Pri českých a slovenských filmoch som vždy trochu na ihlách, lebo nikdy neviem čo môžem reálne očakávať. A nie vždy platí, že film, ktorý dostane najviac pozitívnych hodnotení a ohlasov ma musí najviac chytiť pod krk. V prípade "Domácí Péče" môžem povedať, že to je film, ktorý ma rozhodne aspoň trošku chytil. Musím povedať, že má príjemné postavy, ktoré chcem spoznať, dve vynikajúce metafory, ktoré už len samé o sebe ma dostali a okrem toho je tu aj Tatiana Vilhelmová, ktorá je podľa mňa ako vždy vynikajúca. Okrem toho je tu aj pár dobrých humorných situácií, ktoré človek rozhodne nezabudne. Som rád, že som film videl, neviem či by som si ho pozrel ešte raz, ale myslím si, že jeho atmosféra, situácie a postavy sú dosť dobré na to, aby si to človek pozrel aspoň raz. A mne neostáva nič iné, len ho k pozretiu odporúčiť. Hodnotenie: B(8.7.2016)

Čekal jsem od toho trošku víc, ale ty nový filmy stojí poslední dobou za starou belu a radši se vracím ke klasikám české kinematografie. Domácí péče sice stojí za mrknutí jedním okem, ale jak končí závěrečné titulky, tak se člověku vytrácí i samotný snímek. Určitě se těch 90 minut dalo daleko lépe využít a příběh trošku více zdramatizovat. 50%(1.1.2016)

Smutná komedie. Přesně takovými emocemi nabitý příběh. Byla jsem překvapená s jakou lehkostí a rychlostí dokázaly výbuchy smíchu prostřídat zcela spontánní uronění slzy, pocit bolesti na duši a smutku. Prostě, jak to v životě bývá. Tak moc se držíme života až nám nakonec nezbude nic jiného než se ho pustit. Je to boj. Děkuji Slávkovi Horákovi za tento člověčí kousek a děkuji Aleně Mihulové, za její výkon, byl excelentní.(26.7.2015)

Smutný film, který držely nad vodou střety humorného nadhledu Bolka Polívky s odhodlaným bojem proti osudu Aleny Mihulové. Kupodivu bylo obojího tak akorát, takže člověk se mohl chvíli smát a hned nato zamýšlet. Nejen Stanislav Gross nám z plakátů kdysi sděloval, že to myslí upřímně, ale to samé jako by říkali i filmaři Domácí péče. Ty potřebné emoce se u mě během filmu bohužel pomalu rozplývaly a zbylo jich tak na tři hvězdičky.(17.11.2015)

Chvalim namet, ktery si bere do krizku zdravotnictvi a alternativni lecbu a nenachazi reseni, protoze v konecne fazi uz asi neexistuje... Zaver filmu se povedl. Slusne je vykreslene i manzelstvi hlavni hrdinky, kterou velmi civilne (vyborne) zahrala Alena Mihulova. Myslim, ze film ji byl sity na miru..., skoda, ze nedostala moznost hrat ve vice takovych rolich. Dokazal bych si predstavit, ze by tvurci vice zatlacili na pilu, ale na rezijni debut se to povedlo. Vahal jsem mezi 3-4 hvezdickami, ctvrtou pridavam, protoze si myslim, ze by tento film mel byt v cervene.(2.1.2017)

• - Film byl vybrán jako zástupce českého filmu, který se ucházel o Oscara v sekci cizojazyčný film. (orkadimenza)

• - Natáčalo sa v rodisku režiséra Sláveka Horáka, v meste Napajedla (scény na cintoríne a interiérové scény priamo v dome rodičov režiséra), ďalej v okolitých obciach, a to: Jalubí, Traplice, Halenkov a Žitková (zábery horiaceho domu), v Nemocnici T. Baťu v Zlíne, ktorá poslúžila hospitalizačným scénam a v Bratislave, kam tvorcovia umiestnili ezoterickú seansu. (classic)

• - Natáčelo se v Napajedlích na místním hřbitově a v kostele, ve Zlíně, v Otrokovicích, Halenkovicích a Jalubí. Dům manželů Ládi (Boleslav Polívka) a Vlasty (Alena Mihulová) je skutečný dům režisérových rodičů. (rakovnik)