Devátý život Louise Draxe

Deviaty život Louisa Draxa

Drama / Thriller / Mysteriózní

Kanada / Velká Británie / USA, 2016, 108 min

• Xmilden

Nejslabší snímek, kdysi vyhlášeného francouzského řezníka. Nemůžu uvěřit, že by měl teďka točit takovéhle filmy. 90 minut čeká divák na šokující odhalení, ale režisér mu už neporadí, čím by se měl ten samý divák zabavit, aby tu nudu nějak přežil. Dornan bude nakonec možná i dobrej herec, ale určitě by si měl pečlivěji volit filmy a zkusit příště raději nějakého člena elitní jednotky. Tyhle úlohy ochránců pofidérních žen se budou těžko odpouštět. 45%(1.3.2017)

• kingik

Režijně prázdný a divácky málo atraktivní náhled na život devítiletého chlapce jménem Louis Drax (Aiden Longworth), extrémně náchylného k nehodám, co dostal do vínku prožít devátý život. V době, kdy se s ním setkáváme, nám stačí o sobě povyprávět to nejdůležitější ze svého života, než upadne po hrozivém pádu do kómatu. A na divákovi, psychologovi (Jamie Dornan), terapeutovi (Oliver Platt), jeho půvabné mamince (Sarah Gadon) i otčímovi (Aaron Paul) je, aby rozklíčovali jeho život. A je to nad síly pro všechny. Nad síly bylo i pro režiséra rozklíčovat literární předlohu Liz Jensen, tudíž se jí měl obloukem vyhnout, a její natočení přenechat režijním kolegům, kteří jsou na takové mysteriozně podivné a málo smysluplné příběhy stavění. Slavný hororový tvůrce Alexandre Aja k nim rozhodně nepatří. Aja od počátku nasadí "burtonovský" styl, přitom je to režisér s osobitým režijním rukopisem, který rozhodně nepotřebuje někoho napodobovat. Hororisté si mohou tentokrát dát pohov, tento jeho počin o horor, až na rozkládající se mrtvolu, ani nezavadí. Film je to pomalý, úmorně rozvláčný, jehož zajímavé i energické nápady se dají spočítat na prstech jedné ruky. Aby se divák alespoň nějak prokousal tou nudnou, je zde zajímavé herecké obsazení, které své role zvládá na patřičné úrovni. Kdyby Jamie Dornan nebyl tolik spjatý se slavnou rolí obšourníka, dalo by se o jeho herectví prohlásit, že je důstojné. Jeho psycholog je zahrán na úrovni. O moc pozadu nezůstává ani kanadská hezule Sarah Gadon, která se v zájmu bytí a nebytí svého kloučka, spustí s Dornanem. Jenže ta výplň filmu je celkově otravná, fantazijní výjevy příliš nezabírají a nejsou moc atraktivní pro oko. Takový Tim Burton v horší formě, to mě napadlo během filmu i po jeho zhlédnutí. Film trval jak dva Titaniky dohromady. Ani "senzační" odhalení, že klukův tata není jeho tata, nijak nezabrala. Technicky uspokojivé, vizuál dobrý. Aja by se měl urychleně vrátit ke svým hororům, a hned tak se nevrátí, v nich tkví jeho síla, tohle fantasmagoření mu nesedí. Film mě nebavil, nezáživný, nedalo se v něm dost dobře komfortně zorientovat, působil nadmíru psychedelicky, stál za hovňajs, žánrově neuchopitelný i nezařaditelný. Rating R úplně nevyužitý. Milý LONGworthe, bylo to fakt LONG. 4/10(24.8.2017)

Je to jiný film a právě tím zaujme, ale není to tak úplně uchopeno jak by mohlo. Prezentuje to nemastně neslaně, ale v důsledku to působí dobře, ale ne tak úplně jako celek. Velký kaz tohoto filmu je že hlavní postava je po celou dobu v kómatu a to není zrovna divácky atraktivní. Beru to i s nedostatky, ale dalo se to provést lépe. ( 25.7.17/MAC )(28.7.2017)

Na začátku mi řeknou, že doktor Pascal se něčím zabývá a je v tom fakt dobrej. A až na konci ho napadne, že by to něco mohl použít i na Louise...? Podobnou pitomost ve vyprávění příběhu jsem dlouho neviděl. Dál mě mrzí větší nevyužití Sáry (o to bych se býval rád postaral já) a Draxe. O zajímavost jeho postavy ležící v prázdným špitálu se zas měli postarat pánové s tužkou v ruce. Takhle totiž jakoby v kómatu nebyl ani tak ten malý kluk, jako spíš celý film.(5.11.2016)

• silentname

Mám taký zlý pocit, že som sa išiel pozrieť na úplne iný film, než som očakával. Chcel som mať trošku mysteriózny thriller, z ktorého nakoniec vznikla neskutočná melodráma s romantickým podtónom a krimi zápletkou, ktorú tu absolútne nikto nepotreboval. Netrvalo mi dlho, aby som pochopil, čo sa asi reálne stalo, postavy v tomto filme majú proste svoju rolu a všetko čo si myslíme, že sa vo filme stane sa skutočne aj udeje. Je to neskutočne monotónne, nudné a neprináša to nič. Na začiatku som si povedal, že asi tu nebudeme mať thriller ale nejakú temnejšiu rozprávku. Reálne tu ale nie je ani to. Dialógy mi pílili uši a absolútne som to nedokázal brať seriózne. Možno trošku s výnimkou postavy Aarona Paula. Ostatní tu reprezentujú všetky stereotypy, na ktoré si spomeniem a nič ma na filme absolútne nebavilo. Mal som pocit, že to ani nebolo pre ľudí, ktorí majú radi thrillery, ale skôr melodramatické blbosti, kde sa človek sústredí na úplne iné veci než je príbeh a postavy. Štve ma to. Toto je zatiaľ najhorší tohtoročný film, na ktorý som si kúpil lístok a odsedel si ho v kine dúfajúc, že dostanem pozitívny zážitok. Ale ide to kompletne mimo všetkého. Okrem toho to ani nie je dobre poskladané. V tej halde flashbackov a presunov do Louisovej hlavy a súčasnosti... je to nesktuočne komplikované, neprehľadné, furt sa dozvieme len malé kúsky a keď už človek pozná koncept, vieme, kde nakoniec skončíme. Musím povedať, že aj nuda vo filme The Girl On The Train mala viac prekvapení a silných momentov, než toto. Ak sa vám film páčil, super. Ale ja rozhodne fanúšikom nebudem. Pre mňa je toto obrovské sklamanie a veľká dávka nervov a frustrácie. Je mi ľúto peňazí, ktoré do tohto projektu išli. Neviem aká je kniha, ale film je pre mňa absolútna tragédia. Jediné čo dokážem na tomto filme pochváliť je vzťah medzi otcom a synom a detský herecký výkon. Chalan má podľa mňa nábeh na slušnú kariéru, len nech si v budúcnosti vyberie film s oveľa lepším scénarom Hodnotenie: D(22.10.2016)

• - Když Jamie Dornan a Sarah Gadon měli natočit svůj první polibek, Jamie trpěl střevní chřipkou a Sarah měla zase angínu. Oba se nakonec rozhodli, že scénu natočí, a dokonce jeden druhého ještě víc nenakazili. (Stoka)

• - Verzi filmu připravoval i režisér a scénárista Anthony Minghella, který ale zemřel v roce 2008, týden po odstranění nádoru v krku na mandlích. K jeho práci se vrátil syn Max a dokončil scénář pro film. (mrborn2lose)