V utajení

V utajení

Akční / Thriller

Velká Británie, 2017, 98 min

• Rocky88

Apted sáhl do šuplíku "Nerealizované žánrovky 90. let", obměnil hlavní antagonisty a šup s tím za kameru. Kdo má nakoukáno, pro toho to bude jedno klišé za druhým, velice předvídatelné. Schopnosti hlavní hrdiny jsou někdy úsměvné, ale člověk jí tak nějak stejně fandí. Plus za slušné tempo a odpočinek, kterého si člověk u sledování užije. Jedno skouknutí a dost.(5.9.2017)

Noomi je hustokrutopřísná micina která se s nikým a s ničím nesere. Jelikož jsem podobně drsná jako ona (alespoň na internetu) tak mě bavilo sledovat jak si dává jednoho namástrovanýho šulína za druhým a jasně ukazuje všem feministkám, že jak má holka místo kundy štípačky, posere se z ní i Legolas ba i Základní instinkty jsou vám proti ní k hovnu. Postav je tu vůbec řada - Krom pokérovanýho Legolase a vyžehlenýho Douglase tu máme třeba blonďatýho killera co se celej film tváří, že má venušiny kuličky v prdeli a moc hrůzy tak v člověku nevzbudí. Dále tam lehce seKUNDUJOU islámisti s pletenejma dečkama na palicích a émerická verze Kačky Kornový. Děj filmu pochopí i průměrný dement (čti uživatel) zdejší databáze, není to moc dlouhý (stejně jako vaše péra) a celkově to potěší každýho krom otravných hnidopichů, co musí na každým filmu nějaký to hovno najít, aby si kompenzovali svou denní porci mindráků ze své ubohé existence.(2.9.2017)

Široký hvězdný casting potěší každého a postavy patří mezi nejsilnější stránkou filmu, především Naomi by měla hrát drsňačky častěji. Zápletku lze přečíst po první půl hodině a zkušený divák vytuší, jak vše dopadne. Nicméně toto špionážní bečko utíká svižným tempem, pořád se něco děje a nikdy se nepřenese na vlnu naprostého nesmyslu. Především akční scény jsou naprosto realistické, bez přehnaných nesmyslů a to více si toho cením, že se snažili tvůrci o co největší věrohodnost. Nakonec si na závěr užijete i panoramata Prahy......7/10(14.7.2017)

Značně překombinovanej a místama nepřehlednej (motivace některejch postav zustává záhadou) spikleneckej thriller, kterýmu moc nepomáhá ani rutinní až nudná režie. Aspoň do žánrovýho průměru ho však přece jenom táhne pár akčních scén, ve kterejch neni o krev nouze a herecký obsazení. Po nečekaně sympatický Noomi Rapace docela mile překvapí způsob, jak scénáristi pojali postavy Orlanda Blooma a Michaela Douglase. Pořád jsem přemýšlel, jestli dát dvě nebo tři hvězdy, ale jakožto českýho patriota mě dokázal dostatečně obměkčit závěr v Praze.(1.10.2017)

Staromódny akčný špionážny triler, ako z 90. rokov, ale zaobalený do "moderného hávu" medzinárodného terorizmu. So všetkými klišé, ktoré k tomu patria a nakoniec je to tak asi aj dobre. Že vám záverečný zvrat dôjde o čosi skôr, že záverečný súboj skončí v realite nepravdepodobným výsledkom a že sa tu hrá na záchrany v poslednej chvíli a obligátny final countdown, bude súčasťou hry, akú buď prijmete, alebo snobsky odmietnete. Ak vopred viete, čo očakávať, tak si túto jednohubku v Londýne užijete radi aj v budúcnosti v televízii.(6.7.2017)

• - Jednou z natáčecích lokací byla rozestavěná budova v Lomnického ulici nedaleko zastávky metra C Pražského povstání v Praze. Scény s Michaelem Douglasem se natáčely také na restaurační lodi Port 62 v pražských Modřanech. (mizziDOC)

• - Štáb filmu měl zázemí mimo jiné i v areálu kolejí ČVUT v Podolí, kde si pronajali parkoviště pro své karavany. (mizziDOC)

• - Štadión v londýnskom Wembley, kde sa tiež natáčalo, má celkovo 6 podlaží a výťahy na jeho vonkajšej strane ako boli zobrazené vo filme, sa tak v skutočnosti nenachádzajú. (MikaelSVK)