Devátý život Louise Draxe

• Kanada The 9th Life of Louis Drax (více)
Trailer 2

Devítiletý Louis Drax jako zázrakem přežije téměř smrtelný pád. Psycholog Allan Pascal se snaží odkrýt podivné okolnosti chlapcovy nehody. Zároveň čelí zvláštním, temným náhodám, které sužují jeho život. Čím dál víc je vtahován do spleti záhad na hranici reality a fantazie... (Bioscop)

Trailer 2

Gilmour93

Aja dal klasickému hororu podruhé vale a stejně jako v Horns se vydal prostřednictvím žánrového slepence do temných končin lidské duše. Skládat spolu s tou devítiletou noční můrou životních pojišťoven všechny střípky do mozaiky bylo docela poutavé, škoda jen některých naivních snah, jak to divákovi zkomplikovat (povahy rodičů), či naopak ulehčit (člen posádky Daveyho Jonese a jeho historka o netopýřátku) a taky poněkud pitomě podané lovestory mezi ošetřujícím lékařem a maminkou jeho pacienta. Povaha role Sarah Gadon, její vzhled, její nasvícení v některých scénách, San Francisco.. Nechtěls lidem, Alexandre, tak trochu způsobit závrať..? ()

Malarkey

Tak tady jsem byl dost ztracenej. Alexanre Aja je totiž poměrně solidní režisér a tady se ujal příběhu, který se na první dotyk tváří neuvěřitelně mysteriozně, ale po prvních dvaceti minutách se Vám bude točit Zeměkoule, jak kdybyste vypili půl litr vodky. Tady to totiž vypadá, jak kdyby si scénárista protestně kapal hašišový kapky pod nehet, protože film, který se vyprávěním tváří, že strčí do kapsy Forresta Gumpa, má v hlavě takový zmatek, že se Vám během filmu několikrát protočí panenky. Do konce jsem ale vydržel. Byl jsem zvědavý, jak se ten galimatyáš vlastně zakončí, což mě jediné opravdu drželo nad vodou. Nakonec to ale nedopadlo zase tak strašně. Nicméně dojem z filmu mi to nezlepšilo. Film, který se filmařsky tváří hodně na úrovni, ale příběhově se budete kroutit každých pět minut. ()

J*A*S*M

Dost mě štve, že se francouzský hororový řezník Alex Aja, na jehož filmy jsme se před deseti lety třásli jako nadržené stepní kozy, úchýlil k točení filmů, na jejichž samotnou existenci v době mezi kino premiérou a vydáním na BluRay zcela zapomenu. Louise Drax mě prostě nijak moc nelákal a nemastný, neslaný film to nakonec vskutku je. I když se zde Aja o něco zajímavého snaží, jde mu to o poznání hůř, než když nechával masakrovat americkou rodinku zdegenerovanými hornickými kanibaly. Největší průser je, že rozuzlení je jasné zhruba ve třicáté minutě, ale scénář jej jako překvapivý twist předkládá zhruba v minutě sté. ()

EvilPhoEniX

Více se mi Aja zamlouval v živelnějším zpracování před desítky lety, kdy nám servíroval Hills Have Eyes či High Tension, ale poslední dobou jako by vyměknul. Sice servíruje nápadité žánrovky, ústřední nápad mi příjde zajímavý a rozhodně by byl ještě zajímavější kdyby chlapec neležel celý film v kómatu. Jamie Dornan je snaživý. Dalo se na to koukat. 60% ()

tron

Toto je troška komplikované. Pravdupovediac nemám chuť pozrieť si tento film druhý raz (hoci by to nemuselo byť od veci, nakoľko by som vzhľadom na finálne twisty lepšie porozumel niektorým menej zrozumiteľným pasážam predtým), ale musím uznať, že je to natoľko „iné“ a originálne (a dobre napísané, nakrútené, zahraté a oplývajúce veľmi zvláštnou atmosférou), že všetko pod 60% (vrátane) mi pripadá nefér. P.S. – Scenár (podľa knihy) napísal syn Anthonyho Minghellu Max, ktorý si zahral v predchádzajúcom Ajaovom filme Rohy. Max snímku zároveň produkoval. ()

• Když Jamie Dornan a Sarah Gadon měli natočit svůj první polibek, Jamie trpěl střevní chřipkou a Sarah měla zase angínu. Oba se nakonec rozhodli, že scénu natočí, a dokonce jeden druhého ještě víc nenakazili. (Stoka)
  • Verzi filmu připravoval i režisér a scénárista Anthony Minghella, který ale zemřel v roce 2008, týden po odstranění nádoru v krku na mandlích. K jeho práci se vrátil syn Max a dokončil scénář pro film. (mrborn2lose)