Green Room

• Slovensko Zelená miestnosť (více)

Basgitarista Pat (Anton Yelchin), gitaristka Sam (Alia Shawkatová), bubeník Reece (Joe Cole) a spevák Tiger (Callum Turner) tvoria štvorčlennú punkovú kapelu Ain´t Rights. Po skončení zmluvy cestujú po severozápade Spojených štátov a hľadajú príležitosť na vystúpenie alebo stály angažmán. Moderátor miestneho rádia Tad (David W. Thompson) s pomocou bratranca Daniela (Mark Webber) im zariadi vystúpenie v bare skinheadov a neonacistov, ktorý sa ukrýva pred zrakom verejnosti hlboko v portlandských lesoch. Hudobníci potrebujú peniaze a rozhodnú sa ponuku prijať. Vyhadzovači Gabe (Macon Blair) a Big Justin (Eric Edelstein) im vezmú mobily a zatvoria do zelenej miestnosti. Koncert beží bez problémov, ale po jeho skončení sa Pat stane náhodným svedkom vraždy. Po vystúpení sa vracia po mobil do zelenej miestnosti a objaví dobodané telo skinheadky Emily (Taylor Tunesová), ktorú zabil neonacista Werm. Svedkyňou vraždy bola aj Emilina priateľka Amber (Imogen Pootsová). Pat chce zavolať políciu, ale majiteľ klubu Darcy (Patrick Stewart) zatvorí členov kapely spoločne s Amber a agresívnym vyhadzovačom do zelenej miestnosti, kým sa nerozhodne, čo s nimi urobí. Hudobníkom zostáva im len veľmi málo času vymyslieť, ako sa dostať na slobodu a zachrániť si holé životy. (TV JOJ)

Praxis

Celkem fajnové gore efekty a celkem sympatické scény nepřeváží to, že vůbec nechápete, co se vlastně na plátně děje. Někdo tam něco vaří? Nebo co? Proč je tam vrchí kápo Picard, o co mu jde? Postavy postupně odpadávají (no vlastně po určité fázi odpadnou až na hlavní dvojici úplně všichni během asi pěti minut), ale vy si k nim vůbec nevypěstujete žádný vztah, protože i když se tak film o to trochu snaží, pak to prostě zabije. Pochválim snad jen toho vycvičenýho pejsana, co si šel lehnout umřít k mrtvýmu páneškovi. 35% ()

Freemind

Oi, to byla řežba! Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl nějaký slasher, který by jen dokola neopakoval milionkrát přežvýkaná a vyplivnutá schémata. Green Room osvěžil a pobavil, dva malé hákové křížky pro Imogen a sira Patricka. ()

kaylin

Snímek „Green Room“ nepřináší z hlediska survivalu něco nutně nového, vlastně jede na klasiku, ale činí to způsobem, který je neskutečně dobrý. Je to hlavně v tom, že tady je atmosféra, která vás skutečně dovede vycukat a vy se přimějete, že raději budete koukat někam jinam než na to, co se děje. Tohle mnoho hororových filmů poslední doby nezvládne. Tenhle to zvládá s přehledem. ()

AffectedFace

Pár punkerských děcek z bezďákova má příležitost si trochu přivydělat v klubu plného fetek a smažek. Všechno se to náhle zvrhne boj o holý život.. Kde smilování nemá žádnou moc. Film od režiséra "Blue Ruin". No upřímně jsem čekal, že to dopadne lépe. Až moc časté klišé a dementnost punkerských nácků.. ()

TheDon

Po docela dlouhé době nám tu vyhřezlo docela sympatický a povedený nazi punk explo. Já jsem nadmíru spokojenej, jak s HC prostředím, tak s neokoukaným kástem, samo že i s gore. Člověk by ani neřekl, jak moc populární je nožík na koberce. Každopádně musím ještě vyzdvihnout Dead Kennedys cover, kterej zahrát jako úvodní skladbu svýho šou, v klubu plným nácku, je docela vo držku. Slušná podívaná. 75% P.s.: Nazi punks fuck off ! ()

(mOnkey)

