axcris

Viele danke Herr G. Ricciareli za pripomenutie nepeknej ale o to pravdivej minulosti. Priam dokonale natočená dráma zo súdnym procesom, ktorý by mali poznať aj naše druhé narodené vnúčatá. Poprednú úlohu tu zastupuje charizmatický árijec a advokát A. Fehling. Pokiaľ tento Osvienčimský proces neprežívate spolu sním, bohužiaľ Váš dedko pije tak veľa preto, lebo bol v časoch ťažkých a čiernobielych bezcitný nacista. Dať Im Labyrint des Schweiges do školskej osnovy by som poprosil, učiť mladých o nie tak ďalekej histórií by som žiadal. Arbeit macht frei, Freiheit macht die Menschen, die Menschen machen Gerechtigkeit! ()

Saxos

Odvážná filmová snaha o vypořádání se s nacistickou minulostí Německa. Dvacet let po válce odsouzená necelá dvacítka z osmi tisíc. Velmi malá kapka. ()

kacer4

Nevedel som, že zločiny vojny boli v Nemecku takto premlčané. Výborne natočené s dobrým začiatkom. Potom tempo trochu spomalilo a film sa zmenil na pre mňa nepochopenú túžbu chytiť Josefa, ktoré odobralo jednu hviezdu. Ale aj tak, jeden z najlepších filmov o vojne a jej následkoch. ()

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná