Devátý život Louise Draxe

• Kanada The 9th Life of Louis Drax (více)

Devítiletý Louis Drax jako zázrakem přežije téměř smrtelný pád. Psycholog Allan Pascal se snaží odkrýt podivné okolnosti chlapcovy nehody. Zároveň čelí zvláštním, temným náhodám, které sužují jeho život. Čím dál víc je vtahován do spleti záhad na hranici reality a fantazie... (Bioscop)

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Thriller? Spíš mysteriózní, protože člověk dlouho neví co se vlastně řeší a kam to směřuje. Nakonec ale ucházející s překvapujícím koncem. ()

juditik

Neviem,či sa mi to len zdá....ale podľa komentov,čo tu čítam, tu veľká väčšina ľudí hodnotí tento film porovnávaním ho s predošlými filmami pána režiséra...fuuuuu,ešte že som nevidela od Alexandra Aja doteraz aleže absolútne nič :) Aj keď to bolo ľahko predvídateľné,mne sa film ľúbil. A bodka. ()

Hemlock

Opravdu povedená rodinka... Film, kde je divné snad úplně všechno a vypravěčem je děcko - dokoukal jsem to jenom proto, že jsem byl zhnilý sáhnout po ovladači a vypnout to. Závěrečné rozuzlení bylo zajímavé a nakonec tak snímek nepůsobí tak tragickým dojmem. Jedno ale vím jistě, znovu si to nepustím a upozorňovat na tento kousek by bylo stejně hloupé, jako se přiznat k nečekanému větru v přeplněném MHD - 25%. ()

Eywa11

Hmm...predvídateľné, miestami nelogické, no predsa pre mňa niečim zaujímavé. Louis je tak pútavo zvláštne decko, to ma dosť bavilo. Jamie je kus chlapa, no herecky mi to z jeho strany prišlo stráášne slabučké. ()

Aniki

Sice byla pointa od začátku předvídatelná, ale snímek kupodivu nenudil a vlastně dost bavil, ba i dojal. Velmi koukatelná a svým způsobem i originální záležitost jako dělaná pro tatínky, nachazejíci se právě ve fázi střídavé péče o své potomky. ()

Anetulicek

The 9th Life of Louis Drax ako by som len tento film zhodnotila...Neponúkol nič prevratné, skôr to miestami vyzeralo na fantasy. Ale musím uznať, že herecké obsadenie sa s prázdnotou deja popasoval úctyhodne. Herečka Sarah Gadon, celkom prekvapila v dobrom slovazmysle. Chválim postavu Louise, pretože sa mi páčil jeho podzrezaný jazyk. Nakoniec charizmatický Jamie Dornan ten zachránil situáciu a vďaka nemu má film od mňa 3* ()

v.indruchova

Zajímavé rozuzlení, ale film sám o sobě je zdlouhavý a ono se tam toho moc neděje, kluk leží v komatu, ještě díky za ty střípky (vzpomínek a pochody mysli). ()

rigby

Začátek je rozhodně velmi zajímavý a sliboval výborný film. Bohužel pak se kouzlo někam vytratilo a nad vším získal nadvládu chaos a zmatek. Natolik, že to sebejistě zavedlo k nudě, protože jsem se jaksi přestal orientovat v příběhu a vlastně mě začal být lhostejný. Až do konce filmu jsem se nechytil, ničím už mě neupoutal. Ani závěrečným rozuzlením. Je to trochu škoda, protože jinak by to mohl být velmi dobrý snímek. ()

Kushina

Pro mě bylo 80% filmu úplná nuda. Jen kluk v kómatu a jinak žádná zápletka nic. Až na konci to bylo trošku zajímavější při vstoupení do mysli Luoise a krásný byl citový okamžik na konci filmu. Trochu se film snažil napodobit o 2 třídy lepší Monster calls, ale nepovedlo se mu to. Sice posledních 20 minut bylo za 85% ale zbytek byl tahaná nuda. 50% ()

nanamarak1

Aja na ty čtyři hvězdičky asi nikdy nedosáhne, ale tohle se mi celkem líbilo. Snad někdy seženu i Furii, abych si zkompletoval jeho filmografii. 60% ()

Brenda.Ch

Trochu mi je líto těch čtyřech hvězd pro tento film, protože nesporně jiné filmy, kterým jsem čtyři hvězdy dala, jsou fakt na vyšším levelu. Jenže já oceňuji jinakost, a v tomto filmu jsem si jí užila více než dost. Poetika a lyrika filmu mě velmi zaujala, opravdu vyzněla jako punc na šperku z ošklivého levného kovu. Chlapcův příběh, pomalu se rozmotávající klubko nevšedního milovaného a nenáviděného dítěte a jeho zvláštního pouta s matkou mě nečekaně šokovalo. Podle mě je to nevšední podívaná a stojí za to. Filmu fakt nemám co vytknout, je to taková alternativa klasického mysteriózního thrilleru, vydařená, nicméně si asi musí najít toho pravého alternativního diváka. Moc ráda jsem jím byla. ()

Easykill

Velice zvláštní, ale za to dobře vyprávěný snímek. Poukazující na téma o kterém se moc nemluví, ale běžně se to děje. Parádní herecké výkony a skvěle natočeno. Dost k zamyšlení. ()

Mark1983

No specifický žánr režiséra remakeu Hory mají oči tento snímek není. Zpočátku ty nehody vypadající náhodně jsou celkem silná káva, obzvlášť to s tím lustrem, co spadl do dětské postýlky. Jinak, i když některé momenty mají v sobě určitý hororový prvek, o horor se přesto nejedná, ač je ve filmu dosti pasáží připomínající spíše jen drama. Určitou chvíli jsem si myslel, že filmu věnuji tři hvězdičky, avšak rozuzlení příběhu mě přimělo věnovat čtyři hvězdičky, což koneckonců se jedná, i když je to místy smutné, o zajímavý film. ()

Martin29

Aju je na tyhle filmy škoda na druhou stranu se nejedná o špatný film. Když se nad tím člověk zamyslí pointu zjistí cca po půlhodině (3 postavy jedna je v komatu druhá nezvěstná, která zbývá). Doladit nedostatky (policie například vůbec nevyslechne matku a ani ji nepodezírá od začátku je jako podezřelý otec každý chlap je hajzl a násilník, ale na to, aby jí udělaly děcka jí dobří byli jedna osoba je v jeskyni 2 týdny a nedělá pro svoji záchranu nic jen si tam chcípá). Knihu jsem nečetl Alternativy: http://www.csfd.cz/film/360075-zlo-nikdy-nespi/komentare/ http://www.csfd.cz/film/230524-pevne-pouto/komentare/ ()

Lucinek

Hodně zvláštní film. Námět byl zajímavý, ale krkolomně natočený - tvůrci toho divákům chtěli naservírovat moc, ale ve finále z toho byla prachobyčejná šlichta. Dávám ** a to za námět. ()