poster

Číslo 5 žije

 • USA

  Short Circuit

 • Slovensko

  Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Další z mnoha filmů, které na mou generaci v dětství každou chvíli útočily z televizních obrazovek. Tenkrát to byla děsná švanda, dnes je to strašidelně stupidní (zvlášť v kontrastu s postupujícím vývojem robotických a počítačových technologií, ale to nemá cenu u podobného filmu řešit), avšak právě pro svou obrovskou naivitu a úsměvnou hloupost Číslo pět nenudí ani dnes. Nutno podotknout, že titulní robotický hrdina je natolik charakteristickou postavičkou, že ho lze jen těžko nenávidět a nablblé debaty Steva Guttenberga s Fisherem Stevensem mají také něco do sebe. Až člověka zamrzí, že dnešní rodiňáky jsou stupidní úplně jiným způsobem. :/(13.8.2011)

 • raimi
  ****

  Kdysi dávno jsem ten film miloval, v kině jsem na něm byl pečenej vařenej. Zbožňoval jsem zkomolený hlášky Fishera Stevense, a bezprostřednost Johnyho Pětky. Je to důležitý kus mého dětství. Bohužel zub času si zahlodal, a Číslo 5 už mě tolik nesebral jako kdysi, v krásných časech dospívání. Nádhernej příklad vynikajících kvalit klasického českého dabingu. Kdeže ty časy jsou...(11.9.2017)

 • honajz2
  *****

  Divím se, že jsem ten film nehodnotil, protože ho mám rád. Co si pamatuju, tak mě ten film bavil, Číslo 5 bylo strašně roztomilé a obecně se mi ten film moc líbil. Budu si ho muset někdy pustit celý znovu, dneska jsem si ho jenom v rychlosti proskákal, abych si ho připomněl, ale mám pocit, že se mi ten film bude líbit i dnes. Možná se mi zamlouvá ještě víc, než dřív, protože z toho, jak jsem si to dnes připomínal, mi to přišlo geniální. Takže si někdy na to udělám čas a kouknu na to na celé, abych to svoje hodnocení nějak upevnil. Zatím za 5*, uvidím, jestli to náhodou pak nepůjde dolů, ale upřímně, moc tomu nevěřím. 5*(29.9.2019)

 • Tommassi3
  *****

  "Héj, utekl !!" - "Utekl ??" - "Ne, už ho vidím !! V pořádku, můžete si dál leštit svoje nukleární hlavice.." ;) Tak nakonec Guttenberg nevynalezl jen knihtisk, ale i robota.. Ne, kuchyňskýho, ale Johnnyho Pětku !! ;) Klasika, velká klasika.. Skvostná Badhamova Horečka plechové noci v podobě variace spielbergovských motivů s těmi zkoumajícími umělou inteligenci, jíž vedle robota zcela herecky vládne Fischer Stevens se svým Indem.. John Badham, jemuž však právě scifi sluší nejvíce a odkazuje se leccos, na klasiku i sebe samotného, znovu výtečně pracuje s hudbou.. To spojení s geniálním futuristou Sydneyem Meadem, který pomáhal třeba s hity jako Blade Runner či Tron: Legacy, se zde však jeví jako naprosto klíčové.. [ Dabing 6/10 ] Navzdory tomu, že Johnny Pětka zní jako počítač z Rumburaka, se stále jedná o dost slušný ještě předrevoluční počin Filmového studia Barrandov Dabing na čele s Jiřím Bartoškou..(22.12.2016)

 • Indiana
  ****

  Pustil sem si to znovu asi po 15 letech a furt to má něco do sebe. Číslo 5 působí furt roztomile, Ally Sheedy opět krásná a roztomile střelená, Steve Guttenberg je sympaťák. Možná jen ty scény z vojenských základen a tak sem letmo proklikával, ale jinak sem se bavil, což je i po letech u takovéhoto filmu co říct :).(17.10.2013)