Reklama

Reklama

Číslo 5 žije

Trailer

Obsahy(1)

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (396)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Úchvatný snímek, který dokáže upoutat divákovu pozornost po celou dobu jeho trvání. Speciální efekty včetně samotného "hlavního" robotického herce se moc povedly a byl jsem z nich v době uvedení filmu u vytržení, stejně jako půlka zeměkoule. To celé je protkáno tak kouzelným příběhem a zručnou režií, že nemohu jinak než za pět. ()

raimi 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno jsem ten film miloval, v kině jsem na něm byl pečenej vařenej. Zbožňoval jsem zkomolený hlášky Fishera Stevense, a bezprostřednost Johnyho Pětky. Je to důležitý kus mého dětství. Bohužel zub času si zahlodal, a Číslo 5 už mě tolik nesebral jako kdysi, v krásných časech dospívání. Nádhernej příklad vynikajících kvalit klasického českého dabingu. Kdeže ty časy jsou... ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Úsměvná rodinná pohodovka, která ani po čtvrt století neztratila nic ze svého kouzla. Dokonale padnoucí obsazení, bezchybně sázené hlášky, příběh skvěle gradující až do emotivního finále a samozřejmě titulní hrdina. Je úžasné, jak dokáže být ta hromada plechu okouzlující a jak se dokáže dostat člověku pod kůži. Až mě překvapilo jak dobře jsem se u toho po letech bavil. S malým lobbingem nostalgických vzpomínek dostává Pětka pětku hvězd. ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Výborná rodinná komedie z dob, kdy tohle žánrové zařazení ještě neznamenalo nezbytně nadávku. Původní záměr byl trochu se přiživit na úspěchu tehdy skoro čerstvého Cameronova "Terminátora", jenže z komerčních důvodů scénář nakonec prošel razantním očistcem a s prvotní ideou už nemá hotový film nic společného. Dodnes mám "pětku" moc rád, je to typická záležitost 80-tých let s do jisté míry originálním námětem, skvělou atmosférou a hlavně vtipem. Nenudí, skvěle pobaví a zůstane v paměti na hodně dlouho. Potenciálně slabší scény a vtipy spolehlivě likviduje fantastický český dabing, který tenhle film katapultuje vysoko nad spoustu ambicióznějších projektů. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Podle mě jedna z nejlepších scifi komedií osmdesátých let. Se zajímavým příběhem a příjemnými herci. Taky spousta kultovních hlášek (tehdy ještě zábavné a ne jen trapné), hlavně od Bena Jahvriho příklad: Promiň, naposledy jsem řídil před pěti lety. Já bych řek deseti. Nebo: Víš co mají rádi řidiči obvykle večer? Ne, co? Světla! Nebo: Achój, co je k fečéři? Nebo: A odkud ty vlastně Bene pocházíš? Já? Z Pittsburgu. A tvoji rodiče? Z Philadelfie. Nebo i Ally Sheedy má pár dobrých trefů: Haló? Ráda bych mluvila s vaším hlavním válečným štváčem. Nebo: Tak si dál můžete leštit své nukleární hlavice. Prostě skvělá komedie, jaké se dnes už skoro netočí. Ale naštěstí se točily dřív, takže nemusíme být tak strašlivě smutní a těšit se, že semtam něco ještě objevíme, co jsme ještě neviděli. A upřímně, i kdyby to byla kopie ET (což si nemyslím, jen to tu všichni opakují), tak se vsadím, že tahle se líbí mnohem víc lidem, protože kdyby ET dávali tak často, jako tohle, už před deseti lety by ho vypakovali rychle domů. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (20)

  • Natáčelo se také v městečku Astoria na severozápadě státu Oregon. Most, ze kterého robot v úvodu filmu padá, zde překlenuje ústí řeky Columbia do Tichého oceánu. (džanik)
  • Když Stephanie (Ally Sheedy) najde Čislo 5 (Tim Blaney) ve své dodávce, můžete krátce vidět její adresu na schránce. Na ní je napsáno "S. Speck, 3901 Misty Pines Ave". (mi-ib)

Související novinky

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Ano, další klasika z 80. let se vrátí na plátna kin v remaku, jehož jediným důvodem je pokrok v trikových technologiích. A prachy, samozřejmě. Hrdinou rodinné sci-fi Short Circuit, u nás známé pod… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)

Reklama

Reklama