Temnota

V tom domě se něco skrývá. Něco temného z dávných dob, co zde nehnutě, tiše a vskrytu přebývá už čtyřicet let. Jen ve tmě se to může zhmotnit, jen tma to může uvést do pohybu. A do takového domu, na kterém leží strašné a ukrutné tajemství, se nastěhuje rodina s malým chlapcem a labilním otcem na pokraji nervového zhroucení... (oficiální text distributora)

Rockerman

Tísnivá atmosféra, tajuplný dům a stupňující se napětí, to jsou atributy dobrého hororu. Tohle všechno nám nabízí i "Temnota". Stokrát viděné, přesto dobře natočené a proto mnou nadprůměrně hodnocené. Má to i ten správný hororový závěr, takže spokojenost. ()

Filmárik

Keby bol priebeh celého filmu taký akých bolo posledných 10 minút bolo by to kľudne aj za 4*.Takto je to len chabá rodinná dráma z ostro vyhrotenými vzťahmi v domácnosti a s niekoľkými silenými ľakačkami.Škoda, z námetu sa dalo vytrieskať podstatne viac. ()

Ondriss

Celé dvě hvězdičky může činit rozdíl mezi českým dabingem (**) a originálem (****). Chce si to trochu ulevit a nechat se unášet přihloupoučkými dialogy, ale říkám si: "proč ne". Je to trochu jiný způsob režie, herecké výkony jsou pod tím chomoutem nevině. Když jste takhle naladěni, určitě oceníte skvělou kameru, střih a tak trochu neoriginální hudbu (nejsilnější dojem filmem procházející znělky měl u mne vždycky Jeepers Creepers). A hlavně - konec, na který si hlavní proud troufá málokdy. I když je tedy co hanět, určitě to stojí za to vidět. ()

..Anya

Pokud neradi přerušujete sledování filmů odcházením na toaletu, !beware!, tento film není nic pro vás. Je pln deště a tekoucích kohoutků, až je to nepříjemné. Anna Paquin byla určitě skvělou volbou, stejně tak její otec byl vskutku na jednu stranu uvěřitelně hodným tátou a na stranu druhou jsem ho milovala pro jeho šílené záchvaty, ve kterých si mě opravdu získal. Mrzí mě jen to, že se film dal dotáhnout do větších podrobností. Zůstalo ve mne pocit jakéhosi nenaplnění. Zajímalo by mě, jak přesně to tedy tenkrát před 40ti lety proběhlo. Ale to známe bohužel jen z vyprávění a to je velká chyba. Možná tedy pro mě trošku nedotažené, ale opět excelentní podívaná! ()

helraiser

Parádní atmosferická duchařina se skvělým finále. Atmosféra je opravdu výborná, lekačky jsou prvotřídní a skvěle načasované, ale především nečekané, což se v dnešní době pomalu jeví jako zázrak. Už jen samotný dům by úplně stačil. Holý dům je strašidelný až až, blikající světla, pomalu se šířící tma atd. No, ale tvůrci si řekli, že jen dům by bylo málo a tak se rozhodly k strašidelnému domu přidat ještě magický experiment, který se dá provést jen za zatmění slunce. Prostě paráda a vůbec celý film je dost originální. Duchařiny nejsou zrovna moje nejoblíbenější odvětví hororu, ale Temnota mě opravdu dostala. Kdyby takovouhle kvalitu měli všechny duchařiny jak by bylo na světě krásně. Má to všechno co by každý správný horor tohoto typu měl mít. Má to atmosféru, napětí, skvělé lekačky a k tomu výborné herecké výkony a dobrý nápad. Spokojenost je samozřejmě na místě. ()

foundation

KLISE KLISE KLISE kam se podivas. Cerstvo prestahovana rodinka, strasidelny domcek, stary podivin, tajomna minulost a scenar hodny akurat toho aby ho niekto pekne pomaly a ,,bolestivo,, spalil. To vsetko tu uz 1000 krat bolo a bohuzial este 1000 krat aj bude. Totalne sklamanie a prepadak zamrzi o to viac ze to reziroval clovek ktory ma na triku aj obidva filmy REC ktore ma naopak velmi potesili. Temnota ma od zaciatku do konca nabeh na sracku ako delo pocnuc pribehom a logikou a konciac,,superkvalitnymi,, dialogmi typu ,,We have to find out whats goin on,, alebo ,,What is happening in my house,,. Na Annu Paqiun mam slabost ale v tomto filme hrala otrasne, no nebola rozhodne sama ktorej to neslo. Budiz. Je mi jasne ze chciet originalitu alebo dobre herecke vykony v tomto filmovom zanri to je asi naozaj trochu prehnane zelanie. Ale sposob akym to cele skoncilo tomu nasadil taku korunu ze mi to znechutilo aj tu pramalu trochu dobre natoceneho materialu ktory tomu predchadzal. Balaguero ma tymto presvedcil ze nudny a hlupucky Fragile nebola len nepodarena nahoda. Los Sin Nombre ma caka zajtra ale mam velmi silne podozrenie ze na tom bude podobne. Jedno je iste. Prechod od ducharciny k zombikom reziserovi jednoznacne prospel. ()

