V tomto snímku se úspěšnému investičnímu bankéři Davisu Mitchellovi (Jake Gyllenhaal) nedaří překonat ztrátu své ženy, která zemřela při tragické autonehodě. Přestože na něj jeho tchán Phil (Chris Cooper) naléhá, aby se konečně vzpamatoval, Davis se nepřestává hroutit. To, co původně začalo jako stížnost zaslaná společnosti na výrobu prodejních automatů, se záhy promění v sérii dopisů obsahujících znepokojivá osobní doznání. Davisova korespondence zaujme zástupkyni oddělení služeb pro zákazníky Karen Marenovou (Naomi Watts), která je sužována vlastními emocionálními a finančními problémy, a oba cizí lidé navážou překvapivý vztah. S pomocí Karen a jejího syna (Judah Lewis) se Davis pokusí dát zase dohromady a začne tím, že srovná svůj předchozí život se zemí. (Cinemax)

BarryLyndon

Musím potvrdit nadšené reakce. Škoda č.1 že to většina lidí nepochpí, pravda dlouho není jasné o co a jaký žánr se jedná, ale to vůbec nevadí, naopak. Škoda č.2 že to zůstalo tak pod radarem, tohle mělo bodovat na cenách a mám pocit, že je Gylenhaal herecky uplně jinde, než zbytek mužské konkurence, odehrál to s neuvěřitelnou lehkostí a přitom se nepitvořil. 9/10 ()

Streeper

Zajímalo by mě, jestli si Jake Gyllenhaal takové typy rolí vybírá schválně, protože jsou tak odlišné od ostatních a možná je to tak, chce se prostě lišit od jiných herců. Jeho role mi přišla zvláštní, nemohla jsem si k němu za celý film najít tu cestu, abych si oblíbila, takže mi to bylo malinko nepříjemné. Vlastně celý film je velmi zvláštní a asi to není úplně můj šálek čaje. Je to zajímavý snímek, ale ne pro mě. ()

dubinak

Příjemné drama v čele s mými oblíbenci o tom, že všechno je v životě pomíjivé a bohatství, manželství a moc vám ne vždy přinese pocit plnohodnotného života a radosti a někdy je potřeba upustit úzdu a dělat co nás zrovna napadne a vyhnout se tak společenským konvencím. Potěšil i dětský herec, se kterým jsem soucítila a získal si moje sympatie. Příběh není zrovna vyloženě vynalézavý a asi se mi v hlavě moc dlouho neudrží, ale pro jednorázové zamyšlení Demolition poslouží. ()

C0r0ner

Gyllenhaalova postava byla totální čůrák, což ubralo dost procent samo o sobě. Navíc mě Demolice netrefila ani vnitřně, takže zůstal kladný pocit leda tak z mírné stopáže a překvapivě kvalitní režie. V ostatních aspektech ale dost bída, takže jsem byl nakonec hodně rád, když jsem viděl závěrečné titulky. 50% ()

fugazi

Každej člověk po dlouhym pracovnim týdnu občas prostě potřebuje něco zdemolovat, aby si odpočinul a trochu zašlapal ty zasraný stereotypy. My jsme s Jakem Gyllenhaalem bořili rovnou celý baráky a přestože to byla silně depresivní podívaná, vážně jsme si u toho odpočinuli a po skončení jsme byli lehký jak pozlátko ve větru. Scénář tohohle nerváku bere všechny starosti s obrovským nadhledem a deprese ovdovělého chlápka, kterému nějak nedochází, co se vlastně stalo, člověku přijdou až zábavný. Gyllenhaal se celej film točí na kolotoči zoufalství, občas rozseká záchod v práci, někdy rozebere ledničku, jindy zas do sebe nechá střílet z pistole. Do toho poslouchá punk a naučí vás správně používat slovo fucking tak, aby jste nezněli jak idiot, když ho vyslovíte. Po DiCapriovi je to další adept, kterej okamžitě musí dostat Oscara! Takže vemte palici a rozsekejte alespoň svojí kuchyňskou linku, pomáhá to. TOP 2016 … 9/10 ()

campix

Za Demolition stojí podle žebříčků nejlepší dosud nezrealizovaný scénář, tedy do té doby než se ho chopil Jean-Marc Vallée. Cesta do hlubin duše hlavního hrdiny ztvárněného klasicky výborným Jakem Gyllenhaalem mi tedy nepřijde tolik brilantní, aby si zasloužil výše zmíněný primát, ale jedná se o klasické drama s příjemným hereckým obsazením. Bohužel lehce zdlouhavé a neosobní. ()

Juto

Je to jedinečný pohľad na to, čo by inak mohlo byť morbídne deprimujúcim príbehom o strate a smútku, namiesto toho rozdáva tony energie a dávky výborného humoru. 7/10 ()

laik_60

Film mi pripomenul jednu potrhlú až zvrátenú vetu: "ČO SOM SA NATRÁPIL, KÝM SOM O VŠETKO PRIŠIEL . Aj mladý David (ktorého tak squelo uhral Gyllenhaal) sa počas celého filmu svojsky a s vervou nevedel zmieriť so smrťou svojej manželky, dlho mu trvalo, kým pochopil, že ju miloval. Pochopil, že jeho nebohá žena ho tak milovala, že dobrovoľne šla na potrat, len aby sa necítil menejcenným otcom dieťaťa s Downovým syndrómom. No a keď k filmu pridáte sympatickú Naomi Watsovu, a výbornú muziku ... a hranie sa s kamerou ... neostáva len milovníkom dram odporučiť. K filmu sa určite niekdy vrátim a možno pridám bodík :). ()

SHI-SHA

Vím, že filmu trochu křivdím, ale víc dát nemůžu. Herecky super, úžasný soundtrack, zajímavé postavy, ale chybělo mi nějaké rozuzlení, nebo lepší finále. ()

Deyw

celkem dobree... Jake zase skvelej a film ma hlavu i patu...zajimave sledovat.. vic psat nemusim kdo videl tak chape..naser si ()

StanislachKo

(ASI BUDÚ SPOILE:) Bravúrne osedlaný scenár, ktorý musel vzniknúť v hlave niekoho, kto má skúsenosť s tragickou stratou niekoho blízkeho (alebo lepšie povedané toho najbližšieho...), pochopil to aj Gyllenhaal a svojím výkonom mozaiku dokonale uzavrel. Všetky fázy vyrovnávania sa s touto situáciou sú tam akokeby neviditeľné až to k záveru celé do seba zaklapne. Nie je to záver filmu s nálepkou BOOM. Je to "iba" inteligentné. A svojím spôsobom aj kruto katarzistické. ()

Doudis19

Vdovec Gyllenhaal a jeho "po svém" vyrovnávání se s nastalou životní situací. To destruktivní chování odprostěné od jakékoli logiky je svým vtipem a bezstarostností novodobou ódou na svobodu (trochu jako Douglesův Volný pád, ale méně komereční). Být sám a nebýt šťastný, prostě lépe se to trefit do duševní polohy a o plném počtu by nebyl pochyb. ()

Cedr

Možná je to tím, že se těmto filmům vyhýbám jak čert kříži, takže Demolition zapůsobila opravdu pořádně. Troufnu si ale nastřelit, že i v rámci podobných pocitovek se tento snímek poměrně dost odlišuje. O originalitu ale stejně příliš nejde, faktem totiž tak jako tak zůstává, že brilantní režie a skvělé výkony ke spokojenosti bohatě stačí. Okatá a pochopitelně účelná melancholie, je záhadným způsobem prezentována nenuceným stylem. Možná je to mou žánrovou nezkušeností, ale spolkl jsem to i s navijákem. Jak už zde bylo poznamenáno, Gyllenhaal si skutečně umí filmy vybrat. ()

jedna_vrana

Phil: „Ak muž stratí manželku, je vdovec. Ak dieťa stratí rodiča, je sirota. Ale strata dieťaťa... na to neexistuje slovo. A ani by nemalo byť.“ Davis (Jake Gyllenhaal) má z pohľadu iných svoj život úplne vyriešený. Potom príde moment, ktorý všetko zlomí. Júliina smrť - je ten kúsok, ktorý vypadol zo skladačky, aby si Davis všimol nefunkčnosť svojho zdanlivo ideálneho života, rovnako ako rozbitá chladnička v kuchyni. A práve vtedy sa rozhodne rozobrať všetko vo svojom živote, aby prišiel na koreň tomu, kto naozaj je a čo naozaj cíti. Silné herecké obsadenie a príbeh vytvorili myšlienkovo podnetný film. ()

Tosi

Neobvyklý film, který nepochybně táhne Gyllenhaal sám, nebot' Naomi Watts je málo využitá a po Nightcrawlerovi si tak Jack zahrál další narušenou postavu. Ovšem zde leží jeho vnitřní démoni ještě hlouběji a vzniká tak zábavně-depresivní míchanice se zajímavým a matoucím dějem, který není pro všechny chutě. ()

viperDavid

Píčo tolik nevyrčeného smutku, že mě to fakt sralo, proto ty dvě hvězdy. Ono to nebylo vůbec špatný, ale kurva práce, vždyť on fakt trpěl. No nevím, kdyby to mělo alespoň happyend, ale mělo to hovno....kurva práce ()

Johnny.ARN

Pozeratelnejšie ako Cafe de Flore, ale aj tak je to silná psychoušina. Pre režiséra zjavne oddychovka, ale nech nabudúce už príde s ďalšou oskarovkou. 2 z 5 ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

02.05.2018

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)