptanda byla slušná, Polívka po mnoha letech hraje zcela civilně a díky profesně blízkému tématu jsem se chystal jít filmu naproti co nejvíc.(2.1.2017)

• - Hlavní postava zdravotní ošetřovatelky Vlasty (Alena Mihulová) je zčásti inspirována matkou režiséra Slávka Horáka. Pracovala totiž také jako ošetřovatelka pro domácí péči. (Sevcik)

• - Malou roli ve filmu si zahrál také režisér Slávek Horák, nápadníka dcery hlavních hrdinů Roberta. (Sevcik)

• - Na konci filmu zazní písnička "Rež, rež, rež" souboru Hradišťan. Je to stejná písnička jako ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992), kde Bolek Polívka hraje taktéž jednu z ústředních postav. (Z258)