poster

Číslo 5 žije

 • USA

  Short Circuit

 • Slovensko

  Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ****

  Právě po prezentaci nového vynálezu americké armády, bojových robotů, je jeden z nich - číslo 5 - zasažen bleskem, které v robotově kybernetické paměti způsobí závratné změny. Robot začne cítit, mít strach ze smrti a vůbec chovat se jako by byl živý. Podaří se mu utéct z přísně střežené základny, a dostává se do společnosti veterinářky Stephany, která jej nejprve považuje za mimozemšťana. Jenže armáda si nechce drahý stroj nechat zmizet a tak se vydává po jeho stopách ... V devadesátých letech se točily docela zábavné komedie, a u spousty z nich stál Steve Guttenberg (Policejní akademie, Zámotek, atd). Číslo 5 žije je přesně jeden z těch filmů, který všichni viděli, a hlášky z něj jsou nezapomenutelné (i když většinu z nich má na starosti Indický vědec v podání Fishera Stevense) - a naprosto úžasný český dabing (není moc filmů, kde český dabing převýší kvalitu originálu. Z pohledu dnešní doby jsou některé triky již trošku out of time, ale o to přece vůbec nejde - jde o zábavu, které tato komedie přináší více než dostatek...(23.2.2010)

 • nascendi
  ***

  Pravdu povediac myslel som si, že Číslo 5 sa vyhne kritickejšiemu pohľadu po 30 rokoch. Považujem ho naďalej za sympatický, vtipný rodinný film, ktorý možno pobaví aj súčasných divákov, ale určite pri premiérovom zhliadnutí nebudú mať taký dobrý pocit, aký som mal vtedy ja a moji rovesníci. Tri hviezdičky sú už definitívnym a myslím si, že aj dostatočným ocenením jeho kvalít.(11.6.2016)

 • eagle-eye
  **

  Všimněte si, kam se většina aktéru z tohoto filmu nastěhovala, pro mě do kvlitativně a zábavě hodně pokulhávající Policejní akademie. Ani tento snímek ve mě nevyvolal vlnu nadšení při svém uvedení, nicméně jako školou povinnému se mi to celkem líbilo, s odstupem času s každým shlédnutímm méně a méně... Bohužel!!!(3.12.2006)

 • classic
  *

  Už som zrejme vyrástol z tejto sci - fi rozprávky o inteligentnom vojenskom robotovi, ktorý vo veľkom používa vyjadrovanie sa pomocou častých synoným, za čo má u mňa sympatie. Najhoršie na tom je to, že ja PAKO, som si kúpil film, za ktorý sa po včerajšom pozretí extrémne hanbím, asi nastal u mňa nejaký skrat, keď som zvolil túto nemastnú - neslanú alternatívu !!! Možno pred tridsiatimi rokmi sa jednalo o určitý HIT, ale ja som mal veľké problémy, aby som vôbec bez ujmy na zdraví, dopozeral túto neuveriteľnú KRAVINU, ktorá ma poriadne nasrala ! Povedať, že sledujem typické, hlúpe béčko, je ešte veľmi slabá náplasť ! Stačí sa zapozerať, a okamžité pochopenie situácie, sa dostaví. Rozhodol som sa, že nikdy v živote nechcem vidieť tento film !!! Maximálne ujde spracovanie robota, ale napríklad samotný STRIH, je KATASTROFA KATASTROF, a to som zatiaľ nespomenul totálne dementných hercov, režiséra, scenáristov, kameramana... Vskutku - otrasný film, ktorý ma vyčerpal !(19.5.2017)

 • Torision
  *****

  Pravda je, že rodinný komedie jsou snad nejhorší žánr ever, ale Číslo 5 žije jsem měl řád jako malej a už před tím, než jsem si to pustitl, jsem byl rozhodlej tomu dát pět hvězd, ať se mi to teď bude líbit jakkoliv. A musím říct, že i teď to byla příjemná povídaná a kvůli robotově hlášce "Tak ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče?!" bych stejně musel dát pět i kdybych to teď poprvý .:)(21.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace