Použijem romantické slovíčko. PRENÁDHERNÝ hongkongský, dobrodružný akčňák ( a ak si dobre spomínam, spolu s LEGENDOU O ZLATEJ PERLE, jeden z mojich prvých videných ). Kopa vtipu, perfektných bojových scén a hviezd ako Sammo Hung, Biao Yuen či nešikomookých bitkárov ako Cynthia Rothrock alebo Richard Norton. A to všetko vo filme líznutého atmosférou z filmov o Indiana Jonesovi.(27.2.2011)

Parádny 80.-tkový akčný komediálny kung-fu skoro-spaghetti western, ktorý prekvapí (ale istotne len hanebných neznalcov žánru ako som ja) vynikajúcou choreografiou, dokonale načasovanými údernými hláškami a humorom, ale aj viacerými dejovými líniami, v ktorých sa poľahky pri troche nepozornosti stratíte. Je tu vidieť, že je to hodne "fan" vec, plná odkazov, citácií (aspoň tú Peckinpahovu Divokú bandu som identifikoval) a paródií, ktoré, žiaľ, neviem, na čo odkazujú, ikon žánru (Sammo Hung, Bolo Yeung, Richard Norton, Cynthia Rothrock, Biao Yuen a mnoho ďalších), ktoré poznám len z počutia. Nuž, budem si zrejme musieť doplniť vedomosti. I tak však nápaditá a nesmierne zábavná jazda, aká sa dnes už nevidí. 90% P.S.: Adrianov postreh ohľadom The Good, The Bad and The Weird je správny a ja si myslím, že je tam ešte jedna postava, ktorá tvorila predobraz inej - nehovoriac o celej zápletke. Ale to už zachádzam do detailov...(28.7.2014)

Myslel sem, že to bude nějaká dobrodružná zábavná jízda s kung fu sádlem Sammo Hungem, což ale rozhodně neni, sice Sammo Hung se nikam neschoval, taky jak by moh, že jo, ale po úvodní sněhový scéně, kdy to vypadá na velkou honbu po celým světe, to zakotví na jednom místě v takovým mini městečku v hotelu a to je trochu škoda, sice vtipný situace to dokáže vykouzlit a akční scény taky, navíc to nepůsobí hongkongsky bláznivě a trhle, ale chybí tomu právě ty změny prostředí a lokací, soustředí se to nakonec na něco jinýho než to původně vypadalo(22.7.2009)

Sialena dobrodruzna komedia vo westernovom kabatiku. O zabavu sa stara hviezdne medzinarodne obsadenie (Amerika - Cynthia Rothrock, Japonsko - Yasuaki Kurata, Australia - Richard Norton, Korea - Jang Lee Hwang, no a samozrejme hromada Hong Kongskych borcov v cele so Sammom a Biaom) a kazda hviezda si samozrejme vo filme odmlati svoje vlastne solo - ziaden nesklame. K vrcholom samozrejme patri vzajomny suboj Samma a Biaoa a mnozstvo krkolomnych kaskaderskych kuskov v podani Biaoa. Prve dve tretiny filmu sa sice vela akcie nedockate (nudy sa vsak bat nemusite, pretoze v prvom rade je to predsa len dobrodruzna komedia), avsak ona zaverecna tretina je skutocne explozivna. (8.5/10)(27.1.2008)

Bláznivá akční komedie - jen posuďte: likvidace pout za pomocí vlaku, samurajové stínající hmyz, procházky po střeše, obírání nemrtvých vojáků, agenti 002 až 00něco, malý Wong Fei-hung a standardně výborná akce (TM Sammo) s šílenými stunty. Já jsem byla spokojena a ještě teď se uculuju nad nepřekonatelnou stínovou sledovací technikou.(28.6.2008)

• - Dick Wei v souboji udajně přerazil čelist Cynthii Rothrock. (Epistemolog)

• - Choreografiu bojových scén vytvárali Sammo Hung Kam-Bo, Yuen Biao, Yuen Wah a Lam Ching-Ying. (Michal123)