poster

Číslo 5 žije

 • USA

  Short Circuit

 • Slovensko

  Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aleee89
  ****

  Tenhle film mi vždycky trochu splýval s E.T. Mimozemšťanem, ale teď už v tom mám konečně jasno. Tenhle robot je tááák strašně roztomilý. A vůbec, celý film na svou dobu vzniku skvěle udělaný, vtipné hlášky a situace, vhodní herečtí představitelé. Prostě ideální film pro celou rodinu na víkendové odpoledne!(26.6.2013)

 • Ryuuhei
  ***

  Možná kultovní záležitost, možná příjemný, roztomilý film na odpoledne, ale popravdě, kvalitou sahá maximálně do mírného nadprůměru. Jeden robot, který zázračně ožije díky zásahu blesku a proti němu až hloupě neschopná armáda. Sice bylo vše odůvodněno, ale stejně. Hlášky docela fajn a i když nic, z čeho by se člověk válel smíchy na zemi, vše se neslo v takové pohodě. Film jsem viděl sotva potřetí od posledního zhlédnutí ještě někdy v dětství a zůstává pro mě pořád stejný - pěkný, ale žádný zázrak. 70%(22.12.2016)

 • L_O_U_S
  ****

  Jedna z mých oblíbených komedií a jeden z těch filmů, které jsem jako kluk neustále sjížděl na videokazetě. Tehdy jsem si dokonce maloval schémata výroby robotů na papír a vzpomínám, jak mi bylo líto, že Číslo 4 nebylo povoláno do akce proti Číslu 5. Nezapomenutelný Benjamin, zajímavou a celkem sympatickou postavou je i doktor Marner, který je spíš než klasickým záporákem tak trochu kariéristickým ňoumou. "Kam jdete, hlupáci?" (90.)(4.12.2006)

 • SNCIS
  ****

  "Rozmontovat, mrtvý! Číslo 5 je živý." Pohodová rodinná sci-fi komedie s dobrým scénářem a povedenými triky. Vytknout lze jen slabé herecké obsazení. "Vy jste cholka, že?" - "Ano. Pokud vím, tak ano." Ovšem hlavní hvězda Č5 je vytvořen tak, že ve mně vyvolával pocity, že má skutečně emoce a je opravdu živý. "Číslo pět je hloupé jméno, chtěl bych být Kevin nebo Dave! Johnny Pátý, Johnny Pětník!" Ať je vám 7, 30 nebo 90, v tomhle filmu je něco pro všechny. - 80%.(26.1.2018)

 • Colonist
  ****

  Film z mého dětství, který přesto nepatřil mezi mé nejoblíbenější. Ale zábava to je, robot je sympaťák a postavy tu chrlí jednu hlášku za druhou (hlavně Fisher Stevens se svou mluvou). Ta čtvrtá hvězdička je hlavně z nostalgie, ačkoliv i tak by mi tři hvězdičky přišly pro tento film málo. Promiň, Stevene, ale tenhle "návštěvník" mne zásahl víc než E.T....(13.7.2008)

 • - Steve Guttenberg a G. W. Bailey ztvárnili ve filmu podobné role jako v komedii Policejní akademii (1984), kde se také střetli v pozicích ústřední postavy a filmového "záporáka". (Dinsberg)

 • - Existuje istá paralela medzi filmami Číslo 5 žije a Pulp Fiction (1994) a to pri scénke prevozu Johnnyho Päťky späť do Novy. Vtedy Američan, čo strávil istý čas v Európe, vysvetľuje spolujazdcovi kultúrne rozdiely, ktoré tam spozoroval. Podobný rozhovor viedli v kultových Historkách z podsvetia John Travolta a Samuel L. Jackson o 8 rokov neskôr. (mijec)

 • - Gangsterka s Georgem Raftem, na kterou se Číslo 5 dívá a pak ji napodobuje s Raftovým slavným převracením mince, je Zjizvená tvář z roku 1932. (mi-ib)