Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

lukas.pukas.

Mysílm že se jedná o první film natočený tzv z prvního pohlednu ,a divím se že to trvalo tak dlouho , protože je to fakt nařez člověk se nenudí ani minutku a dokonce to není jenom bezhlavá střílečka ale má to docela v (daných mezí tohoto žánru)propracovaný příběh .Rusko umí točit dobré filmy a tenhle kousek se zařazuje do kolonky pusím si to rozhodne víckrát. ()

SNCIS

Taková ruská verze "Zastav a nepřežiješ." Je to film, co má rychle tempo pořád se tam něco děje ostatně jako v Zastav a nepřežiješ . Děj je fakt hardcore máme tu záporáka co má schopnost telekineze, doktora na vozíků s jeho avatary a sexy buchtu Haley Bennett na kterou se fakt hezky kouká. Film někdy působí dost zmateně a u některých scén se zkrátka nejde nesmát. Ovšem musím uznat, že je to něco nového originálního jakoby zfilmovaná počítačová střílečka z našeho pohledu. Hlavní hrdina tedy může bejt kdokoli chcete, jakýkoli váš oblíbený herec . Hodnocení odpad to rozhodně není, ale extra pecka také ne. Je to něco mezi, takže 3 hvězdy. - 60%. ()

tonysawer

Nezažívám asi ten wow efekt z POV pohledu. Tohle tady už bylo v roce 1995 ve sci-fi Strange Days. Tady z toho asi jen bolí občas oči, nápad a provedení ale slušný, ale raději si dám 5 hodin CoD. ()

MaxPayne

Toto je myslím historicky první celovečerák tohoto FPS typu (pohled z první osoby) od velkého studia jako je Universal a musím uznat, že film mě velmi bavil a jeho slušné tempo mě po celou dobu udrželo u obrazovky. Oceňuji také spoustu vychytaných detailů na pozadí veškerých scén. Samozřejmě by se dal možná ještě lépe zpracovat scénář, aby film měl nějakou vytříbenější pointu. ()

darkbroker

Brutální akce s naivními prvky počítačové střílečky, které ale kupodivu mnohokrát působí velmi dobře a tento film je svým provedením revoluční, filmů vyprávěných obrazovou ich-formou moc není (cloverfield, záhada blair witch) a diváka čeká originální a strhující zážitek, kde ho všechno bolí tak, jakoby se to stalo jemu samotnému. Několik ironických momentů a s nadsázkou volený soundtrack uvolňují atmosféru, ale brutální scény mají občas až hororový nadech. Film pro chlapy, nenechte si ho ujít. ()

Majkowski

Kreativní a relativně originální koncept s na první pohled velice jednoduchou, ba až dětinskou, zápletkou, ze které se však vyklube něco složitějšího a promyšlenějšího. Celkový požitek z filmu také zlepšuje skvělá volba hudebního doprovodu, především v posledních 20ti minutách filmu. Herecké výkony jsou trochu slabší, ale jinak je to fakt nářez. Ideální film pro lidi, kteří se chtějí trochu uvolnit u řádného adrenalinového krveprolití. (70%) ()

sun.eagle

Miluju videohry, ale FPS střílečkám se zásadně vyhýbám protože je to žánr kde se nehraje moc na příběh nebo prokreslení charakterů, dokonce ani hlavního hrdiny. Spíš jde zpravidla o tupou koridorovou záležitost, která těží s wau efektů číhající za každým rohem čímž vynahrazují absenci něčeho hlubšího. Z tohohle žánru vychází i tenhle film a trpí stejnými nešvary. Pár momentů je vymazlených, ale časem až opadne to počáteční nadšení z dosud neviděného zpracování z pohledu první osoby se dostavuje nuda a rychlé střihy a pohyby kamer mě začínaly štvát. Hlavní pocit který mi zůstal je nevyužitá příležitost. ()

anycool25

Tohle je něco naprosto neslýchaného a nevídaného ! Film z pohledu první osoby ! Opravdu úplně celý ! Není zde jediný záběr který by byl mimo pohledu ,,očí'' Henryho. Pro některé bude trošku obtížnější vstřebat první scény kde se Henry probouzí ale pak je to neskutečný nářez! Film jsem viděl dvakrát a určitě ne naposled. PS: kdo viděl film, mrkněte se na Film o Filmu neboli jak se tento snímek točil. Je to dost vtipné :) ()

Vestor

Naprosto originálně pojaté akční béčko. Celý film je snímán z pohledu první osoby (ano opravdu celý, ne nekecám). Pokud vím, je to první POV celovečerák. Ze začátku mi trošku vadila rozhoupaná POV kamera, ale po první třetině se trochu uklidnila (nebo jsem si už zvykl, těžko říct). Zápletka je vlastně hrozná slátanina, ale to vůbec nevadí, protože si vychutnáváte syrovou akci očima hlavního hrdiny. Ve filmu se objevuje spousta odkazů na slavné akční hry, například při pobíhání po mostních nosnících se mi vybavil Half Life 2. ()

Ollivander

Zběsilá šílenost natočená pro formu, která je zde ale dotažena k dokonalosti na hranici toho, co je možné vydržet. Snad jen díky postavě Sharlta Copleyho to ale možné je. I když jsem měl problém shlédnout to v jednom kuse, protože ze začátku se mi z toho dělalo trochu špatně. Nicméně ve výsledku to hodnotím tak, že nic lepšího v rámci formy snad ani vzniknout nemůže. A nejspíš vůbec nic jiného. ()

Senátor

Hardcore Henry je bezesporu nejdelší „Let´s play“ video, jaké jsem kdy viděl a také nejbrutálnější. „Hráč“, kterého sledujete sice nemluví, ale všechny dá na první dobrou, a to ve frenetické jízdě bez pravidel a limitů. Pojem „VIDEOHRA“ tak dostal zcela nový rozměr… ()

panfilmu

Prostě super film z dobrým nápadem, jak videhra, to se mi líbilo i to, že hlavní postava, ne jen, že není vůbec vidět, ale to že ani nemluví a všechno jakoby jen absorbuje je super a jeho jediným projevem je rvaní a střílení, co naplat i v Rusku se umí dobře točit filmy. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)