Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (357)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Silný autorský debut. Oskara zcela jistě nevyhraje, ale přesto ční kvalitou nad ostatní domácí produkci. Kombinace ženského údělu a údělu nevyléčitelně nemocné je v obyčejnosti příběhu chytře spletena a posílena skvělými hereckými výkony, Alena Mihulová našla svého nového ,,Kachyňu", Slávek Horák jde zjevně ve stopách velkého Mistra a umí to s ní, po delší době je herecky skvělý i Bolek Polívka. Formálně debutující režisér navazuje nepokrytě na zašlý odkaz tzv. Československé nové vlny, civilnost, odpozorovaný běžný život, herecké využití naturšiků... Aktuálněji dává film vzpomenout na obdobné ,,vesnické" filmy Bohdana Slámy, motivem léčitelství asi nejvíc na hodně nedoceněné Čtyři slunce. Snad jen ten motiv ,,eurodotace" respektive žabí podchod byl poněkud triviální a až příliš laciný, onen prvotní dialog týkající se tohoto motivu při práci na silnici v zatáčce bych čekal spíš v Kameňáku, jinak vše naprosto věrohodné. Jen tak dál... ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Tenhle film snad ani nemůže neoslovit, musím přiznat, že jsem prakticky nevěděl do čeho jdu a byl jsem zaskočen, protože jsem ani netušil, že je to komedie i drama. A sedělo mi to perfektně. V porovnání například s Pořád jsem to já nebo Jako nikdy se mi tady strašně líbí, jak dokázali udělat film o smrti a přitom ho odlehčit skvělým humorem. Třešničkou na dortu jsou perfektní výkony, kde opravdu všichni odvádějí tu nejsolidnější práci. Jenom si myslím, že ta role Vlasty je prostě tak skvěle napsaná, že aby z toho Mihulová něco nevytěžila, musela by být dost špatná herečka. Ať je zbytek filmů tohoto roku jakýkoliv, myslím že aspoň pár nominací na Lva a Ceny kritiků jsou jasné, jak pro ní tak pro film. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Není vůbec nic jednoduchého zpracovat tak těžké téma s jistým nadhledem, jemným, milým humorem, dramatickými okamžiky a v neposlední řadě si velmi cením toho, že se tvůrci oprostili od citového vydírání. Alena Mihulová s Bolkem Polívkou byli skvělí, působili na mě přirozeně, upřímně, uvěřitelně. Závěr se též povedl, elegantní tečka za větou. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Slušné obsazení,ale výsledkem je pro mě zklamání.hodinu a půl jsem se díval,jak někdo pozvolna umírá,aniž by mě celý příběh něčím zaujal.Navíc mě celou dobu štvali esoteričtí sektáři a film mě tak nějak otrávil a znechutil.Nakonec jsem pochopil,že pokud jsem si chtěl "vychutnat" podobný zážitek,stačilo mi vypnout DVD a ponořit se do vlastního poživota,problém je v tom,že chci na to,co je zapomenout a ne naopak.Nejsem zrovna fanouškem francouzské kinematografie,ale takový snímek Nedotknutelní,to byla jiná káva. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Tak prosté a zároveň tak silné drama z českých končin! Aneb kvalita (těch pár lepších) filmů české produkce, která tkví v prostoduchosti scénáře a přesto dokáže dojmout, oslnit, či pohladit na duši. Domácí péče je jeden z takovýchto filmů postavený na takovémto scénáristickém pilíři. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Galerie (59)

Zajímavosti (10)

  • Natáčalo sa v rodisku režiséra Sláveka Horáka, v meste Napajedla (scény na cintoríne a interiérové scény priamo v dome rodičov režiséra), ďalej v okolitých obciach, a to: Otrokovicem Jalubí, Traplice, Halenkov a Žitková (zábery horiaceho domu), v Nemocnici T. Baťu v Zlíne, ktorá poslúžila hospitalizačným scénam a v Bratislave, kam tvorcovia umiestnili ezoterickú seansu. (classic)
  • Malou roli ve filmu si zahrál také režisér Slávek Horák, nápadníka dcery hlavních hrdinů Roberta. (Sevcik)
  • Vtip týkající se klobásek z vlčáka, který vypráví Láďa (Bolek Polívka) na začátku filmu své dceři, souvisí s regionální pověrou, že se v Jalubí,kde se film natáčel, konzumují psi. (n__)

Související novinky

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (více)

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Poslední měsíce filmového roku vždy patří hlavně oscarové líhni. Americké snímky se předhání v tom, kdo urve nejvíc pozornosti, to samé ale dělají i celovečeráky ze zbytku světa, které touží po… (více)

Reklama

Reklama