Green Room

• Slovensko Zelená miestnosť (více)

Basgitarista Pat (Anton Yelchin), gitaristka Sam (Alia Shawkatová), bubeník Reece (Joe Cole) a spevák Tiger (Callum Turner) tvoria štvorčlennú punkovú kapelu Ain´t Rights. Po skončení zmluvy cestujú po severozápade Spojených štátov a hľadajú príležitosť na vystúpenie alebo stály angažmán. Moderátor miestneho rádia Tad (David W. Thompson) s pomocou bratranca Daniela (Mark Webber) im zariadi vystúpenie v bare skinheadov a neonacistov, ktorý sa ukrýva pred zrakom verejnosti hlboko v portlandských lesoch. Hudobníci potrebujú peniaze a rozhodnú sa ponuku prijať. Vyhadzovači Gabe (Macon Blair) a Big Justin (Eric Edelstein) im vezmú mobily a zatvoria do zelenej miestnosti. Koncert beží bez problémov, ale po jeho skončení sa Pat stane náhodným svedkom vraždy. Po vystúpení sa vracia po mobil do zelenej miestnosti a objaví dobodané telo skinheadky Emily (Taylor Tunesová), ktorú zabil neonacista Werm. Svedkyňou vraždy bola aj Emilina priateľka Amber (Imogen Pootsová). Pat chce zavolať políciu, ale majiteľ klubu Darcy (Patrick Stewart) zatvorí členov kapely spoločne s Amber a agresívnym vyhadzovačom do zelenej miestnosti, kým sa nerozhodne, čo s nimi urobí. Hudobníkom zostáva im len veľmi málo času vymyslieť, ako sa dostať na slobodu a zachrániť si holé životy. (TV JOJ)

etkrson

......LIVINGDEAD neboli LIVINGSHIT mě opět utvrdil v tom, že jeho dlouhodobé incesty, které spáchal na své sestře mají za A) Špatný vliv na vnímání kvality filmů, po kterém následuje naprosto dementní komentář u kterého zjistíte, že se buď jen modlil za brzký konec filmu, nebo že byl film naopak ve všem naprosto boží a on si při něm zatleskal.... B) Šahat na sestru se prostě nedělá ()

DavidWebb

***Odpudivo škaredý a nezáživný začiatok vystrieda adrenalínový boj o život*** Predovšetkým, vôbec nemám rád tieto "house intrusion style" filmy, pretože sú veľmi znepokojivé, ak sa do nich dokážete vcítiť. Lenže v tomto prípade som urobil výnimku, pretože som už nedokázal dlhšie hľadať zatiaľ mnou nevidený film zo žánru horor/thriller. A od reality diváka aspoň trochu odpúta komunita ľudí, v ktorej sa dej odohráva, čo nakoniec tak trochu pôsobí ako "vankúš". Ako som už naznačil v úvode, začiatok pôsobí hodne nezáživne a divákom, ktorí nemajú žiadny vzťah k podobným okrajovým skupinám (ultra pravica, punkové hudobné skupiny) bude pripadať minimálne neatraktívny. Lenže ako sa vraví kto si počká ten sa dočká, a po bode zlomu dochádza k celkom napínavému boju o holý život, kde som naozaj kvitoval, že sa do žiadnej postavy nevcítite. Pretože to sa priznám, to by už bolo na mňa moc. Napriek napísanému som si totiž "vyrobil" adrenalín v krvi a zúrivo premýšľal, čo by som na ich mieste robil ja. A to sa počíta aspoň pri tomto druhu filmov. Technicky / herecky je to takisto dobre zmáknuté a tak už len dodám, že Yelchina je škoda. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Začátek obstojný, ale průběh tak nějak překombinovaný. Lidi zmateně přebíhali tam a zpátky a zlí chtěli být hodní a naopak. ()

Ondrejoslav.