Mandalorian

Rozhodně dost zajímavá podívaná. A až na pár nesrovnalostí (a kterej film je nemá ?) vynikající podívaná s nečekaným koncem. 80% ()

Kingjiri

Začátek je dost zajímavej a schopný herci, výprava, práce se světlem, zvukem a předevšim slušná kamera slibujou solidní hororovou podivanou. Jenomže dramaturgicky už snímek příliš zvládnutej neni, protože hororovej potenciál zůstává silně nevyužitej. Jednak se příběh začne hodně brzo měnit v thriller a pak jde o nepovedenej konec, ve kterym by se dal dobrej hororovej nápad s temnotou pořádně zúročit. Místo toho ale dochází k hektickýmu finále (zasloužilo by si aspoň dvakrát delší stopáž) a bez detailnějšího vysvětlení snímek skončí. Konec je ještě k tomu natolik nejednoznačnej, že mě fakt naštval a z původně zamejšlenejch čtyřech hvězd musim jednu ubrat. Temnota je slušnej film, ale měl rozhodně navíc, proto ve mně převládá spíš zklamání. ()

kuces

To jsem se zas jednou pěkně nudil... Proboha proč to ma tak hrozny vizual, vzdyt se na to pomalu nedalo koukat. A vlastně nedalo. Obejit obloukem tento pokus o horor!! ()

CharlieSs

Bože, tenhle film mě zabil tím, že teď chci strašně moc mít bratra, který by mě taky tak miloval jako Paul Reginu... Achjo...x( A no. Dost dobrý film, napínavý, a hlavně...Smutný. ()

Ondr@932

Velmi napínavý horor s kvalitní a děsivou atmosférou ! Je to v podstatě velmi kvalitní duchařina i dobrými lekačkami. 90% ()

duffi

Vynikající horor, hlavne ten konec mne tedy opravdu dostal. Film sice nepřináší nic nového, ale je skvěle udelaný. ()

gemi

Slušná atmosféra, ale to je asi tak všechno. Nesympatické postavy a chvílemi hloupé, až infantilní proslovy á la Příběhy ze záhrobí. ()

divjak

Kebyže film skončí o 10 minút skôr, tak by som si povedala "to je drsné", a dala 4. Takto bol záver celkom prehnaný. ()

lakart

První polovina filmu vcelku dobrá. Byl jsem hodně zvědavý, jak všechno do sebe zapadne. Ale druhá půlka a závěr mi ukázaly, že nic do sebe nezapadlo. Nevím, zda jsem film nesledoval dobře, ale nějak mi unikl celý příběh a na konci jsem vůbec nepochopil jednání hlavní představitelky. Celkový dojem hodně slabý a zapomenutelný. 50% ()

Hellknight12

Ďalší film, ktorý som nevidel roky  . Včera pozreté  . Za mňa kvalitný film, ktorý bol na tú dobu nadčasový čo sa týka hororu. Dnes už je kopa takýchto filmov. Každopádne ak máte radi takéto horory tak vás to bude baviť aj teraz. Zaujímavý príbeh, ktorý je rozpitvaný do konca film hraje hlavne na atmosféru. Snaží sa o menšie jumpscarey, keďže je ich menej ako v Dark tak sa mu to darí lepšie. Herecké výkony sú kvalitné. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. Ma jednu chybu a to je dĺžka. Film má 100 min. Za mňa mohlo to byť 120 min. Pretože príbeh ma natoľko zaujal, že mohol byť viac rozobratý. ()

shifter

Ked sa mi tento horror podarilo dostat do ruk, vyslovene som sa nan tesil. Moje nadsenie vsak velmi rychlo opadlo - Anna Paquin je dokonale nepresvedciva, v pribehu su diery ako hrom.. Z mojho pohladu to nezachranila ani vyborna atmosfera, kvalitna kamera ci strih. V pamati mi zrejme najdlhsie ostane scena v chodbe metra a niekolko scen napadne pripominajucich Shyamalanov Siesty zmysel. ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)