Temnota

V tom domě se něco skrývá. Něco temného z dávných dob, co zde nehnutě, tiše a vskrytu přebývá už čtyřicet let. Jen ve tmě se to může zhmotnit, jen tma to může uvést do pohybu. A do takového domu, na kterém leží strašné a ukrutné tajemství, se nastěhuje rodina s malým chlapcem a labilním otcem na pokraji nervového zhroucení... (oficiální text distributora)

Scytale

Zdá se, že kromě Japonska se na horrorové scéně začíná slušně prosazovat i Španělsko. Slušně temný duchařský horror, který přesahuje až do psychologického thrilleru. Při pozorování otce rodiny jsem se neubránil vzpomínce na skvělého Jacka Nicholsona v The Shining. A co teprve dědeček. ()

danielosbourne

Nevim jestli to je dabingem (což je dost možný), nebo to je prostě nepovedené, ale mě ten scénář přišel hrozně děravej a nezajímavej. Od začátku už se ví, kolem čeho se film bude točit, takže ani to nepřekvapí. Závěr je sice docela akční a má potenciál, ale to co k němu vedlo mě moc neupoutalo. ()

sona123

Krásná Anička, 1x lekačka, trocha překvapení. Ale opět to pro mne není horor, ze kterého bych si sedla na zadek, nebo aspoň byla spokojená. Vleklo se to příšerně. Nedošlo na nic, co by mne dostalo. A celkově to vlastně byla pěkná ptákovina, které navíc ještě uškodil příšerný dabing. ()

Daweflip

Temnota je jeden z hororů, ve kterých si divák lekaček příliš neužije. Jestli se dá mluvit o dvou nepříliš povedených, je to opravdu hodně. Naštěstí všechno vynahradí atmosféra, která houstne úměrně s jistotou, že s domem není něco v pořádku... ()

Ronaldo79

Od začátku si film udržuje temnou atmosféru, která se ke konci trochu vytrácí a děj přestává být zajímavý, protože není těžké rozpoznat, co bude následovat. Dle mého názoru nejslabší film od Jaume Balagueró, který jsem zatím viděl, ale to neznamená nic špatného. 7/10* ()

pend

Film si vypůjčuje z řady duchařských příběhů (Šestý smysl, Osvícení). Atmosféra je budována moc dobře, lekačky fungují. Jak již poznamenali jiní, problémem jsou postavy rodičů - oba jsou nesympatičtí, uzavření a nechtějí slyšet... Rádoby šokující zvrat přijde zhruba po hodině, od té chvíle se to rozjede. Konec mi přišel hodně povedený, rozhodně žádný hollywoodský happyend. Pro mě určitě nadprůměr, 7/10. ()

vojtaz

Z mnoha strašidelných domů, je tenhle jeden z těch povedenějších. Co se strachu, či lekavek týče - nic moc. Zase povedený konec... Scénář byl sice občas slepovaný, ale vem to čert, u béčkovejch hororů to zas tak nevadí :- ) ()

HonzyR

Od Belagueróa se mi líbilo skoro všechno (od Fragile, přes dokonalý REC, až po Zatímco spíš), ale dávka nudy v tomto filmu mě málem zabila (a to jsem se snažil tu skoro tv produkci nevnímat). Tak hnusně nevyužitý nápad jako tady jsem dlouho neviděl :) Poslední "vděčná patnáctiminutovka" mi ve finále přišla tak vtipná a bohužel i "nijaká", že mě i přešla chuť na znovushlédnutí... Takže spíše zklamání než dětská radost... Ale na REC 4 se stejně ku*va těším! __30%__ ()

Ben Nevis

Jeden z hororů, který se nesnaží postrašit vizuálními efekty, ale hlavně atmosférou. Škoda, že do slibné duchařiny přimíchali satanistické kulty apod.. Přidávám jednu hvězdičku za herecké výkony Leny Olin a Anny Paquin. ()

Puol

Nenápadný horor postavený na atmosfére, nie na efektoch, ktorý síce dieru do sveta neirobí ale je vcelku príjemný. Technická stránka, hlavne strih je miestami super. Najvieryhodnejšia postav asi matka v podani Leny Olin. ()

Filmárik

Keby bol priebeh celého filmu taký akých bolo posledných 10 minút bolo by to kľudne aj za 4*.Takto je to len chabá rodinná dráma z ostro vyhrotenými vzťahmi v domácnosti a s niekoľkými silenými ľakačkami.Škoda, z námetu sa dalo vytrieskať podstatne viac. ()

hororwatch

Není moc co dodávat. Uživatel Dudek tak na 90% vystihl vše, co bych napsal já, až na to, že mě připadali až na tatínka(ten až později) všechny postavy otravné. Podle mě nebyly špatně napsány jen postavy, ale vůbec celý scénář je postavenej na hlavu. že tam byly hloupé dialogy? Byly, ale ty jsou i v hororech, ve kterých je pro jiné kvality přehlížíte. Možná k tomu přispěl trochu i český dabing, který,ačkoliv mi jinak nevadí, byl skutečně otřesný. Nemá smysl psát víc. Nuda, promrhaný potenciál a nebýt toho velmi dobrého konce, tak by to ani pro ten potenciál neplatilo. 2* pohasínající hvězdy. ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)