Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

Radek99

Silný autorský debut. Oskara zcela jistě nevyhraje, ale přesto ční kvalitou nad ostatní domácí produkci. Kombinace ženského údělu a údělu nevyléčitelně nemocné je v obyčejnosti příběhu chytře spletena a posílena skvělými hereckými výkony, Alena Mihulová našla svého nového ,,Kachyňu", Slávek Horák jde zjevně ve stopách velkého Mistra a umí to s ní, po delší době je herecky skvělý i Bolek Polívka. Formálně debutující režisér navazuje nepokrytě na zašlý odkaz tzv. Československé nové vlny, civilnost, odpozorovaný běžný život, herecké využití naturšiků... Aktuálněji dává film vzpomenout na obdobné ,,vesnické" filmy Bohdana Slámy, motivem léčitelství asi nejvíc na hodně nedoceněné Čtyři slunce. Snad jen ten motiv ,,eurodotace" respektive žabí podchod byl poněkud triviální a až příliš laciný, onen prvotní dialog týkající se tohoto motivu při práci na silnici v zatáčce bych čekal spíš v Kameňáku, jinak vše naprosto věrohodné. Jen tak dál... ()

Enšpígl

Příběh, který je o velkém srdci jedné bytosti, která má v sobě tolik dobra a obětavosti pro druhé, až zapomíná na wellnes vlastní duše. Obsahové se film dotýká i tématu v oblasti léčitelství, ale nikoli s pozice, "já mám dobrý názor a opačný patří do toi toiky", ale jen to tak příjemně zašimrá v mozkovně ať si každý popřemýšlí jak uzná za vhodné. Lidsky odvyprávěný příběh má do sebe kvalitně zapadající zábavné i dramatické prvky, přesně tak, jak je mnohým z nás serviruje sám PAN Život. Civilním hereckým výkonům kraluje fantastická Alena Mihulová, tady bych se nebál ani myšlenky na Českýho lva, pokud se tedy bude dávat za herecké výkony a ne za barvu pleti jako loni. S citem otevřená filmová duše zaujme především sobě rovné z řad diváctva. ()

Malarkey

Mrzelo mě, že jsem po debatě s paní Mihulovou a panem Polívkou neměl tu možnost, abych tento film viděl na festivale ve Varech. Naštěstí jsem si ale vše vynahradil, protože kino v Mladé Boleslavi Domácí péči do oběhu poslalo a tak jsem neváhal a rozhodl se tenhle film okamžitě podpořit. A nutno dodat, že to stálo za to. Slávek Horák je výborný režisér a perfektně zde spojil jeden ne úplně jednoduchý životní příběh s humorem sobě vlastním, který ve vypjatých scénách naprosto lidsky zjemňoval už dost tak nelehkou životní situaci. Bolek Polívka zde předváděl naprosto poctivý výkon, který mi strašně připomínal Bohuše z Dědictví. O to víc, že jeho milá, kterou hrála Alena Mihulová, se zrovna na potvoru jmenuje Vlasta. Každopádně u paní Mihulové bych se na chvíli zastavil. Její herecký výkon byl něco naprosto úžasného a nádherného. Hrozně rád bych jí za to ještě jednou někde osobně poděkoval. Zasloužila by si za tuto roli moře pochval od nás všech. Stejně tak, jako by si zasloužila jakékoliv ocenění potvrzující její kvality. Její neuvěřitelně těžkou roli zvládla tak neuvěřitelně lidsky, že civilnější roli jsem v českém filmu hodně dlouho neviděl. Za ten těžký příběh, ale i za tu lidskou stránku v něm včetně samotného humoru nemůžu dat jinak, než plnou palbu. Domácí péče je nádherný film a opět potvrzuje fakt, že český film umí být vysoce kvalitní. ()

DaViD´82

S Domácí péčí se to má jako se sinusoidou. Nic od ní nečekáte a ona nejprve nadchne zlatou šedesátkovu zemitou aurou nové vlny, aby následně uhnula zcela jiným směrem, utopila se v ambicích hraničících se směšnou sebeparodií a nakonec z toho přeci jen vybruslila se ctí vkusným závěrem. Horák působí, že má nesporně talent jak jako scenárista tak i režisér, ale potřeboval by nad sebou pořádný bič v podobě nesmlouvavého dramaturga. ()

Fr

“ONI LÉČÍ VAŠE TĚLO, MY LÉČÍME VAŠI DUŠI“… /// Tak jako moc velká komedie mi to nepřipadalo. Paní Vlasta je zdravotnice, co se stará vo nemocný, co jsou doma. A je neuvěřitelně hodná. Jeden by řekl, že až blbá (sorry vole, věc názoru…). No a za to se ji Pánbůh odvděčil rakovinou. Není to drama vo rakovině. Spíš o tom, že se v životě nemá nic přehánět. Ani láska, ani… no a že umřít se má připravenej. Ze života. Navíc o filmu zřejmě uslyšíme na Českejch lvech, páč Alena Mihulová (ale i Bolek) si moc hezky zahráli. Což není v český kotlině zase takovou samozřejmostí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem kurevsky náročnej divák. 2.) Nejradši mám tuhle: „Zomrela mi žena už som vdovec…“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Natáčelo se v Napajedlích na místním hřbitově a v kostele, ve Zlíně, v Otrokovicích, Halenkovicích a Jalubí. Dům manželů Ládi (Boleslav Polívka) a Vlasty (Alena Mihulová) je skutečný dům režisérových rodičů. (rakovnik)
  • Film byl vybrán jako zástupce českého filmu, který se ucházel o Oscara v sekci cizojazyčný film. (orkadimenza)
  • V závěrečné scéně ze svatby jsou mezi komparzisty i režisérova matka a neteř Eliška. (Lottr)