V utajení

• Belgie

Unlocked

Akční / Thriller

Velká Británie, 2017, 98 min

Svižná pocta klasickým špionážím filmům, která kromě hutného příběhu nabízí i plejádu známých hereckých jmen, byť jsou některá značně nevyužita. Jen škoda toho značně kostrbatého scénáře, který "nabídne" pár nelogických scén a občasnou zmatenou orientaci v aktuálním dění. Nebýt tohoto vcelku rušivého atributu, neváhal bych snímek Unlocked označit za dokonalou špionážní jízdu, která zde právě tolik chyběla. Takto snímek zůstane "jen" pohodovou akční jednohubkou, na níž si za pár let vzpomene jen málokdo, což je vážně velká škoda. PS: Největším "highlightem" filmu není naprosto zbytečná role Orlanda Blooma, nýbrž finální scéna v Praze, která nabídne památný záběr na muslima řídícího Škodu Octavia. Tohle nikde jinde neuvidíte! „You asked me how far I would go to protect my country....whatever it takes.“ (26.8.2017)

Staromódny akčný špionážny triler, ako z 90. rokov, ale zaobalený do "moderného hávu" medzinárodného terorizmu. So všetkými klišé, ktoré k tomu patria a nakoniec je to tak asi aj dobre. Že vám záverečný zvrat dôjde o čosi skôr, že záverečný súboj skončí v realite nepravdepodobným výsledkom a že sa tu hrá na záchrany v poslednej chvíli a obligátny final countdown, bude súčasťou hry, akú buď prijmete, alebo snobsky odmietnete. Ak vopred viete, čo očakávať, tak si túto jednohubku v Londýne užijete radi aj v budúcnosti v televízii.(6.7.2017)

• deLaFere

Jako již téměř klasicky v Hollywoodu, solidní potenciál, tragický scénář. Nemám nic proti Noomi Rapace, dělala co mohla, ale když není co hrát a jediným úkolem je tvářit se drsně a občas unyle, co říct. Douglas mi připadal jako by do filmu vůbec nepatřil a Bloomova role vypadala jako šotkův štěk. Přestože se má jednat o thriller, připadalo mi to jako nepovedená selanka, která se utápí sama v sobě. Bohužel nelogičnosti se kupily již od začátku a uvěřitelnost klesala opravdu strmě. Asi není co psát víc.(24.4.2018)

Angličtí producenti si odškrtli jednu čárku za genderově vyváženou roli aktivně jednající silné ženské hrdinky, scénárista Peter O'Brien do sebe zamotal trocha konspiračních teorií, trocha trendy námětu současné vlny teroristických útoků a bohužel tam napasoval i Prahu (máme fakt na Západě skvělou pověst)...herci ucházející a obsazení v podstatě hvězdné...co je to ovšem platné, když Unlocked je akční thriller, kde většina věcí i akcí je jednak klasicky neuvěřitelných, ale druhak i k smíchu...finále na schodišti included...(30.8.2017)

Byl bych vděčný i za menší nadprůměr, ale výsledek mě překvapil. Špionážní thriller natočený podle kdysi platných pravidel a tudíž funguje. Film si udržuje po celou dobu mírné napětí a správnou atmosféru. Noomi ve své roli působí přirozeně a další čtyři "značkoví" herci svou přítomností potvrzují, že tady už jsme někdy byli. Ve vteřinovém záběru se zde mihne i letitá spolupracovnice Kriminálky Anděl (Helena Dvořáková), která zřejmě povýšila a nyní pracuje jako operátorka CIA. Jinak to bylo opravdu hodně utajené. V kině nás bylo pět.(13.7.2017)

• - Jednou z natáčecích lokací byla rozestavěná budova v Lomnického ulici nedaleko zastávky metra C Pražského povstání v Praze. Scény s Michaelem Douglasem se natáčely také na restaurační lodi Port 62 v pražských Modřanech. (mizziDOC)

• - Scénář k filmu byl v roce 2008 součástí seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů roku. (oje)

• - Štadión v londýnskom Wembley, kde sa tiež natáčalo, má celkovo 6 podlaží a výťahy na jeho vonkajšej strane ako boli zobrazené vo filme, sa tak v skutočnosti nenachádzajú. (MikaelSVK)