Číslo 5 žije

Short Circuit

Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Další z mnoha filmů, které na mou generaci v dětství každou chvíli útočily z televizních obrazovek. Tenkrát to byla děsná švanda, dnes je to strašidelně stupidní (zvlášť v kontrastu s postupujícím vývojem robotických a počítačových technologií, ale to nemá cenu u podobného filmu řešit), avšak právě pro svou obrovskou naivitu a úsměvnou hloupost Číslo pět nenudí ani dnes. Nutno podotknout, že titulní robotický hrdina je natolik charakteristickou postavičkou, že ho lze jen těžko nenávidět a nablblé debaty Steva Guttenberga s Fisherem Stevensem mají také něco do sebe. Až člověka zamrzí, že dnešní rodiňáky jsou stupidní úplně jiným způsobem. :/(13.8.2011)

Kdysi dávno jsem ten film miloval, v kině jsem na něm byl pečenej vařenej. Zbožňoval jsem zkomolený hlášky Fishera Stevense, a bezprostřednost Johnyho Pětky. Je to důležitý kus mého dětství. Bohužel zub času si zahlodal, a Číslo 5 už mě tolik nesebral jako kdysi, v krásných časech dospívání. Nádhernej příklad vynikajících kvalit klasického českého dabingu. Kdeže ty časy jsou...(11.9.2017)

Divím se, že jsem ten film nehodnotil, protože ho mám rád. Co si pamatuju, tak mě ten film bavil, Číslo 5 bylo strašně roztomilé a obecně se mi ten film moc líbil. Budu si ho muset někdy pustit celý znovu, dneska jsem si ho jenom v rychlosti proskákal, abych si ho připomněl, ale mám pocit, že se mi ten film bude líbit i dnes. Možná se mi zamlouvá ještě víc, než dřív, protože z toho, jak jsem si to dnes připomínal, mi to přišlo geniální. Takže si někdy na to udělám čas a kouknu na to na celé, abych to svoje hodnocení nějak upevnil. Zatím za 5*, uvidím, jestli to náhodou pak nepůjde dolů, ale upřímně, moc tomu nevěřím. 5*(29.9.2019)

"Héj, utekl !!" - "Utekl ??" - "Ne, už ho vidím !! V pořádku, můžete si dál leštit svoje nukleární hlavice.." ;) Tak nakonec Guttenberg nevynalezl jen knihtisk, ale i robota.. Ne, kuchyňskýho, ale Johnnyho Pětku !! ;) Klasika, velká klasika.. Skvostná Badhamova Horečka plechové noci v podobě variace spielbergovských motivů s těmi zkoumajícími umělou inteligenci, jíž vedle robota zcela herecky vládne Fischer Stevens se svým Indem.. John Badham, jemuž však právě scifi sluší nejvíce a odkazuje se leccos, na klasiku i sebe samotného, znovu výtečně pracuje s hudbou.. To spojení s geniálním futuristou Sydneyem Meadem, který pomáhal třeba s hity jako Blade Runner či Tron: Legacy, se zde však jeví jako naprosto klíčové.. [ Dabing 6/10 ] Navzdory tomu, že Johnny Pětka zní jako počítač z Rumburaka, se stále jedná o dost slušný ještě předrevoluční počin Filmového studia Barrandov Dabing na čele s Jiřím Bartoškou..(22.12.2016)

Pustil sem si to znovu asi po 15 letech a furt to má něco do sebe. Číslo 5 působí furt roztomile, Ally Sheedy opět krásná a roztomile střelená, Steve Guttenberg je sympaťák. Možná jen ty scény z vojenských základen a tak sem letmo proklikával, ale jinak sem se bavil, což je i po letech u takovéhoto filmu co říct :).(17.10.2013)