Green Room

• Slovensko Zelená miestnosť (více)

Basgitarista Pat (Anton Yelchin), gitaristka Sam (Alia Shawkatová), bubeník Reece (Joe Cole) a spevák Tiger (Callum Turner) tvoria štvorčlennú punkovú kapelu Ain´t Rights. Po skončení zmluvy cestujú po severozápade Spojených štátov a hľadajú príležitosť na vystúpenie alebo stály angažmán. Moderátor miestneho rádia Tad (David W. Thompson) s pomocou bratranca Daniela (Mark Webber) im zariadi vystúpenie v bare skinheadov a neonacistov, ktorý sa ukrýva pred zrakom verejnosti hlboko v portlandských lesoch. Hudobníci potrebujú peniaze a rozhodnú sa ponuku prijať. Vyhadzovači Gabe (Macon Blair) a Big Justin (Eric Edelstein) im vezmú mobily a zatvoria do zelenej miestnosti. Koncert beží bez problémov, ale po jeho skončení sa Pat stane náhodným svedkom vraždy. Po vystúpení sa vracia po mobil do zelenej miestnosti a objaví dobodané telo skinheadky Emily (Taylor Tunesová), ktorú zabil neonacista Werm. Svedkyňou vraždy bola aj Emilina priateľka Amber (Imogen Pootsová). Pat chce zavolať políciu, ale majiteľ klubu Darcy (Patrick Stewart) zatvorí členov kapely spoločne s Amber a agresívnym vyhadzovačom do zelenej miestnosti, kým sa nerozhodne, čo s nimi urobí. Hudobníkom zostáva im len veľmi málo času vymyslieť, ako sa dostať na slobodu a zachrániť si holé životy. (TV JOJ)

Pat.Ko

Ak ide o slasher, tvorcovia by u diváka by mali vyvolávať veľa napätia, ale tu nie je skoro žiadne. Veľmi predvídateľné, priveľa mŕtvych a skoro všetky sympatické postavy sú odstránené. 4/10. ()

KRVINKAXXX

Miluju punk, miluju plešatý lebky, miluju mačety, miluju zuřivý psy, miluju borce co se s tím neserou a přesně tohle všechno mi Green Room naservírovala až pod nos! Možná kvůli tomu jsem trochu zaujatá, ale já si z toho filmu málem uchcala blahem.. Bez prdele.. :D První polovina je taková lehčí, pro mnohé nudná dalo by se říct, ale já si v tom našla to svoje. Druhá půlka už je řežba se vším všudy. Punk-rocková kapela která stojí za starou belu, dostane nabídku aby zahráli v klubu plném plešatých hlav. Nabídku přijmou, vše je v pohodě ale jen do chvíle než jejich tupá spoluhráčka otevře dveře kde uvidí ležet mrtvou buchtu. V tom okamžiku už pomalu celé skupině začne docházet, že odsud se živí nedostanou. Brzy se objeví Patrick Stewart který hraje luxusního zm*da a chvíli na to vyběhnou také první hafánci kteří jdou po lidském mase víc jak Hanibal Lecter.. A hra na kočku a myš může začít v plný parádě, řeže se to tam hlava nehlava, krev stříká, lebky se lesknou pod nánosem krve... Ach.. Za mě totální nášup a plná palba a vůbec mě nezajímá, že se to někomu nelíbí! :)) ()

Gray Wolfman

No doprdele!!! Pak si jeď s kapelou zahrát někam, kde to neznáš!!! Už dlouho jsem neviděl takhle super punkovej film a už vůbec nee brutal horor. S kapelou jsme si párkrát říkali, jak by to asi dopadlo, kdybychom hráli na koncíku plným nácků... No asi takto, kdybych to přehnal do extremů a to fakt nikdy nechci!!! Herecký výkony každýho jedince jsou bravurní a Yelchin si tímto vysloužil místo v mé paměti do konce života (toho mého samozřejmě), náglové fuckt kurevsky odporný a Stewart dokonale chladný, hudba pro mě naprosto excelentní a gore tady opravdu bolí!!! Dávám plnou palbu, kandiduji na horor roku a beru si poučení: Nikdy nehrát Nazi Punks!!! FUCK OFF!!! v klubu, kde uvidim víc, jak 5 plešatých hlav (nic proti normálním skinheadům, však vy víte) 5/5* a doporučení všema deseti https://www.youtube.com/watch?v=jEmBdes28AI ()

bobstock

Spíše jen takovej situační průser a dost velkej. Plešoun se nesmí za každou cenu dostat do basy a pankáč se za každou cenu nesmí dostat ven z kulturáku. Táhne surová brutalita a je vidět! Na nějaké rasové poselství ala Kult hákového kříže zapomeňte. 65% ()

Mimomisu

Narozdil od vetsiny lidi si nemyslim, ze by se postavy chovalil nejak zvlast nelogicky (mozna az na jednu vyjimku v zaveru). Parta mladistvych versus mala particka nacku, ktery ty mlady ale nemuzou rozstrilet na kusy, ale zraneni musi vypadat jako od psa (pro ty, kdo nepochopili). Naopak, ten duraz na nahodu, ktera vas muze stat krk je tady docela casty a film tim pro me pusobil realisticteji, nez spousta podobnych exploit/home invasion kousku. Jinak kamera, vykony a hlavne atmosfera vic, nez v poradku (vic gore to byt nemusi, tohle mi prislo akorat) Na plnych pet to sice neni, ale na velmi slusne 4 ano ()

