Reklama

Reklama

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (23)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že jsem byl v šoku jak se Němci v poválečné době stavěli k takovým zrůdnostem jako Osvětim. Naznačení neznalosti Osvětimi u německé mládéže, tomu jsem nemohl ani věřit. Film se mě do mě totálně zakousnul a sežral. Nejde o nějaký gradovaný tempo nebo silnou emotivní katarzi, jde o celek, když vidíš jak chodí pozůstalí z Osvětimy k Johannovi na výslech a v záběru jsou jejich oči je to prostě síla v kontrastu se zapoměním tehdejší německé společnosti na to všechno. Dobře zpracovaný silný téma, který mírně kulhá díky hereckému projevu hlavního představitele, přišel mě hrozně dřevěný. Ovšem na první film v rámci festivalu Německé filmové pavlače, kterou pořádáme s kolegou malarkey, trefa do černýho. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Kníh a filmov na tému koncentračných táborov mám za sebou veľa, ale toto bolo zase niečo nové a iné. Film pripomenul smutnú a bolestnú históriu. Koľko ľudí sa z toho všetkého, čo prežili cez vojnu v táboroch, nikdy nespamätalo (na oboch stranách). Koľko ľudí to chcelo nechať za sebou a nechcelo o tom hovoriť. A koľkí sa tvárili, že sa nič nestalo, a pritom si zaslúžili potrestanie. Ja osobne som Osvienčim ešte nenavštívila, ale napravím to. Film má od začiatku výborné tempo, ktoré nepoľaví. Páčilo sa mi, že sa tu netlačí na city. Vizuál je tiež vkusný a Alexander hrá naozaj skvelo. Odporúčam! ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Výborné historické drama, u něhož mi zhruba dvou hodinová stopáž utekla velmi rychle. Výborný scénář i herci. Tedy, až na toho hlavního. Alexander Fehling je možná hezký a snad bude i herecky schopný, ale pro mě byl v tomto snímku docela nevýrazným. Díky jeho výrazovým prostředkům, které mi přišly limitovány asi tak na dva výrazy, jsem si vzpomněla na Bena Afflecka. Většina uživatelů ho zde chválí, já tak učinit bohužel nemůžu. Neříkám, že byl špatný, jen mi v jeho projevu chyběla nějaká dynamika, energie, to "něco", díky čemuž bych si řekla "Páni, ten je sakra dobrý!" Němci umí točit výborná dramata. A umí to takovým osobitým a silným způsobem, jako nikdo jiný. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Bez zbytočného pátosu veľmi rozumne a citlivo vykreslená situácia v povojnovom Nemecku so zameraním sa hlavne na tých, ktorí prežili hrôzy koncentračného tábora. Hneď na začiatku tu na mňa vyskočila jedna pekná myšlienka a síce, že nie na všetko zlé čo sa v minulosti udialo sa dá zabudnúť, nie všetko sa dá len tak zamiesť pod koberec a že tak treba často čeliť svojmu svedomiu. Bolo s podivom, keď mladý, začínajúci právnik a prokurátor nevedel čo to bol Osvienčim, tobôž čo sa tam dialo. Postupné odkrývanie starých rán tak začínalo od nuly a musím podotknúť aj veľmi šikovne a pútavo, pričom sa nezabudlo ani na emotívnu stránku, ktorá mi prišla ako prirodzená a spontánne odvodená od jednotlivých smutných udalostí. 75/100 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jsem silně překvapen. Netušil jsem totiž, že Němci si kobereček plný špíny rozhodli vyčistit až po tolika letech od války. A ještě jim do toho každý házel vidle a dělal, jak kdyby žádná válka neexistovala a Německo v ani jedné nefigurovalo. Pro mě osobně byl tento příběh obrovský šok a jsem teda hodně překvapený, že se vůbec někdo pokusil o zfilmování. A to se musí ocenit a minimálně hned několikrát povznést. Přitom ani nemám problém s hercem Sašou Fehlingem, který zahrál hlavní roli vyšetřovatele, jako spíš se samotným závěrem filmu, který byl se vším vyřízenej najednou hrozně rychle. Podle mě až moc rychle na to, jak je film dlouhej. Nicméně co se týče prvního filmu festivalu Německé filmové pavlače, který jsme s kolegou Enšpíglem viděli, musíme říct, že se jednalo o opravdu hodně silný německý zážitek, který dokazuje, na jaké úrovni dnešní německá kinematografie je! ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama