The Escort

The Escort

Komedie / Romantický

USA, 2015, 88 min

Velmi příjemná oddychovka. Ten pocit, když nic nečekáte a nakonec dostane fakt dobrý film, který chcete doporučovat dál. Zápletka je trochu jako z Pretty Woman říznuta Donem Jonem, ale to není vůbec žádný problém, ba naopak. Film je sám osobě dost sympatický, nevtíravý a celkem i nabitý pozitivní energii. Režisér Will Slocombe odvedl velmi slušnou práci, přesto si troufám tvrdit, že největší podíl na kvalitě filmu je ve scénáři a v obsazení. Bez dobrého obsazení by film, nebyl ani z půlky tak dobrý jak je. Michael Doneger krásně zahrál sympatického loosera, kterému ty jeho starosti věříte. Lyndsy Fonseca je krásná, a tahle role jí moc sedla a zvládla jí na výbornou. Velmi mile potěšil Bruce Campbell, které ho nikdy není dost. The Escort je příjemná oddychová komedie, která se mě dost líbila a já se těším až jí někdy uvidím znovu.(10.1.2019)

• Aljak

Veľa námetov a scenárov v snahe o komediálny zámer by malo určite väčší úspech v podobe drámy. To samozrejme platí aj pre The Escort, ktorý stavia na zaujímavom námete s dvojicou pozoruhodných postáv a ich dosť podobných závislostiach. Stačilo do toho hodiť nejakú poriadnejšiu zápletku s dramatickým pôsobením a nejakými zlomami v deji, a mohol byť z toho parádny film. Žiaľ, takto to bola viacmenej len ďalšia šablóna so schémou ako väčšina romantických filmov. Aj keď aj určite aj tu bolo niekoľko silnejších momentov a scén, no ako celok žiaľ nepresvedčilo. Škoda-preškoda.(5.3.2017)

Najprv som sa obával, že to bude nejaká anglická verzie poľského Planeta singli. To sa našťastie ale aj bohužiaľ nestalo. Ide o absolútne zanedbateľný film, ktorý sa skôr blíži k pubertálnej verzii Pretty Woman, no bez všetkého, čo robí Pretty Woman tým, čim je. Ústredná dvojica síce nie je nesympatická, ale chémia medzi nimi nie je nijako výrazná a ani počas filmu nemá priestor nejako prebehnúť. Všetko je také skratkovité, nedotiahnuté, iba naoko. Nie je to vtipné, milé, dramatické, prosto nič. Napriek tomu sa nejedná o nudný film, ktorý by sa nedal dopozerať. Len nič nové neprinesie. Potešil Bruce Campbell, vďaka ktorému som si zaspomínal na seriály detstva Xenu a Herculesa. 6/10.(25.10.2018)

• Martin741

Zeby Pretty woman 3 ? Klasicka Pretty Woman bola z roku 1990, potom o 9 rokov neskor sa ta ista dvojka Gere - a Julca pokusili natocit Runaway Bride, coz bol pokus o Pretty Woman 2. No a tu neznamy reziser Will Slocombe sa snazi natocit Pretty Woman 3 - presladenu romantarnu s happy endom. Sladke romanticke komedie nemam rad uz od Roka Hadsna - to bolo tak presladene az to bolo odporne a urobilo sa mi z toho zle : 10 %(22.1.2019)

"The Escort" je perfekntý príklad filmu, ktorý môže človek jednoducho ohodnotiť slovom - "OKEY." Začiatok síce trošku ťahal film dole a mal som obavy, či si ho reálne aspoň trošku užijem, ale nakoniec to nebolo najhoršie. Najmä to ale plynie z faktu, že hrdinovia sú celkom sympatickí a aj relatívne neopozeraní. Možno s výnimkou Bruca Campbella. A funguje to celkom v pohode. Na úvod je tam podľa mňa strašne moc seriálových a filmových referencií a aj po tom to vo filme ešte pokračuje, a plus Mitch je trošku divný, ale potom sa to relatívne dvihne a dokonca to má aj solídny príbeh, dobrú komédiu a aj dobrú chémiu medzi našimi hrdinami. V závere si to neodpustí klasické americké klišé, ale to už je proste USA a ich spôsob filmárčiny. Nemyslím si, že by tento film niekoho nadchol ale mňa ani neurazil a užil som si ho raz. Neviem či by som si ho pozrel znovu, ale to už nie je dôležité. Hodnotenie: C+(27.5.2016)