Dad's Army

Komedie

Velká Británie, 2016, 100 min

• Derek

povodny serial je kultova klasika (i ked ja som original nikdy nevidel), ale film podla neho je dost velka nuda bez zaujimavych momentov i ked so skvelym hereckym obsadenim (spolahlivi bill nighy a michael gambon ako i stale krasna chaterine zeta-jones)...(28.6.2016)

Neměl jsem možnost ani vidět seroš z osmašedesátého ani film z jednasedmdesátého a tak mi nezbývalo než vzít zavděk tímto filmem. O jeho existenci jsem neměl zdání... Jednoho dne jsem však na ulici na chodníku nalezl plechovou cedulku velikosti pohlednice s výrazným nápisem DON'T PANIC - Dads Army Homeguard. K tomu samozřejmě bristská korunka a nápis Walmington on Sea. Sebral jsem jí, byla hezká a vtipná a doma se podíval na net jakou že to mají Britové dnes v jakémsi Walmingtnu domobranu... :-). K sehnání filmu už pak byl jen krůček i k jeho vidění. Jednak britské komedie já rád a britský humor vůbec a jednak komedie z války to je pro mně něco jako dortík s třešinkou. Tak co k tomu dodat. Děj nás přenáší do roku 1944 do jednoho městečka, které střeží parta taťků (spíše dědů), které už do té druhé války vzít armáda nechtěla. Pravda je mezi nimi i jeden mlaďoch kvůli plochým nohám:-). Muži domobrany pilně cvičí protože ví, že jejich den ještě přijde a velice rádi by si v téhle válce také udělali zářez a vydobili trochu té slávy jakou mají ti co létají tam nahoře se Spitfiry. Trpělivě snáší pošklebky velitele zatemňovací hlídky i důstojníka armády pod jehož velení spadají. Jelikož Němci potřebují vědět jaké síly jsou shromažďovány k předpokládanému vylodění, vysílají do oblasti střežené domobranou jednoho ze svých nejlepších špionů s krycím jménem ,,Kobra''. Tomu se podaří celkem rychle infiltrovat , ale muži jsou bdělí a na Skopčáky mají spadeno...:-) ------ Taťkova armáda je příjemnou britskou komedií s příjemným laskavým noblesním humorem. Nikdo tam neprdí, nekrká a přeci jsou hlášky vtipné a sympatické jsou i jednotlivé postavy členů domobrany. Trochu to připomíná francouzské Bažanty... Kdo má rád britský humor, který není pro každého nechť neváhá. Parta opravdu skvělých herců vám během těch 100 minut určitě párkrát vykouzlí úsměv na rtech. Dávám za 3 oškubané holuby. * * *(5.5.2017)

• Splasher

Chápu, že je těžší navazovat na legendu než převyprávět její vznik, ale dřívější dokument o zrození sitkomu Dad's Army We're Doomed mě bavil mnohem víc.(17.9.2016)

• BOURQUE

Dobre naverbovaná partia skvelých hercov pre slabý scenár. Osobné hodnotenie: 60% (**) (25.9.2016)

Taková celkem příjemná komedie, která má hlavně velkou výhodu v tom, že jsou zde zajímaví herci. Bohužel je snímek celkem předvídatelný a nějak se mu nedaří skutečně drsně kritizovat, anebo skutečně pobavit. Je to takové střídmé, jako kdyby film nechtěl skutečně nikoho urazit, ale přitom urazit mohl a pěkně.(1.6.2016)