Temnota

V tom domě se něco skrývá. Něco temného z dávných dob, co zde nehnutě, tiše a vskrytu přebývá už čtyřicet let. Jen ve tmě se to může zhmotnit, jen tma to může uvést do pohybu. A do takového domu, na kterém leží strašné a ukrutné tajemství, se nastěhuje rodina s malým chlapcem a labilním otcem na pokraji nervového zhroucení... (oficiální text distributora)

masekjc

Dobře odvedená práce ale nějak mi to nestačilo...na můj vkus to nebylo dostatečně děsivé a následný zvrat tomu spíše uškodil. 6/10 ()

vozralec

Domeček s vypadávající elektrikou a několika bytostmi navíc. Poblázněný fotřík a doktor děda. Dceruška to jen tak nenechá. ()

Sir Ludvig

Škoda že postavám chýba "logika jednania", a táto absencia potláča skvelý vizuál i zvuk... Stále platí staré dobré pravidlo - ukázať menej znamená postrašiť viac... Napriek výhradám film má dobrú atmosféru a "cool" coniec plus slušnú story (na rozdiel od Tích druhích)...škoda, mohlo to byť i o dosť lepšie :( ()

Gekon

Kvalitní horor s výbornou atmosférou, zpočátku sice trochu rozvláčný ale poté se rozjede. Jediný co mi tam vadilo byli záběry s nejakými příšerami( naštěstí jich nebylo mnoho) , myslím že byly zbytečné, k utvoření atmosféry zcela stačila tma a ti malí caparti. Ten obrázek je fakt děsivý i když smysl těch postav mi uniká a velké plus za neokoukaný závěr. ()

Mat32

Tento příjemný horor se vyvaroval největších chyb, kterými většina dnešních rádoby hororů trpí. Nevydal se cestou potoků krve a dokonce nemá ani zapotřebí na diváka neustale bafat :-). Věnuje se především atmosféře, která zdařile houstne a graduje. Dalším kladem je vydařený konec. Většinou se tvůrcům podaří posledníma deseti minutami zabít celý film (obzvláště u hororu) zde naopak přidají dalších par + bodů. Obsazení se podařilo, Anna Paquin je ještě sympatičtější diky rodičům jež nikomu k srdci nepřirostou. I když se nejedna o nijak originální příběh a chvílema to trochu skřípe je tento horor určitě nadprůměrný. ()

LuNaj

První půlhodina filmu byla docela dobrá. Mrazí vás z atmosféry a něčeho, co je skryto ve tmě. Lidé mají strach z neznáma, z něčeho, co je neuchopitelné. Nicméně jakmile začne Regina řešit stavbu domu s architektem, jde to k šípku. Viz. scéna, kdy je Anna Paquin přivázaná na židli. Nelogické, nenormální, nepochopitelné. Mohlo to být něco jako Kruh, Tma nebo Ti druzí. Takhle je to pouze nepovedený horor. A nezachrání to ani ne zrovna typicky americký závěr. ()

DeaconMoss

Napříč dost nezajímavým dějem se táhne vcelku slušně strašná atmosféra, což je u tohoto žánru podstatnější - u horroru neuspějete se zápletkou a složitým dějem, to prostě nejde =D. Čekal jsem lekačky a ke svému velkému překvapení a potěšení jsem se nedočkal, což je pozitivum jako hrom, protože neustálé napětí typu "tak kdy už se lekneme" udržovalo tu správnou atmosféru až do konce :-) 70% ani nemrknu. ()

intro

Po dlouhé době sem konečně narazil na dobrý a hlavně celkem originální horor.Je jen škoda,že se netočí víc takhle kvalitních snímků. ()

ondey

Z dětí nešel vůbec strach, to čeho bych se bál, se ve filmu jen dvakrát mihlo... a to ještě bez jakéhokoliv vysvětlení a odůvodnění. Neustálé výpadky elektřiny a stokrát zopakovaný průchod postavy v zárubni dveří taky zrovna nevyděsí. Podtrhnuto naprosto iracionálním jednáním všech postav a zaplácnuto kopcem nudy. To je vážně tak těžké natočit strašidelný horor? Nebo jsem jen věčný rejpal? ()

4k7

Tma co žere pastelky, vyšilující tatík, blikající osvětlení po celém domě, stín co se občas prožene pár cenťáků před kamerou, sem tam nějaké zjevení. Kombinace, která by na mě zapůsobila možná ještě v době, kdy jsem sledoval Kačeří Příběhy. Horor mizerný, postrádající atmosféru, kvalitní příběh a ochuzený o nějakou tu pointu na závěr. Ve filmu tak zbyly už jen stupidní dialogy a nevýrazní herci... tohle mi netřeba ()

jafuska

Film, který není špatný, má svoje určité napětí, horor to rozhodně není, pointa byla záhadná od začátku do konce, na tento film jsem se dívala přes den, večer bych se přeci jen nedívala, přeci jen byli momenty, u kterých by mě strach nedovolil usnout, mě se rozhodně film líbil, ačkoliv se v něm moc nedělo nic extra, ale už jsem viděla daleko horší filmy, které byli naprosto mimo realitu, a tady byl námět velmi dobře vymyšlený, a mě se dostalo dobrého dívání ()

Brano

2* dávam za výborný začiatok. Inač druhá polka nestojí za pozretie. Úvod gradoval a neustále som očakával, že sa niečo začne diať. No márne. Absolútne bez atmosféry, napätia a strašidelných scén. Záver trochu nepochopiteľný a hlúpy. Celkový námet mal potenciál, lenže Balagueró ho po pár minútach zničil. Herecké obsadenie nebolo zlé, až na Annu Paquin, ktorá mi v tomto filme nesadla. ()

adamix

Strašná slabota a rýdzi nenápaditý priemerný rip-off Kubrickovho Osvietenia. Istú filmársku zručnosť tam vidieť, hlavne pri budovaní napätia a herci sú snaživí, ale to je to jediné, čo možno na Temnote chváliť. Čakanie na niečo zaujímavé sa nevyplatilo a záverečné rozuzlenie nasypalo na príbeh hromadu hnoja. Slabých 50%. ()

ric

Děj postaven na ohraných prvcích jiných hororů, ovšem to zpracování a střih! Brrrr, lituju, že jsem se na to díval v noci a sám, protože díky tomu půjdu spát minimálně s rozsvíceným světlem; spíš až se bude rozednívat. To je myslím dost výmluvné. ()

axik

Dobrá atmosféra, děsivé efekty, ale závěr mě vyloženě naštval. K čemu jsou filmy, ve kterých všichni hrdinové nakonec ... ? ()

Revo2sion

Po delší době o5 něco se špatným koncem. Už jsem se pomalinku začínal bát,že to zkončí jako "3:15 zemřeš" a celá rodinka odejde šťastně do západu slunce. - 1. příjemné překvapení. Dále dobře viditelný vliv španělského umu,který dodal filmečku další hvězdičku. Chytré ozvučení a střih poměrně dobře stimulovaly strašidelnou atmosféru a v neposlední řadě i pár lekavých scén které víceméně stály za to. A verdikt? Určitě stojí za shlédnutí,ale normální filmový fanda se asi moc bát nebude...tudíž **** ()

markettka

Pro mě jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděla (možná proto, že jsem ho viděla, když mi bylo teprve 17, ale i tak dobré psycho) ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)