Nikdy nejsme sami

• angličtina We Are Never Alone (více)

Do obce roztažené podél státní silnice se nastěhuje paranoidní pracovník vězeňské správy a jeho rodina. Spřátelí se se svým novým sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého živí jeho žena pracující v místní prodejně. Unavená životem a starostí o dva syny, všimne si vyhazovače z nočního klubu. Ten ale miluje striptérku. Ta však čeká na otce svého dítěte, který sedí v nedaleké base, kde pracuje náš bachař. Drama o současné době a lidech, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů. (Falcon)

Big Bear

Být to načočeno dnes, řeknu si, že to byla taková sondička do běžných životů dezolátů, pardon vlastenců a patriotů. Těch co mají na profilovkách na FB pod svými avatary české vlajky a jsou sdruženi ve všech těch skupinách co jeden čas každý druhý den okupovaly Václavák. Vlastenci sdružení do tlup názvů jako Národní odpor, Pravé češství, Svoboda a respekt atd... Skupiny co nenávidí Fialu, Pekarovou, Vystrčila, Ukrajinu i s Ukrajinci, ukrajinskou pšenici (tu otrávenou co se sem vozí do pekáren), ukrajinský slunečnicový olej (protože je z Ukrajiny), brouky (hlavně ty co jim vláda mele do jídla), chemtrails - alias kondezační páry na obloze za motory vysko letících letounů (v nichž ale v létě poletí na Malorku a do Egypta), jakékoliv vakcíny, síť 5G (mobil i s datovým balíčkem ale nosí celý den v kapse) a samozřejmě EU a NATO. Jenže tyhle typy tady byly už před sociálními médii a to dokonce dávno, pradávno. Jen ty svá zaručená moudra potvrzená školou života vyprávěli jen v hospodě. Sociální média ale umožnila - jak jsem kdesi četl vtipnou glosu ,,zjistit kdo je jen kretén a koho je už skoro záhodno se i trochu bát''. Postavy zde byly rozehrány skvěle a každému role sedla jak ulitá. Godlu jsem vždy bral jako takového prominentního Róma, který se vyšvihl, ale který spíše funguje v jeho přirozeném projevu než aby nějak výrazněji hrál. U Mostu jsem ale lecos přehodnotil a i zde musím uznat, že odvedl slušnou práci. Roden, to je prostě borec... Tady jsem jen zíral co ze sebe zase dokázal udělat. Lenka Vlasáková je taková tichá voda, ale o to je lepší pro psychologické role a Hanuš, bez komentáře! :-), To je prostě borec. I klaudia Dudová byla super a nevadili ani dětští herci. No a já koukám, že jsme vlastně vyjmenoval všechny. herecky to tedy bylo hodně nadprůměrné. Bohužel snaha všechny ty postavy nějak v závěru rychle pospojovat vedla k trochu křečovitému konci, který ani nebyl moc uvěřitelný. Je škoda, že to v závěru přestalo držet pohromadě. Ale i tak dávám za solidní 3 náboje do brokovnice. * * * ()

Lukrecie

"Prosím tě, vzpamatuj se. Lidi, který se bojej umřít, se bojej i žít." Děkuji, konečně film, který se nebojí pravdy, reality, hloubky, syrovosti a sociálních témat. Nejspíš nebude mít divácký a komerční úspěch, protože spousta lidí se bojí pohlédnout pravdě do tváře. Navíc doba je taková, že většina lidí je unavených a přetížených svými problémy a na takový drsný a depresivní film nemají sílu a náladu. Na druhou stranu vydržte tu počáteční depresivní nálož, pak budete pobaveni komickými scénami. :D Jsem velmi šťastná, že se takové filmy, které nejsou o hovně, točí! Je tam spousta scén, které mají obrovskou sílu a autentičnost. Např. jak se syn ptá při sledování televize, kdo má vlastně pravdu. Film, který ukazuje cestu. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělé herecké výkony. Popis ČT - dramatický příběh z českého příhraničí s nádechem černé komedie - sedí. Jen tak dál! Velmi fandím všem, kteří se nezaprodávají jen komerci.:) Děkuji za velkou odvahu, tu dnes potřebujeme všichni. 4,5 hvězdy, vzhledem k nepřekvapivému velkému podhodnocení zaokrouhluji. Přeci jenom mám velkou výtku 2/3 filmu jsou absolutně nabušené, naproti tomu v poslední třetině film jakoby ztrácí šťávu, místo aby gradoval. ()

markotter

Všichni (včetně dětí) jsou úchylové :-). Dělají věci, které by normální lidi nedělali a celkově působí film hodně depresivně. Jsou to taková novější Poupata. Na rozdíl od nich je to ale víc střípkovité a nedrží to moc pohromadě. Takže celkově spíš pobavení nad některými scénami, správná deprese z atmosféry asi severních Čech, ale myslím, že se to mohlo udělat trochu líp. ()

William_

Hodně experimentální kousek, který se utopil v tom, kolik nám toho chtěl přinést a nepřenesl, nebo se mu to nepovedlo. Je zde spousta scén, které jsou nedodělané a divák si tak sám musí vypredikovat, co tím autor chtěl říct, což chválím, ale někdy toho bylo až moc. Herecké výkony skvělé ať už Roden, Vlasáková, Hanuš či v tu dobu ještě Česku neznámý Godla, který se proslavil až v seriálu MOST!. Zajímavý kousek. 6,5/10. ()

6thSun

Moc rád bych šel v hodnocení vejš, téma je mi blízké a jsem rád, že se Václav nebojí nastavovat zrcadlo naší společnosti, která je prolezlá zbytečnými strachy (na druhou stranu tady nebydlí, takže to zase takový hrdinství není), dokonce jsem snad pochopil i barevné proměny, na který kdekdo chrlí hněv, jenže ten film se mnou - hlavně ve II. polovině a už vůbec ne v závěrečné dvacetiminutovce - nic moc nedělal, a tak jsem se tentokrát (na rozdíl od Cesty ven nebo Mariana) s režisérem pocitově minul. ()

• Film byl natočen v Senicích. (SONY_)

Road-movie Martina Jelínka v Kině Pilotů

Road-movie Martina Jelínka v Kině Pilotů

27.05.2016

Road-Movie, film vypovídající o současné generaci mladých lidí, jejich dezorientaci, absenci vlastního názoru a nespokojenosti s vlastním životem, se bude promítat exkluzivně v Kině Pilotů od 26… (více)

23. Dny evropského filmu

23. Dny evropského filmu

02.04.2016

Dny evropského filmu jsou jediným festivalem v České republice zaměřeným výhradně na evropské filmy. Hlavní přehlídka proběhne v Praze ve dnech 7. - 14. 4. (kina Lucerna, Světozor a Royal) a v Brně… (více)