Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Dever

Soundtrack David Shire: 1. Main Title [2:13] ,2. The Quickening/Off the Bridge [2:44] ,3. Discovering Number 5/Sunrise [4:32] ,4. Grasshopper/Joy(less) Ride [4:43] ,5. The Attack/Coming To [3:47] ,6. Road Block/Bathtub/Robot Battle [2:42] ,7. Getaway/Hello, Bozos [2:41] ,8. Night Scene/Joke Triumph [4:17] ,9. Danger, Nova/Escape Attempt/Aftermath [3:48] ,10. Come and Follow Me - Max Carl/Marcy Levy [5:04] ()

Jara.Cimrman.jr

"Hej plechovko, tvoje máma byla sněhová fréza." Johnny pětkovi se zamotaly dráty a on získal smysl pro humor. No sláva. Už jsem ve věku, kdy se na robotovy taškařice dívám s lehkým nadhledem, ale moje děti první kontakt smíchy málem nepřežily. A já jsem si vzpomněl, že jsem nebyl jiný, takže netřeba si hrát na dospělého a hurá na druhý díl. ()

flanker.27

Vím, že patřím k menšině, ale mě z větší části ty amíkovské komedie a rodinné filmy 80. let nějak nebraly ani v dětském věku, proto ode mne všechny ty Návraty do budoucnosti, naprosto neloštomiloušký E. T. a ani tenhle plecháč nikdy víc jak tři neuvidí. Zasmál jsem se občas (Stephany, proč vy červenat?), ale vůbec nepociťuji jako ztrátu, že jsem to posledních 20 let neviděl. Ovšem, jak píše salahadin, to rychlé čtení by se šiklo. ()

monolog

Podle mě jedna z nejlepších scifi komedií osmdesátých let. Se zajímavým příběhem a příjemnými herci. Taky spousta kultovních hlášek (tehdy ještě zábavné a ne jen trapné), hlavně od Bena Jahvriho příklad: Promiň, naposledy jsem řídil před pěti lety. Já bych řek deseti. Nebo: Víš co mají rádi řidiči obvykle večer? Ne, co? Světla! Nebo: Achój, co je k fečéři? Nebo: A odkud ty vlastně Bene pocházíš? Já? Z Pittsburgu. A tvoji rodiče? Z Philadelfie. Nebo i Ally Sheedy má pár dobrých trefů: Haló? Ráda bych mluvila s vaším hlavním válečným štváčem. Nebo: Tak si dál můžete leštit své nukleární hlavice. Prostě skvělá komedie, jaké se dnes už skoro netočí. Ale naštěstí se točily dřív, takže nemusíme být tak strašlivě smutní a těšit se, že semtam něco ještě objevíme, co jsme ještě neviděli. A upřímně, i kdyby to byla kopie ET (což si nemyslím, jen to tu všichni opakují), tak se vsadím, že tahle se líbí mnohem víc lidem, protože kdyby ET dávali tak často, jako tohle, už před deseti lety by ho vypakovali rychle domů. ()

tron

ČÍSLO 5 ŽIJE je nostalgická klasika – a nie príliš dobrý film. Keby som mal menovať najlepšie rodinné americké komédie 80.rokov, bolo by v tomto zozname zastúpených nemálo názorov... tento však nie. Herecké výkony sú ešte v rámci možností kúzelné a ani absencia výrazného rozpočtu príliš neprekáža, ale scenár je slabý i na toto zábavné desaťročie; v podstate sa jedná o E.T. – MIMOZEMŠŤANA (resp. STARMANA), len mimozemšťana nahradil kovový hovoriaci šrot s teplým srdiečkom, veľkou dušou a pochybným zmyslom pre humor. ()

• Když Newton Crosby (Steve Guttenberg) s Benem (Fisher Stevens) nakládají věci a robota do náklaďáků v garážích NOVY, tak nelze nepřehlédnout silný PP, kdy Newton otevře krabici a v ní úplně nový McIntosh od Apple Steva Jobse, který byl jedním z hlavních sponzorů filmu. (Antal89)
  • Natáčelo se také v městečku Astoria na severozápadě státu Oregon. Most, ze kterého robot v úvodu filmu padá, zde překlenuje ústí řeky Columbia do Tichého oceánu. (džanik)