V tomto snímku se úspěšnému investičnímu bankéři Davisu Mitchellovi (Jake Gyllenhaal) nedaří překonat ztrátu své ženy, která zemřela při tragické autonehodě. Přestože na něj jeho tchán Phil (Chris Cooper) naléhá, aby se konečně vzpamatoval, Davis se nepřestává hroutit. To, co původně začalo jako stížnost zaslaná společnosti na výrobu prodejních automatů, se záhy promění v sérii dopisů obsahujících znepokojivá osobní doznání. Davisova korespondence zaujme zástupkyni oddělení služeb pro zákazníky Karen Marenovou (Naomi Watts), která je sužována vlastními emocionálními a finančními problémy, a oba cizí lidé navážou překvapivý vztah. S pomocí Karen a jejího syna (Judah Lewis) se Davis pokusí dát zase dohromady a začne tím, že srovná svůj předchozí život se zemí. (Cinemax)

markotter

Vůbec jsem nepobral režisérův záměr, co jako vo co de. Ale nějak mě to přitahovalo a bavilo, takže jsem rezignoval na to, že pochopím Gyllenhaaalovo chování a jen tak jsem proplul celým příběhem. Bohužel bez jakékoliv možnosti udělat si na věc vlastní názor. ()

DD

Excelentní! Krásný 'pocitový' kousek s dokonalým Gyllenhaalem a zatím nejlepší Vallée. 9/10 ()

pneumotorax

Rozbor snahy Davise C. Mitchella vyrovnat se se smrtí blízkého svým vlastním způsobem,který může být pro diváka ve finále až moc subtilní.Silnější ***. ()

markyzgero

demolition klame tělem a vytáčí piruety. chvilku se zdá, že jde o nebývale kvalitní záležitost a další chvályhodnou appearance jakea gyllenhaala, aby se pak shodil nebetyčně kýčovitou scénou. ale budiž. stojí za to vidět. ()

boo-boo

Demolition je síce tak na jedno použitie, ale niet šance, že by nezaujalo. V skratke - cesta Jakea Gyllenhaala k mentálnemu obrodeniu vedie skrz ťažko pochopiteľné situácie a podivné vzťahy s hádam ešte podivnejšími ľuďmi. Naomi Watts by som zožral, aká tu bola chutná. ()

TommyDiamond

I když Jake rozhodně nepatří a nikdy patřit nebude mezi mé herecké favority, tak to co posledních pár let dává do svých filmů a to jak osobitě vždy zahraje své postavy je velmi působivé. I ve filmu Demolition ukazuje své herecké kvality a vcítí se brilantně do své postavy. A i když ze začátku působí snímek Demolition víc než zajímavým dojmem, tak to Jake sám neutáhne a filmu v druhé půli úplně dojde dech a jen se dopaběrkuje do konce. Za mě to tak budou pouhé dvě hvězdy.... ()

Bezda22

No, asi jsem čekal trošku jinou záležitost. Ale zničit všechno kolem, abych pochopil sebe je docela dobrý. A je fakt, že zničit barák palicí musí bejt hrozně uklidňující a osvobozující. Tady ale jen 55% ()

mimozakon

pri nehode stratil zenu a tak sa rozhodol vsetko znicit, zdemolovat, rozobrat, aby sa z toho dostal. Dostal sa az na kobylku, ako to s nim, jeho zenou, rodinou a pracou vobec je. A klinec v nohe. Mal som tiez, je to prijemna zalezitost. ()

HarqAlAda

Nemusím mať doktorát z psychológie aby som vedel že hlavná postava sa správa nekomformne. Vôbec ma to však nerušilo. Dej plynul tak nejako nijako a napriek tomu ma film podnecoval a dokonca aj pobavil, takže u mňa komédia ako žáner sedí. Retrospektívne si uvedomujem jemné a predsa výpovedne silné náznaky ľudských emócií, stereotypov a kontrastov v spoločnosti. Takže dráma - check. Bez ohľadu na to, že sa nechcem vyrovnávať s podobnou tragédiou ako Davis, cítil som že mu rozumiem a dokážem sa stotožniť. Napriek priam trápnej jednoduchosti "deja" a "divného" konania postáv mi to všetko paradoxne zapadá. A za to všetko má tento snímok zaslúžené miesto v mojom nakusnutom srdci. ()

kaapaa

...takové slabší Reign Over Me....i když Gyllenhaal si se Sandlerem můžou podat ruce, bravurní posttraumatické herectví! ...vůbec obsazení na jedničku - Naomi, její synek, Chris Cooper a bourací kladivo... ()

boombang

Co k tomuhle filmu napsat jiného, než že Jake je borec a že člověk má po shlédnutí chuť popadnout kladivo a zdemolovat si byt? ()

LdaVinci

Dost zvláštní snímek. No ale rozhodně ne špatnej, i když nevím, zda to sedne každému. Je to fakt dost divnej příběh. ()

RafaKrakal

Strašně zvláštní film, který však má spád, je velmi neortodoxní a hlavně je hereckým koncertem jakea Gyllenthaala. Za mě absolutní spokojenost, kterou však hatí trochu odfláknutý závěr. ()

Filmfactorem

Tohle je zvláštní film. Nahlédneme do nitra jednoho zvláštního ztraceného muže ve velmi zvláštní části jeho života. Potká podobně zvláštní ženu a zvláštního chlapce. Jejich interakce bylo zajímavé sledovat. Na druhou stranu ostatní postavy jsou dost ploché a byly mi jedno. Jsou tu parádní sekvence promluv hlavního hrdiny, kdy polemizuje a filozofuje nad životem a světem. U některých sekvencí jsem si zas říkal, proč je vlastně sleduju. Obecně film dost zmateně vypráví příběh a své sdělení. Jsem rád, že jsem ho viděl, něco mi dal, ale nevím co přesně. Myslím, že ani film sám neví, co chce vlastně předat. Celé to bylo prostě zvláštní. ()

Rooseman

Nemívám potřebu psát comment hned po filmu, u Demolition mě to ale nějak vnitřně nutí. Jake Gylenhall opět exceluje v pochmurném surrealistickém melodramatu, z něhož zdánlivě není východisko. Je to vlastně zvláštní, citlivý film pojednává o citech bez citu. Apatie. Mood vytváří tahle artovka famózní, hraje si s plytkou i hlubokou melancholií spojenou s vyjadřováním něčeho, co Davis Mitchell zarytě neumí vyjádřit. A nechápe to. Děj je výborně ukotvený v proměně, katarzi, prolínají se mezi sebou různé fáze rozkladu chmurné postavy, která ale přesto drží při sobě. Není to emoční, i když je to jen o emocích. Není to o lásce, i když o ní referuje. Hodně zajímavá záležitost, pro mě v některých aspektech až mistrná, která si precizně hraje s detaily a nalézáním emocí skrze všechny ostatní vjemové prostředky než story a působení hlavního hrdiny. Každopádně je na to potřeba mít náladu a kousat to v klidu. ()

Rapaport

Zajimavá sonda do ztrápené duše člověka, který se nedokáže vyrovnat se ztrátou maželky. Celý film pomalu sledujete propad Davida hloubš a hloubš do temnoty, které ovlivňuje okolí snad víc než jeho samého.  Dobře zahrané drama, které není úplně tak temné. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

02.05.2018

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)