Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Bilky

Scénar by bol aj v tých rokoch tak na 1*, druhá by bola za neuveriteľne stupídne dialógy a Béčkové herecké výkony. Tretia za solídne ftípky a indicko-amícke prešmyčky. A tu by som normálne s hodnotením skončil, ale nostalgia a spomienky na 1.stupeň ZŠ keď som sa na tomto filme královsky bavil ma nútia dať 4* “Héééj plechovko! Tvoja máma byla sněhová fréza” :) ()

Gig

Na první pohled může člověk očekávat klasickou americkou komedii osmdesátých let jako jsou Policejní akademie ajn. Jenže ta má něco navíc - duši.  Ono to vypadá jako dětská či rodinná komedie o robůtkovi a možná i je. Já ji vnímám jinak. Nejen, že je dobře napsaná, mezi Newtonem a Stefany to jiskří a nejen obvody. Ale když se člověk zaposlouchá, tak neslyší dnes už kultovní hlášky typu: "Přičís si mi čupřinu", "Já rameny krčiti - já prchati.", ale když se člověk zaposlouchá, tak se přistihne, že je dojatý. Výborná scéna s testem, za číslo 5 je živý a rozlitým kafem, kdy vše vypadá marné, do toho huda a najednou číslo 5 řekne něco, co nikdo nečeká a navíc to řekne se změněným citem. A takových věcí je tam plno. Navíc tu máme našeho starého známého z Policejní akademie, a nemyslím Mahonyho coby Newtona, ale plukovníka, kterého hraje klasický Harris. Výborný je taktéž indický kolega, kterého jsem si pro sebe označil indickým Lasycou (Lasyca za mlada), ale samozřejmě jinou mluvou. Vyzdvihuji taktéž výborný kinodabing. To není jenom o dialozích a skvělé přepsané a někdy úmyslně předělané dialogy, ale i to jak jsou namluvené, jaké výrazy se použily apd... Nevypadá vůbec uměle, ale naopak jako kdyby tam patřily a možná i film povyšují jako Filipovský povýšil komedie s Funesem. (je to kacířská myšlenka, ale zde nemluvíme o jednom dabingovém herci, ale jako o dabingu celkem). A ještě, co mě bavilo, když jsem to viděl prvně na Nově, jak tam ve filmu řve č. 5, pomoc, Nova :) - Samozřejmě mysle Nova Robotic - ale s ombinací s tv, to znělo ještě vtipněji. Tak pozor a netmontovat. Č. 5 je živý, je to Johny pátý, Johny Pětka, Jphny pětník. Chichichi... To chichi (v onen moment)mi obzvlášť připomnělo Chuckiho. Narážek tam bylo víc - Horečka sobotní noci, Terminátor (vyhození sedadla a vytáhnutí ruky z okna auta apd.) V každém případě č. 5 pro mě zůstane dojemný film plný roztomilého humoru a vzpomínkou na krásné časy. I Spielberg s E.T. a vedeně navozenou dojemností se může schovat. Tu je vše přirozené. ()

J.Mayen

Ve sve dobe uzasne becko. Pamatuju si jak se film shanel na VHS, byly to uzasne casy, kdy se par skvelych kousku dostalo pres zeleznou oponu s rychlodabingem i k nam. Dneska uz bych asi nemel na film nervy, proto si necham ty krasne vzpominky a nebudu zbytecne prudit. ()

sydney

Milá komedie, postavená na roztomilém armádním robotovi -odpadlíkovi, který se cítí být člověkem. "Lidští" herci Ally Sheedy, Steve Guttenberg a Fisher Stevens nikterak nezaostali za Johnnym pětkou a i když je to letitá záležitost, nic jí čas neubral na kvalitě. ()

C.B.Lister

Jeden z mala filmu, jenž jsem ani nechtěl vidět v AJ. Přijemná komedie od začátku do konce, na kterou se vždycky rád v telce podivám. Ben je nejlepší. ()

Teron

Achoj...co je k fečeři?...A pak Screder a to jeho komando. Je to banda pánských přirození, jsou to blbci....Ale on zničí i ty další roboty! Aha takže místo jedné miliardy přijdeme o tři. Připočítejte něo za benzin....Johny pětka kouká na mraky: Překrásné - nosorožec, želva, Wolkswagen...Stat! Co to slovo znamená. Nemám tušení, ale o to teď nejde....třeba je na nás naštvaný - robt se nemůže smát, ani lhát prostě se řídí programem...tenhle film pro mě ani po více než deseti letech neztrácí kouzlo a je to opět jeden z případů, kdy dabing je lepší než originál ()

lisma

...rozmontovat znamená mrtvý.... kolikrát já sem tuto 80´s komedii v telecích letech jenom viděl :-) Nova robotics vyrobila nadmíru roztomilého robota a mě z toho vychází 4* ()

ElisD

Za holku, kterou jsem byla v deseti letech 120 %, asi první film, u kterého jsem plakala, za holku, po patnácti letech 80 %. Že bych byla rozmlsaná? Hledala ve filmech něco jiného? Co já vím. Ale pokud máte doma holku před pubertou, dobrý film na rodinné nedělní odpoledne. ()

TheMe

Většina si dokonalého, vtipného a milého robůtka oblíbila a já nejsem vyjímkou. Nelíbí se mi srovnání s E.T. Mimozemšťanem, i když v něčem jsou si filmy třeba podobné. Přijde mi to jako kdybychom chtěli srovnávat Popelku a Šípkovou Růženku... Btw. (Sir Isaac) Newton (Sidney) Crosby - nepřijde Vám to jméno dokonalé? :) ()

Crowus

Dneska už bych asi 5 hvězd nedal, ale nechám hodnocení z dob, kdy jsem byl malý kluk a toto byl jeden z prvních "robofilmů" který se k nám dostal. Byl jsem unešen a chtěl mít č.5 doma. Dneska mi trochu vadí ta infantilnost ale pořád je to OK. Doporučuji! ()

Silblade

Milé, rozmilé, film mého dětství. Ale až v dospělosti, kdy jsem si ho pustil, tak jsem pochopil všechny ty vtípky a narážky. 5 hvězd bez mrknutí. ()

R.I.S.A

Ano jak všichni píšou film mládí, je to tak ten robot byl bombovej :) Pamatuju si jak sem si ho stavěl z Chevy :D ()

Tambry1231

Tento film som dnes prvý krát pozerala, a musím povedať, je super. 5 je podla mňa roztomilý a vtipný. Pobavilo ma pár vtipov a páčil sa mi jeho vzťah so Stephany a jeho presvedčenie, že je živý ( A ako sa zistilo, tak mal pravdu ) Podla mňa celkom dobrý film, ale medzi moje oblúbené asi nepatrí... ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)