Výborně vybalancovaná lidská tragédie a štědrá porce humoru (nejlepší byly v tomto ohledu scény v hrobě a v podchodu pro žáby). Kromě suverénní Aleny Mihulové tu skvěle hrají i Bolek Polívka a Tatiana Vilhelmová. Slávek Horák se prokázal jako přesvědčivý scenárista a vynikající režisér. Snad jen jako herec hraje nižší třídu (ale asi si nechtěl nechat ujít sprchování ve vaně).(16.7.2015)

Nad moje očekávání skvělá záležitost české provenience, což pokaždé potěší dvojnásob. Zaujal mě nejen příběh, který zdárně kombinuje prvky dramatu a komedie, ale také herecké výkony Bolka Polívky, Aleny Mihulové a Tatiany Vilhelmové. Dle mého názoru Domácí péče patří mezi červená čísla, tudíž radím ostatním divákům - nenechte se odradit modrou barvou.(3.12.2015)

Tenhle film snad ani nemůže neoslovit, musím přiznat, že jsem prakticky nevěděl do čeho jdu a byl jsem zaskočen, protože jsem ani netušil, že je to komedie i drama. A sedělo mi to perfektně. V porovnání například s Pořád jsem to já nebo Jako nikdy se mi tady strašně líbí, jak dokázali udělat film o smrti a přitom ho odlehčit skvělým humorem. Třešničkou na dortu jsou perfektní výkony, kde opravdu všichni odvádějí tu nejsolidnější práci. Jenom si myslím, že ta role Vlasty je prostě tak skvěle napsaná, že aby z toho Mihulová něco nevytěžila, musela by být dost špatná herečka. Ať je zbytek filmů tohoto roku jakýkoliv, myslím že aspoň pár nominací na Lva a Ceny kritiků jsou jasné, jak pro ní tak pro film.(29.7.2015)

Tak prosté a zároveň tak silné drama z českých končin! Aneb kvalita (těch pár lepších) filmů české produkce, která tkví v prostoduchosti scénáře a přesto dokáže dojmout, oslnit, či pohladit na duši. Domácí péče je jeden z takovýchto filmů postavený na takovémto scénáristickém pilíři. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(21.8.2015)

Ťažko povedať, či čakry alebo chľast majú na svedomí viac blbých rečí. A Horák sa tu logicky snaží neprikláňať úplne ani na jednu stranu. Ale žiaľ to hrá na viac strán, aj čo sa týka prístupu, ktorý film sprevádza. Takže mi to vychádza len na pár silných momentov, pár slabších a jeden príšerný pokus o vtip. Ešteže záver patrí medzi tie silnejšie okamihy. Celkový zážitok potom pôsobí o niečo intenzívnejšie. To určite vedia aj debutanti. Napriek tomu verím, že potenciál, aby bol v budúcnosti konzistentnejší, režisér má.(15.3.2017)

• - Na konci filmu zazní písnička "Rež, rež, rež" souboru Hradišťan. Je to stejná písnička jako ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992), kde Bolek Polívka hraje taktéž jednu z ústředních postav. (Z258)

• - Malou roli ve filmu si zahrál také režisér Slávek Horák, nápadníka dcery hlavních hrdinů Roberta. (Sevcik)

• - Hlavní postava zdravotní ošetřovatelky Vlasty (Alena Mihulová) je zčásti inspirována matkou režiséra Slávka Horáka. Pracovala totiž také jako ošetřovatelka pro domácí péči. (Sevcik)