Číslo 5 žije

Short Circuit

Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Pustil sem si to znovu asi po 15 letech a furt to má něco do sebe. Číslo 5 působí furt roztomile, Ally Sheedy opět krásná a roztomile střelená, Steve Guttenberg je sympaťák. Možná jen ty scény z vojenských základen a tak sem letmo proklikával, ale jinak sem se bavil, což je i po letech u takovéhoto filmu co říct :).(17.10.2013)

Vlnití savci. Ovce. Svetry. Čepice. Šály. Časy kdy byl Johnny Pětka nesmírně populární jsou sice nenávratně pryč, ale občas je tenhle díl docela zábavný, přestože se jedná spíše o dětskou rodinnou zábavu. 60%(30.12.2014)

Docela to ujde. Jsou sice lepší filmy na stejné téma, ale tohle je přece jenom klasika. Má to své momenty a i když tokový ET (který se mi vždy vybaví) je přeci jen někde jinde, nemusí urazit ani toto.(11.12.2009)

Řekněte mi, kdo tohle nežral, když byl malý?? Já to přímo hltal a i dnes, když to dávají v TV, tak si to nemůžu nechat ujít. Steve Guttenberg známý hlavně jako Mahoneyho z Policejní akademie je příjemný a G. W. Bailey, který hrál též v Policejní akademii poručíka Harrise tady opět exceluje.....(2.10.2007)

Za kultovnú: "Achoj, co bude k večeři ?" nemôžem ináč...(17.12.2005)

• - Stephanie s Číslem 5 tančí na scénu z filmu Horečka sobotní noci (1977), který také režíroval John Badham. (mi-ib)

• - Steve Guttenberg a G. W. Bailey ztvárnili ve filmu podobné role jako v komedii Policejní akademii (1984), kde se také střetli v pozicích ústřední postavy a filmového "záporáka". (Dinsberg)

• - Ve scéně, kdy Stephanie najde Čislo 5 ve své dodávce, můžete krátce vidět její adresu na schránce. Na ní je napsáno "S. Speck, 3901 Misty Pines Ave". (mi-ib)