Punk’s Not Dead? Někteří ze zdejších pankáčů by s tímhle tvrzením dozajista nesouhlasili, protože se konce filmu jednoduše nedožijou. A ani někteří z herců na tom s tím žitím poslední dobou nejsou zrovna dvakrát slavně. Parádní minimalistická jednohubka, které chvilku trvá, než se rozjede (ale do té doby nám jako podkres pouští říznou punkovou a metalovou hudbu, takže není problém expozici přečkat), ale jakmile se tak stane, tak nepustí nohu z plynu až do konce. Jistě, jak už to tak u podobných filmů bývá, chování postav je místy poněkud podivné a jejich dovednosti pak rovnou za vlasy přitažené, ale jako celek to zafungovalo a na ploše slabých devadesáti minut mě Green Room neměl šanci nudit. 75% ()

kaposlav

Nevedel som o čom film je a z úvodu by ma ani nenapadlo, že sa to takto vyvinie. V konečnom dôsledku je to celkom slušný film o neslušných ľuďoch :) ()

honajz2

No nic moc teda. Nějak mi tam chyběla atmosféra, nebo i nějaké silnější napětí, které tady sice je, ale celkem slabé. Zpočátku to nevypadalo špatně, čekal jsem, co z toho bude, jelikož prostředí neonacistického baru vypadalo slibně. Bohužel to prostředí je úplně nevyužité a ani ta místnost, ve které jsou zavření, nenavodila nějakou atmosféru. Pak už se to jenom táhne až do konce, takže z toho nakonec je jenom další horor, který je tak strašně nevýrazný a nezajímavý, že si na něj za měsíc už skoro ani nevzpomenu. 2* ()

bourec

Takže zejména dva hlavní hrdinové to u mě neměli lehký.Poots nesnášim,ta holka je zjevení plný nesympatií,a Yelchin tady hrál tak blbě a ufňukaně,že to byl můj kandidát č.1 na brzkou smrt.A vono hovno.Jinak film povětšinou dost nudnej,bylo to celý takový podivný,,stejně jako Blue ruin.50%. ()

cariada

Neskutečná nuda, která byla dlouhá jak týden před výplatou. Skupina fetek do toho rasisti a poněkud debilní zápletka, kdy si nikdo ani majitel neví rady jak z toho ven a chová se jak naprostý amatér. Patrick Stewart hraje v takovém "béčku" má to zapotřebí? A ještě to dodělal slovenský dabing, za mě už nikde více. O to víc nechápu tak vysoký hodnocení 63%. ()

dubinak

Tohle se mi těžko komentuje. Co se mi ale vybaví, když se řekne Green Room tak je asi tísnivá atmosféra, neokoukaní herci, zajímavá Imogen Poots, explicitní násilí a surový vizuál. Nemůžu říct, že mě tento Saulnierův snímek nadchl se scénářem a s chováním postav, ale na takové té hororové úrovni se drží právě díky velmi drsným záporákům a řadí se tak do žánru exploitation. Ostatní režisérovy snímky jsem neviděla a možná se do nich ani zatím pouštět nechci. ()

PavelVanekArt

Šmarja pano, já to nehodnotil. Na můj vkus hodně okrajová náplň, i když proti tématům punku a silně fanatickým gangům nic nemám. Ještě aby ne, když je to hodně dobře zahraný a natočený. Stewart skvělej. Jeden z velkých filmů roku 2016 ()

campix

Produkční studio A24 produkuje samé zajímavé artovky a také nekompromisní žánrovky. Green Room je jednou z nich. Jako horror bych asi ani tolik tento film neoznačoval, ale thriller naprosto sedí. V hlavních rolích je punková kapela, která se snaží prosadit a potuluje se po všemožných zapadákovech. Po konci jednoho vystoupení se ale dostanou díky náhodě do velmi svízelné situace. V hlavních rolích náckové, mačety, bojoví psi, motorovky, brokovnice, nože a Patrick Stewart. To slibuje velkou zábavu. Ve zkratce je to hodně drsné a nekompromisní. Nejdříve se Green Room poměrně dlouho rozjíždí, ale pak je z toho hodně šílená jízda až do konce. ()

Juto

,,Zelená miestnosť " nemusí mať veľkú hĺbku, ale to neznamená, že tam nie je dostatok myslenia a starostlivosti o postavy. Je to posiate šikovnými dialógmi, krásne vybudovaným rozprávaním, ako aj momentmi, ktoré sa posúvajú medzi energizujúcou a čírou hrôzou. 7,5/10 ()

midget

Nepravděpodobná story o tom, že punková kapela hraje v nacistické hospodě (která je tak otevřeně a křiklavě neonáckovská, že je dost div, že ji policajti nezavřou) a přichomítne se k jejich kriminálním aktivitám, je navíc zmateně a berzradně podaná - děj nemá žádnou dramaturgii, skáče mezi realistickou brutalitou a podivnou nadsázkou (vracející se fórek s kapelou na opuštěném ostrově) a podivnými až nesmyslnými motivacemi jednání postav. ()

Cedr

Povedený thriller/slasher z neokoukaného punk+nazi prostředí jako variantou pro hixploitation. Zatraceně dobrá filmařina se dala detekovat již v předchozím filmu tohoto talentovaného pána, ale Green Room je výrazně učesanější a mnohem zábavnější. Skvělé tempo, absence hluchých scén, parádní gore efekty a fajnové obsazení (a to nejen páni ze Star Treku). 9/10 ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin