V tomto snímku se úspěšnému investičnímu bankéři Davisu Mitchellovi (Jake Gyllenhaal) nedaří překonat ztrátu své ženy, která zemřela při tragické autonehodě. Přestože na něj jeho tchán Phil (Chris Cooper) naléhá, aby se konečně vzpamatoval, Davis se nepřestává hroutit. To, co původně začalo jako stížnost zaslaná společnosti na výrobu prodejních automatů, se záhy promění v sérii dopisů obsahujících znepokojivá osobní doznání. Davisova korespondence zaujme zástupkyni oddělení služeb pro zákazníky Karen Marenovou (Naomi Watts), která je sužována vlastními emocionálními a finančními problémy, a oba cizí lidé navážou překvapivý vztah. S pomocí Karen a jejího syna (Judah Lewis) se Davis pokusí dát zase dohromady a začne tím, že srovná svůj předchozí život se zemí. (Cinemax)

Facerr

Za mě jenom depka, ve který jsem se jakž takž chyt díky výbornýmu hereckýmu výkonu, nezvyklým náladám a psychoatmošce, která mě nakonec vystřelila do prázdna. Vůbec nechápu zařazení komedie, ale možná to je lehkej mindfuck, stejně jako celej film. ()

Vasyl

Gyllenhaala nemusím, ani postava není moc sympaťák, ale přesto se mi film líbil. Nechápu. Něco je se mnou špatně. Asi bych se sebou měl začít něco dělat. Třeba rozflákat všechno co mám a zkusit zapomenout...a nebo si půjdu lehnout a uvidím zítra. ()

Plaque

Jablčkársky film. Jablčkár = človek, ktorý sedí v strede veľmi frekventovanej časti mesta, najčastejšie v batikovanom tričku, flanelovej košeli alebo inom alternatívnom oblečení, číta Kafkov Proces alebo inú alternatívnu literatúru tak, aby všetci videli prednú stranu knihy, obal alebo aby bolo vopred jasné, že o čo ide. V druhej ruke drží jabĺčko - poznávacie znamenie, aby každý rozumel jeho eko orientácii. Uznanlivo pohmkáva a (iba) príliš často kontroluje okolie, koľkí si ho asi všimli. Vyznačuje sa upraveným porastov v okolí dutiny ústnej alebo vrkočom v oblasti temena. Z huby mu ide buď nezrozumiteľný blábol alebo nejaká iná kravina, ktorá má na okolie pôsobiť erudovane a sofistikovane. Zväčša nemá zmysel pre humor, pretože to čo je vtipné pre väčšinu, on považuje za trápne, hlúpe alebo vulgárne. Bežný humor nie je preňho humor aj preto, že sa neopiera o niektorú z téz Kanta, Descartesa alebo Chomského. Suchý humor, ktorý on považuje za náramne vtipný, znie asi takto: “Ako povedal Nitsche - Boh je mŕtvy - Ja však uvažujem, či niekedy žil”. HA HA HA. V súčasnosti sa najviac ponáša na hipstera, v minulosti to však bol najčastejšie tzv. “nezávislák”, alternatívec a pod. http://m2.aimg.sk/profil/klub_29789217.jpg?v=1 Jablčkársky film = Demolition a rôzny iný tomu podobný blábol. Na diváka sa snaží pôsobiť hĺbkou príbehu, analýzou psychológie postáv a netradičným, umeleckým a netuctovým spracovaním. Nič proti, no všetkého veľa škodí. V tomto filme toho bolo až cez mieru únosného, keď sa mnohé dejové linky nerozvinuli a ani nestačili uzavrieť. Film je pretkaný potenciálne skvelými nápadmi, ktoré sa však utopili vo všemožnej snahe o to, aby sa zo snímku nestalo klišé. Stali sa tak v mnohom iba čistými nezmyslami. A preto pôsobivý príbeh, ktorý mohol pokojne vypáliť v jeden nenormálne úžasný film sa utopil v septiku jabĺčkarských póz. ()

kingpsch

Tento film som mal stiahnuty dlhsie a nejako som sa nevedel dokopat k tomu si ho pozriet...Nebudeme si klamat nie je to standartny film,plna polovicka by ma bavila jedine asi s koksom v krvi,potom sa to zacalo pomaly otvarat a zacalo to byt zaujimave,nakoniec posledna 1/4 to nejako opravila,zaujimave a Jake ako vzdy paradicka ()

dudo24

Extrémne zaujímavý pohľad na situáciu keď trochu sociopatický človek zrazu zistí, že celý svoj život poriadne nevnímal svet okolo seba a teraz keď začal, zisťuje, že nič čo doteraz robil ani pravidlá ktorými sa riadil, nedávajú zmysel. ()

axcris

Novinársky Američan s prívlastkom sociopat je späť! Nenápadný projekt v ktorom si každý nájdeme tú stránku, ktorú do vlastného života potrebujeme. Netradičné strihy, silný Gyllenhaal, mladý homosexuál, neskrotná pucka, nepoddajný automat. Rysy originálneho diela ktoré by si žiadna psychologická hlava nemala nechať ujsť. Motivujúci a zároveň demotivujúci zážitok pre všetkých majiteľov podporných liniek na keksíkove automaty. Nikdy neviete či Vám práve vtedy nepíše silne narušená osoba alebo len slabo narušený milenec. Budete mať chuť niečo rozbiť? Niekomu vyťať len kvôli tomu, lebo si myslíte, že Vám to pomôže? Že Vám to odstráni ostré kúsky minulosti ktoré máte zabodnuté vo vašich tepnách? A, že je to vaša vina? Gratulujem. Z tohto sa dostanete už len za pomoci vlastného presvedčenia, že čo vás nezabije to vás posilní, celoživotnej zásoby sladkých maškrtín alebo nájdenia si koníčka stalkerizácie. ()

burton-ka

"Vážená společnost Champion, vhodil jsem 1,25 dolarů do Vašeho přístroje a stiskl tlačítko B2. Očekával jsem, že obdržím burákové M&M’s ovšem nestalo se tak. Znervoznělo mě to, nebot’ jsme byl hladový! A taky mi před 10 minutami zemřela žena! Nemyslím, že to je Vaše chyba. Jen chci být důsledný…" i takhle se můžete vyrovnávat se smrtí! Takhle dobrý a originálně pojatý film, jsem dlouho neviděla. Nedivím se, Jake Gyllenheal je pro mě jeden z mála herců, který si vybírá na první dojem “zvláštní” ale “velký” filmy. Za celek se podepsal Jean Marc Vallée (Královna Viktorie, Divočina) a partnerku do nepohody je Naomi Watts. Z výčtu těchto jmen musel zákonitě vzniknout víc než dobrý film. A Taky, že ano! Vzniklo originální drama s kapkou humoru na téma: “jak se vypořádat se smrtí blízské osoby!” A co vlastně jedna taková smrt v životě přinese a co odnese?! Zjistit to, je někdy hodně dlouhá cesta! ()

punco

Musím povedať že Valleeho fanúšikom niesom. Nepresvedčil ma Dallas buyers club a vobec nie Wild, ale Demolition je úplne iná káva. Príjemný námet, ľudské postavy ale hlavne skvelý Gyllenhaal a vždy skvelá Naomi. Určite to nieje film pre každého ale mňa si veru našiel. ()

jjjerry

Mám slabost pro Jake Gyllenhaala, má skvělý hlas. Tady možná herecky trochu ztrácí. Snímek je hodně zajímavý, řekl bych netradiční, nepředvídatelný konec. Místy trochu nuda, ale ta vás dovede k zamyšlení. Skvělý hudební doprobod vylepší celkový dojem. Kdo by někdy nechtěl vzít do ruky pořádný kladivo...? ()

Saxos

Nikdo neví, jak moc by mu hráblo ve stejném případě, co se stal Davisovi. Jemu sice přeskočilo, ale nikomu neublížil. Já jen lituji provozovatele prodejních automatů, který se musel pročítat dopisy. ()

BrusVejn

Fajn oddychovka. Trošku mi ušiel zmysel tohto filmu ale bolo to také zvláštne až sa mi to nakoniec aj docela páčilo. Jake to zdvíha ako zvyčajne. ()

bonovox

Ďalšia výstredná úloha pre J. Gyllenhaala (odporúčam hlavne jeho tanečné kreácie so slúchadlami). Ťažšie uchopiteľný film, ktorý je pre náročnejšieho diváka. ()

Sebule

Film mnoha tváří. Donutí vás se zamyslet, pobaví vás a ke konci vás dojme. Demolition je výstižný název, jelikož demolice v tomhle filmu skrývá mnoho významů. Příběh muže, který se vyrovnává se ztrátou po svém a mezi tím naváže vztah s ženou a jejím synem, který je naprosto skvělý. Herecky všechny role výborné a hudba taky. Avšak není to dokonalé, místy trošku nuda. Hodnocení: 7/10 ()

annacz7

Film, který je o ničem a vlastně o všem. Poukazuje na to, že lidský život je hrozně křehká věc a to co máme není samozřejmostí, jelikož se ve vteřině může vše změnit. Celou dobu jsem měla pocit, že divák prožívá osobní terapii s hlavním hrdinou Davisem Mitchellem, a zároveň jako kdyby byl v pozici terapeuta, který pozoruje jakými neobvyklými způsoby se snaží své pocity zpracovat. K dokonalosti mi tam ovšem “něco” chybělo, proto hodnotím 4*. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

02.05.2018

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)