-4* takový malý český film o léčitelství, u něhož lze nejvíc vyzdvihnout civilní herecké výkony herců a lidský příběh. Ústředním tématem je určitě hledání cesty k vyrovnání se z vlastní nemocí a podružných neméně zajímavých je nakousnuto mnohem víc. Humorných odlehčení tam moc nenajdete, takže komedii v tom moc nehledejte a má blíž k pomalým komorním filmům. V průběhu sledování to na mě působilo neslaně nemastně, kdy se to v hlavě hlavní hrdinkou mele ze strany na stranu, ale nakonec si z filmu odnáším docela slušný zážitek. Prostě něco mezi 3-4 hvězdičkami a pro jeho zviditelnění jich dám víc. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](28.12.2015)

Domácí péče zaujme zejména jednoduchým a zároveň silným příběhem o vcelku obyčejných lidech, kteří se naráz musí vypořádat s nenadálým zásahem krutého osudu do jejich života. Film nabízí pohled na dva lidi, kteří snad nemohli být více odlišní, ale přesto je spojuje silné pouto, i když to není na první pohled zřejmé. Každý se pak s realitou vyrovnává po svém, svým vlastním způsobem. Osobně mě akorát zarazil závěr filmu, který je nejednoznačný, ale v tom špatném slova smyslu, že mě nějak nenapadala nejvhodnější varianta konce. Zkrátka ve výsledku průměrný snímek, který těží hlavně z námětu, míry realističnosti a možnosti identifikace s postavami.(13.2.2016)

Ze včerejších tří zhlednutých filmů je tento nejméně výrazný, jako jediný mi prakticky nezůstal v mysli a dalo mi zabrat si vybavit, co byl ten třetí film co jsem viděl, což byl tento. Takže v tomto ohledu se mě to nijak nedotklo a nejvíce se mi v tom nakonec líbila Vilhemová, kterou začínám považovat za slušnou hereckou chameleonku, protože ať už hraje jakoukoliv roli, tak to vždy vypada, že je danou postavou, což je super. Mihulová a její postoje (její postavy) a přístup mě od začátku byli protivné a z toho je jasné, že si mě rostě nedokázala získat. Jako respekt k lidem, kteří provozují tuto činnost, to bezesporu, ale konkrétně tahle filmová postava mi prostě nesedla. Polívka mi zde přišel tentokrát strašně prkenný, na to jak umí hrát když je v pohodě a uvolněný, tak tady to vypadalo že nemá co hrát, že je jen kus nábytku k hlavní postavě. Dialogově mě některé pasáže užíraly a humorné odlehčování mě nebavilo, spíše jsem si tzv. v duchu klepal na hlavu. Tematem jasný kandidát na uznávání a oceňování, jako většina filmů odkudkoliv s obdobným motivem.(30.8.2017)

Silný autorský debut. Oskara zcela jistě nevyhraje, ale přesto ční kvalitou nad ostatní domácí produkci. Kombinace ženského údělu a údělu nevyléčitelně nemocné je v obyčejnosti příběhu chytře spletena a posílena skvělými hereckými výkony, Alena Mihulová našla svého nového ,,Kachyňu", Slávek Horák jde zjevně ve stopách velkého Mistra a umí to s ní, po delší době je herecky skvělý i Bolek Polívka. Formálně debutující režisér navazuje nepokrytě na zašlý odkaz tzv. Československé nové vlny, civilnost, odpozorovaný běžný život, herecké využití naturšiků... Aktuálněji dává film vzpomenout na obdobné ,,vesnické" filmy Bohdana Slámy, motivem léčitelství asi nejvíc na hodně nedoceněné Čtyři slunce. Snad jen ten motiv ,,eurodotace" respektive žabí podchod byl poněkud triviální a až příliš laciný, onen prvotní dialog týkající se tohoto motivu při práci na silnici v zatáčce bych čekal spíš v Kameňáku, jinak vše naprosto věrohodné. Jen tak dál...(8.12.2015)

Tak prosté a zároveň tak silné drama z českých končin! Aneb kvalita (těch pár lepších) filmů české produkce, která tkví v prostoduchosti scénáře a přesto dokáže dojmout, oslnit, či pohladit na duši. Domácí péče je jeden z takovýchto filmů postavený na takovémto scénáristickém pilíři. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(21.8.2015)

• - V závěrečné scéně ze svatby jsou mezi komparzisty i režisérova matka a neteř Eliška. (Lottr)

• - Natáčalo sa v rodisku režiséra Sláveka Horáka, v meste Napajedla (scény na cintoríne a interiérové scény priamo v dome rodičov režiséra), ďalej v okolitých obciach, a to: Jalubí, Traplice, Halenkov a Žitková (zábery horiaceho domu), v Nemocnici T. Baťu v Zlíne, ktorá poslúžila hospitalizačným scénam a v Bratislave, kam tvorcovia umiestnili ezoterickú seansu. (classic)

• - Film byl vybrán jako zástupce českého filmu, který se ucházel o Oscara v sekci cizojazyčný film. (orkadimenza)