Oralfabet

Velice intenzivní podívaná, která intenzitu čerpá z inherentně nebezpečného (a dost zajímavého, neokoukaného) prostředí, v němž se film odehrává, a velice naturalisticky zobrazeného násilí, které slabší povahy asi jen stěží vydýchají. Ta punková estetika k tomu perfektně sedí a chvílemi je to celkem vynálezavé (feedback a psi). Na to, jak jednoduchý ten příběh vlastně je, mi ale přišel místy zbytečně zmateně podaný, a ke konci už jsem nebyl zase až tak přikován k sedačce. Jinak nemám moc výtek. 7/10 ()

BlackHood odpad!

LIVINGDEAD napsal, že se to táhne jako hovno, s tím nesouhlasím, protože neseru hovno hodinu a půl, ale nevím, někdo třeba jo. Možná byl LIVINGDEAD těhotný a ani o tom nemusel vědět, jako paní z Ameriky, o které píšou na OnaDnes http://ona.idnes.cz/nevedela-ze-je-tehotna-a-porodila-d4g-/zdravi.aspx?c=A140306_100617_zdravi_pet. Ale teď k samotnému filmu. Banda hudebníků je uvězněna v pokoji. Myslel jsem si, že bude následovat něco jako Fifty Shades of Green, protože na horor to nevypadalo. Pak se po hodinovém čumění do stěny rozhodli dostat ven, a co bylo pak nevím, protože jsem se na to nedodíval. Výrazně nedoporučuji, raději bych strávil hodinu a půl na záchodě, třeba bych si vysral vlastní armádu potomků. ()

M1k9

Milé překvapení v napěchovaném žánru. Klaustrofobie na druhou. Dostihly mě tíživé pocity postav. Jako bych tam byl. Kolísání mezi nadějí a beznadějí. Co si z toho odnést? Raději nevidět a raději nezažít. 7.5/10 ()

husokachna

Oproti předchozímu Blue je Green daleko přímočařejší, není v něm ani stopa po artu (nevím jestli můžu tvrdit, že Blue ruin byl art, ale standardní thriller to asi nebyl). A já jsem spokojenější, protože i když Saulnier rezignoval na jakýkoliv přesah, dostat čistou, rychlou, napínavou žánrovku, s příjemným a dobře udělaným gore, je super a osvěžující. Hloupost hlavních postav (když budu rejpat, asi tam toho najdu kopec) mi vůbec nevadila, protože Saulnier to do nás pere pod tlakem a tak se mi adrenalin vyplavoval skoro jako členům Ain't Rights a nestíhal jsem přemýšlet, co je nesmysl a co ne. Naopak jsem měl fajn pocit, že všechny postavy jednají pod tlakem, proto dělají chyby a nesmyslná rozhodnutí. Jediný co mě trošku vytrhlo z hutné atmosféry byl opakovaný Šturm-Retreat, kdy potřetí už jsem se trochu usmíval. Na závěr jsem chtěl nadávat nad hloupostí scénáře, ale i tady to Saulnier nakonec parádně ukočíroval, takže bych se asi nechal ovlivnit okolními komentáři, kdybych tomu dal méně než čtyři hvězdy. ()

warrenur

Malo to svoju atmosferu. Zial, ten zaver uz prepalili az moc. Ale slusny sposob, ako ukazat, coho su "ludia" schopni, aby dostali svoje "cervene snurky". 45% ()

TheSpearCZ

To jak se to neskutečně táhne, to je jedna věc, ale aby někdo natočil film, kde není prakticky žádná dějová linka, žádný pořádný scénář a ani trocha napětí tak to už je moc. Slabší 2* ()

Eratashi

Pěkná vyvražďovačka. Patrick Stewart v roli padoucha. Jeden z posledních filmů Antona Yelchina. Zajímavá Imogen Poots. To jsou důvody, proč vidět tento snímek. ()

ink flo

Oi! Oi! budu zvracet jako stroj!....pankáči VS náckové aneb z tohoto filmu nebude mít Daniel Landa radost. V rámci slasher žánru bezchybný ()

Meteorista

Teda já punk ani trochu, ale ani krapet nemusim. Přesto si mě tedle film docela získal. A hudbou na pódiu to nebylo. Je to brutální, reakce těch nebožáků sou uvěřitelný a je to překvapivý. Film se s nikym nesere a to mě na tom neskutečně bavilo. Trochu mi to připomnělo The Last of Us. Nejen zobrazovanym násilím, ale taky tou překvapivostí těch nenadálejch událostí. A pak ten Patrick Stewart! ()

Raziel_cz

Intenzivní thriller, který dokáže budovat napětí a probudit ve vás naprostou beznaděj. A u jehož sledování cítíte každou ránu, kterou hrdinové schytají. Premisou to nejvíc připomíná Assault on Precinct 13, syrovým tónem a explicitním násilím Hotline Miami. Nebudete z toho mít dobrý pocit, ale je to, i přes patrnou scenáristickou bezradnost po přelomu do druhé hodiny, kulervoucí podívaná. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin