V utajení

Unlocked

V utajení

Akční / Thriller

Velká Británie, 2017, 98 min

,,POTŘEBUJEME VÁS PRO NALÉHAVÝ ÚKOL...“ /// Fór je v tom, že si říkáte… „hmm, thriller na současný téma, super…“ a vono to pak (takřka z hovňajze) vyletí ještě vo level vejš. O překvapení tady není nouze, má to fajnový vobsazení a našince potěší i česká stopa. Scénář je rozumnej, takže dělá ze hry na „kreténa“ zajímavou podívanou. Bohužel trochu ztrácí ve finále, který se snaží bejt (za každou cenu?) originální, ale kapičku mu to nevychází. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) U sousedů dochází ke zvýšený aktivitě radikálních militantních skupin. 2.) Viděl jsem muslima točit volantem škodovky. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(5.9.2017)

Solidní akční teroristická oddychovka, jejiž scénář si dopomáhá mnohými klišé a předvídatelnými zvraty. Vyprávění příběhu se mi zdálo místy trochu zkostnatělé až mechanické. Klišoidnost mi ale u tohoto díla nějak moc nevadila, možná díky Noomi Rapace. Ta jednoznačně táhne celý film. Těším se na další.(7.7.2017)

Noomi Rapace vždycky rád vidím a je škoda, že už ji vyšplouchli i z toho Promethea. Orlando Bloom už se taky moc neobjevuje (proč je tu na prvním místě, když je ve filmu docela málo?), takže je to takovej film plný odpadlíků. Provedením příliš nepřekvapí, jedná se o takový ten poctivý evropský akční thriller, který extra nestrhne ani akcí, ani (ne)překvapivými příběhovými zvraty, ale zkrátka se na to dobře kouká a jako taková jednohubka to slouží dokonale.(27.8.2017)

Uvažoval jsem i o čtyřech hvězdách, protože film je opravdu poctivě natočen. Nedělá z diváka blbce ani si nepomáhá akčními supertrikovými berličkami. Jako špionážní drama to na mě fungovalo mnohem lépe než známější a lépe obsazené velkofilmy. Potěší pražské reálie, Noomi Rapace je přesvědčivá a originální, drama se buduje postupně, a byť je konec trochu předvídatelný a dejme tomu rychle sfouknutý, ani mi to nevadilo.Některé logické zvraty byly všelijaké, ale akční scény jsou uvěřitelné a odsýpají. Velice slušná kvalita, já jsem i celkem příjemně překvapen.(28.8.2017)

• Laxik

Docela plot heavy blbost, kterou si pustíte leda tak ve všední den pozdě v noci, a to jen proto, že v té telce nic kloudného nedávají. Půlka zápletky nedává smysl, a ta druhá je tak předvídatelná, že je na ni škoda vymejšlet přirovnání. A když srazíte obě tyto hýždě dohromady, vytvaruje se vám jak šutr pevné překomplikované béčko, ve kterém všichni řeší nějaké protokoly, formule a fatvy a člověk s průměrnou inteligencí nemá šanci zorientovat se v tom, co je co a kdo po kom co z toho zrovna chce. Že je to ke konci blbější a blbější a od scény s rotvajlery někde z půlky filmu se nedočkáte pořádné akce nebo napětí, je už jenom třešnička na dortu. Aspoň že Malkovichovi za jeho jednodenní příspěvek, ve kterém předvedl ty svoje malkovichovské opičky, co je umí dělat i v polospánku, studio zaplatilo dovolenou v Praze. Ale co, po tom nejlínějším představení hlavní hrdinky, jaké si umíte představit (jo, hádáte správně, šéf Malkovich se v jedné scéně zeptá na její minulost a nějaký podřízený nám dobrou minutu čte z její složky) jsem to měl čekat.(7.7.2017)

• - Štáb filmu měl zázemí mimo jiné i v areálu kolejí ČVUT v Podolí, kde si pronajali parkoviště pro své karavany. (mizziDOC)

• - Jednou z natáčecích lokací byla rozestavěná budova v Lomnického ulici nedaleko zastávky metra C Pražského povstání v Praze. Scény s Michaelem Douglasem se natáčely také na restaurační lodi Port 62 v pražských Modřanech. (mizziDOC)

• - Scénář k filmu byl v roce 2008 součástí seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů roku. (oje)