Číslo 5 žije

Short Circuit

Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

" Rozmontovat, mrtvý!!! " Kultovní komedie 80. lét, kterou jsem tenkrát viděl velice často na VHS. Johny Pátý na mě zapůsobil mnohem více, než Spielbergův E.T. a je i mnohem sympatičtější. Tenhle film má tak krásnou atmosféru osmdesátek, že si v tom vyloženě rochním. Další sympaťák vedle Pětky je Fisher Stevens - jeho přežblebty jsou geniální, zejména i díky tehdejšímu vynikajícímu českému dabingu v podání Jiřího Bartošky " Já hlavou kroutiti, já rameny krčiti, já vystupovati! " " Je to banda mužských přirozenin." A desítky dalších. Tento dabing je vůbec doménou celého filmu. Číslo 5 je kultovka a srdcovka!(3.9.2017)

Krásne! Naozaj krásna rodinná komédia o poškodenom robotovi č. 5, ktorý po zásahu blesku ožije.Bohužial, všetci si myslia, že je to len porucha, ktorá sa jednoducho odstráni.Takže skvelá zápletka a aj efekty sú obstojné. Tento film som v detstve jednoducho miloval. Ally Sheedy čoby mladá slečna, ktorá bude práve na strane našého robotka(spočiatku nie) a Steve Guttenberg, čoby jej partner, známy zo série Policajná kadémia ma jednoducho bavili. /75%/(2.10.2009)

Film z mého dětství, který přesto nepatřil mezi mé nejoblíbenější. Ale zábava to je, robot je sympaťák a postavy tu chrlí jednu hlášku za druhou (hlavně Fisher Stevens se svou mluvou). Ta čtvrtá hvězdička je hlavně z nostalgie, ačkoliv i tak by mi tři hvězdičky přišly pro tento film málo. Promiň, Stevene, ale tenhle "návštěvník" mne zásahl víc než E.T....(13.7.2008)

Právě po prezentaci nového vynálezu americké armády, bojových robotů, je jeden z nich - číslo 5 - zasažen bleskem, které v robotově kybernetické paměti způsobí závratné změny. Robot začne cítit, mít strach ze smrti a vůbec chovat se jako by byl živý. Podaří se mu utéct z přísně střežené základny, a dostává se do společnosti veterinářky Stephany, která jej nejprve považuje za mimozemšťana. Jenže armáda si nechce drahý stroj nechat zmizet a tak se vydává po jeho stopách ... V devadesátých letech se točily docela zábavné komedie, a u spousty z nich stál Steve Guttenberg (Policejní akademie, Zámotek, atd). Číslo 5 žije je přesně jeden z těch filmů, který všichni viděli, a hlášky z něj jsou nezapomenutelné (i když většinu z nich má na starosti Indický vědec v podání Fishera Stevense) - a naprosto úžasný český dabing (není moc filmů, kde český dabing převýší kvalitu originálu. Z pohledu dnešní doby jsou některé triky již trošku out of time, ale o to přece vůbec nejde - jde o zábavu, které tato komedie přináší více než dostatek...(23.2.2010)

Klasické parádní osmdesátky, kde se hýřilo nápady a úžasnými (!reálnými!) efekty. Číslo 5 žije sice nemá nijak převratný scénář, ale i po více než třiceti letech má divákům co nabídnout. Být mi dvanáct let, tak by pátá hvězdička byla povinností, ale dnes už se na to dívám střízlivěji. Což ovšem neznamená, že by byl film o moc horší. 85%(26.2.2017)

• - Ben má jiné příjmení než v druhém díle. (mi-ib)

• - Gangsterka s Georgem Raftem, na kterou se Číslo 5 dívá a pak ji napodobuje s Raftovým slavným převracením mince, je Zjizvená tvář z roku 1932. (mi-ib)

• - Ve scéně, kdy Stephanie najde Čislo 5 ve své dodávce, můžete krátce vidět její adresu na schránce. Na ní je napsáno "S. Speck, 3901 Misty Pines Ave". (mi-ib)