Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

tron

ČÍSLO 5 ŽIJE je nostalgická klasika – a nie príliš dobrý film. Keby som mal menovať najlepšie rodinné americké komédie 80.rokov, bolo by v tomto zozname zastúpených nemálo názorov... tento však nie. Herecké výkony sú ešte v rámci možností kúzelné a ani absencia výrazného rozpočtu príliš neprekáža, ale scenár je slabý i na toto zábavné desaťročie; v podstate sa jedná o E.T. – MIMOZEMŠŤANA (resp. STARMANA), len mimozemšťana nahradil kovový hovoriaci šrot s teplým srdiečkom, veľkou dušou a pochybným zmyslom pre humor. ()

Kubaso

Výborná rodinná komedie z dob, kdy tohle žánrové zařazení ještě neznamenalo nezbytně nadávku. Původní záměr byl trochu se přiživit na úspěchu tehdy skoro čerstvého Cameronova "Terminátora", jenže z komerčních důvodů scénář nakonec prošel razantním očistcem a s prvotní ideou už nemá hotový film nic společného. Dodnes mám "pětku" moc rád, je to typická záležitost 80-tých let s do jisté míry originálním námětem, skvělou atmosférou a hlavně vtipem. Nenudí, skvěle pobaví a zůstane v paměti na hodně dlouho. Potenciálně slabší scény a vtipy spolehlivě likviduje fantastický český dabing, který tenhle film katapultuje vysoko nad spoustu ambicióznějších projektů. ()

Astaroth12

Film som videl pred niekoľkými rokmi a pamätám si, že vtedy ma dosť bavil a teraz to tiež nebolo ináč, ale aj tak, až taká sranda to nebola, ako som čakal.. Zub času sa do tohoto filmu zahryzol veľmi silnými zubiskami, lebo triky sú už dosť úsmevné. Ale film je pútavý hlavne zábavnosťou aj keď v začiatočných fázach bol film nevýrazný, vlažný a niektoré forky zaváňali trápnosťou, ale ako film postupoval, začal si viac veriť a ukázalo sa to hlavne v zábavných hláškach, ktoré ma pobavili. Herci boli nevýrazný, myslím tým hlavne tých z policajnej akadémie, tam im to ešte prešlo, ale tu naozaj neoslnili.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

Torision

Pravda je, že rodinný komedie jsou snad nejhorší žánr ever, ale Číslo 5 žije jsem měl řád jako malej a už před tím, než jsem si to pustitl, jsem byl rozhodlej tomu dát pět hvězd, ať se mi to teď bude líbit jakkoliv. A musím říct, že i teď to byla příjemná povídaná a kvůli robotově hlášce "Tak ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče?!" bych stejně musel dát pět i kdybych to teď poprvý .:) ()

C0r0ner

Klasické parádní osmdesátky, kde se hýřilo nápady a úžasnými (!reálnými!) efekty. Číslo 5 žije sice nemá nijak převratný scénář, ale i po více než třiceti letech má divákům co nabídnout. Být mi dvanáct let, tak by pátá hvězdička byla povinností, ale dnes už se na to dívám střízlivěji. Což ovšem neznamená, že by byl film o moc horší. 85% ()

• Existuje istá paralela medzi filmami Číslo 5 žije a Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) a to pri scénke prevozu Johnnyho Päťky (Tim Blaney) späť do NOVA. Vtedy Američan, čo strávil istý čas v Európe, vysvetľuje spolujazdcovi kultúrne rozdiely, ktoré tam spozoroval. Podobný rozhovor viedli v kultových Historkách z podsvetia John Travolta a Samuel L. Jackson o 8 rokov neskôr. (mijec)
  • Když Stephanie (Ally Sheedy) najde Čislo 5 (Tim Blaney) ve své dodávce, můžete krátce vidět její adresu na schránce. Na ní je napsáno "S. Speck, 3901 Misty Pines Ave". (mi-ib)
  • Natáčelo se také v městečku Astoria na severozápadě státu Oregon. Most, ze kterého robot v úvodu filmu padá, zde překlenuje ústí řeky Columbia do Tichého oceánu. (džanik)

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)