Pomalejší rozjezd, který nám umožňuje sympatizovat s punkovou kapelou, která nutně potřebuje peníze a tak příjmá nabídku hrát v klubu plném nácků. Jakoby nestačilo, že jsou na špatném místě, uvědomí si, že jsou zde ve špatný čas. Z filmu se rychle stane boj o přežití, kde nechybí pořádná dávka tvrdého násilí. Nic není přehnané, tím pádem je to o dost děsivější. Skvělý napínavý horor/thriller, kde hlavní hrdinové nerozchodí každou ránu, úplně z jiného pohledu než jsme zvyklí. ()

Pitryx

No, natočeno je to skvěle. Hodně lehce se tomu uvěří. Hodně potěšily poctivé efekty, žádné digi, a velmi dobří herci. Co už mne nepotěšilo, byla hromada hluchých míst. A samozřejmě ten kravál zvaný hudba. Postav je zbytečně moc, kličky v ději tomu také neprospěly. Myslel jsem, že jsem blb, a že to prostě nechápu, a v ději se neorientuji. Ovšem když jsem si po zhlédnutí filmu přečetl pár komentářů, vidím, že nejsem sám. Což mne potěšilo. ()

Lewisssek

Když se takhle jednou v lesích potkají borci z Romper Stomper s partičkou z Trainpottingu a Profesor X to odstartuje stylem "The first rule is...there are no rules"... Stewartovi jsem sice nerozuměl ani jednu větu, a to ani s titulkama, křehkou Imogen Poots hledám, hlupák, až do titulků a závěr jsem asi úplně nepobral. Ale bavil jsem se královsky. SPOILER: Antonymu bych přál, aby se jeho filmový osud s tím reálným obrátil. ()

SAINTS

Na vytvorenie skutočne desiveho filmu Saulnier nepotrebuje ani velky rozpočet či špecialne efekty.Stači mu na to dobry scenar ,herecke obsadenie,par nackov na čele ktorych stoji Patrick Stewart a nacisticky klub v hlboko v lesoch severozapadneho pacifiku.Film sa vam velmi lahko dostane pod kožu. ()

Mamlas

100% chaotická, blbá, nudná amatérská sračka. Zcela idiotské chování všech zúčastněných fetek i nácků přesně tak, jak to bývá v podobnýcb stupiditách zvykem. Prakticky nedívatelné. 1 hvězda za trochu gore, ale film jako takový byl odpad. ()

adamix

Dve partie tupohláv, ktoré sa medzi sebou kosia hlava-nehlava a potenciál vodcovského mentora Stewarta naplno nevyužitý a v závere z nepochopiteľných dôvodov je jeho postava zahodená. Zasmial som sa, párkrát, ale čakal som lepší výsledok. ()

J.Mayen

Snímek o punkový kapele která se omylem přichomejtne k vyřizování učtu mezi skinheady, neni to uplně špatný,ale taky ne uplně dobrý, nepochopil jsem to uzavírání a otevírání, propouštění a zase zavírání, přehazování zbraní kdo komu proč? Nahánění v jedné malé místností a v místnosti pod? WTF? Když už máte jednou zbraň a jde vám o život, proč ji do pr.,, nepoužijete? Konec je správně krvavý, proto dám střed, ale jinak je spousta jiných mnohem lepších filmů s podobným námětem. ()

Kazisvet III. odpad!

Po hodně dlouhé době dávám odpad. Jak se tohle může někomu líbit? Strach = 0, napětí = 0, předvítalenost = 100... Horor má krom nechutností stavět především na atmosféře, tohle mělo atmosféru bálkonové výpravy za účelem zalití muškátu. 0% = odpad! ()

kacir

Zo začiatku teda dosť psycho.. No isto to nie je dráma, ako vraví kámo LD, ale.. Miestami celkom slušne pozerateľný thriller. Ja som spokojný. ()

predator.1

Filmy, které ve světě dostanou od kritiků totálně po prdeli, se na ČSFD šplhají k neuvěřitelným číslům!!!! Nechápu lidi, kteří hodnotí trailery. Jak mu tam nechtěně v těch dveřích zmastil tu pracku, tak to nastartovalo moji bránici. Od té doby se rozjely nelogické orgie a spousta neuvěřitelných zvrat(k)ů. Jeden z nejdebilnějších filmů co jsem letos zatím viděl. Snad už nic horšího letos neuvidím..... fass ()

Sefik odpad!

Od 14ti poslouchám obecně metal, miluju všechny jeho tvrdší odnože jako trash, death, black atd., ani punk či hardcore mi nevadí, ale proč tvrdou hudbu použili do naivní vyvražďovačky, jsem nepochopil. Kdyby tam vystoupila parta ala Beatles revival, mohla být zápletka ta samá a náckoidní publikum se taky může vyskytovat všude. Beru to jako urážku kvalitní nemainstreamové hudby a pokus o vytvoření dojmu, že tvrdá muzika = jakýsi hitlerjugend. O tom, že se ve filmu nic krom neokopírovaného z jiných filmů nedělo ani psát nebudu, to snad každý divák posoudí sám. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin